| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Andaluzja andaluzja,1255,23890 | Strona 20 z 39 |
| Autor: | rw30 [ 15 Paź 2016 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
pewnie, samochod to super pomysl, nie ma co do tego watpliwosci prawie wszystkie fajne miejsca w Andaluzji zostaly juz wymienione, prawie. Jedno, ktorego mi brakuje, to Nerja. Na plazowanie moze byc ono lepsze niz Marbella - Marbella to typowy kurort, a te poza sezonem wygladaja z reguly pusto i baaardzo kiepsko [chyba ze wpadniecie tam od razu na poczatku podrozy, 1 XI to dla Hiszpanow z reguly powod do wyjazdow / dlugich weekendow, wiec moze bedzie tam troche ludzi]. Nerja to tez kurort, ale jej przewaga nad Marbella polega na tym, ze nawet gdy jest pusta, jest ciagle bardzo ladna [za sprawa klifow]. Przy czym, zeby bylo jasne: samej Marbelli nie znam, nigdy tam nie bylem. Co do innych wspominanych miejsc: +++Cadiz faktycznie jest ladny i interesujacy, ze wzgledu na polozenie i historie. Widok przy wjezdzie samochodem ktoryms z mostow od strony Puerto Real - kapitalny. +Jerez jest calkiem spoko. Ale jesli nie wybierasz sie do Tio Pepe [++] [ btw moim zdaniem potrzeba tam znacznie wiecej niz 1-2h], to mozna odpuscic. -Ronda jest spoko, ale wg. mnie to najmniej ciekawe z flagowych andaluzyjskich miejsc. Poza tym dosc uciazliwy dojazd [zaden hardcore, droga raczej szeroka, ale po prostu gorska] z / do Malagi -Malaga, tak jak ktos juz napisal, nie jest zla. Nie jest tez ciekawa, i w porownaniu do innych miejsc ktore bedziesz mial okazje zobaczyc, nie ma tam nic specjalnego. IMHO mozna ja zwyczajnie odpuscic, szkoda czasu. +++Samo miasto Gibraltar, jak tez ktos juz napisal, to nic excytujacego. Natomiast jest oryginalny, przejazd przez plyte lotniska to wydarzenie once-in-a-lifetime, widok ze skaly - swietny. Jak dla mnie to pozycja obowiazkowa w Andaluzji. Choc notabene to nie Andaluzja ++Cordoba tez imho bardzo ladna. Pytanie ile miejsc chcecie zobaczyc / czy bardziej jezdzic czy tez troche wypoczac. Jak ja bym pojechal? To nie bylaby optymalna trasa z punktu widzenia przebytej odleglosci, ale zrobilbym tak: 0.Olałbym zupełnie Malagę 1.Granada 2.Sevilla [najlepiej by było być tam w weekend] 3.Cadiz [+ Jerez]. W Kadyksie jest fajna plaża miejska, są też plaże w okolicach. Więc jeśli pogoda dopisze [a powinna] to można tam spokojnie poplażować. 4.Gibraltar W Gibraltarze rzuciłbym okiem na kalendarz, i jeśli starczy mi czasu to skoczyłbym do Cordoby. A później odetchnąłbym pozostałe dni dni w Nerja p.s. przygotuj się że gdzieś tam zjedziecie po drodze / coś ciekawego znajdziecie w przewodniku i będziecie mieli obsuwę. Jak ktoś wspominał, polecam też zjazd do jakiegoś pueblo na trasie, najlepiej na obiad / kolację / nocleg.Można trafić naprawdę oryginalne miejsca. I jeszcze jedno: to listopad, żniwa pomarańczowe | |
| Autor: | jakubwozniak [ 16 Paź 2016 18:27 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Zmieniam kierunek jazdy w takim razie, jest bardziej sensownie Jeszcze raz dzięki! | |
| Autor: | jakubwozniak [ 17 Paź 2016 16:08 ] | ||
| Temat postu: | Re: Andaluzja | ||
