| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Atrakcje] Apulia + Matera apulia-matera,1227,89301 | Strona 25 z 40 |
| Autor: | xyrxis [ 08 Lis 2017 11:58 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Moderatorzy uznali ze Twoje pytanie ma sens, mimo ze chyba juz WSZYSTKO zostalo napisane w tym watku i nie jestem pewien czego oczekujesz. Moge podzielic sie moja propozycja ale jest ona dobra jak kazda inna bo w Apulii jest wiele do zobaczenia. Dzien 1 - zwiedzanie Bari Dzien 2 - pociagiem do Monopoli, stamtad piszeo do Polignano i powrot pociagiem do Bari. Dzien 3 - pociagiem do Alberobello, stamtad pieszo do Locorotondo i powrot pociagiem do Bari. Dzien 4 - wypad do Trani, po powrocie dalsze zwiedzanie Bari. | |
| Autor: | mysimpleworld [ 15 Lis 2017 18:58 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@nowypodroznik właśnie wróciliśmy z Bari. Byliśmy w Alberobello, Polignano i w Materze. Na Materę przeznaczyliśmy cały dzień - jest gdzie łazić Co do Grotta di Castellana. Na stronie jest info dot. jedynie rezerwacji telefonicznej. Bilety bez problemu można kupić na miejscu. Wejście do groty jest o 10 i 12 - w listopadzie i prawdopodobnie tak samo w grudniu. Kasy czynne od 9:45. Bilet 16 euro dorośli, dzieciaki 13. Trasa 2h, jedynie z włoskim przewodnikiem. Ale i tak warto. Jaskinie robią niesamowite wrażenie. | |
| Autor: | nowypodroznik [ 16 Lis 2017 11:27 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Wczoraj zwiedziliśmy Monopoli oraz Polignano. Dziś jestesmy w drodze do Locorotondo, potem Alberobello. Jutro groty i Trani. Czyli tak jak xyrxis polecił-dzięki. @mysimpleworld Dzięki za info co do grot nie byłem do końca pewny jak sytuacja wyglada. | |
| Autor: | nowypodroznik [ 17 Lis 2017 12:10 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Gdzie kupię bilety na pociąg powrotny z Grotte Di Castellano? Kupiliśmy w jedna stronę tylko ... w barze pytałem, ale ta babeczka nie panimaju po Angielsku...Może wpisze w translator i jej pokaże, ale ciekawe czy ona wie wogole. Wejście o 12 tak jak pisała koleżanka, kasa otwarta od 11:45. Generalnie wszystko tu pozamykane, No ale nie dziwne to nie jest sezon. | |
| Autor: | adler [ 17 Lis 2017 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@nowypodroznik Wydaje mi się że widziałam jak niektórzy kupowali bilety u konduktora, ktoś potwierdzi? | |
| Autor: | xyrxis [ 17 Lis 2017 14:28 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@nowypodroznik, o kurcze, nie sadzilem ze wezmiesz moja sugestie tak doslownie. Mam nadzieje ze bedziecie zadowoleni z wycieczki. Jesli chodzi o bilety to sprobuj moze dojsc do glownego dworca w tej miejscowowsci. Rozumiem ze wysiedliscie na "grotte di castellana"? Pojdzcie na "castellana grotte" (jakies 2,5km). Tam jest normalny dworzec z budynkiem i kasami. Moze ktos jeszcze sie wypowie, moze da sie kupic bilet w pociagu. | |
| Autor: | nowypodroznik [ 17 Lis 2017 15:50 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Hehe dosłownie nie wziąłem - darowałem sobie pójście z buta miedzy miejscowościami Sproboje kupić w pociągu jak nie da rady, to pójdę na Castellana Grotte..Szkoda tylko, ze pada opór No, ale mogłem myśleć o tym wcześniej. Edit: Dobra podjechałem jeden przystanek, zdążyłem kupić i wsiąść. Jakiegoś Włocha pytałem to mówił, ze nie kupię w środku. Choć rzeczywiście gdzieś przeczytałem, ze niby się da. | |
| Autor: | almal [ 08 Gru 2017 09:08 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Ja kupiłem w pociągu bez żadnych problemów. Tylko od razu poszedłem do konduktora. | |
| Autor: | mirafiori [ 18 Gru 2017 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Mam pytanie o tankowanie w Bari - czy (i w którym momencie) drukuje się paragon na stacjach samoobsługowych, jeśli płaci się gotówką? | |
| Autor: | magdadd [ 20 Gru 2017 23:03 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Bardzo przydatny przewodnik W sumie w Apulii spędziliśmy całe 7 dni z podziałem na dwie bazy wypadowe - Bari i Monopoli. Zobaczyliśmy również Alberobello, Polignano a Mare oraz Materę (wypad po za Apulię). W razie pytań bardzo chętnie odpowiem | |
| Autor: | abnu [ 01 Sty 2018 17:06 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Doradźcie proszę, czy to dobry plan na 20-23 stycznia? Będziemy poruszać się tylko komunikacją publ. 20 stycznia (sobota) ląduję w Bari o 8:20 rano. Jedziemy autobusem do Bari, gdzie mamy wszystkie noclegi na Via Dante 304 (500m od dworca kolejowego Quintino Sella). Całą sobotę chcę przeznaczyć na Bari. 21 stycznia niedziela - wycieczka do Matery, gdzie spędzamy cały dzień. W planie możliwa wędrówka wąwozem Matera Gravina. Rozważałem również tego samego dnia Altamurę, ale dni są krótkie. Ponadto na forum piszą, że Matera to ewenement na skalę światową, więc chciałbym ją zwiedzić bez pośpiechu. 22 stycznia (poniedziałek) mam 2 opcje do rozważenia. Opcja 1: pociągiem do Lecce lub tego samego dnia 2 miasta Lecce i Ostuni. Opcja 2: pociągiem do Polignano a Mare, potem pociągiem do Monopoli, potem autobusem do Alberobello i stamtąd powrót do Bari. 23 stycznia wylot mam o 8:50 rano. Zmienilibyście coś? Na poniedziałek lepsza opcja 1 czy 2? | |
| Autor: | le_szek [ 01 Sty 2018 17:29 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Pamiętaj, że w niedzielę pociągi lokalne nie jeżdżą, więc do Matery jedziecie autobusem. | |
| Autor: | Kashpir [ 01 Sty 2018 17:56 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@abnu Matera to jak dla mnie cały dzień, zwłaszcza, że w styczniu krótki. Jak na poniedziałek, to zależy czego bardziej oczekujesz od wycieczki - Lecce to miasto baroku, opcja druga jest chyba bardziej krajobrazowa i oryginalna ze względu na charakterystyczne domki w Alberobello. | |
| Autor: | housewife [ 08 Sty 2018 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
abnu napisał(a): Doradźcie proszę, czy to dobry plan na 20-23 stycznia? Będziemy poruszać się tylko komunikacją publ. 20 stycznia (sobota) ląduję w Bari o 8:20 rano. Jedziemy autobusem do Bari, gdzie mamy wszystkie noclegi na Via Dante 304 (500m od dworca kolejowego Quintino Sella). Całą sobotę chcę przeznaczyć na Bari. 21 stycznia niedziela - wycieczka do Matery, gdzie spędzamy cały dzień. W planie możliwa wędrówka wąwozem Matera Gravina. Rozważałem również tego samego dnia Altamurę, ale dni są krótkie. Ponadto na forum piszą, że Matera to ewenement na skalę światową, więc chciałbym ją zwiedzić bez pośpiechu. 22 stycznia (poniedziałek) mam 2 opcje do rozważenia. Opcja 1: pociągiem do Lecce lub tego samego dnia 2 miasta Lecce i Ostuni. Opcja 2: pociągiem do Polignano a Mare, potem pociągiem do Monopoli, potem autobusem do Alberobello i stamtąd powrót do Bari. 23 stycznia wylot mam o 8:50 rano. Zmienilibyście coś? Na poniedziałek lepsza opcja 1 czy 2? Bari - moim zdaniem na Bari jeden dzień to wystarczająco, albo i za dużo Matera - koniecznie cały dzień. Nie żałujcie czasu na to miejsce. Polecam przejście wąwozu Gravina na drugą stronę przez most wiszący i wspięcie się na najstarszą część Matery do wydrążonych w skale jaskiń. Weźcie coś do jedzenia, wino i rozłóżcie się w jednej z takich jaskiń. Widok stamtąd na Materę i wąwóz jest niesamowity. Lecce i Ostuni - mi udało się na luzie zwiedzić je w 1 dzień. Podróżowałam pociągiem - wyjazd z Bari, przystanek w Ostuni, tam ok. 3-4 godzin i na popołudnie/wieczór Lecce. No i z powrotem bezpośrednio do Bari. Ostuni dla mnie było piękne, warte zobaczenia za dnia. Lecce widziałam po zmroku, ale niczym specjalnie mnie nie urzekło... Alberobello sobie odpuściłam (tak naprawdę jedyną atrakcją są sfotografowane z każdej strony trulli no i to tyle chyba... | |
| Autor: | abnu [ 09 Sty 2018 11:23 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Przechodził ktoś tym mostem wiszącym nad wąwozem Gravina ostatnio? Coś mi się obiło o uszy, że już się nie da. | |
| Autor: | kukasik [ 10 Sty 2018 21:10 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
-- 10 Sty 2018 19:53 -- abnu napisał(a): Przechodził ktoś tym mostem wiszącym nad wąwozem Gravina ostatnio? Coś mi się obiło o uszy, że już się nie da. Byłam 07.01 w Materze, zejście do mostu było nieczynne. -- 10 Sty 2018 20:10 -- tak informacyjnie, może komuś się przyda 1. Bari lotnisko Matera - 5 euro u kierowcy, przez net 6 euro (Pugliaairbus) 2. Matera Bari - miałyśmy przygodę z tamtejszym automatem przy zakupie biletów na autobus; automat odrzucał banknoty, przyjął tylko nowiuśki pachnący nowy banknot 5 euro, bilet kosztował 4,9, nie wydał reszty 3. Poruszanie sie pociągami przyjemne (szczególnie Pesą), nie zawsze na czas, ale komu sie tam spieszy?:) 4. Autobus z centrum Barii na lotnisko o 6.25 przyjechał. | |
| Autor: | Agata9014 [ 11 Sty 2018 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
abnu napisał(a): Doradźcie proszę, czy to dobry plan na 20-23 stycznia? Będziemy poruszać się tylko komunikacją publ. 20 stycznia (sobota) ląduję w Bari o 8:20 rano. Jedziemy autobusem do Bari, gdzie mamy wszystkie noclegi na Via Dante 304 (500m od dworca kolejowego Quintino Sella). Całą sobotę chcę przeznaczyć na Bari. 21 stycznia niedziela - wycieczka do Matery, gdzie spędzamy cały dzień. W planie możliwa wędrówka wąwozem Matera Gravina. Rozważałem również tego samego dnia Altamurę, ale dni są krótkie. Ponadto na forum piszą, że Matera to ewenement na skalę światową, więc chciałbym ją zwiedzić bez pośpiechu. 22 stycznia (poniedziałek) mam 2 opcje do rozważenia. Opcja 1: pociągiem do Lecce lub tego samego dnia 2 miasta Lecce i Ostuni. Opcja 2: pociągiem do Polignano a Mare, potem pociągiem do Monopoli, potem autobusem do Alberobello i stamtąd powrót do Bari. 23 stycznia wylot mam o 8:50 rano. Zmienilibyście coś? Na poniedziałek lepsza opcja 1 czy 2? Plan jest naprawdę dobry. opcja z Poligano a mare byłaby idealna na lato z uwagi na wspaniałe morze i plażę. Ale jeśli pogoda dopiszę, to nawet w styczniu warto tam pojechać. Lecce jest zupełnie inne, to większe miasto, nie ma morza, ale jest jednym z moich ulubionych miejsc. Warto zobaczyć wieczorową porą. Jeśli chcesz się zainspirować moimi pomysłami na weekendowe wycieczki w sezonie zimowym, poczytaj tutaj : http://apulianaobcasie.pl/weekend-wycieczki/ Życzę wspaniałego wyjazdu! | |
| Autor: | pawi [ 11 Sty 2018 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Polignano a Mare gorąco polecam. W szczególności knajpki z małymi balkonikami od strony morza i tam śniadanie W centrum plaża, zejście dużo metrów w dół. W sezonie przepełniona, ale dalej są inne. Poza tym dużo skał, na których można się opalać słuchając szumu fal. Uliczki bardzo wąskie i urokliwe. | |
| Autor: | stoktos [ 11 Sty 2018 23:59 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Witam! 3 lutego lecę do Bari. Chciałabym jeden dzień poświęcić na Alberobello i Polignano i tutaj moje pytanie: jak fajnie połączyć odwiedzenie tech dwóch miejscowościz powrotem do Bari? Chodzi mi oczywiście o transport publiczny. Czy 1-dniowa wycieczka do Neapolu/Pompejów to dobry pomysł? Jeżeli tak to czym najlepiej? | |
| Autor: | Mochnacki [ 12 Sty 2018 08:55 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
stoktos napisał(a): Witam! 3 lutego lecę do Bari. Chciałabym jeden dzień poświęcić na Alberobello i Polignano i tutaj moje pytanie: jak fajnie połączyć odwiedzenie tech dwóch miejscowościz powrotem do Bari? Chodzi mi oczywiście o transport publiczny. Czy 1-dniowa wycieczka do Neapolu/Pompejów to dobry pomysł? Jeżeli tak to czym najlepiej? Jeśli chodzi o Arbelobello to najlepiej pojechać pociągiem z kupnem biletu na miejscu- koszt to około 10-12e. Pociąg jedzie około 1-1.5h. Czy wystarczy jeden dzień to ciężko stwierdzić, ponieważ każdy ma jakiś swój własny sposób zwiedzania. Osobiście mi to zajęło 2-3h i "obleciałem" wszystko Co do Neapolu to najlepszą opcją jest chyba FlixBus. Jest tani i jeździ często (odjazdy przy dworcu kolejowym). Czy jeden dzień wystarczy to ciężko stwierdzić, ponieważ tak jak pisałem- każdy ma swój sposób zwiedzania i jeden zwiedzi Neapol w 7h, a ktoś inny w 5 dni Może warto też dopisać Materę na swoją listę miejsc do zobaczenia w okolicach Bari? Bardzo piękne miasto gdzie z tego co mi wiadomo kręcono sceny do "Pasji" Mela Gibsona. Proszę nie dać się naciągnąć na Taksówkę na lotnisko. Wystarczy zwykły autobus publiczny za 1-2e który jedzie do samego centrum. Odbiegając od tematu to w Bari polecam pizzerię "Le 2 Esse" na ulicy Via Timavo- najlepsza jaką kiedykolwiek w życiu jadłem. Jeśli posiada ktoś więcej pytań to proszę śmiało pisać. Spędziłem tam 6 miesięcy, więc służę pomocą. | |
| Strona 25 z 40 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |