Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Andaluzja
andaluzja,1255,23890
Strona 23 z 39

Autor:  Wintermute [ 11 Lip 2017 15:03 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

W poniedziałek w Sewilli za darmo można zwiedzić również Arenę Korridy.
Darmowy wstęp jest od 15 do 19.
http://www.realmaestranza.com/index-iden-idhtml.html

Autor:  YoungBoy [ 11 Lip 2017 20:44 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

bonifacy napisał(a):
Masz trochę jeżdżenia, ale generalnie nie jest zły plan, co bym doradził to odpuszczenie Kadyksu i Kordoby - nie ma sensu jechać tam "na chwilę" w stosunku do nadłożonych kilometrów

Zgadzam się w 100%, na 5 dni to gra niewarta świeczki, choć Kordoba i Kadyks warte zobaczenia, to jednak nie w takim wymiarze. Więcej czasu spędzicie w aucie i tak po prawdzie nie odpoczniecie.

Autor:  rw30 [ 11 Lip 2017 21:20 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@szeptana w sierpniu w Sevilli naprawde jest mało turystów
pod koniec września, w październiku, to tak. W sierpniu nie, zwyczajnie jest za gorąco

Autor:  marmar [ 16 Lip 2017 17:12 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Witam na przełomie września i października wybieram się z mezem i koleżanką do Andaluzji. Pan na dzień dzisiejszy wygląda tak:
25.09.2017r. Poniedziałek – wylot o świcie do Malagi 09:25, zakwaterowanie, zwiedzanie Malagi.
26.09.2017r. Wtorek – Malaga zwiedzanie i plażowanie
27.09.2017r. Środa – wyjazd na wycieczkę Caminito del Rey powrót do Malagi
28.09.2017r. Czwartek – wyjazd na wycieczkę Gibraltar powrót do Malagi
29.09.2017r. Piątek – wyjazd z Malagi 08:00 do Granady 09:45 całodzienne zwiedzanie, wieczorny przejazd do Kordoby i tam nocleg,
30.09.2017r. Sobota – od świtu zwiedzanie Kordoby i wieczorny wyjazd do Sewilli
01.10.2017r. Niedziela – cały dzień w Sewilli
02.10.2017r. Poniedziałek - cały dzień w Sewilli
03.10.2017r. Wyjazd z Sewilli do Kadyksu (i powrót?)
04.10.2017r. Środa wyjazd z Kadyksu do Malagi / lub z Sewilli do Malagi
05.10.2017r. Czwartek wyjazd o świcie z malagi do domu.

Wszelakie podróże odbędą się busami i pociągami. Pytanie do znawców: Czy warto w tym harmonogramie uwzględniać Kadyks? czy odpuścić? inna sprawa że dojazd z Kadyksu do Malagi jest dosć upierdliwy / długi? Co sądzicie?

Autor:  nick [ 16 Lip 2017 17:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Może warto zamienic transport publiczny na auto, skoro jedziecie we trójkę.Wynajęcie auta+paliwo wyjdzie taniej, a mobilność i komfort bez porównania :D

Autor:  marmar [ 16 Lip 2017 17:46 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

transport odpada, bo dwie osoby z trzech nie prowadzą a ta trzecia chce sobie odpić estrelle lub inny browarek w miejscowościach jak wyżej ;)

Autor:  prastarzec [ 16 Lip 2017 17:53 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

w tym okresie i we trójkę zdecydowanie lepiej wynająć auto. Na bank będzie taniej i duużo wygodniej. Łatwiej też zaplanować pętlę albo zmienić plany jeśli gdzieś Wam się spodoba bardziej/mniej. Nie odpuszczajcie Kadyksu i Gibraltaru!
zapraszam na krótką relację z tego rejonu
http://przedsiebie.geoblog.pl/podroz/23 ... altar-2014
pozdrawiam
ps. z alko żaden problem, planujesz przejazd z miasta do miasta, dojeżdzasz do celu, bukujesz się i w miasto na piwko ;),
Lepiej tak niż męczyć się w ta i z powrotem z Malagi czy innego miejsca, a poza tym porównaj ceny biletu np. z Malagi do Gibraltaru i z powrotem do ceny wynajmu samochodu. No chyba że kasa nie gra roli..

Autor:  Kashpir [ 16 Lip 2017 19:38 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@marmar przemyślcie plan raz jeszcze i przekonajcie kierowcę do wynajmu samochodu :-) to da dużo większą elastyczność np. zamiast tłuc się do Gibraltaru z Malagi i wracać tego samego dnia, moglibyście tego samego dnia uderzyć dalej do Kadyksu. Tam np. 2 noce, zwiedzanie Kadyksu plus ewentualnie wypad do Jerez de la Frontera, potem przejazd do Sewilli i zdanie samochodu. 2 dni w Sewilli a potem jak chcecie to transportem publicznym Kordoba + Granada (albo znowu samochód - w Hiszpanii czasami można ustrzelić oferty wynajmu naprawdę tanio). Malagę i wycieczkę na Caminito del Rey z Malagi zostawiłbym na sam koniec. Pokombinujcie 8-)

Autor:  Aron [ 16 Lip 2017 20:10 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Da sie to zrobic komunikacja, sam tak robilem zblizona trase, ale:
1. Jednak samochod daje wiecej opcji i przy trojce moze wyjsc taniej
2. Jezeli komunikacja to koniecznie petla, szczegolnie gdy idzie o Giblartar
3. Polecam dodac Jerez do planu

Autor:  mewamewa [ 16 Lip 2017 23:05 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Cześć wszystkim,

Na przełomie sierpnia i września planujemy zwiedzić Andaluzję i poszukujemy porady co jeszcze warto byłoby zobaczyć lub ewentualnie gdzie dłużej zostać.

Nasz plan wygląda obecnie tak:
Dzień 1: Przylot do Malagi, ok. 11, wypożyczamy samochód, jedziemy do Gibraltaru i zwiedzamy, nocleg w okolicach
Dzień 2: Pół dnia na zwiedzanie Kadyksu, potem przejazd do Sewilli (po drodze może Jerez?)
Dzień 3: Sewilla
Dzień 4: Sewilla, późnym południem przejazd do Kordoby
Dzień 5: Kordoba, po południu przejazd do Granady
Dzień 6: Granada
Dzień 7: Przejazd do El Chorro (El Caminito Del Rey), po przejściu przejazd do Rondy (+nocleg)
Dzień 8: Objazd dookoła Rondy (Setenil de las Bodegas), dojazd gdzieś na wybrzeże

Jak sądzicie co można by dodać i czy wystarczającą ilość czasu poświęcamy na te wszystkie miejsca?

Autor:  Kashpir [ 17 Lip 2017 00:43 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

wygląda całkiem OK - radziłbym się tylko zastanowić czy skoro planujecie dużą andaluzyjską pętlę to czy warto na koniec dawać Rondę. Może lepiej od razu z Malagi uderzyć na Caminito i nocować w Rondzie, potem Gibraltar i dalsza część planu. A z Granady na wybrzeże na wschód od Malagi (np. Torre del Mar, Nerja).

Autor:  rw30 [ 17 Lip 2017 14:31 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

mewamewa napisał(a):
Cześć wszystkim,

Na przełomie sierpnia i września planujemy zwiedzić Andaluzję i poszukujemy porady co jeszcze warto byłoby zobaczyć lub ewentualnie gdzie dłużej zostać.

Nasz plan wygląda obecnie tak:
Dzień 1: Przylot do Malagi, ok. 11, wypożyczamy samochód, jedziemy do Gibraltaru i zwiedzamy, nocleg w okolicach
Dzień 2: Pół dnia na zwiedzanie Kadyksu, potem przejazd do Sewilli (po drodze może Jerez?)
Dzień 3: Sewilla
Dzień 4: Sewilla, późnym południem przejazd do Kordoby
Dzień 5: Kordoba, po południu przejazd do Granady
Dzień 6: Granada
Dzień 7: Przejazd do El Chorro (El Caminito Del Rey), po przejściu przejazd do Rondy (+nocleg)
Dzień 8: Objazd dookoła Rondy (Setenil de las Bodegas), dojazd gdzieś na wybrzeże

Jak sądzicie co można by dodać i czy wystarczającą ilość czasu poświęcamy na te wszystkie miejsca?


powiedz mi jakim środkiem transportu będziecie się przemieszczać, zwłaszcza na pogrubionym odcinku, teleportacja? helikopter? czy coś bardziej tradycyjnego?

jak byście się nie przemieszczali, to dość wymagający plan. Weź pod uwagę że tam jest wtedy 40C, i niektóre organizmy kiepsko sobie z tym radzą.

Autor:  Kashpir [ 17 Lip 2017 16:25 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@rw30 zaraz przed tym, co pogrubiłeś jest napisane "wypożyczamy samochód" - zakładam, że właśnie tym środkiem będą się przemieszczać ;)

Autor:  Cicha_Woda [ 18 Lip 2017 14:48 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@marmar
Jeśli chcecie poruszać się po Andaluzji komunikacją publiczną to proponowałabym wprowadzić do planu następującą zmianę:
1 dzień przylot do Malagi i od razu autobus do Granady - nocleg w Granadzie.
2 dzień - zwiedzanie Alhambry i przejazd do Kordoby.
Z Malagi do Granady jeździ sporo autobusów, ale część z nich jedzie "trasami widokowymi" co trwa ok 4 godzin, a część autostradami co trwa 2 godziny. Warto to wcześniej sprawdzić w necie, a bilety kupić dopiero na dworcu (by mieć spokojną głowę w razie ewentualnego opóźnienia samolotu). Dzięki temu, że wieczór spędzicie w Granadzie będziecie mogli zobaczyć nocne oświetlenie Alhambry (najlepiej z Mirador San Nicolás). Będzie też trochę czasu na zwiedzenie samej Granady albo na pospacerowanie po starówce oraz dzielnicy Albaicin.
I całkowicie zgadzam się z @Kashpir, że samą Malagę warto zostawić na koniec wyjazdu - akurat będzie możliwość odpoczynku po trudach zwiedzania :D
Co do Kadyksu, to ja byłam tam na jednodniówce z Sewilli i w tym czasie można zobaczyć najważniejsze miejsca w tym mieście. Plusem jest to, że jedziecie do Kadyksu "na lekko" bez większości bagaży. Wydaje mi się też, że z Sewilli łatwiej się będzie dostać do Malagi, niż z Kadyksu. Jest więcej autobusów i można dopasować godziny do własnych potrzeb albo do niskiej ceny biletu ALSA (ok. 5-6 euro) :lol:

@mewamewa
Plan wygląda na dopracowany pod względem czasowym. Wszystko zależy od tego co Was interesuje i do ilu atrakcji chcecie wchodzić do środka. Przykładowo ja spędziłam w Sewilli pełne 3 doby plus 2 wieczory (po jednodniówkach w Rondzie i Kadyksie), a nadal czuję niedosyt :D

Autor:  michalp [ 18 Lip 2017 16:40 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jak dla mnie niepotrzebny scisk atrakcji. Wyrzulbym albo Kadyks i Ronde albo zdecydowal sie np tylko na zachodnia czesc (wtedy Ronda, Bibraltar, Kadyks, Sewilla, ale bez Granady). Zostaw sobie czas na wino i tapasy :)

Autor:  dubaj1910 [ 21 Lip 2017 19:59 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Dzień dobry.

Jako, że to pierwszy post na forum to napomknę... że temat "incognito" edukowałem ostatnimi czasy.

Wiele informacji wykorzystam i mam nadzieję, że dodatkowe szczegóły opiszę w relacji po powrocie ;)

Autor:  kiri-chi [ 28 Sie 2017 10:37 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Cześć wszystkim,

Wybieram się za jakiś czas do Andaluzji i przeglądając internet natknęłam się na pokazy tańcu koni w Jerez (Como bailan los caballos andaluces). Czy może ktoś miał okazję uczestniczyć w takim pokazie i mógłby się podzielić wrażeniami? :)

Autor:  risto [ 31 Sie 2017 15:20 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Wybieram się w drugiej połowie października na 8 dni do Andaluzji, przylatuję do Malagi a wylatuję z Sewilli, gdzie lepiej spędzić 2 dni na plaży? W okolicach Malagi czy Kadyksu? W planie mam Malagę, Rondę, Grenadę, Sevillę oraz Kordobę lub Kadyks, które z tych miast bardziej polecacie? Przejrzałem cały temat, jak i kilka innych, ale ciągle nie mogę zdecydować.

Autor:  namteH [ 31 Sie 2017 15:25 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@risto
Tu i tu piasek :D
Woda powinna być cieplejsza w Maladze, bo Kadyks do zimnego oceanu wystawiony.
8 dni na te wszystkie miasta to za mało. Wybierz jakieś zgrupowane w jednym miejscu np między Malaga i Kadyksem.

Autor:  ibartek [ 31 Sie 2017 15:31 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Kadyks to raczej nie na plaze, ale miasto ciekawe.

2 dni na plaze i jeszcze te wszystkie miasta przez 8 dni? really?

dla mnie Sevilla nr 1

Strona 23 z 39 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/