Jednak nastąpiła mała zmiana planów i kierunku, jeśli ktoś byłby ciekaw albo chciałby się zasugerować mniej więcej, zaktualizowaną mapkę wrzucam tutaj w załączniku, do tego dojdzie jeszcze Nerja + ew. Ronda jak wrócimy na końcu do Malagi. Plan nie jest ustawiony na pałę, chcemy też się trochę zrelaksować i poplażować. Na trasie wszędzie jesteśmy autem, czasem przyjeżdżamy do miasta rano, czasem wieczorem. Sevillę, jak sugerowaliście, ogarniemy w weekend. Starałem się znaleźć złoty środek w tym wszystkim i jakoś mi się to chyba udało. przylot 31.10 wieczorem 31.10 - 2.11 Malaga (2 noce) - miasto i okolice + znajomi, 2.11 - 3.11 Granada (1 noc) - głównie Alhambra i centrum + znajomi, 3.11 - 4.11 Cordoba (1 noc) - z polecenia Waszego dołożyliśmy półtora dnia tutaj, 4.11 - 6.11 Sevilla (2 noce) - myślę, że przez weekend w tym mieście będzie co robić, 6.11 - 8.11 Jerez i Kadyks -> GIbraltar (2 noce - plażing w tych okolicach, zobaczymy jak z czasem będzie, może nawet ogarniemy w 1 dzień prom do Tangeru), 8.11 - 9.11 Marbella (1 noc) -> El Chorro rankiem 9.11 - 11.11 Malaga (2 noce) - wtedy Nerja i ew. Ronda wylot 11.11 rano
| |||
| Autor: | xyrxis [ 17 Paź 2016 17:18 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
jakubwozniak napisał(a): 9.11 - 11.11 Malaga (2 noce) - wtedy Nerja i ew. Ronda Moim zdaniem Nerje mozesz sobie odpuscic jesli masz specjalnie do niej jechac. Chyba szkoda czasu. Jesli chodzi o ronde to ma ladne te swoje widoczki a jesli bedziesz mial nadmiar czasu to skocz sobie dalej do Benaojan, gdzie wedlug mojego hosta z airbnb robia jedna z najlepszych szynek w Hiszpanii (http://www.icarben.com/tienda/) i dalej do uroczej miejscowosci Montejaque - tak po prostu zeby zobaczyc wioske Hiszpanska, | |
| Autor: | jakubwozniak [ 18 Paź 2016 23:51 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@xyrxis dzięki za wskazówkę! Oglądałem Twoją relację z podróży i mam kilka pytań co do autka, bo strasznie dużo nam wychodzi za rezerwację generalnie. Możesz zapodać jakiś kontakt poza forum? Z góry dzięki! | |
| Autor: | xyrxis [ 19 Paź 2016 08:09 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
jakubwozniak napisał(a): @xyrxis dzięki za wskazówkę! Oglądałem Twoją relację z podróży i mam kilka pytań co do autka, bo strasznie dużo nam wychodzi za rezerwację generalnie. Możesz zapodać jakiś kontakt poza forum? Z góry dzięki! Po pierwsze - nie jestem jakims autorytetem, po prostu bylem w Andaluzji. Po drugie - na forum znajdziesz prawdopodobnie wiekszosc odpowiedzi na swoje pytania. Jesli chodzi o wypozyczenie samochodu to polecam te watki: https://www.fly4free.pl/forum/wypozyczalnia-samochodow-malaga,1435,41216 https://www.fly4free.pl/forum/economy-car-rentals-korzystal-ktos,135,26345 A po trzecie - jesli jednak moge Ci jakos pomoc to wal na PW - odpisze jak tylko bede mogl. | |
| Autor: | jakubwozniak [ 22 Paź 2016 13:00 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
xyrxis napisał(a): jakubwozniak napisał(a): @xyrxis dzięki za wskazówkę! Oglądałem Twoją relację z podróży i mam kilka pytań co do autka, bo strasznie dużo nam wychodzi za rezerwację generalnie. Możesz zapodać jakiś kontakt poza forum? Z góry dzięki! Po pierwsze - nie jestem jakims autorytetem, po prostu bylem w Andaluzji. Po drugie - na forum znajdziesz prawdopodobnie wiekszosc odpowiedzi na swoje pytania. Jesli chodzi o wypozyczenie samochodu to polecam te watki: https://www.fly4free.pl/forum/wypozyczalnia-samochodow-malaga,1435,41216 https://www.fly4free.pl/forum/economy-car-rentals-korzystal-ktos,135,26345 A po trzecie - jesli jednak moge Ci jakos pomoc to wal na PW - odpisze jak tylko bede mogl. Dzięki, już mniej więcej sobie porównałem - w opcji ALL.INC. niżej raczej zejść nie pójdzie | |
| Autor: | Magda1986 [ 26 Lis 2016 01:06 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Z racji, że korzystałam z wielu porad w tym temacie planując podróż do Andaluzji, poniżej kilka subiektywnych refleksji po powrocie: - wyjazd na 11 nocy w listopadzie - przejazd z AGP do Sevilli autobusem i 3 noclegi w Sevilli, powrót autobusem również na AGP, wypożyczenie samochodu z Marbesol i 8 noclegów na wybrzeżu w Nerja - 1600 km samochodem i ponad 100 km na nogach - 9 dni zwiedzania, 2 i pół na "plażowanie" - średnia pogoda dobra do zwiedzania (słonecznie i ok. 20 stopni), 2 dni na plażowanie z ok. 24 stopniami, 2 dni intensywnego deszczu - subiektywnie polecam: ---Sevilla (2 dni optymalnie dla największych atrakcji: Plac Hiszpański, Katedra, Alcazar, Santa Cruz, Triana) - energiczna i zwyczajnie ładna, jedno z miast do przejścia wyłącznie na własnych nogach przy noclegu w centrum (Santa Cruz) ---Las Alpujarras (Pampaneira, Bubion, Capileira) - urokliwa zabudowa, miłe trasy spacerowe, widoki, świetna lokalna kuchnia ---Caminito del Rey i El Torcal - zdecydowanie warto dla miłośników natury, świetne widoki i niemęczące ciekawe trekkingi ---Ronda - zdecydowanie na plus, podobała mi się bardziej niż Granada, warto przejść most i pospacerować po starej dzielnicy arabskiej ---Granada z Alhambrą - Alhambra zdecydowanie na tak, Albaicin nieco rozczarowujący ---Sierra Nevada - z racji braku pogody na zaplanowaną Veletę wąwóz Los Cahorros w Monachil - znowu atrakcja dla fanów natury. Los Cahorros ciekawy 2-godzinny trekking nawet dla początkujących. ---Nerja - stara tradycyjna zabudowa, ładne plaże, elegancja wśród kurortów -subiektywnie odradzam: ---Cabo del Gata (odwiedziłam tylko San Jose i owszem miłą plażę Monsul, ale moim zdaniem nie warto z Nerji robić 400 km RT, zwłaszcza, że droga wiedzie przez usianą plastikiem i śmieciami prowincję Almerię). | |
| Autor: | Kashpir [ 07 Gru 2016 13:37 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Macie pomysł na jakąś półdniową wycieczkę z Malagi transportem publicznym? I żeby nie była to Antequera. W Nerja już byłem. Czy warto się przejechać do któregoś z miasteczek portowych na południe od Malagi? | |
| Autor: | Asior [ 15 Gru 2016 20:55 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Planuję w najbliższe lato wypad na kilka dni (4-5) do Andaluzji. Podróżować będziemy z małym dzieckiem (10 miesięcy) i planujemy wynająć auto. Na pewno będziemy chcieli zwiedzić Sewillę (2-3 dni). Zostają jeszcze do zagospodarowania 2-3 dni. Jakie jeszcze miejsca polecacie, które dogodnie da się zwiedzić z takim szkrabem? Mi po głowie chodzi Gibraltar i może Ronda/Kadyks. | |
| Autor: | Kasia111 [ 17 Gru 2016 23:06 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Kashpir napisał(a): Macie pomysł na jakąś półdniową wycieczkę z Malagi transportem publicznym? I żeby nie była to Antequera. W Nerja już byłem. Czy warto się przejechać do któregoś z miasteczek portowych na południe od Malagi? Marbella autobusy kursują średnio co pół godziny, trzeba tylko uważać, bo w zależności od trasy jadą od 50 min. do półtorej godziny (rozkład jazdy na stronie avanzabus.com) ładne centrum Załącznik: 1.jpg [ 894.59 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Załącznik: 2.jpg [ 593.13 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Załącznik: 3.jpg [ 437.03 KiB | Obejrzany 2147 razy ] jeśli komuś niestraszne spacery, deptakiem wzdłuż plaży można dotrzeć do eleganckiej mariny Puerto Banús (ok. 7 km) Załącznik: 4.jpg [ 681.62 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Załącznik: 5.jpg [ 491.75 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Trochę dalej (minimum półtorej godziny autobusem) znajduje się Estepona, też przyjemnie się po niej pokręcić Załącznik: 6.jpg [ 548.15 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Załącznik: 7.jpg [ 714.9 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Załącznik: 8.jpg [ 546.48 KiB | Obejrzany 2147 razy ] Ciekawostką w tym mieście jest Ruta Poetica czyli umieszczone na ścianach budynków fragmenty utworów sławnych poetów w oryginale i po hiszpańsku, m. in. Szekspira, Hugo i Załącznik: 9.jpg [ 307.58 KiB | Obejrzany 2147 razy ] | |
| Autor: | wulkan [ 18 Gru 2016 12:44 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
W Mijas Pueblo też jest fajnie,polecam. | |
| Autor: | Kasia111 [ 19 Gru 2016 19:25 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Mijas też polecam, z tym, że nie jest miasteczkiem portowym. Załącznik: mijas.jpg [ 601.31 KiB | Obejrzany 2054 razy ] Załącznik: mijas2.jpg [ 624.89 KiB | Obejrzany 2054 razy ] Załącznik: mijas3.jpg [ 703.3 KiB | Obejrzany 2054 razy ] | |
| Autor: | JakubK [ 13 Lut 2017 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Asior napisał(a): Planuję w najbliższe lato wypad na kilka dni (4-5) do Andaluzji. Podróżować będziemy z małym dzieckiem (10 miesięcy) i planujemy wynająć auto. Na pewno będziemy chcieli zwiedzić Sewillę (2-3 dni). Zostają jeszcze do zagospodarowania 2-3 dni. Jakie jeszcze miejsca polecacie, które dogodnie da się zwiedzić z takim szkrabem? Mi po głowie chodzi Gibraltar i może Ronda/Kadyks. Na trasie Malaga-Sewilla po drodze jest Ronda. Jednak dalej od Rondy do Sewilli odkryłem to co mi się tam najbardziej podobało: Pueblos Blancos czyli kilka(naście) urokliwych miejscowości górskich. Setenil de Bodegas, Olvera, Zahara to najładniejsze które były na mojej trasie ale nei wiem jak to się ma do podróży z dzieckiem. Choć mając samochód to na pewno świetne miejsca przelotowe. Na samym Gibraltarze nie byłem ale w okolicach (pod granicą | |
| Autor: | Akna [ 13 Lut 2017 16:18 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Ja Maroko odradzę- szczególnie na 1 dzień, bo to w zasadzie odwiedzenie Tangieru i tyle. Jest dużo fajniejszych miejsc po hiszpańskiej stronie (opinia własna + znajomych, którzy też zaliczali jednodniówkę w tamtej okolicy) | |
