| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wynajem samochodu Bułgaria wynajem-samochodu-bulgaria,1445,47230 | Strona 1 z 4 |
| Autor: | kittycate [ 07 Maj 2014 13:24 ] |
| Temat postu: | Wynajem samochodu Bułgaria |
Hej, w czerwcu przylatujemy w 2 osoby na lotnisko w Burgas w Bułgarii. Punktem docelowym są Złote Piaski niedaleko Warny (jakieś 80km od lotniska w Burgas). Wpadliśmy na pomysł że zamiast tarabanić się bułgarskim PKSem lepiej wypożyczyć samochód na lotnisku w Burgas na 1 dobę a oddać w Warnie lub w Złotych Piaskach dzień później. Zwłaszcza że przy bookowaniu biletu wizzair sugeruje możliwość wynajęcia samochodu na 1 dzień z cenami w okolicach 100-120 złotych za dobę. Niestety jeśli wybiera się miejsce zwrotu Warna lub Złote piaski wtedy ta sama cena, tego samego samochodu na 1 dzień wzrasta do 400 złotych za dobę co mija się zupełnie z celem. Czy to normalne? Nawet jeśli punkt wynajmu i zwrotu dotyczy tej samej firmy - Hertz. Znajomy opowiadał mi że np. w USA jeśli wypożycza się samochód w jednym miejscu a oddaje w innym-pożądanym to często cena bywa niższa niż jeśli oddaje się w tym samym. Jakieś porady? Ktoś mógłby podać dobrą wyszukiwarkę wynajmu samochodów? | |
| Autor: | dmirstek [ 07 Maj 2014 13:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria |
W Europie zazwyczaj za oneway się płaci. | |
| Autor: | kittycate [ 07 Maj 2014 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Ale aż czterokrotnie? | |
| Autor: | dmirstek [ 07 Maj 2014 13:56 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Zazwyczaj jest to ok.100 eur + VAT w obrębie jednego kraju, niezależnie od kwoty bazowej, czasem więcej, jeśli odległość jest duża. | |
| Autor: | panlukasz [ 07 Maj 2014 14:04 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Najtańsza oferta (Peugeot 207) to 89 EUR, przy czym samo 60 EUR jest za oddanie samochodu w innym miejscu. Oferta znaleziona na carrental.bg Może jednak warto się przejechać PKSem | |
| Autor: | oqrde [ 07 Maj 2014 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Sprawdzałem na rentalcars i wychodzi około 140 zł Bourgas - Varna na jeden dzień. Lokalizacje lotnisko - lotnisko, poszukaj może coś znajdziesz. | |
| Autor: | GOVERN [ 07 Maj 2014 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Pewne doświadczenie w podróżach po Bułgarii zarówno wypożyczonym samochodem, jak i autobusami mam, więc pozwolę sobie dorzucić kilka uwag : 1. Z lotniska w Burgas do Zł.Piasków jest ok.130km, a nie 80. 2. Oddanie samochodu w innym miejscu wiąże się z dodatkowymi opłatami (patrz wyżej) 3. Przejazd wypożyczonym autem z lotniska Burgas do lotniska Warna uważam za kiepski pomysł, bo sporto to będzie kosztować, a z lotniska w Warnie i tak trzeba się dostać do centrum miasta i dopiero stamtąd do Zł.Piasków. A więc dwie przesiadki i całkiem drogo. 4. Jeśli chodzi o podróż z dwiema przesiadkami, to ja wybrałbym autobus spod lotniska Burgas do Sł.Brzegu, następnie Sł.Brzeg-Warna i na koniec Warna-Zł.Piaski. Należy koniecznie wybrać miejsca z prawej strony autobusu, aby nie przegapić kilku fajnych widoków. 5. Zależy, czy lądujecie przed, czy po 15 czerwca, bo właśnie tego dnia zmienia się rozkład jazdy na letni. Najbliższy weekend spędzam właśnie w tamtych miejscach. Będę zarówno w Warnie, lotnisku Burgas i Sł.Brzegu, więc mogę dostarczyć świeżych informacji o rozkładach jazdy, cenach, o ile będziecie potrzebować | |
| Autor: | kittycate [ 08 Maj 2014 08:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Cześć, dzięki za info. Wybierzemy faktycznie PKS. Lecimy po 15 czerwca. Jakby ktoś wiedział to z góry dzięki za podanie autobusu i ceny dostania się z lotniska Burgas do Słonecznego Brzegu (autobus bezpośredni czy lepiej przejechać się do centrum Burgas i tam pozwiedzać najpierw?) | |
| Autor: | kittycate [ 08 Maj 2014 09:01 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
oqrde napisał(a): Sprawdzałem na rentalcars i wychodzi około 140 zł Bourgas - Varna na jeden dzień. Lokalizacje lotnisko - lotnisko, poszukaj może coś znajdziesz. Faktycznie to najtańsza opcja ale jest napisane że opłata one-way może zostać doliczona w sprawie której się skontaktują | |
| Autor: | jesion83 [ 09 Maj 2014 11:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
ja w takim razie rowniez czekam na info z pierwszej reki. Ja przylatuje w sierpniu ale ok. 1 w nocy i cos czuje ze do Rawdy bedzie ciezko sie dostac. Avtomoto-czy jak tam zwa sie te busy kursujace miedzy burgas a reszta wybrzeza- tak pozno juz nie kursuja z tego co pamietam, chyba ze sie myle i ktos ma pomysl na dojazd z lotniska do Rawdy o tej godzinie?? | |
| Autor: | kittycate [ 10 Maj 2014 05:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Taxi w kilka osób? | |
| Autor: | paw3l [ 26 Maj 2014 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
No to ja zaproponuje: http://carsvarna.com/ i ich drugą filie: http://carsburgas.com/ (aczkolwiek tu nie widzę opcji Bourgas - Złote Piaski) Samochód na 1 dzień - odbiór na lotnisku w Bourgas, zwrot następnego dnia w Złotych Piaskach z dodatkową opłatą za oddanie w innym miejscu od 49 euro za wysłużoną Fiestę. Nie ma w tym żadnego przekrętu, firma istnieje. Korzystałem z ich usług w zeszłym roku kiedy jeszcze zaczynali swoją działalność. Pamiętam, że miałem w czerwcu Peugeota 206 za 6 euro za dobę na dwa tygodnie. Wyszły tak śmieszne pieniądze, że aż śmiech na sali. Dzięki nim zjeździłem prawie całe wybrzeże Bułgarii. Teraz widzę, że chłopaki podnieśli trochę ceny, ale dalej są bardzo racjonalne. Samochody wiekowe, ale dają radę. | |
| Autor: | kittycate [ 30 Maj 2014 04:38 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Hint: taksówki są dość tanie tyle że 90% taksówek ma podkręcone liczniki, ZAWSZE warto ustalać orientacyjną cenę przed wyborem taksówki | |
| Autor: | benybeny [ 30 Maj 2014 05:27 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
Orientujecie sie ile bedzie kosztowalo taxi Burgas - Sloneczny Brzeg | |
| Autor: | benybeny [ 18 Cze 2014 09:54 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
benybeny napisał(a): Orientujecie sie ile bedzie kosztowalo taxi Burgas - Sloneczny Brzeg sprawdzone zaplacilem 50 leva Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Anna Mańko [ 22 Cze 2016 09:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria HELP? |
[quote="paw3l"]No to ja zaproponuje: http://carsvarna.com/ i ich drugą filie: http://carsburgas.com/ (aczkolwiek tu nie widzę opcji Bourgas - Złote Piaski) paw3l blokują pieniądze na karcie? ile? | |
| Autor: | MatixYo [ 16 Lut 2017 14:53 ] |
| Temat postu: | Wypożyczalnie samochodów bez karty kredytowej |
Witam serdecznie, otóż w przyszłym tygodniu wybieram się do Sofii. Czy są tam jakieś wypożyczalnie samochodów w których aby wypożyczyć samochód nie potrzeba karty kredytowej, a wystarczy debetowa? Czy w Sofii działa aktualnie Uber? | |
| Autor: | MARJAN71 [ 12 Cze 2017 22:21 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria |
Czy ktoś korzystał z Top Rent A Car, lub może polecić jakąś inną wypożyczalnię w Sofii na objazd 13 dni. | |
| Autor: | Apocalipse [ 21 Cze 2017 22:45 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria |
Korzystałem z Top Rent. Są trochę drodzy, ale poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Miła obsługa, przy zwrocie błyskawiczny transfer na lotnisko. Po oddaniu auta trochę się naczekałem na zwolnienie blokady (~2 tygodnie), ale się doczekałem. Tak wyglądło nasze Clio, które paliło tak mało, że miałem wrażenie, że samo produkuje ropę: Załącznik: Komentarz do pliku: Clio DSC_0466.JPG [ 338.48 KiB | Obejrzany 20503 razy ] | |
| Autor: | NBE322 [ 22 Cze 2017 01:08 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu Bułgaria |
Również korzystałem z Top Rent w Sofii. Transfer z lotniska na telefon, czas przejazdu jakieś 3-4 minuty. Chcieli mi naliczyć opłatę za out-of-office-hours pickup bo mieli niby inne godziny otwarcia biura niż ja miałem na voucherze. Pokazałem voucher, koleś mówi że się nie zgadza, zadzwonił do szefa i potwierdził że faktycznie, i że w takim razie opłaty nie naliczy. Dostałem Toyote Auris, nie była już taka nowiutka jak dają we większych sieciach (miała chyba 50k km przejechane), ale w dobrym stanie i bardzo mało paliła. Na aucie z prawie każdej strony reklama firmy. Przy oddawaniu były starannie sprawdzane uszkodzenia, ale nic nie znaleźli. Zwrot kaucji chyba po tygodniu dostałem. | |
| Strona 1 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |