Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Z Akaby do Taby
z-akaby-do-taby,1206,122506
Strona 1 z 1

Autor:  Czytelnik [ 06 Sty 2018 18:47 ]
Temat postu:  Z Akaby do Taby

Na zakończenie kilkudniowego objazdu Jordanii planujemy 3 nocki w Tabie. Musimy się tam przemieścić z Aqaby do Taby. Większość wątków dotyczy przemieszczenia się bezpośrednio na lotnisko Ovda Eliat Shuttle , a my chcemy do Taby. Do granicy z Izraelem jak wyczytałem możemy wziąć taxi z Aqaby za 5 JOD. Pytanie co dalej do granicy z Tabą. Z centrum jeździ autobus 15 , ale czym dostać się do centrum Eilatu . Czy z granicy jeździ autobus , jeśli nie to czy są taksówki ? Ile kosztuje przejazd ? I czy w tej sytuacji nie opłaca się bardziej taxi z granicy z Jordanią prosto do granicy z Egiptem ?

Autor:  yosanne [ 06 Sty 2018 20:24 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

Też jestem zainteresowana takim rozwiązaniem, bo planuje w tym roku kilkudniowe zwiedzanie Jordanii połączone z kilkudniowym leżingiem i plażingiem. Oczywiście przylot i wylot z Ovdy. I zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby dostać się z Akaby do Taby bezpośrednio (promem?), żeby ominąć Izrael i kolejna opłatę graniczną (myślę bad wypoczynkiem w hotelach położonych dalej od granicy, nie tych trzech, które zwalniają z opłaty). Ktoś coś?

Autor:  Zeus [ 06 Sty 2018 20:27 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

http://www.abmaritime.com.jo/en/fleet_table

Autor:  yosanne [ 06 Sty 2018 20:47 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

Zeus napisał(a):
http://www.abmaritime.com.jo/en/fleet_table

Dzięki, tyle sama znalazłam, ale Nuwejba jest hektary od granicy, a trzeba potem wrócić do Ovdy, poza tym 75$ to wychodzi drożej, niż drogą lądową. Myślałam, że jest może jakiś lokalny transport wodny prosto do Taby...

Autor:  jasiub [ 06 Sty 2018 20:52 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

Kilka dni temu analizowałem tą kwestię. Regularnych promów z Aqaba - Taba nie ma. Turystyczny kosztuje 106$ i nie da się go zarezerwować w jedną stronę. Prom regularny płynie do Nuweiba (link @Zeus) i kosztuje właśnie 75$. Do tego dochodzi opłata portowa 10JD. Nawet uwzględniając 105NIS opłaty wyjazdowej, koszty taksówek, busów itd. nie opłaca się finansowo , a w wersji z Nuweibą też czasowo.

Autor:  Czytelnik [ 06 Sty 2018 22:39 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

No ale ile może kosztować taxi z granicy do centrum Eilatu ? Tam się przesiądziemy ewentualnie na ten autobus 15 czy 16 za kilka szekli.

W ostateczności możnaby wziąć Eilat shuttle do Ovda za 12 USD poranny o 8 , pytanie tylko jest takie czy ten bus jedzie zawsze w okolicy granicy z Tabą zbierając ludzi czy może pomknąc prosto na lotnisko.

Autor:  yosanne [ 06 Sty 2018 23:39 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

jasiub napisał(a):
Kilka dni temu analizowałem tą kwestię. Regularnych promów z Aqaba - Taba nie ma. Turystyczny kosztuje 106$ i nie da się go zarezerwować w jedną stronę. Prom regularny płynie do Nuweiba (link @Zeus) i kosztuje właśnie 75$. Do tego dochodzi opłata portowa 10JD. Nawet uwzględniając 105NIS opłaty wyjazdowej, koszty taksówek, busów itd. nie opłaca się finansowo , a w wersji z Nuweibą też czasowo.

Tego się obawiałam. Drogę lądową ogarnę, co prawda uciążliwe jest kilkukrotne przesiadanie się z taxi na busa, z busa na taxi etc, ale finansowo rzeczywiście wychodzi taniej, nawet uwzględniając opłatę na granicy. Przemyślę jeszcze, czy nie zostać i nie poplażować w Jordanii, aczkolwiek zniechęcają mnie restrykcje dotyczące ubioru i ceny hoteli...

Autor:  Czytelnik [ 10 Mar 2018 21:53 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

Odpowiadam sam na zadane przez siebie kilka miesięcy temu pytanie. Z Hilton Double tree dojechaliśmy na granicę taxi za 7 JOD. Na granicy przejście trwało około 20 minut. Po stronie izraelskiej jest sprawne wifi z zasięgiem po opuszczeniu przejścia. Z jego pomocą zamówiliśmy taxi za pomocą Gett z wpisanym wcześniej kodem na 5 zniżek po 20 NIS. Koszt przejazdu do Taby to 76 NIS czyli z kodem 56 NIS. Resztę kodów wykorzystaliśmy na dwa przejazdy do Eilatu (dzięki kodom wyniosły każdy troszkę ponad 20 NIS), na przejściu w Tabie wifi też działa.

Autor:  Zdzislaw422 [ 24 Kwi 2018 00:37 ]
Temat postu:  Re: Z Akaby do Taby

Jak ogarnęliście temat promu z Akaby do Nuweiby? Też analizuję i mam duuużżży dylemat. Interesuje mnie docelowo Nuweiba lub Dahab. Niby promem łatwiej, szybciej i przyjemniej. Prom, morze, w pewnym sensie można zaliczyć jako atrakcję :). Koszt ok 85$/os. Koszty przez Eilat troszkę jakby mniejsze ... ale stracony cały dzień na przemieszczanie się przez Eilat. Atrakcji zero, raczej męka. Jeśli przerobiliście już ten temat podzielcie się doświadczeniami :). Jeśli ktoś zna dobrze sprawę i ma porównanie - piszcie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/