| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Aparat czy kamera aparat-czy-kamera,242,109647 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | dampie [ 02 Kwi 2017 14:58 ] |
| Temat postu: | Aparat czy kamera |
Witam, Pytanie może wydawać się głupie bo w sumie aparat i kamera to trochę inne urządzenia, ale jako że teraz praktycznie każdy aparat umożliwia nagrywanie video, a kamerki robienie zdjęć to mam dylemat. Nie jestem specem od fotografii i chodzi mi po prostu o urządzenie, które umożliwi mi upamiętnienie chwil z podróży, jednocześnie bez konieczności inwestowania kilku tysięcy w taki sprzęt. Do tej pory zwykle opierałem się po prostu na iPhonie (zdjęcia i cora częściej krótkie filmiki montowane później do takiego filmiku wakacyjnego). Jednakże ma to swoje ograniczenia np zdjęcia/video pod wodą. Dlatego też stoję przed wyborem, co dokupić jako uzupełnienie iPhona: aparat fotograficzny wodoodporny, odporny na kurz, wstrząsy itd czyli np polecany często Olympus TG-4 (ok 1400 zł) czy kamerka typu GoPro np Lamax X10 (ok 900 zł) Sportów wyczynowo żadnych nie uprawiam, ale w sumie tym Lamaxem też zrobie zdjęcia, a zaoszczędziłbym z 500 stówek no i zawsze może się przydać jeśli będę chciał nagrać jakąś aktywność fizyczną Co radzicie? | |
| Autor: | Anonymous [ 02 Kwi 2017 15:07 ] |
| Temat postu: | Re: Aparat czy kamera |
A będziesz robił więcej zdjęć czy filmików? Ja bym kupił aparat. | |
| Autor: | BrunoJ [ 02 Kwi 2017 15:25 ] |
| Temat postu: | Re: Aparat czy kamera |
Jeśli iPhone Ci obecnie wystarcza a problemem jest kwestia zdjęci w dziwnych warunkach, typu pod wodą, to kup porządną obudowę wodoszczelną do iphona i nie kombinuj, będziesz się męczył z dwoma sprzętami niepotrzebnie. | |
| Autor: | dampie [ 02 Kwi 2017 20:19 ] |
| Temat postu: | Re: Aparat czy kamera |
@Don_Bartoss: mniej więcej tak pół na pół @BrunoJ: ok, dzięki za radę, do rozważenia aczkolwiek jakoś nie jestem przekonany do taki obudów wodoszczelnych i robieniu w nich zdjęć metr pod wodą | |
| Autor: | BrunoJ [ 02 Kwi 2017 20:55 ] |
| Temat postu: | Aparat czy kamera |
Do iPhone akurat sa zupełnie niezłe. Weź pod uwagę ze jak kupisz taki aparacik podwodny to on będzie raczej średni do innych zastosowań. Chyba, że świadomie kupisz go tylko do zdjęć pod wodą. Generalnie sporo ludzi którzy maja "normalny" sprzęt foto, ma rownież dodatkowo taki właśnie mały aparacik pod wodę. Inne rozwiązanie to jakaś sportowa kamera, też z obudową. Ale zdjęcia średnie, najczęściej spore zniekształcenia wynikające z szerokiego kąta. Ale do filmowania i nurkowania spoko. Po prostu nie ma jednego uniwersalnego sprzętu. | |
| Autor: | Taurus87 [ 03 Kwi 2017 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Aparat czy kamera |
Osobiście zdjęcia wykonuję telefonem, przez co nie muszę nosić dodatkowego sprzętu w postaci aparat, a jakość zdjęć jest naprawdę dobra. Do filmików używam małej kamerki (sjcam sj4000 - może w tym roku zmienię na coś nowszego). Ta kamerka służy mi do kręcenia filmików z wyjazdów i do zdjęć po wodą. Dla mnie to dobre rozwiązanie. | |
| Autor: | sherif14 [ 03 Kwi 2017 15:11 ] |
| Temat postu: | Re: Aparat czy kamera |
Też miałem podobny dylemat i wybrałem aparat. Teraz, mając doświadczenie, od razu zdecydowanie wybrałbym aparat. Jeżeli nie będziesz nagrywał codziennych "vlogasów" na YT, tylko chcesz mieć ciekawą pamiątkę z podróży rób tylko zdjęcia. Po powrocie z wyjazdów bardzo fajne są spotkania z rodziną czy przyjaciółmi i opowiadanie historyjek związanych z daną fotką. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |