| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [BER] parking parking,1287,158491 | Strona 11 z 37 |
| Autor: | karollo [ 23 Paź 2016 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
maciejklaczynski napisał(a): @karollo, co wybraliście? My za 2 tygodnie jedziemy 3-ma samochodami i też się zastanawiamy gdzie zostawić. Ja za miesiąc lecę dopiero. Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | amatorsportu [ 25 Paź 2016 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Witajcie, Najświeższa aktualizacja o parkingu P+R Altglienicke. Pewnie część informacji się pokrywa. Wróciłem z Berlina wczoraj, 24.10. Samochód parkowałem tam 5 dni. Dojazd: bezproblemowy, przy drodze 96a, wjazd od Paradiesstrasse (współrzędne: 13.55795E, 52.4061N). Dojście z P+R na stację: przejście na pasach przez Paradiesstrasse, po prawej ścieżka przez park, dalej kładką na drugą stronę ulicy i zejście na peron. Dojazd do lotniska: bezproblemowy, pociągi S9 lub S45, co 10 minut. Czas jazdy: ~10 minut, może mniej. Akurat w naszym przypadku nie działał automat biletowy na stacji S Altglienicke, więc ryzyko wersja bez biletu. Generalnie wystarczy bilet "Kurzestrecke" w cenie 1,70 E. Wcześniej przewijał się wątek, że nie jest łatwo go namierzyć w automatach biletowych. Mogę powiedzieć (z doświadczenia, tylko z przejścia podziemnego na lotnisku), że warto zwrócić uwagę na rodzaj automatu. Jedne sprzedają bilety na całe Deutsche Bahn, a inne tylko na S-Bahn. I w tych drugich, przynajmniej dla mnie, łatwiej było namierzyć "krótki bilet" (Inne bilety → gdzieś po prawej, na dole). Samochód zastaliśmy cały. Wbrew tego, co czytałem, niewiele widziałem polskich samochodów, a zapełnienie parkingu może w 50%. Minusem jest brak jakiegoś oświetlenia na P+R, ale całościowo mega pozytyw. Lekko, łatwo i przyjemnie. | |
| Autor: | wicker [ 01 Lis 2016 13:17 ] | ||
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku | ||
Ja za to mogę polecić parking nieco bardziej kameralny (około 40 miejsc), przy stacji metra "U Rodow" - (P + R Rudow). Parking wygląda jakby był na środku "ronda" otoczonego drzewkami. Okolica przyjemna - stacja metra, pętla autobusowa. Dojazd do lotniska SXF autobusem 171 lub X7 (ok. 10-12 minut). Auta, które zauważyłem na tym parkingu - jakby wyższej klasy niż te, które zostawiane są na P + R Altgienickie PS: zdjęcie dość archiwalne, więc nie czepiajcie się powyższego zdania, wczoraj auta tam stojące to same niemieckie własności, pozdrawiam
| |||
| Autor: | audik [ 07 Lis 2016 14:07 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Przetestowałem Umgehungsstraße, na 3 dni bez problemów, przy przejściu pod torami, bardzo blisko do lotniska. Można też trochę dalej na rogu Alt Schonefeld ( Zabudowania i lepsze auta mieszkańców) | |
| Autor: | logis [ 07 Lis 2016 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Dużo tam jest miejsca czy trzeba szukać ? Lecę 19.11 na La Palmę i muszę gdzieś auto zostawić na tydzień . | |
| Autor: | audik [ 08 Lis 2016 11:44 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Bez problemu z miejscami parkowałem o 3:00 (ok 8aut) odbierałem o 12:00 tu więcej autek ale bez problemu znajdziesz miejsce | |
| Autor: | bohdan [ 16 Lis 2016 16:54 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Mam w planach wylot z Berlina w grudniu na tydzień czasu. chcę skorzystać z któregoś z podanych tu "darmowych" parkingów. Ale mam takie pytanie. Czy jak spadnie śnieg i auto będzie stało takie zasypane kilka dni to grozi mi jakiś mandat? | |
| Autor: | logis [ 18 Lis 2016 10:11 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
A z co miałbyś dostać ten mandat bo nie bardzo rozumiem ? Czy jak rodowity Niemiec wyjeżdża w tym czasie na miesiąc do Nowej Zelandii to zostawia przy aucie jakiegoś przyjaciela z Syrii żeby mu ten auto odśnieżył w razie opadów ? Nie popadajmy w paranoję ludzie. | |