| Autor: | romantru [ 14 Mar 2017 15:29 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Andaluzja jest tak rozległa i kryje tyle pięknych większych i mniejszych "perełek" że trudno się zdecydować. Do wyboru są (z większych i reklamowanych): 1. Granada z Alhambrą 2. Sewilla 3. Malaga 4. Kadyks 5. Kordoba 6. Ronda 7. Gibraltar (atrakcja nie należąca do Andaluzji ale zwiedzana podczas pobytu w tym regionie) z mniejszych to: 1. Marbella z Puerto Banus 2. Nerja 3. Setenil de Bodegas 4. Jerez de la Frontera 5. Caminito del Rey 6. białe andaluzyjskie miasteczka jak: Mijas Pueblo, Casares, Frigiliana 7. dla dzieci: Juzcar - smerfowe miasteczko Moja trasa podczas dokładnie 8 i półdniowego pobytu wygladała: 1 dzień lądowanie w Maladze i pobyt (1 dzień: Katedra, Alcazaba i Gibralfaro, muzeum Picasso, port, Teatro Romano, Calle Larios) 2 dzień Granada (1 dzień: tylko Alhambra) 3 dzień Kordoba (1 dzień: La Mezquita, Puente Romano, dzielnica żydowska z Synagogą) 4-5 dzień Sewilla (2 dni bo to stolica Andaluzji: Katedra, Minaret Giralda, królewskie pałace Alcazar, dzielnica żydowska z Barrio de Santa Cruz, dzielnica Triana, Plaza de Toros, Plaza de Espana) 6 dzień Jerez de la Frontera (pół dnia) 6 dzień Kadyks (1 i 1/2 dnia: zamki Castillo de San Sebastián i Castillo de Santa Catalina, plaża La Caleta, Katedra, ruiny teatru rzymskiego) 7 dzień Tarifa (plaże, Puerta de Jerez, Zamek Santa Catalina) i Gibraltar (wjazd na górę, St. Michael’s Cave, Europa Point i Main Street) 8 dzień Marbella i Puerto Banus, Fuengirola zamek Sohail, Benalmadena, wylot z Malagi następnego dnia rano. | |
| Autor: | musssli [ 15 Mar 2017 10:40 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Ja nie wiem jak można nie polecać Malagi, albo mówić żeby olać. To miasto jest niesamowite! Prześliczne, bardzo zielone, zadbane w porównaniu z 3/4 miast hiszpańskich. Nie januszujmy tak w podróży szukając samych kurortów czy nie wiem czego, ja myślę że Malaga to takie miasto dające oddech i zostawia po sobie bardzo miłe wrażenie. | |
| Autor: | Wintermute [ 15 Mar 2017 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Jak się leci z Polski do Malagi, szczególnie wczesną wiosną albo późną jesienią to na pewno można być zachwyconym. Tyle, że jak się pojedzie dalej w Andaluzję to wrażenie zrobione na początku przez Malagę z każdym odwiedzonym miejscem jest coraz mniejsze. I wcale nie chodzi tu o zwiedzanie kurortów... | |
| Autor: | musssli [ 15 Mar 2017 16:05 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Byłam "dalej w Andaluzji", ba, nawet centralnie w środku lata | |
| Autor: | Alexis93 [ 17 Mar 2017 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Koleżanka prosiła o pomoc i pytała mi czy to dobra cena na podróż do Andaluzji we wrześniu z biurem podróży hotel 4* z śniadaniem i obiadem 2,5 tys za osobę na 10 dni. Według mnie ze może trochę drogo. Nie znam nazwę hotelu. Co sądzicie z ta oferta ? Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka | |
| Strona 20 z 39 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |