Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet
wyspy-cooka-rarotonga-internet,851,134966
Strona 1 z 1

Autor:  JIK [ 07 Lis 2018 07:43 ]
Temat postu:  Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet

Po przylocie na lotnisku macie za darmo 30 minut internetu. By w pełni korzystać z dostępności WiFi należy wykupić w punkcie BlueSky pakiet internetu (coś jak na Kubie).

http://www.bluesky.co.ck/

Dostępność punktu WiFi jest bardzo duża i prawie w każdym miejscu na wyspie można korzystać z WiFi.

Załącznik:
bluesky.png
bluesky.png [ 35.25 KiB | Obejrzany 1749 razy ]


Można także zakupić kartę sim (mój Tmobile nie złapał zasięgu na wyspie) z dostępem do WiFi (3GB), 300 sms oraz 30 minutami na połączenie.

Załącznik:
karta sim.png
karta sim.png [ 64.9 KiB | Obejrzany 1747 razy ]

Autor:  Martinuss [ 16 Kwi 2026 10:33 ]
Temat postu:  Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet

Podzielę się świeżymi informacjami z Marca 2026

Przylot po 21:00, otwarty nadal punkt Vodafone (Jedyny operator na Wyspie, BlueSky został przejęty parę lat temu), wyspa zyskałą dzięki temu połączenie kablem morskim.

Są tylko 2 warianty;

49 NZD - 10GB (4G/LTE), 30 min, 300 SMS
69 NZD - 20 GB (4G/LTE), 60 min, 600 SMS

Image
Image
Image

Prędkość średnio 30-50Mb/s up/down

Można płacić kartą więc plus, skanowanie paszportu i aktywacja zajmuje ok. 10min. Wszystko zrobił pracownik punktu. eSIM jest dostępny ale więcej zabawy z nim, gdyż trzeba samemu to ogarnąć poprzez stronę Vodafone. Wziąłem fizycznego, można rozdzielać na inne urządzenia poprzez hotspot.

Dodatkowo, jeśli ma się sieć Spark z Nowej Zelandii to można sobie wykupić Roaming;

25 NZD za 2 GB na 14 dni (działa też w innych krajach na Pacyfiku - screen).
30 NZD za 2 GB na 14 dni ale dodatkowo 300 min, 300 SMS

Image
Image
Image


Mała uwaga, sieć z Polski nie łączy się z operatorem Vodafone - brak umowy roamingowej. Jest brak zasięgu. Sprawdzane na Play, Orange.
Spark od razu się połączył.
Jeśli ktoś musi autoryzować coś poprzez SMS to najlepiej Wifi Calling - działa.

Punkt Vodafone jest na lotnisku przy wyjściu jak i w mieście Avarua (tutaj też poczta :D)

Autor:  jaras724 [ 16 Kwi 2026 13:42 ]
Temat postu:  Re: Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet

Od siebie dodam, że gdy ja lądowałem na RAR to stacjonarnie był dostępny tylko pakiet za 69 NZD, a ten za 49 NZD jedynie w formie esim. Ale Pani w punkcie wszystko za mnie wyklikała na moim telefonie, ja tylko opłaciłem kartą i było ogarnięte (zajęło 5-10 min). Zasięg na Aitutaki również działa świetnie.

Autor:  Martinuss [ 16 Kwi 2026 15:57 ]
Temat postu:  Re: Wyspy Cooka. Rarotonga. Internet

@jaras724

Tak u mnie było to samo, tylko pakiet za 69 NZD dostępny 20 GB aż nadto.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/