Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Zielona Góra
zielona-gora,1330,172053
Strona 1 z 1

Autor:  4989341 [ 07 Lip 2023 12:35 ]
Temat postu:  Zielona Góra

będąc teraz weekend w ZG odwiedziłem kilka miejscówek
wrzucę te co polecam:

Między Bułami Śniadaniarnia - super śniadaniarnia :) smacznie, świeżo i ładnie podane :mrgreen: menu śniadaniowe czynne przez cały czas otwarcia lokalu (coś dla śpichów/imprezowiczów na wyjazdach)
12 STOLIKÓW - mała włoska knajpka z ładnym zielonym ogródkiem od podwórza, polecam makarony
Wegarnik - raj dla wegan i nie tylko ;) mają dania dnia w rozsądnych cenach

Autor:  vincenz [ 07 Lip 2023 13:22 ]
Temat postu:  Re: Zielona Góra

Wegarnik - też polecam. Szczególnie ich dania sezonowe.

Autor:  Zeus [ 17 Lip 2023 15:36 ]
Temat postu:  Re: Zielona Góra

Piwniczka Winiarska

Wrocławska 12b, 65-001 Zielona Góra

https://goo.gl/maps/qQfWSUqBNxKTSMzn9

Fajne miejsce na wino w Zielonej Górze. Spory wybór lokalnych win z Lubuskiego (można na butelki lub na szklanki od 16 PLN), no i blisko do przystanku autobusowego na lotnisko oraz słynnej Palmiarni.

Z minusów, brak toalety, przekąsek no i "kompetentność" pracowników lokalu.

Załączniki:
signal-2023-07-16-174602_002.jpeg
signal-2023-07-16-174602_002.jpeg [ 90.54 KiB | Obejrzany 1447 razy ]

Autor:  novart [ 29 Lip 2023 13:56 ]
Temat postu:  Re: Zielona Góra

Zainspirowany rekomendacją @Zeus odwiedziłem Piwniczkę Winiarską.
Kieliszek polskiego wina można kupić już od 12 PLN (potaniało? :). Otwartych jest "na widoku" kilka butelek, ale jeśli ładnie obsługę poprosimy, to otworzy nam konkretne wino z bogatej karty win dostępnej w piwniczce.
Bezpłatna toaleta jest w Palmiarni - trzeba podejść na górę, wejść do środka i przed restauracją po prawej stronie.
Generalnie - bardzo polecam :D
Załącznik:
ZG_Piwniczka_Winiarska_01.jpg
ZG_Piwniczka_Winiarska_01.jpg [ 205.37 KiB | Obejrzany 1356 razy ]

Załącznik:
ZG_Piwniczka_Winiarska_02.jpg
ZG_Piwniczka_Winiarska_02.jpg [ 58.41 KiB | Obejrzany 1356 razy ]


Wegarnik też stanął na wysokości zadania - wegańskie chinkali bardzo smaczne, tylko porcja malutka - i 33 PLN (tanio to już chyba było :( )
Załącznik:
ZG_Wegarnik.jpg
ZG_Wegarnik.jpg [ 104.2 KiB | Obejrzany 1356 razy ]

Autor:  rmk [ 13 Wrz 2023 11:19 ]
Temat postu:  Re: Zielona Góra

Nie zna prawdziwego życia ten kto nie stołował się w Turyście ;) Obiekt kultowy, obrosły niejedną legendą. Miejsce spotkań i mieszanka wszystkich zapachów. Być w Zielonej i nie odwiedzić to jak nie być tam wcale.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/