| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bezlusterkowce bezlusterkowce,242,65653 | Strona 11 z 14 |
| Autor: | j_a [ 12 Paź 2021 11:12 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Gdybyś chciał mogę podesłać jakieś RAW-y z A7RII. Kupiłem R-kę Sony właśnie ze względu na chęć ograniczenia wielkości sprzętu, można mocno kadrować a stałka wiadomo jest mniejsza od zooma. Matryca moim zdaniem świetna, największa wada aparatu to apetyt na baterie, trzeba mieć zapas. No i duże pliki, ale laptop jakoś to ogarnia. Tu masz przegląd obiektywów do Sony wg ogniskowej, większość przetestowana https://sonyalpha.blog/2017/06/26/la-ga ... -fe-mount/ | |
| Autor: | zawiert [ 12 Paź 2021 12:31 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Blog francuskojęzyczny znam:) Do baterii już na a6000 przywykłem, dawno temu d70 a potem d90 ładowałem raz na sam-nie-wiem-ile dni, teraz jak w mex byliśmy to dziennie a6000 zżerała 3 baterie, a filmów tym nie robiliśmy. Tragedia normalnie. | |
| Autor: | j_a [ 12 Paź 2021 17:42 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Co do baterii, to najprostsze sposoby są najlepsze. Kupiłem 2 m przewód do zasilania aparatu z USB, za każdym razem jak odkładam aparat w aucie na tylne siedzenie podłączam kabelek ładowania. 4 baterie w zimny dzień to był mało, teraz okazuje się, że wystarczają 2 spokojnie Oczywiście w sumie tańszym rozwiązaniem niż baterie jest też powerbank (np. można zawsze ładować w torbie/plecaku). Da się przeżyć, ale oczywiście dłuższy czas pracy na jednaj baterii nowszych aparatów jest sporym plusem. | |
| Autor: | Hose [ 12 Paź 2021 17:54 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Odnośnie baterii w bezlustrach to w moim X-S10 uzyskałem MEGA poprawe ustawiając uśpienie aparatu na minimalną wartość (~10s), wybudza się naciskając spust migawki. | |
| Autor: | j_a [ 12 Paź 2021 18:23 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
W przeciwieństwie do luster bezlusterkowce lepiej jest wyłączać za każdym razem. Oczywiście ustawienia mają wpływ, pierwsze co wyłączyłem w swoim Sony to wstępne ustawianie ostrości i od razu bateria przestała znikać w oczach. | |
| Autor: | cart [ 12 Paź 2021 18:42 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Gdzie te czasy, gdy na tygodniowy wyjazd z 6D nawet ładowarki nie brałem i jedną baterią obskoczyłem W A7III jest dużo lepiej - dwa dni focenia i spadało ledwo poniżej pół baterii. | |
| Autor: | zawiert [ 20 Paź 2021 09:59 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Wczorajsza wycieczka do sklepów zaowocowała następującymi wnioskami: - A7 jednak jest "dużo większy niż myślałam" - A7 z zoomem 24-75 jest "dużo za duży" i "nie da się z tym wygodnie podróżować" Więc niestety fakt przyzwyczajenia się do A6000+19mm powoduje, że trudno będzie wyjść z przyzwyczajeń. Chwilowo pewna nowa nadzieja pojawia się przy okazji Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN, która wydaj się być idealnie dopasowana do naszych potrzeb jeśli zostaniemy przy APS-C. Wtedy jedynie body by trzeba kopnąć do A6300/A6400 żeby już 4K było. No nic, nie poddajemy się z A7 jeszcze, oczywiście przegapiłem promkę w MM (A7II za 2999), ale idą blackfridaye i inne więc może coś wróci. Najlepiej dla mnie byłoby zabrać A7 na dzień/dwa i popracować w realu, a nie w sklepie w galerii z drucianymi zabezpieczeniami na smyczy. | |
| Autor: | j_a [ 20 Paź 2021 11:14 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
A7I była nieduża, potem siódemki urosły Nie porównuj zooma do obiektywu stałoogniskowego f2.8, zawsze będzie sporo większy. Malutki jest Sony 28-60/4-5.6, na dodatek chwalony, całkiem ostry. Ps. Do większego body łatwo się przyzwyczaić, bo zwykle jest wygodniejsze w obsłudze, bardziej ergonomiczne. Duże obiektywy... cóż, producenci chyba też dostrzegli, że mniejsze znaczy lepsze | |
| Autor: | cart [ 20 Paź 2021 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Te zoomy do 500g nie są takie złe. Wiadomo, że jak nakładam Samyanga 18/2.8 to aparat wygląda jak zabawka, ale z większym zoomem też można sobie wygodnie podróżować. | |
| Autor: | zawiert [ 20 Paź 2021 13:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Hmm... jednak chyba nie po to bym szedł w FF i jasne obiektywy, żeby od razu robić sobie to: 28-60/4-5.6 czyli wartości f/ jak w APS (po przeliczeniu cropa). Fakt, rozmiar jest tutaj całkiem fajny. Chyba, że na razie w ramach zmiany skokowej zmienię puszkę i zostaniemy przy stałce (coś z zakresu 24 do 35 się wybierze) - skoro ostatnie 5 lat obyliśmy się bez zooma... | |
| Autor: | j_a [ 20 Paź 2021 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
F jest niezależne od formatu, zmienia się głębia ostrości, ale to jest odczuwalne w przypadku np. portretu. Przy krajobrazie, itp. nie ma znaczenia. Fakt, że zoom jest ciemny, ale coś za coś, jest maleńki. W dzisiejszych standardach f5.6 na końcu to w zasadzie jasność Masz nieduże 35 mm Sony i Samyang f1.8, malutki Sony 35 mm f/2.8 FE Zeiss (120g), Samyang 35/2.8 to w sumie naleśnik. | |
| Autor: | zawiert [ 20 Paź 2021 16:00 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
@j_a - ja to wszystko wiem - "aparat był mały i robił ładne zdjęcia" - "miał takie ładne rozmyte tło przy portretach, ale pozwalał też robić ładne widoczki" - "nie rzucał się w oczy z ogromnym obiektywem" i jeszcze sporo innych *nie-moich* wymagań wejściowych Oczywiście gdybym miał pełną swobodę finansową to bym brał A7C i jakieś zgrabne szkło, ale ponieważ mam kupić na grudzień 5 biletów gdzieś do C4 to jednak budżet się nie spina - albo gadżety, albo podróże, a w takim zestawieniu zawsze wygra to drugie. Co do istoty, F jest niejako zależne od formatu, bo przez to, że masz crop'a to aby uzyskać to co na FF masz przy f/2.8, musiałbyś mieć na APS-C f/1.8 (zaokrąglone). W sumie dramatu nie ma, ale jednak to jest lekka różnica. Tutaj miły Pan to tłumaczy: od 5:00. | |
| Autor: | j_a [ 20 Paź 2021 22:32 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Światłosiła jest cechą obiektywu, nie matrycy. F1.8 to f1.8 a ff i w telefonie. Zmieni się "jedynie" głębia ostrości. Nie namawiam na ff tylko odpowiadam, sam miałem długo aps-c i zdjęcia są bardzo ok. Ważne co jest przed obiektywem | |
| Autor: | zawiert [ 20 Paź 2021 22:34 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
@j_a i co za obiektywem | |
| Autor: | j_a [ 20 Paź 2021 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Może kto | |
| Autor: | zawiert [ 21 Paź 2021 00:36 ] |
| Temat postu: | Bezlusterkowce |
Będzie a7ii i samyang 35/1.8. Zobaczymy Rozmiar miał znaczenie. | |
| Autor: | grondo [ 22 Paź 2021 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Autofocus w A7II nie powala i już trochę się z nim męczę, ale da się coś na tym zrobić. Podpięty mam do tego ciężki zoom (Sigma 24-70 mm f/2.8 ) i pomimo tego, że nie jest to szczyt wygody na wyjeździe, to jednak coś za coś. Masz dobrą ostrość, światło i dosyć dobre pokrycie ogniskowej, żeby nie bawić się co chwilę w zmianę obiektywów. | |
| Autor: | Marcin Bartoszewski [ 07 Lut 2022 16:44 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Sony A7II miałem najdłużej w zestawie z Samyang 24mm f/2.8 co dało świetny zgrabny zestaw ale przez rok uzytkowania wiem jak słabo działa w tym zestawie ostrzenie, z jednej strony dość słaby AF w aparacie i powiększał to jeszcze dość niepewni działający i powolny AF w obiektywie. Po przesiadce na Nikon Z6 początkowo z Tamron 17-35 f/2.8-4 doznałem szoku jak dobrze i precyzyjnie moze działać ostrzenie, potem po zakupie Nikkora 14-30 f/4 mam co chciałem, świetny AF, świetna ostrość, małe szumy ( zwłaszcza w porównaniu z Sony A7II gdzie szumy były bardzo duże juz na ISO 3200, w Nikon Z6 nawet ISO 12800 jest akceptowalne ) i dość zgrabny lekki zestaw. Polecam za to poprzedni model Sony, ten pierwszy A7 bez stabilizacji, mimo że AF w nim jest tez dość słaby to jednak z jakąś stałką zgrabną to jest zestaw rewelacyjny pod względem gabarytów i wagi. Sony A7c jest świetną opcją właśnie jak ktoś chce cos lepszego nić pierwszy A7. | |
| Autor: | cart [ 27 Cze 2022 11:17 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Pytanie z innej beczki - czy ktoś używa nerki do trzymania pod ręką obiektywów? Myślałem o jakiejś nerce na Samyanga 18/2.8 albo nawet na Tamrona 17-28. Często podróżuję z napakowanym plecakiem i nie chce mi się go brać z samochodu na krótkie zwiedzanie, a nie ma gdzie trzymać obiektywu. Ktoś próbował? Sprawdza się to? | |
| Autor: | j_a [ 28 Cze 2022 17:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Są do kupienia pokrowce na obiektywy z mocowaniem do paska. Spokojnie dasz radę w ten sposób zwiedzać, aparat na ramię, obiektyw do paska, potem do plecaka. Nie będzie się obijał. Samy18/2.8 ma zgrabny pokrowiec, potrzeba tylko wiekszaj kieszeni w spodniach | |
| Strona 11 z 14 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |