Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 07 Paź 2024 18:44 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 112
niebieski
bepa22, Sudoku,

wyjazd na wodospady organizowaliśmy przez hostel w Luandzie.
Nie mam namiarów bezpośrednio do kierowcy, lecz do managera Antonio (tel do hostelu +244 938 226 599 i do managera +44 751 607 05 04 - numer brytyjski).

100k tylko za transport dla nas dwóch, do tego zapłaciliśmy 23tys/os za hotel w wiosce przy wodospadach ze śniadaniem, poza tym 7tys za przewodników przy wodospadzie.

Zorganizowanie tego wyjazdu z Luandy zajęło nam 3 dni (!), bo był jakiś długi weekend po drodze. Do końca nie było wiadomo czy pojedziemy czy nie.

Do tego były pewne niejasności finansowe na linii kierowca - manager. Poza tym to co ustaliliśmy z managerem nie zostało do końca przekazane kierowcy.
Kierowca myślał, że jedziemy do Melanje, a z managerem ustaliliśmy, że jedziemy bezpośrednio do wodospadów.

Ponadto te 15 tys extra dla kierowcy miały iść na jego nocleg, do tego mieliśmy mu kupować jakieś proste jedzenie, postawiliśmy mu jedzenie..
Kierowca zażądał tych 15 tycs w gotówce, więc skończyło się na tym, że spał w samochodzie.

Kierowca ogólnie był niezadowolony z całego tego dealu, nie wiedzieliśmy dokładnie o co chodzi, bo rozmawiał z managerem po portugalsku ()nie mówił w żadnym innym języku i rozumieliśmy tylko małą część tego co mówił.

Zaczęliśmy podejrzewać, że manager wziął dla siebie całe te 100 tys za nic, a kierowca miał dostać tylko te 15tys za całą wykonaną przez siebie pracę.

Tak to wyglądało w praktyce, ale cena która w sumie za ten wyjazd zapłaciliśmy była dla nas do przyjęcia.

Byliśmy tylko na wodospadach, ale stosunkowo niedaleko stamtąd są też te Pedras Negras.

Z wioski do wodospadów jedzie się około 5-7 minut samochodem.
Jest tam punkt widokowy bardzo blisko tychże wodospadów. Do tego nie potrzeba przewodnika.

Można też zejść w dół na poziom rzeki, żeby zobaczyć wodospady z dołu. Tu potrzebny jest przewodnik za ok 5tys na osobę

Można też dalej przepłynąć małą łódeczką na drugą stronę rzeczki (1000 Kz) i wspiąć się na górę po drugiej stronie gdzie znajduje się hotel (to zapewne o ten hotel chodzi), skąd jest kolejny inny widok na wodospady.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 07 Paź 2024 18:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@cart Twojego chyba nie skasowali, jest tutaj:
viewtopic.php?f=541&p=1727521#p1727521
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 07 Paź 2024 18:54, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 07 Paź 2024 19:17 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
bepa22 napisał(a):
piotrgryz, Arekk
To w takim razie napiszcie proszę parę szczegółów odnośnie wodospadów.
Czy to się ogląda tylko z okolic tego hotelu co wspominałeś, czy idzie się gdzieś na dół? Jakiś mały trek się robi czy coś, czy tylko jest jeden punkt widokowy czy coś więcej?

piotrgryz - a w trakcie tej wycieczki mieliście jakieś inne atrakcje po drodze? czy tylko wodospad?

Pedras Negras, ale już odpuściłem, bo trafił mi się autostop z angolskimi bogaczami i wolałem pogadac, zlapac inna perspektywę na kraj.

Punkty widokowe są 3 główne z góry - 1 z hotelu i 2 do których trzeba dojść. Krótkie i łatwe trasy, ale przez las, więc slisko i momentami troche blota. Dobrze mieć buty na zmianę, bo można się umorusać.
Można też zejsc na dół. Jak tylko pojawi się turysta, po kilku minutach przychodzi miejscowy chłopaczek-przewodnik, który chce sobie dorobić. Trasy sa dobrze oznaczone na maps.me w razie czego, jak ktoś woli sam.

Więcej o noclegu + ceny i warunki pobytu tutaj: pousada-calandula,541,178865
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bepa22 lubi ten post.
bepa22 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 12 Maj 2025 21:56 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 591
złoty
W temacie aplikacji taksowkowych.

O Yango i Heetch juz pisalem.
Dodatkowo jest tez Ugo i dzisiaj widzialem przystanki poobklejane reklamami Indrive - więc chyba wchodzą do Luandy.

Aczkolwiek jak dla mnie Yango dziala tak dobrze i tanio ze nie szukam alternatywy, ale wiadomo im wiecej takich aplikacji tym dla klienta lepiej :)

Inne:
Diesel na CPNach juz po 300 tak samo jak zwykla benzyna.
Cuca niezmiennie tania :)
Unitel wprowadził kartę esim - niby 2500kz. Kupno tylko w salonach unitela. Chcialem kupić ale kolejka mnie pokonała.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group