Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1481 PostWysłany: 30 Gru 2023 19:49 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 555
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Krajów: 20 / 9.4%
niebieski
Konsorcjum firm IDOM przygotowujące dokumentację przebiegu linii kolejowej nr 88 od Węzła CPK przez Grójec i Warkę uruchomiło interaktywną mapę z wariantami przebiegu projektowanej linii:
https://www.cpk.pl/pl/lk88-cpk-grojec-warka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1482 PostWysłany: 02 Sty 2024 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 370
Kilometry: 472 151
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski



Maciej Wilk u Zychowicza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
 Temat postu: Re: CPK
#1483 PostWysłany: 02 Sty 2024 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 392
Kilometry: 784 389
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
ale nie powiedział nic nowego czego już nie można byłoby by obejrzec na jego tt czy też u Igora Janke.

Choc nadal nie mogę skumać jak to niby połączenie z Seulem przyniosły nam booster :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1484 PostWysłany: 02 Sty 2024 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2457
złoty
Nie no, coś nowego powiedział - przynajmniej dla mnie: New Delhi - Toronto to najpopularniejsza przesiadka (LOT obsługuje 7% ruchu na tej trasie). Co przynajmniej może być jednym z powodów dla którego można wierzyć w potencjał wzrostowy CPK. Ale to jeden - nie aż taki duży - powód, a ich powinno być wiele...

Z drugiej strony, ciężko uwierzyć w argumentację kogoś, kto z poważną miną mówi:
- (kiedy CPK będzie gotowe) W termin 2028 nie wierzą tylko ludzie małej wiary.
- Jeśli nie będzie ograniczeń nocnych to "kargowce się zlecą"
- Bezpośrednie loty są tańsze.
- (o nepotyźmie i tworzeniu stanowisk dla rodzin i znajomych w państwowej spółce) Rząd jest w stanie ukrócić takie zjawiska.
- (podkreślenie moje) Jeśli pozwolimy się rozwijać, to za 10 lat będziemy mieć przewoźnika na poziomie KLMu

Aczkolwiek wszelką moją sympatię pan Wilk stracił po stwierdzeniu "Niech najpierw ograniczą latanie ci, co latają 3-4 (i więcej) razy w ciągu roku, a nie ci latający 1,2..." :x
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1485 PostWysłany: 03 Sty 2024 09:32 

Zychowicz jeszcze się nie zorientował, że przelewy z CPK już nie przyjdą? :lol:

BTW: wielu czeka na upublicznienie danych z działu PR Horały. Tam wyjdą bardzo ciekawe historie. Poznamy szczegóły okołowyborczego medialnego wzmożenia co niektórych... ;)

Ciekawe też dane zaczynają spływać z audytów. Zaskoczenie: największy pierdolnik nie jest w samym CPK, tylko w PKP. W CPK Horała się nie wysilał: cały czas operował tym samym zestawem dokumentów, powielanym setki razy, nawet z tymi samymi literówkami. Za to w PKP przy wytyczaniu tras robili sobie ćwiczeniówkę a'la rysowanie granic w Afryce przy pomocy linijki, tak jakby z góry wiedzieli, że i tak tego nikt nigdy nie zrealizuje. Nic dziwnego, że pierwszą konkretną decyzją będzie unieważnienie pępka świata w Baranowie. Jakiś strasznie duży bałagan jest w papierach Okęcia, a od poznania możliwości rozbudowy Okęcia uzależniony jest dalszy los CPK. Jeśli chodzi o Radom to podobno znaleźli dokument, w którym obrażona na Modlin waaadza, wbrew temu co oficjalnie twierdziła, od początku zakładała, że Radom będzie na minusie i dotowany.

Podsumowując: niby człowiek to wszystko wiedział, ale i tak otwiera mocno oczy...
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1486 PostWysłany: 03 Sty 2024 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 964
Loty: 62
Kilometry: 78 218
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
A jak wygląda sprawa innej wielkiej sztandarowej inwestycji PiS?
Promowanej dokładnie w taki sam sposób jak CPK, też dęto w patriotyczne trąby, opłaceni propagandziści zachwycali się, jak w gigantycznym stopniu wzrośnie przeładunek w porcie w Elblągu (tak, jak przy CPK nadprogramowe cargo miało spaść z nieba jak manna), jak uniezależniamy się od wrażych państw (tym razem, nietypowo dla hurrapatriotów, wrogiem była Rosja, nie UE i Niemcy), jak zwiększą się nasze możliwości obronne, tak samo bredzono o wzmożeniu ruchu turystycznego, tak samo grono nieopłaconych naiwniaków roznosiło te brednie po internecie...

Do czasu utraty władzy PiS nie zdołał pogłębić dojścia do portu.
Aha, wbrew opłacanym przez wrogów ojczyzny szydercom - to wcale nie jest przepust dla kajaków, kajakarzy też nie chcieli przepuścić (szczegóły w artykule) :lol:

Cytuj:
- Do 26 marca 2023 r. z kanału korzystały średnio trzy jednostki dziennie – w dużej mierze żaglówki (373) i jednostki pracujące przy pogłębianiu toru wodnego na Zalewie Wiślanym (155).
-Koniec marca wiązał się również z przeniesieniem zakończenia inwestycji z pierwszego kwartału 2023 r. na rok 2024 i ze zwiększeniem wydatków na przekop o kolejne 143 mln zł. Przypomnijmy: najpierw była mowa o 880 mln zł i pokrywaniu kosztów budowy z wydobycia bursztynu, ale w połowie 2019 r. rząd zwiększył limit wydatków do 1,987 mld zł. Ostatecznie ma to być 2 mld 127 mln zł.
- 1 maja otwarto morskie przejście graniczne Nowy Świat na Mierzei Wiślanej. Do końca grudnia do odprawy granicznej zgłosił się jeden jacht, dokonano 36 zamustrowań i zamustrowań członków załóg innych jednostek pływających.
- Otrzymaliśmy najnowsze statystyki - z przekopu od 1 stycznia do 24 grudnia 2023 r. skorzystało 1586 jednostek, w tym 1082 jednostki rekreacyjne, 18 rybackich, 151 państwowych i 335 komercyjnych. Średnia dzienna, która do maja tego roku wynosiła trzy, wzrosła do 4,4 jednostki przeprawiających się przez kanał dziennie.

https://elblag.wyborcza.pl/elblag/7,180 ... -port.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1487 PostWysłany: 03 Sty 2024 12:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Ty tak serio, czy naprawdę nie wiesz jakie było podłoże problemu pogłębienia toru do Elbląga? Co do przekopu, bardzo dobrze, że powstał, porównując wydane na ten cel pieniądze z szastaniem socjalnymi zapomogami na lewo i prawo, jest coś konkretnego, co jednak uniezależnia nas od wrogiego sąsiada. P. S. Linkowanie płatnych materiałów raczej słabe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1488 PostWysłany: 03 Sty 2024 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
@man4business Ty tak na serio o korzysciach? :-)
Chyba dla znajomych krolika... Bo glowne znaczenie to obecnie rekreacyjne... Zdaje sie, ze do tej pory w punkcie celnym oclono dokladnie 0.
Znaczenie to byla przy budowie, dla tych co przytulili 2mld na budowe. Sprzedali drewno z wycinki i politykow ktorzy promowali sie za nasze przy wielokrotnych wkopywaniach lopaty i przecinaniu wsteg aka otwieraniu przybytku....
Nawet jednostek rybackich prawie nie ma...
https://www.portel.pl/gospodarka/mamy-n ... opu/135886
I kanal dziala pelna para :-)
Cytuj:
Przypomnijmy, że godziny wejścia do śluzy z Zatoki Gdańskiej to obecnie 8.30-9.30 i 13.30-14.30, a z Zalewu Wiślanego – godz. 11-12 i 16-17.
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez jaco027, 03 Sty 2024 12:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1489 PostWysłany: 03 Sty 2024 12:32 

le_szek napisał(a):
A jak wygląda sprawa innej wielkiej sztandarowej inwestycji PiS?
Promowanej dokładnie w taki sam sposób jak CPK, też dęto w patriotyczne trąby, opłaceni propagandziści zachwycali się, jak w gigantycznym stopniu wzrośnie przeładunek w porcie w Elblągu (tak, jak przy CPK nadprogramowe cargo miało spaść z nieba jak manna), jak uniezależniamy się od wrażych państw (tym razem, nietypowo dla hurrapatriotów, wrogiem była Rosja, nie UE i Niemcy), jak zwiększą się nasze możliwości obronne, tak samo bredzono o wzmożeniu ruchu turystycznego, tak samo grono nieopłaconych naiwniaków roznosiło te brednie po internecie...


Fakt, że mamy czarno na białym jak w praktyce wygląda pisowski projekt "gospodarczy", a wyznawcy św. CPK ani na moment nie zająkną się nad wyciągnięciem wniosku z już realnie działającego przekopu, wskazuje o co im chodzi w św. CPK: o wstawanie z kolan, a nie o jakąś tam gospodarkę.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1490 PostWysłany: 03 Sty 2024 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 964
Loty: 62
Kilometry: 78 218
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
man4business napisał(a):
Ty tak serio, czy naprawdę nie wiesz jakie było podłoże problemu pogłębienia toru do Elbląga?

Oczywiście, że wiem, nawet w tym materiale jest to opisane. W skrócie - PiS chciał przejąć port od samorządu w zamian za pieniądze na pogłębienie toru. Na szczęście samorząd się nie zgodził.
man4business napisał(a):
Co do przekopu, bardzo dobrze, że powstał

Jesteś chyba nieuleczalnym przypadkiem wyznawcy.
man4business napisał(a):
coś konkretnego, co jednak uniezależnia nas od wrogiego sąsiada

Tak, bo rosyjska blokada dostępu do portu w Elblągu spowodowałaby upadek RP w ciągu 6 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1491 PostWysłany: 03 Sty 2024 13:14 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Podlinkowałeś płatny artykuł, więc nie powołuj się na jego treść (chyba nie sądzisz, że ktoś kupi abonament).
Tor będzie pogłębiony i zamierzony efekt osiągnięty. Twoje wyśmiewanie się z inwestycji uniezależniających nas od Rosji jest mało przemyślane. Zapewne tak samo nabijasz się z gazoportu. Nie chodzi o to, że coś by upadło, chodzi o efekt sumy - sąsiad jest wrogi i tak będzie przez wiele kolejnych lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1492 PostWysłany: 03 Sty 2024 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 964
Loty: 62
Kilometry: 78 218
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
man4business napisał(a):
Tor będzie pogłębiony i zamierzony efekt osiągnięty.

Zgadza się, mamy nowy rząd, który bez żadnych szantaży pod adresem samorządu to zrobi.
man4business napisał(a):
Zapewne tak samo nabijasz się z gazoportu

Masz na myśli ten gazoport, który wybudował rząd PO/PSL, a który przypisał sobie rząd PiS, choć jego jedyną zasługą było nadanie imienia zimnego Lecha?
Nie, nie nabijam się. To rzeczywiście była inwestycja, która zmniejszyła nasze uzależnienie od Rosji.
man4business napisał(a):
Twoje wyśmiewanie się z inwestycji uniezależniających nas od Rosji jest mało przemyślane

Ja nie wyśmiewam się z inwestycji uniezależniających nas od Rosji. Ja wyśmiewam frajerów, którzy uwierzyli w pisią propagandę, że rów Kaczyńskiego jest właśnie tym gejmczendżerem, po którym Rosja się nie podniesie.

man4business napisał(a):
chyba nie sądzisz, że ktoś kupi abonament

Dość dużo ludzi taki abonament ma, również pisowskich propagandzistów.
Jak mi prześlesz maila, mogę Ci wysłać link dający dostęp do artykułu.

Ale mogę też zebrać tu historię żałosnych działań w sprawie pogłębienia dojścia do portu:

Cytuj:
Urząd Morski w Gdyni nie wybrał jeszcze wykonawcy pogłębienia rzeki Elbląg do tzw. punktu P2, który znajduje się ok. 900 m od terminalu przeładunkowego elbląskiego portu.

Ten blisko kilometrowy odcinek stanowił przez ostatni rok kość niezgody między samorządem Elbląga a rządem Mateusza Morawieckiego. Obie strony przekonywały, że pogłębienie go leży w kompetencjach tej drugiej. A bez pogłębienia również tego odcinka inwestycja, która miała z założenia połączyć Elbląg z Bałtykiem, traci sens.

