Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 20 Sty 2023 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@NBE32
Tym się właśnie sugerowałem, gdzieś widziałem ze cena prowizji to 100 SAR.
Co to wlotu i wylotu z tego samego lotniska na wizie tranzytowej - do odważnych świat należy. Najwyżej powrót w Piątek zamiast Soboty na FCO za 27$ WDC.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 20 Sty 2023 12:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
Martinuss napisał(a):
Co to wlotu i wylotu z tego samego lotniska na wizie tranzytowej - do odważnych świat należy.
Wylatując do Saudi możemy mieć intencje tranzytować się drogą lądową (autobusem SAPTCO) do Abu Dhabi.

Czekam z niecierpliwością na pierwszą osobę która wytestuje wizę tranzytową w praktyce :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 20 Sty 2023 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4975
srebrny
Więc może należy wziąć 2 x OW ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#24 PostWysłany: 20 Sty 2023 12:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
albo przez Dammam do Manamy i lot do AuH :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Ja mam kupiony bilet tam z Wiednia i powrót do Bukaresztu, więc w zasadzie lecę z Austrii do Rumunii tranzytem przez KSA. :)
Między rozkładowym przylotem i odlotem jest dokładnie 48 godzin i 10 minut, ale zawsze po przylocie mogę pójść do toalety, żeby było poniżej 48 h w momencie podejścia do okienka.
Ale oprócz kwestii jak do tego podejdą sami Saudyjczycy, jest też pytanie, jak zostanie to potraktowane przez personel w Wiedniu. Bo jak się trafi na służbistę, który uzna, że tranzytem do Rumunii to sobie mogę pojechać Flixbusem przez Węgry, a nie samolotem przez Płw. Arabski, to może się skończyć odmową wpuszczenia na pokład z powodu braku wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Sudoku

Cytuj:
Bo jak się trafi na służbistę, który uzna, że tranzytem do Rumunii to sobie mogę pojechać Flixbusem przez Węgry, a nie samolotem przez Płw. Arabski, to może się skończyć odmową wpuszczenia na pokład z powodu braku wizy.


Panie, chorobę lokomocyjną mam i tylko samolot wchodzi w grę a nie transport kołowy :lol:
Nie mogą Cię raczej nie wpuścić na pokład samolotu z powodu braku wizy bo wizę będziesz mieć tranzytową
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Offline
#27 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@Martinuss O ile się nie mieszka w W-wie, to "deal" z wizą tranzytową ma sens, jeżeli otrzyma się ją na lotnisku. Ale to oczywiście niesie za sobą określone ryzyka. Jeżeli trzeba jechać do konsulatu po wizę (i być może po raz kolejny po odbiór dokumentów), to traci to sens finansowy, bo porównywalnie wyjdzie załatwić normalną. Albo i lepiej, bo nie straci człowiek czasu na jeżdżenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Sudoku
Do Saudi jest eVisa online, wysyłana z automatu i z tego co się orientuje to można na lotnisku dostać
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 20 Sty 2023 14:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Ale online nie ma chya tranzytowej - tylko na lotnisku (i chyba nie każdym) albo w konsulacie. Ale jeżeli można o nią aplikować online, to byłoby super. Cz ktoś może potwierdzić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 20 Sty 2023 14:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@Kacper Szymanski Czy tę wizę do 96 h można załatwić online, czy tylko konsulat ewnetualnie lotnisko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#31 PostWysłany: 20 Sty 2023 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
@Sudoku


https://www.my.gov.sa/wps/portal/snp/se ... eDgDtRK6y/

Wszędzie gdzie pisałem wspominają tylko o wizie na 96h i kolega @ms993 wyżej też wysłał linka do wizy na 96 h za 300 SAR, mi też odpisali tylko info o wizie na 96h, więc pytanie czy ta wiza na 48h nadal istnieje?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#32 PostWysłany: 21 Sty 2023 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
The national airline of Saudi Arabia launches a free visa program called “Your Ticket is also Visa”.

W ramach programu pasażerowie kupujący loty w linii lotniczej otrzymają bezpłatną wizę turystyczną na maksymalnie 96 godzin. Po wypełnieniu formularza, co zajmuje 3 minuty. Możesz wypełnić formularz przy zakupie biletów online po udzieleniu odpowiedzi na pytanie wizowe.
Ten krok Arabii Saudyjskiej jest znaczący, aby ułatwić podróżnym odwiedzanie kraju. Wprowadzenie programu jest również zgodne z inicjatywą Królestwa Wizja 2030, której celem jest zwiększenie liczby odwiedzających kraj i promocja turystyki w nadchodzącej dekadzie.

Aktualny koszt wizy tranzytowej na 96h to 300 SAR.

-World Travel Magazine
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#33 PostWysłany: 21 Sty 2023 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4975
srebrny
Wizzaira zaciągnęli do latania, a free wiza dla pasażerów jego, to co? ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 21 Sty 2023 22:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
szkoda że póki co (choć nie ma dat, więc nie wiadomo kiedy) będzie to możliwe tylko kupując bilety w SAUDIA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#35 PostWysłany: 22 Sty 2023 00:03 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 948
Loty: 139
Kilometry: 227 786
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
@wtak free wiza dla pasażerów Wizza, nawet byłoby dobre hasło ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Mikronezja, Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje, Kazachstan, Guam, Wietnam, Filipiny, Svalbard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 22 Sty 2023 00:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#37 PostWysłany: 22 Sty 2023 22:11 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 5733
złoty
Kacper Szymanski napisał(a):
The national airline of Saudi Arabia launches a free visa program called “Your Ticket is also Visa”.

W ramach programu pasażerowie kupujący loty w linii lotniczej otrzymają bezpłatną wizę turystyczną na maksymalnie 96 godzin. Po wypełnieniu formularza, co zajmuje 3 minuty. Możesz wypełnić formularz przy zakupie biletów online po udzieleniu odpowiedzi na pytanie wizowe.
Ten krok Arabii Saudyjskiej jest znaczący, aby ułatwić podróżnym odwiedzanie kraju. Wprowadzenie programu jest również zgodne z inicjatywą Królestwa Wizja 2030, której celem jest zwiększenie liczby odwiedzających kraj i promocja turystyki w nadchodzącej dekadzie.

Aktualny koszt wizy tranzytowej na 96h to 300 SAR.

-World Travel Magazine

Z SG:
https://www.fly4free.pl/arabia-saudyjsk ... -turystow/

Może Mariusz Piotrowski wyjaśni, gdzie zamieszczono i on zacytował w artykule bardzo istotne
Cytuj:
Jednocześnie rzecznik Saudii podkreśla, że wizy tranzytowe będą dostępne tylko dla turystów oraz osób, które chcą w tym czasie odbyć hadżdż lub umrę, czyli pielgrzymkę do Mekki.

Pada słowo TYLKO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#38 PostWysłany: 22 Sty 2023 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5944
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
@dg72 daj sobie spokój i przestań dezinformować forumowiczów.

Po "tylko" są również turyści, zresztą zostało ono trochę niezręcznie użyte
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#39 PostWysłany: 17 Lut 2023 00:11 

Rejestracja: 16 Lut 2023
Posty: 1
Ma już ktoś jakieś doświadczenia jeśli chodzi o wizę w Arabii Saudyjskiej? 7 kwietnia mamy lot z Abu Dhabi do Ad Dammam, następnie 8 kwietnia z Dammam do Wiednia. Zastanawiam się jak będzie wyglądała sprawa wizy. Są dostępne wizy tranzytowe, czy nie? Są one platne czy darmowe dla pobytu do 48 godzin? Interesuje mnie ten temat ponieważ lecimy w 5 osób, a cena wiz turystycznych dla takiej grupy jest olbrzymia. Gdybym miał w planach długi pobyt w Arabii no to może pogodziłbym się z takim kosztem.
Próbowałem znaleźć informacje w sieci, ale oprócz lakonicznego zapisu na naszym MSZ, że od 6.02.2023 jest możliwość uzyskania bezpłatnej wizy tranzytowej, nic konkretnego nie znalazłem. Może ktoś z Was miał już okazję ładować w Arabii i ma doświadczenie z wizami tranzytowymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 28 Lut 2023 10:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
https://eturbonews.com/your-tourist-vis ... di-arabia/

Special transit visas for up to a 96-hour stay are free when flying Saudia or Flynas, the kingdom’s two home airlines.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group