| Autor: | logis [ 18 Lis 2016 19:40 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Szybkie pytanie , czy pod samo lotnisko mogę podjechać na 5-10 minut za free , żeby podrzucić rodzinę żeby nie tarabanić się całą bandą z walizkami ? | |
| Autor: | samaki9 [ 18 Lis 2016 20:03 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
możesz , tylko nie pamiętam czy 2 czy 5 minut. | |
| Autor: | szymonpoznan1 [ 18 Lis 2016 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Pod samo lotnisko nie ma szlabanów wcale z tego co pamiętam - jednak rodziny pod bramki nie zaprowadzisz, bo tylko Kiss&fly tam jest i postój taxi. | |
| Autor: | logis [ 19 Lis 2016 12:03 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Polecana wcześniej Umgehungsstraße jest ok, miejsca do parkowania full , ale lepiej pojechać kawałek dalej (jak już wczesniej kolega podpowiadał )gdzie są domy i kręcą się ludzie . Z buta jakieś 1000 m pod terminal. | |
| Autor: | klimas [ 19 Lis 2016 23:21 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
lukas63 napisał(a): http://parkandfly-ber.de/ Czy na tym parkingu trzeba zostawić swoje kluczyki samochodowe? - bo gdzieś w tym temacie wyczytałem, że na jakimś parkingu jest obowiązek zostawienia kluczyków (w ogóle co to za rzeczy zostawiać kluczyki obcej osobie na tym parkingu nie zostawia się kluczyków. | |
| Autor: | miles19 [ 20 Lis 2016 15:53 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
logis napisał(a): Polecana wcześniej Umgehungsstraße jest ok, miejsca do parkowania full , ale lepiej pojechać kawałek dalej (jak już wczesniej kolega podpowiadał )gdzie są domy i kręcą się ludzie . Z buta jakieś 1000 m pod terminal. Czy jest tam jakieś pobocze dedykowane na parking czy parkuje się na ulicy? Patrząc na zdjęcia ulicy Alt Schönefeld tam zatoczek parkingowych nie ma i mieszkańcy parkują na ulicy. ![]() A jak jest na końcówce Umgehungsstraße? | |
| Autor: | logis [ 21 Lis 2016 10:12 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Na zdjęciu jest koniec Alt Schonefeld . Ja tam właśnie zaparkowałem tyle że bliżej domów . Zawsze to trochę bezpieczniej. Mam AC ale po co latać po ubezpieczalniach. Pakuje się przy ulicy która jest szeroka a ruch na niej znikomy . Nie ma znaków zakazu i stoi sporo aut na niemieckich tablicach. | |
| Autor: | MuchAdam [ 27 Gru 2016 19:35 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Cześć, lecę z SXF za kilka dni. W kwietniu parkowałem tydzień przy Kirchstrasse bez żadnych problemów. Czy coś się zmieniło, parkował ktoś tam ostatnio? Czy może lepiej, wspomniana wcześniej, Umgehungsstraße? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdrawiam! | |
| Autor: | malaj [ 28 Gru 2016 23:19 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Cześć, W piątek rano mam lot z SXF. Czytając powyższe wpisy zdecydowałem się na parkowanie na Umgehungsstraße Wielkie dzięki, dam znać po powrocie czy auto całe ;] | |
| Autor: | joael [ 28 Gru 2016 23:41 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Ja ostatnio parkowałem przed hotele Meininger. Auto stało 13 dni, całe po powrocie. W około mnie było pełno aut na polskich blachach. | |
| Autor: | janmfg [ 02 Sty 2017 15:38 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Witajcie, dużo informacji znalazłem, ale trochę już nie najnowszych. Proszę o informacje, jak obecnie wygląda sytuacja z parkowanie bezpłatnego przy Schoenefeld, 8 lat temu parkowałem zaraz przy stacji S-Bahn, przed parkingiem dla Taxi, bezpłatnie, 2 tygodnie, bez uszkodzeń i incydentów. Ale teraz to tem jest straszcie trudno, bo są tylko 3 miejsca. Czy te miejsca Umgehungsstr., przy LIDL czy ALDI lub P+R Altenicke są aktualne i bezpieczne? Wylatuję za 2 tygodnie. Dzięki z góry za pomoc. J | |
| Autor: | samaki9 [ 02 Sty 2017 15:56 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld - parking przy lotnisku |
Ja zawsze parkuje na p+r altglienicke. W tamtym roku parkowałem tam 3 razy ( dłuższe postoje) i nigdy nie było zadnych problemów. Raz nawet spotkałem policje patrolującą ten parking. | |
| Strona 11 z 37 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |