| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Z Akaby do Taby z-akaby-do-taby,1206,122506 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Czytelnik [ 06 Sty 2018 18:47 ] |
| Temat postu: | Z Akaby do Taby |
Na zakończenie kilkudniowego objazdu Jordanii planujemy 3 nocki w Tabie. Musimy się tam przemieścić z Aqaby do Taby. Większość wątków dotyczy przemieszczenia się bezpośrednio na lotnisko Ovda Eliat Shuttle , a my chcemy do Taby. Do granicy z Izraelem jak wyczytałem możemy wziąć taxi z Aqaby za 5 JOD. Pytanie co dalej do granicy z Tabą. Z centrum jeździ autobus 15 , ale czym dostać się do centrum Eilatu . Czy z granicy jeździ autobus , jeśli nie to czy są taksówki ? Ile kosztuje przejazd ? I czy w tej sytuacji nie opłaca się bardziej taxi z granicy z Jordanią prosto do granicy z Egiptem ? | |
| Autor: | yosanne [ 06 Sty 2018 20:24 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
Też jestem zainteresowana takim rozwiązaniem, bo planuje w tym roku kilkudniowe zwiedzanie Jordanii połączone z kilkudniowym leżingiem i plażingiem. Oczywiście przylot i wylot z Ovdy. I zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby dostać się z Akaby do Taby bezpośrednio (promem?), żeby ominąć Izrael i kolejna opłatę graniczną (myślę bad wypoczynkiem w hotelach położonych dalej od granicy, nie tych trzech, które zwalniają z opłaty). Ktoś coś? | |
| Autor: | Zeus [ 06 Sty 2018 20:27 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
http://www.abmaritime.com.jo/en/fleet_table | |
| Autor: | yosanne [ 06 Sty 2018 20:47 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
Zeus napisał(a): http://www.abmaritime.com.jo/en/fleet_table Dzięki, tyle sama znalazłam, ale Nuwejba jest hektary od granicy, a trzeba potem wrócić do Ovdy, poza tym 75$ to wychodzi drożej, niż drogą lądową. Myślałam, że jest może jakiś lokalny transport wodny prosto do Taby... | |
| Autor: | jasiub [ 06 Sty 2018 20:52 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
Kilka dni temu analizowałem tą kwestię. Regularnych promów z Aqaba - Taba nie ma. Turystyczny kosztuje 106$ i nie da się go zarezerwować w jedną stronę. Prom regularny płynie do Nuweiba (link @Zeus) i kosztuje właśnie 75$. Do tego dochodzi opłata portowa 10JD. Nawet uwzględniając 105NIS opłaty wyjazdowej, koszty taksówek, busów itd. nie opłaca się finansowo , a w wersji z Nuweibą też czasowo. | |
| Autor: | Czytelnik [ 06 Sty 2018 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
No ale ile może kosztować taxi z granicy do centrum Eilatu ? Tam się przesiądziemy ewentualnie na ten autobus 15 czy 16 za kilka szekli. W ostateczności możnaby wziąć Eilat shuttle do Ovda za 12 USD poranny o 8 , pytanie tylko jest takie czy ten bus jedzie zawsze w okolicy granicy z Tabą zbierając ludzi czy może pomknąc prosto na lotnisko. | |
| Autor: | yosanne [ 06 Sty 2018 23:39 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
jasiub napisał(a): Kilka dni temu analizowałem tą kwestię. Regularnych promów z Aqaba - Taba nie ma. Turystyczny kosztuje 106$ i nie da się go zarezerwować w jedną stronę. Prom regularny płynie do Nuweiba (link @Zeus) i kosztuje właśnie 75$. Do tego dochodzi opłata portowa 10JD. Nawet uwzględniając 105NIS opłaty wyjazdowej, koszty taksówek, busów itd. nie opłaca się finansowo , a w wersji z Nuweibą też czasowo. Tego się obawiałam. Drogę lądową ogarnę, co prawda uciążliwe jest kilkukrotne przesiadanie się z taxi na busa, z busa na taxi etc, ale finansowo rzeczywiście wychodzi taniej, nawet uwzględniając opłatę na granicy. Przemyślę jeszcze, czy nie zostać i nie poplażować w Jordanii, aczkolwiek zniechęcają mnie restrykcje dotyczące ubioru i ceny hoteli... | |
| Autor: | Czytelnik [ 10 Mar 2018 21:53 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
Odpowiadam sam na zadane przez siebie kilka miesięcy temu pytanie. Z Hilton Double tree dojechaliśmy na granicę taxi za 7 JOD. Na granicy przejście trwało około 20 minut. Po stronie izraelskiej jest sprawne wifi z zasięgiem po opuszczeniu przejścia. Z jego pomocą zamówiliśmy taxi za pomocą Gett z wpisanym wcześniej kodem na 5 zniżek po 20 NIS. Koszt przejazdu do Taby to 76 NIS czyli z kodem 56 NIS. Resztę kodów wykorzystaliśmy na dwa przejazdy do Eilatu (dzięki kodom wyniosły każdy troszkę ponad 20 NIS), na przejściu w Tabie wifi też działa. | |
| Autor: | Zdzislaw422 [ 24 Kwi 2018 00:37 ] |
| Temat postu: | Re: Z Akaby do Taby |
Jak ogarnęliście temat promu z Akaby do Nuweiby? Też analizuję i mam duuużżży dylemat. Interesuje mnie docelowo Nuweiba lub Dahab. Niby promem łatwiej, szybciej i przyjemniej. Prom, morze, w pewnym sensie można zaliczyć jako atrakcję | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |