| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet wyspy-cooka-rarotonga-internet,851,134966 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | JIK [ 07 Lis 2018 07:43 ] |
| Temat postu: | Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet |
Po przylocie na lotnisku macie za darmo 30 minut internetu. By w pełni korzystać z dostępności WiFi należy wykupić w punkcie BlueSky pakiet internetu (coś jak na Kubie). http://www.bluesky.co.ck/ Dostępność punktu WiFi jest bardzo duża i prawie w każdym miejscu na wyspie można korzystać z WiFi. Załącznik: bluesky.png [ 35.25 KiB | Obejrzany 1749 razy ] Można także zakupić kartę sim (mój Tmobile nie złapał zasięgu na wyspie) z dostępem do WiFi (3GB), 300 sms oraz 30 minutami na połączenie. Załącznik: karta sim.png [ 64.9 KiB | Obejrzany 1747 razy ] | |
| Autor: | Martinuss [ 16 Kwi 2026 10:33 ] |
| Temat postu: | Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet |
Podzielę się świeżymi informacjami z Marca 2026 Przylot po 21:00, otwarty nadal punkt Vodafone (Jedyny operator na Wyspie, BlueSky został przejęty parę lat temu), wyspa zyskałą dzięki temu połączenie kablem morskim. Są tylko 2 warianty; 49 NZD - 10GB (4G/LTE), 30 min, 300 SMS 69 NZD - 20 GB (4G/LTE), 60 min, 600 SMS ![]() ![]() ![]() Prędkość średnio 30-50Mb/s up/down Można płacić kartą więc plus, skanowanie paszportu i aktywacja zajmuje ok. 10min. Wszystko zrobił pracownik punktu. eSIM jest dostępny ale więcej zabawy z nim, gdyż trzeba samemu to ogarnąć poprzez stronę Vodafone. Wziąłem fizycznego, można rozdzielać na inne urządzenia poprzez hotspot. Dodatkowo, jeśli ma się sieć Spark z Nowej Zelandii to można sobie wykupić Roaming; 25 NZD za 2 GB na 14 dni (działa też w innych krajach na Pacyfiku - screen). 30 NZD za 2 GB na 14 dni ale dodatkowo 300 min, 300 SMS ![]() ![]() ![]() Mała uwaga, sieć z Polski nie łączy się z operatorem Vodafone - brak umowy roamingowej. Jest brak zasięgu. Sprawdzane na Play, Orange. Spark od razu się połączył. Jeśli ktoś musi autoryzować coś poprzez SMS to najlepiej Wifi Calling - działa. Punkt Vodafone jest na lotnisku przy wyjściu jak i w mieście Avarua (tutaj też poczta | |
| Autor: | jaras724 [ 16 Kwi 2026 13:42 ] |
| Temat postu: | Re: Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet |
Od siebie dodam, że gdy ja lądowałem na RAR to stacjonarnie był dostępny tylko pakiet za 69 NZD, a ten za 49 NZD jedynie w formie esim. Ale Pani w punkcie wszystko za mnie wyklikała na moim telefonie, ja tylko opłaciłem kartą i było ogarnięte (zajęło 5-10 min). Zasięg na Aitutaki również działa świetnie. | |
| Autor: | Martinuss [ 16 Kwi 2026 15:57 ] |
| Temat postu: | Re: Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet |
@jaras724 Tak u mnie było to samo, tylko pakiet za 69 NZD dostępny 20 GB aż nadto. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |