Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1041 PostWysłany: 16 Paź 2023 19:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 1605
Loty: 51
Kilometry: 135 881
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
Anonymous napisał(a):
To jest żart. Takie coś, co myślisz, że jest na poważnie, ale nie jest.

W PL jest wszystko możliwe.
Lub przynajmniej do tej pory było.
:mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1042 PostWysłany: 16 Paź 2023 20:36 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 476
niebieski
Zapowiedzi przyszłych władających co nieco mówią o CPK.
1. Główny rozgrywający konkretnie poza drobnostką, że wywłaszczeń jeszcze nie było.
Image

2. „The Third Way” nie ma oficjalnego punktu w programie więc raz mówią że się przyjrzą, jednakże częściej, że finito z projektem.

3. O planach najmniejszego już było tutaj czyli KDP tak, lotnisko nie.
Image


Ciekawostka z SS o stosunku mieszkających na terenach przeznaczonych na core CPK:
https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... -185735977
_________________
Patron Radio WNET
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1043 PostWysłany: 18 Paź 2023 09:27 

Według wstępnych wieści:
1) Audyt spółki CPK i możliwe prokuratorskie zarzuty dla Horały za niegospodarność i przekręty z działkami (słynne wymiany w Konstancinie).
2) Audyt PPL i możliwe prokuratorskie zarzuty za działanie na szkodę spółki (blokowanie pożyczek dla Modlina),
3) Wstrzymanie jakichkolwiek prac do czasu urealnienia Masterplanu lub jego odrzucenia.
4) Możliwe, że CPK zostanie, ale tylko jako odległa pieśń przyszłości zaWAW.
5) Masterplan Okęcie (możliwe wyrzucenie rządowych do Radomia).
6) KDP zostanie, ale bez wsadzania wszystkich połączeń do pępka świata w Baranowie. Skupienie się na Ygreku, CMK Północ i dokończenie Katowice-Ostrawa. Do CPK będzie doprowadzona odnoga z Warszawy Zachodniej/Poznania, które się teraz budują.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1044 PostWysłany: 18 Paź 2023 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 400
Kilometry: 718 412
Krajów: 74 / 34.6%
niebieski
Zakładając, że opozycja utworzy nowy rząd i zaczną robić porządki to ktoś za wiele decyzji, pomysłów będzie musiał oberwać. Wiadomo, że zarzutów nie dostaną Ci co decydowali tylko Ci co byli twarzami projektów typu właśnie Horała, pewnie Obajtek. Będzie na bank ciekawie.
Co do samego CPK ciekaw jestem jakie zapadną decyzje i jeśli np. padnie decyzja o wstrzymaniu projektu to z osobami wysiedlonymi?
Będę z ciekawością śledził dalsze losy projektu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1045 PostWysłany: 18 Paź 2023 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8094
platynowy
Z Horałą może być ciężko, bo dostał się do sejmu, więc chroni go immunitet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1046 PostWysłany: 18 Paź 2023 10:25 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 993
Loty: 106
Kilometry: 218 640
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Do zniesienia immunitetu potrzeba bezwzględnej większości co przy obecnym układzie sił nie powinno być problemem
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1047 PostWysłany: 18 Paź 2023 11:55 

Legion1 napisał(a):
Co do samego CPK ciekaw jestem jakie zapadną decyzje i jeśli np. padnie decyzja o wstrzymaniu projektu to z osobami wysiedlonymi?


Pojawiła się informacja, że weryfikacja działek odbędzie się jak najszybciej i ten bank działek poleci. Wolne działki zostaną ponownie zarolnione, a jeśli chodzi o już wysiedlone to niestety pewnie będzie się to wiązało z odszkodowaniami.

Dziś też już wprost któryś z nowych posłów powiedział, że te bajońskie sumy, które miały iść na CPK i szły na TVP, będą jak znalazł na sprawy socjalne.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1048 PostWysłany: 18 Paź 2023 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 494
niebieski
Wstrzymanie prac, dymisja rządowego pełnomocnika ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, a potem przywrócenie do użytku rolniczego tysiąca hektarów ziemi kupionej pod przyszłe lotnisko - tak pierwsze kroki w sprawie odwołania budowy lotniska w Baranowie wyobraża sobie poseł KO Maciej Lasek.
_________________
80 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: CPK
#1049 PostWysłany: 18 Paź 2023 13:55 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 476
niebieski
Anonymous napisał(a):
Legion1 napisał(a):


Dziś też już wprost któryś z nowych posłów powiedział, że te bajońskie sumy, które miały iść na CPK i szły na TVP, będą jak znalazł na sprawy socjalne.


Chyba poseł nie czytał 100 konkretów na 100 dni:
„Zgodnie z naszym zobowiązaniem przeznaczymy 2mld zł z TVP na leczenie raka.” czyli zdrowie a nie sprawy socjalne.
_________________
Patron Radio WNET
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1050 PostWysłany: 18 Paź 2023 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2459
złoty
Ja wiem, że mamy dużo większe oczekiwania wobec tzw. totalnej opozycji niż wobec ośmiu gwiazdek - ale chyba masz za duże wymagania. Jeszcze pewnie chciałbyś by zrobił to ze zrozumieniem? :lol:

Grzenio1970 napisał(a):
Chyba poseł nie czytał 100 konkretów na 100 dni:
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzenio1970 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1051 PostWysłany: 19 Paź 2023 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1480
Loty: 147
Kilometry: 226 006
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
Stowarzyszenie przeciwne budowie CPK wysyła wnioski z prośbą o natychmiastowe wstrzymanie prac do CPK i polityków obecnej władzy oraz planuje je niedługo wysłać też do zwycięskiej koalicji wyborczej opozycji:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ac/8pv7xj2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1052 PostWysłany: 19 Paź 2023 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 438
Loty: 192
Kilometry: 367 645
Krajów: 37 / 17.3%
srebrny
Zaciekawiło mnie to Stowarzyszenie. Szukałem w necie, ale echo.
Strona internetowa o dniach kukurydzy w 2019 :D

W KRS brak wpisu.
Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 71.98 KiB | Obejrzany 1613 razy ]


Śmierdzi fejkiem na kilometr, ale widać, że gdy temat gorący, to rzetelność dziennikarska jest uśpiona.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1053 PostWysłany: 19 Paź 2023 10:46 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 283
niebieski
Oj naiwni, naiwni. Obecni uzdrowiciele rządzili już 8 lat temu, tylko częściowo inaczej się nazywali. Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju, zostanie ch d i kamieni kupa. A pospólstwo się będzie cieszyć, bo zrobiliśmy im na złość. I mówi to osoba, która nie głosowała na poprzednią władzę. Możemy wrócić do tego postu za 4 lata. Jak bardzo chciałbym się mylić, niestety zero na to nadziei. Największe bogactwo narody budują na zasobach mineralnych i handlu. Nasi uzdrowiciele pozbawią nas jednego i drugiego. No pozostaje jeszcze rozbój ale o to ich nie posądzę.


Ostatnio edytowany przez pablo1603, 20 Paź 2023 07:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1054 PostWysłany: 19 Paź 2023 10:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
Cytuj:
Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju

W tym wątku nabijamy się z CPK?
Cytuj:
I mówi to osoba, która nie głosowała na poprzednią władzę

To oczywiste, że głosowałeś na obecną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1055 PostWysłany: 19 Paź 2023 10:50 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1432
niebieski
pablo1603 napisał(a):
(...) Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju,(...)


Sek w tym, ze z tym stwierdzeniem odnosnie obecnego projektu CPK sporo osob sie nie zgadza. I wlasnie dlatego jest tyle stron dyskusji w tym watku.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1056 PostWysłany: 19 Paź 2023 10:59 

pablo1603 napisał(a):
CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju, zostanie ch d i kamieni kupa..


"Towarzysze! Gdybyśmy zbudowali CPK, to byłoby doskonałym narzędziem rozwoju, ale nie mamy pieniędzy, samolotów, kolei, pociągów,"
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1057 PostWysłany: 19 Paź 2023 11:41 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 196
Loty: 40
Kilometry: 124 893
Krajów: 15 / 7.0%
pablo1603 napisał(a):
Oj naiwni, naiwni. Obecni uzdrowiciele rządzili już 8 lat temu, tylko częściowo inaczej się nazywali. Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju, zostanie ch d i kamieni kupa. A pospólstwo się będzie cieszyć, bo zrobiliśmy im na złość. I mówi to osoba, która nie głosowała na poprzednią władzę. Możemy wrócić do tego postu za 4 lata. Jak bardzo chciałbym się mylić, niestety zero na to nadzieji. Największe bogactwo narody budują na zasobach mineralnych i handlu. Nasi uzdrowiciele pozbawią nas jednego i drugiego. No pozostaje jeszcze rozbój ale o to ich nie posądzę.


Ciekaw jestem jak wyglądałby Twój post podczas gdy w miejscu płyty jakże zacnego planu CPK stał Twój dobytek życia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1058 PostWysłany: 19 Paź 2023 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2314
Loty: 625
Kilometry: 983 931
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
pablo1603 napisał(a):
Jak bardzo chciałbym się mylić
A słowo prawdą się stało - mylisz się już teraz.
Cytuj:
niestety zero na to nadzieji. Największe bogactwo narody budują na zasobach mineralnych i handlu.
CPK jako największy bazar świata? To ciekawa koncepcja. Na szczęście do tego nie dojdzie, bo średniowiecze (właśnie) się skończyło.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1059 PostWysłany: 19 Paź 2023 14:34 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 283
niebieski
Życzę Ci z całego serca, abyś miał rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: CPK
#1060 PostWysłany: 19 Paź 2023 15:08 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 476
niebieski
Tabciogaraj napisał(a):

Ciekaw jestem jak wyglądałby Twój post podczas gdy w miejscu płyty jakże zacnego planu CPK stał Twój dobytek życia :)


Są dwie opcje albo byłby inny albo taki sam.
Wywłaszczenia były, są i będą.
Duże znaczenie ma cena, oczywiście wartość emocjonalną trudniej oszacować niż materialną.

Dla przypomnienia z raportu NIK:
„W czterech, z pięciu skontrolowanych, oddziałach GDDKiA (w Kielcach, Lublinie, Poznaniu i Warszawie) na podstawie umów zawieranych z właścicielami pozyskano ponad 8,5 tys. nieruchomości, a przez  wywłaszczenie przejęto na te cele 2245 nieruchomości.
Najważniejsze stwierdzone nieprawidłowości:”
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik- ... owych.html
_________________
Patron Radio WNET
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 114  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group