Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

CPK
cpk,18,143890
Strona 53 z 114

Autor:  FUX [ 16 Paź 2023 19:17 ]
Temat postu:  Re: CPK

Anonymous napisał(a):
To jest żart. Takie coś, co myślisz, że jest na poważnie, ale nie jest.

W PL jest wszystko możliwe.
Lub przynajmniej do tej pory było.
:mrgreen:

Autor:  Grzenio1970 [ 16 Paź 2023 20:36 ]
Temat postu:  Re: CPK

Zapowiedzi przyszłych władających co nieco mówią o CPK.
1. Główny rozgrywający konkretnie poza drobnostką, że wywłaszczeń jeszcze nie było.
Image

2. „The Third Way” nie ma oficjalnego punktu w programie więc raz mówią że się przyjrzą, jednakże częściej, że finito z projektem.

3. O planach najmniejszego już było tutaj czyli KDP tak, lotnisko nie.
Image


Ciekawostka z SS o stosunku mieszkających na terenach przeznaczonych na core CPK:
https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... -185735977

Autor:  Anonymous [ 18 Paź 2023 09:27 ]
Temat postu:  Re: CPK

Według wstępnych wieści:
1) Audyt spółki CPK i możliwe prokuratorskie zarzuty dla Horały za niegospodarność i przekręty z działkami (słynne wymiany w Konstancinie).
2) Audyt PPL i możliwe prokuratorskie zarzuty za działanie na szkodę spółki (blokowanie pożyczek dla Modlina),
3) Wstrzymanie jakichkolwiek prac do czasu urealnienia Masterplanu lub jego odrzucenia.
4) Możliwe, że CPK zostanie, ale tylko jako odległa pieśń przyszłości zaWAW.
5) Masterplan Okęcie (możliwe wyrzucenie rządowych do Radomia).
6) KDP zostanie, ale bez wsadzania wszystkich połączeń do pępka świata w Baranowie. Skupienie się na Ygreku, CMK Północ i dokończenie Katowice-Ostrawa. Do CPK będzie doprowadzona odnoga z Warszawy Zachodniej/Poznania, które się teraz budują.

Autor:  Legion1 [ 18 Paź 2023 09:46 ]
Temat postu:  Re: CPK

Zakładając, że opozycja utworzy nowy rząd i zaczną robić porządki to ktoś za wiele decyzji, pomysłów będzie musiał oberwać. Wiadomo, że zarzutów nie dostaną Ci co decydowali tylko Ci co byli twarzami projektów typu właśnie Horała, pewnie Obajtek. Będzie na bank ciekawie.
Co do samego CPK ciekaw jestem jakie zapadną decyzje i jeśli np. padnie decyzja o wstrzymaniu projektu to z osobami wysiedlonymi?
Będę z ciekawością śledził dalsze losy projektu.

Autor:  tropikey [ 18 Paź 2023 10:12 ]
Temat postu:  Re: CPK

Z Horałą może być ciężko, bo dostał się do sejmu, więc chroni go immunitet.

Autor:  bruce09lili [ 18 Paź 2023 10:25 ]
Temat postu:  Re: CPK

Do zniesienia immunitetu potrzeba bezwzględnej większości co przy obecnym układzie sił nie powinno być problemem

Autor:  Anonymous [ 18 Paź 2023 11:55 ]
Temat postu:  Re: CPK

Legion1 napisał(a):
Co do samego CPK ciekaw jestem jakie zapadną decyzje i jeśli np. padnie decyzja o wstrzymaniu projektu to z osobami wysiedlonymi?


Pojawiła się informacja, że weryfikacja działek odbędzie się jak najszybciej i ten bank działek poleci. Wolne działki zostaną ponownie zarolnione, a jeśli chodzi o już wysiedlone to niestety pewnie będzie się to wiązało z odszkodowaniami.

Dziś też już wprost któryś z nowych posłów powiedział, że te bajońskie sumy, które miały iść na CPK i szły na TVP, będą jak znalazł na sprawy socjalne.

Autor:  RKS1926 [ 18 Paź 2023 12:56 ]
Temat postu:  Re: CPK

Wstrzymanie prac, dymisja rządowego pełnomocnika ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, a potem przywrócenie do użytku rolniczego tysiąca hektarów ziemi kupionej pod przyszłe lotnisko - tak pierwsze kroki w sprawie odwołania budowy lotniska w Baranowie wyobraża sobie poseł KO Maciej Lasek.

Autor:  Grzenio1970 [ 18 Paź 2023 13:55 ]
Temat postu:  CPK

Anonymous napisał(a):
Legion1 napisał(a):


Dziś też już wprost któryś z nowych posłów powiedział, że te bajońskie sumy, które miały iść na CPK i szły na TVP, będą jak znalazł na sprawy socjalne.


Chyba poseł nie czytał 100 konkretów na 100 dni:
„Zgodnie z naszym zobowiązaniem przeznaczymy 2mld zł z TVP na leczenie raka.” czyli zdrowie a nie sprawy socjalne.

Autor:  abelincoln [ 18 Paź 2023 15:08 ]
Temat postu:  Re: CPK

Ja wiem, że mamy dużo większe oczekiwania wobec tzw. totalnej opozycji niż wobec ośmiu gwiazdek - ale chyba masz za duże wymagania. Jeszcze pewnie chciałbyś by zrobił to ze zrozumieniem? :lol:

Grzenio1970 napisał(a):
Chyba poseł nie czytał 100 konkretów na 100 dni:

Autor:  Cicha_Woda [ 19 Paź 2023 09:14 ]
Temat postu:  Re: CPK

Stowarzyszenie przeciwne budowie CPK wysyła wnioski z prośbą o natychmiastowe wstrzymanie prac do CPK i polityków obecnej władzy oraz planuje je niedługo wysłać też do zwycięskiej koalicji wyborczej opozycji:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ac/8pv7xj2

Autor:  jimi [ 19 Paź 2023 10:19 ]
Temat postu:  Re: CPK

Zaciekawiło mnie to Stowarzyszenie. Szukałem w necie, ale echo.
Strona internetowa o dniach kukurydzy w 2019 :D

W KRS brak wpisu.
Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 71.98 KiB | Obejrzany 1616 razy ]


Śmierdzi fejkiem na kilometr, ale widać, że gdy temat gorący, to rzetelność dziennikarska jest uśpiona.

Autor:  pablo1603 [ 19 Paź 2023 10:46 ]
Temat postu:  Re: CPK

Oj naiwni, naiwni. Obecni uzdrowiciele rządzili już 8 lat temu, tylko częściowo inaczej się nazywali. Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju, zostanie ch d i kamieni kupa. A pospólstwo się będzie cieszyć, bo zrobiliśmy im na złość. I mówi to osoba, która nie głosowała na poprzednią władzę. Możemy wrócić do tego postu za 4 lata. Jak bardzo chciałbym się mylić, niestety zero na to nadziei. Największe bogactwo narody budują na zasobach mineralnych i handlu. Nasi uzdrowiciele pozbawią nas jednego i drugiego. No pozostaje jeszcze rozbój ale o to ich nie posądzę.

Autor:  boots [ 19 Paź 2023 10:49 ]
Temat postu:  Re: CPK

Cytuj:
Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju

W tym wątku nabijamy się z CPK?
Cytuj:
I mówi to osoba, która nie głosowała na poprzednią władzę

To oczywiste, że głosowałeś na obecną.

Autor:  pbak [ 19 Paź 2023 10:50 ]
Temat postu:  Re: CPK

pablo1603 napisał(a):
(...) Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju,(...)


Sek w tym, ze z tym stwierdzeniem odnosnie obecnego projektu CPK sporo osob sie nie zgadza. I wlasnie dlatego jest tyle stron dyskusji w tym watku.

Autor:  Anonymous [ 19 Paź 2023 10:59 ]
Temat postu:  Re: CPK

pablo1603 napisał(a):
CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju, zostanie ch d i kamieni kupa..


"Towarzysze! Gdybyśmy zbudowali CPK, to byłoby doskonałym narzędziem rozwoju, ale nie mamy pieniędzy, samolotów, kolei, pociągów,"

Autor:  Tabciogaraj [ 19 Paź 2023 11:41 ]
Temat postu:  Re: CPK

pablo1603 napisał(a):
Oj naiwni, naiwni. Obecni uzdrowiciele rządzili już 8 lat temu, tylko częściowo inaczej się nazywali. Z CPK, który dla nas podróżników jak i dla gospodarki byłby doskonałym narzędziem rozwoju, zostanie ch d i kamieni kupa. A pospólstwo się będzie cieszyć, bo zrobiliśmy im na złość. I mówi to osoba, która nie głosowała na poprzednią władzę. Możemy wrócić do tego postu za 4 lata. Jak bardzo chciałbym się mylić, niestety zero na to nadzieji. Największe bogactwo narody budują na zasobach mineralnych i handlu. Nasi uzdrowiciele pozbawią nas jednego i drugiego. No pozostaje jeszcze rozbój ale o to ich nie posądzę.


Ciekaw jestem jak wyglądałby Twój post podczas gdy w miejscu płyty jakże zacnego planu CPK stał Twój dobytek życia :)

Autor:  p.wl [ 19 Paź 2023 11:52 ]
Temat postu:  Re: CPK

pablo1603 napisał(a):
Jak bardzo chciałbym się mylić
A słowo prawdą się stało - mylisz się już teraz.
Cytuj:
niestety zero na to nadzieji. Największe bogactwo narody budują na zasobach mineralnych i handlu.
CPK jako największy bazar świata? To ciekawa koncepcja. Na szczęście do tego nie dojdzie, bo średniowiecze (właśnie) się skończyło.

Autor:  pablo1603 [ 19 Paź 2023 14:34 ]
Temat postu:  Re: CPK

Życzę Ci z całego serca, abyś miał rację.

Autor:  Grzenio1970 [ 19 Paź 2023 15:08 ]
Temat postu:  CPK

Tabciogaraj napisał(a):

Ciekaw jestem jak wyglądałby Twój post podczas gdy w miejscu płyty jakże zacnego planu CPK stał Twój dobytek życia :)


Są dwie opcje albo byłby inny albo taki sam.
Wywłaszczenia były, są i będą.
Duże znaczenie ma cena, oczywiście wartość emocjonalną trudniej oszacować niż materialną.

Dla przypomnienia z raportu NIK:
„W czterech, z pięciu skontrolowanych, oddziałach GDDKiA (w Kielcach, Lublinie, Poznaniu i Warszawie) na podstawie umów zawieranych z właścicielami pozyskano ponad 8,5 tys. nieruchomości, a przez  wywłaszczenie przejęto na te cele 2245 nieruchomości.
Najważniejsze stwierdzone nieprawidłowości:”
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik- ... owych.html

Strona 53 z 114 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/