W ubiegłym roku rząd rzucił miastu "propozycję", jego zdaniem nie do odrzucenia - 100 mln zł na port, które miałoby być przeznaczone m.in. na pogłębienie kluczowego 900-metrowego odcinka w zamian za pakiet większościowy. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, podkreślając, że pogłębienie rzeki, czyli dokończenie inwestycji, i tak leży w kompetencjach skarbu państwa, powtarzał, że byłoby to równoznaczne z oddaniem portu za darmo.[...]

11 stycznia senator KO Jerzy Wcisła zgłosił do ustawy budżetowej poprawkę dotyczącą przekazania 50 mln zł na pogłębienie toru wodnego i modernizację portu w Elblągu, czyli de facto kroków zbliżających do dokończenia inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej. Dzień później senatorki i senatorowie przyjęli kilkadziesiąt poprawek do ustawy budżetowej na 2023 r., w tym tę zgłoszoną przez Wcisłę, który wskazywał, że rok wyborczy może zmobilizować nawet posłów prawicy, którzy niedługo po tym nad ustawą budżetową z poprawkami mieli pochylić się w Sejmie.

19 stycznia w Elblągu odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której radni przegłosowali uchwałę z apelem do ówczesnego ministra aktywów państwowych o zdjęcie klauzuli poufności z listu intencyjnego w sprawie portu w Elblągu. Tymczasem pół godziny przed rozpoczęciem sesji Andrzej Śliwka, wtedy wiceszef MAP, opublikował jego treść na Facebooku.

26 stycznia Sejm pochylił się nad proponowanymi przez Senat poprawkami do ustawy budżetowej, ale większość sejmowa zdecydowała o odrzuceniu propozycji senatora Wcisły. Na "nie" byli wszyscy ówcześni posłowie PiS z Elbląga: Zbigniew Babalski, Robert Gontarz, Leonard Krasulski i Adam Ołdakowski, którzy głosowali głosowali tak jak większość ich kolegów z obozu rządzącego. [...]

Luty

Odbyła się kolejna nadzwyczajna sesja radnych zdominowana przez temat elbląskiego portu. Wówczas radni zdecydowali, że głos w sprawie przynależności portu do miasta lub oddania pakietu większościowego państwu powinni zabrać także mieszkańcy, ale nie podano szczegółów dotyczących tego, jak miałoby to wyglądać.

Marzec

Na początku marca prezydent Elbląga Witold Wróblewski uchylił rąbka tajemnicy. Na przełom kwietnia i maja zapowiedział głosowanie wśród mieszkanek i mieszkańców miasta.

Niedługo później ruszyła samorządowa kampania przeciwko przejęciu przez rząd Portu Morskiego w Elblągu "Powiedz tak miejskiemu portowi". Prezydent wraz z parlamentarzystami z KO i PSL z okręgu elbląskiego i wiceprezydentami zapowiedzieli przekazywanie elblążankom i elblążanom merytorycznych i rzetelnych informacji stojących w opozycji z tymi, które w eter puszczali politycy PiS.
[...]
Koniec marca wiązał się z kontrkampanią informacyjną polityków i działaczy PiS w Elblągu, którzy rozpoczęli zbieranie podpisów za upaństwowieniem elbląskiego portu pod hasłem "IV Port Morski Przyszłością Elbląga!". Działanie miało być motywowane zaniepokojeniem mieszkańców miasta tym, że prezydent "nie chce przyjąć 100 mln zł od polskiego rządu i nie chce rozwoju naszego portu". Niedługo później okazało się, że podpisy zbierano nie tylko wśród elblążanek i elblążan, ale np. również wśród mieszkańców Pasłęka.[...]
Maj

[...]
Premier Morawiecki w kwestii portu w Elblągu stwierdził, że "Miasto rzuca kłody pod nogi i nie chce współpracować", a postawę władz Elbląga nazwał zachowaniem psa ogrodnika.
[...]
24 maja poznaliśmy oficjalne wyniki głosowania w sprawie przyszłości elbląskiego portu. Na pytanie "Czy uważa Pan/i, że port morski w Elblągu powinien pozostać nadal własnością miasta?" 77 proc. ankietowanych wybrała odpowiedź "tak". Prezydent Wróblewski poinformował wówczas wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, że kończy negocjacje z rządem w tej sprawie. [...]

Sierpień

Przez chwilę wydawało się, że w kwestii sporu rządu i samorządu Elbląga o pogłębienie 900-metrowego odcinka nastąpił przełom. 3 sierpnia „Dziennik Gazeta Prawna" opublikował artykuł z informacją o deklaracji wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, dotyczącą dokończenia toru wodnego przez Mierzeję Wiślaną do Elbląga. Prezydent Wróblewski w mediach społecznościowych napisał o "przedwyborczych cudach", ale już 15 min później Gróbarczyk odpowiedział mu na Twitterze, że rząd wcale nie zamierza pogłębić spornego odcinka rzeki.

W ramach kampanii wyborczej politycy i działacze PiS atakowali elbląski samorząd i próbowali jeszcze coś portem ugrać. Andrzej Śliwka nazwał Wróblewskiego i dyrektora portu Arkadiusza Zglińskiego roszczeniowymi leniuchami, a propozycję rządu (przekazania 100 mln zł na port w zamian za pakiet większościowy) określił mianem "prezentu dla Elbląga". Z kolei Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych, szef struktur Suwerennej Polski w rejonie Elbląga, a wtedy także "ekspert w biurze ministra" w Ministerstwie Sprawiedliwości, stwierdził, że prezydent Wróblewski i senator Wcisła nie mają żadnych merytorycznych argumentów.

O kwestii pogłębienia kluczowego 900-metrowego odcinka w kontekście przekopu Mierzei Wiślanej mówiła również ówczesna opozycja, a teraz większość sejmowa. Deklaracja dokończenia inwestycji padła z ust posła KO Jacka Protasa, przewodniczącego PO w województwie warmińsko-mazurskim, później powtarzali ją również przedstawiciele Trzeciej Drogi.

Wrzesień

UM w Gdyni na miesiąc przed wyborami zapowiedział przetarg na pogłębienie rzeki Elbląg do punktu P2, tj. nieobejmującego kluczowego, 900-metrowego odcinka do elbląskiego portu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1493 PostWysłany: 03 Sty 2024 14:05 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 339
le_szek napisał(a):
man4business napisał(a):
Ty tak serio, czy naprawdę nie wiesz jakie było podłoże problemu pogłębienia toru do Elbląga?

Oczywiście, że wiem, nawet w tym materiale jest to opisane. W skrócie - PiS chciał przejąć port od samorządu w zamian za pieniądze na pogłębienie toru. Na szczęście samorząd się nie zgodził.
man4business napisał(a):
Co do przekopu, bardzo dobrze, że powstał

Jesteś chyba nieuleczalnym przypadkiem wyznawcy.
man4business napisał(a):
coś konkretnego, co jednak uniezależnia nas od wrogiego sąsiada

Tak, bo rosyjska blokada dostępu do portu w Elblągu spowodowałaby upadek RP w ciągu 6 godzin.


"Jesteś chyba nieuleczalnym przypadkiem wyznawcy"
Vice versa -:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzenio1970 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1494 PostWysłany: 03 Sty 2024 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
Alez nie trzeba uzywac gornolotnych slow o uniezależnieniu od Rosji. Wg juz tu przytaczanych analiz zwrot z inwestychi tego kanalu nastapi po okolo 2000 latach. Wiec zaiste... Jest to game changer.
Można to porownac do lotniska RDO jako blizsza analogie do CPK.
Gdyby nie zmuszenie LO do latania znacznie ponizej kosztow i doplacania do pensji piewcy RDO na forum czyli w sumie circa grube kilkadzisiat mln PLN w samym niepelnym 2023, to.... W poprzednim roku nie polecualby zaden samolot.
To sa dokladnie identyczne przyklady. Zostaly podjete nieracjonalne, niegospodarne decyzje polityczne, ktore za cel mialy jedynie zdobyc kilka punktow % na wybory. Więc sprzeciw jest nie dlatego ze być może te lub podobne inwestycje powinny powstac... w jakieś wersji, czasie i wlaczajac w to nawert CPK.
Ale chodzi o to aby publiczne pieniadze byly wydawane RACJONALNIE.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Online
 Temat postu: Re: CPK
#1495 PostWysłany: 03 Sty 2024 14:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5662
srebrny
abelincoln napisał(a):
Nie no, coś nowego powiedział - przynajmniej dla mnie: New Delhi - Toronto to najpopularniejsza przesiadka (LOT obsługuje 7% ruchu na tej trasie). Co przynajmniej może być jednym z powodów dla którego można wierzyć w potencjał wzrostowy CPK. Ale to jeden - nie aż taki duży - powód, a ich powinno być wiele...

cos mam wrazenie ze tak duzy udzial na trasie New Delhi - Toronto wynika raczej z taniosci LOT-u..
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1496 PostWysłany: 03 Sty 2024 14:52 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Czy leci z nami moderator? Ostatnie posty coś mało mają wspólnego z CPK, za to dowiedziałem się mnóstwo na temat przekopu Mierzei Wiślanej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1497 PostWysłany: 03 Sty 2024 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 964
Loty: 62
Kilometry: 78 218
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
Już pisałem, że to analogiczna brednia - na przykładzie tej inwestycji doskonale można prześledzić, jak wyglądałaby w praktyce budowa CPK i późniejsze "korzyści" z jego istnienia.
Tyle, że wszelkie koszty należałoby pomnożyć przez co najmniej 200.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1498 PostWysłany: 03 Sty 2024 15:14 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
To, że pisałeś nie znaczy, że masz rację. W ogóle ten wątek to jest jeden wielki zlot fanatyków anty-CPK, totalna odporność na wszelkie argumenty za. Nic tylko rozwijać Chopina i zrobić jakiś (nigdzie indziej nie działający) duoport z Modlinem. CPK, które miałoby być 13-tym lotniskiem w Europie to przejaw megalomanii? No to nie wiem w co my właściwie mierzymy, ale chyba w zwijanie się a nie rozwijanie. Ale z mojej strony powiem tak - "oddam wszystko" za energetykę jądrową w Polsce. Ale obawiam się, że obecna ekipa będzie tak "inwestować", jak "za ministra Grada". A teraz moderator - do dzieła :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1499 PostWysłany: 03 Sty 2024 15:23 

le_szek napisał(a):
Tak, bo rosyjska blokada dostępu do portu w Elblągu spowodowałaby upadek RP w ciągu 6 godzin.


Myślę, że niepotrzebnie żartujesz z kunsztu taktycznego ZjePu. My, maluczcy, nie dostrzegamy wielkości geniuszu tego planu.

Zauważ - dzięki temu, że nie pogłębili toru Rosjanie przez Mierzeję nie przedostaną się nawet kajakiem bojowym. Co prawda gdy nie było przekopu to też się nie mogli przedostać, ale jak to brzmi! "Złapaliśmy Rosjan w pułapkę!". Horała rozgłasza, że CPK będzie najważniejszą inwestycją w Europie i że będzie to jedyny port w Polsce - Rosjanie z tryumfem zajmują CPK i... grzęzną w bagnach nad Pisią Tuczną. A my ich wtedy znienacka czarterami z Radomia (sprzęt z Korei jeszcze nie dotarł, bo brakuje żyranta do podpisania kredytu, a Caracali na szczęście nie mamy, dzięki egzorcyzmom bł. Antoniego Od Wybuchających Parówek).

No musisz przyznać, że genialna taktyka, prawda? Jak to mówił towarzysz Winnicki:

Cytuj:
A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład tacy Amerykanie jak się dowiedzą, że my mamy trudności z produkcją mięsa to wie pan co się dzieje? Proszę pana, na całym świecie ceny mięsa idą tak w górę. I my za to mięso potem też musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#1500 PostWysłany: 03 Sty 2024 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 964
Loty: 62
Kilometry: 78 218
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
man4business napisał(a):
totalna odporność na wszelkie argumenty za


O, to już się pojawiły prawdziwe argumenty "za"? Bo ja widzę tylko w kółko powtarzaną propagandę.
Ten wątek faktycznie należałoby zamknąć do czasu, kiedy pojawią się prawdziwe dane i prawdziwe analizy i wyliczenia na ich podstawie, bo w tej chwili faktycznie dyskutujemy na temat materiałów wyborczych KW PiS czy też ZjeP.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 114  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group