Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wynajem auta Chicago
wynajem-auta-chicago,765,172939
Strona 1 z 1

Autor:  tommmik [ 07 Wrz 2023 23:03 ]
Temat postu:  Wynajem auta Chicago

Hej
Wlasnie planuje trip do Chicago 20kwi-08maja.

Ceny aut w wypozyczalniach na lotnisku OHare są chore.

Wypozyczalem auto pod koniec covidu w miami i bylo o polowe tansze.

Aktualnie za 19 dni srednia cena sedana to 5k pln. DO tego autoeurope wogole nie pokazuje samochodów do wypozyczenia w tym okresie.


Czy poprostu jest jeszcze zbyt odlegly termin czy ceny tak bardzo poszly do góry?

Załączniki:
ScreenHunter_845 Sep. 07 22.59.jpg
ScreenHunter_845 Sep. 07 22.59.jpg [ 22.22 KiB | Obejrzany 1089 razy ]
ScreenHunter_846 Sep. 07 23.00.jpg
ScreenHunter_846 Sep. 07 23.00.jpg [ 81.41 KiB | Obejrzany 1089 razy ]

Autor:  boots [ 07 Wrz 2023 23:19 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Chicago zawsze było sporo droższe od Florydy.
Moim zdaniem jeszcze za wcześnie na rezerwację.

Autor:  tommmik [ 07 Wrz 2023 23:21 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Kiedys porownywalem ceny wynajmu w najwiekszych amerykanskich miastach to chicago wychodzilo bardzo korzystnie. Z tym ze to bylo z 4-5lat temu.

Autor:  boots [ 07 Wrz 2023 23:25 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Korzystnie w porównaniu z jakimi?

Autor:  KKL [ 07 Wrz 2023 23:30 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Ale czy 5k to taka zła cena za 19 dni? Mój pierwszy wynajem auta w USA był w 2008 roku, za 20 dni Ford Focus z kodami zniżkowymi w hertz płaciłem 1100usd. Oczywiście dolar był wtedy po 2zl więc koszt ten był super niski w PLN. Ale patrząc po kursie glapinskiego dzisiaj, to byłoby 4750zl. A wtedy rynek był bardzo stabilny, bez covidowych i postcovidowych rozchwian itp.

Sprawdziłem przed chwilą avis z moim korpo kodem (który daje mi w USA dobre stawki). Za full size wychodzi mi 838usd w twoim terminie). Poszukaj więc może kodów zniżkowych i próbuj, ale wg mnie 5k to nie jest dramat. I bez dobrej promocji lub korpo zniżki nie zejdziesz dużo niżej.

Autor:  tommmik [ 08 Wrz 2023 00:22 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Korzystnie w porownaniu z NY, i MIAMI.
Dwa lata temu w Miami zaplacilem 680$ za 14 dni.

Autor:  tommmik [ 08 Wrz 2023 14:09 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

KKL kod znizkowy do uzycia na stronie AVISa bezposrednio?

Autor:  KKL [ 08 Wrz 2023 15:51 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Tak. Ale to nie jest kod publiczny, znaczy widziałem go gdzies na flyertalk ale nie zalecam używać, nie mając uprawnień do niego. Natomiast może są inne kody, co podobnie obniżają cenę i można je użyć bez ryzyka.

Autor:  tommmik [ 17 Wrz 2023 15:01 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Jakby ktos chcial polecic jakas wypozyczalnie w Chicago ORD to bede wdzieczny. Poki co zobilem rezerwacje z budgetem ale ma kiepskie oceny.

Autor:  Dzia11 [ 14 Lut 2026 21:00 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Czy ktos zna jakis sposób, ma jakies tipy- bedziemy w chicago i najpierw mialem wypożyczyć auto na 14 dni całe i kupic long term parking bo sie opłacało ale w sumie moze to byc bez sensu bo chcemy jezdzic autem z 3-4 dni i nie pod rząd w sumie nawet. Jak to zrobic, czy wypożyczalnie na mieście sa drogie? Czy kazde wypożyczenie na dzień spowoduje naliczenie wysokiego depozytu i tak zablokujemy sobie kilka tysięcy zl jak wypożyczymy np 4x dzien? Nie potrzebujemy auta na noc zeby płacić parking, bardziej wyjechać o 8 rano np do detroit i wrócić o 19-20, oddać. Co myślicie? Znacie cos godnego polecenia?

Autor:  boots [ 14 Lut 2026 21:11 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Myślę, że nie wiesz, ile trwa podróż do Detroit.

Tak, za każdym wypożyczeniem będzie nowa blokada.

Autor:  Tomasz101 [ 14 Lut 2026 22:56 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta Chicago

Dzia11 napisał(a):
Czy ktos zna jakis sposób, ma jakies tipy- bedziemy w chicago i najpierw mialem wypożyczyć auto na 14 dni całe i kupic long term parking bo sie opłacało ale w sumie moze to byc bez sensu bo chcemy jezdzic autem z 3-4 dni i nie pod rząd w sumie nawet. Jak to zrobic, czy wypożyczalnie na mieście sa drogie? Czy kazde wypożyczenie na dzień spowoduje naliczenie wysokiego depozytu i tak zablokujemy sobie kilka tysięcy zl jak wypożyczymy np 4x dzien? Nie potrzebujemy auta na noc zeby płacić parking, bardziej wyjechać o 8 rano np do detroit i wrócić o 19-20, oddać. Co myślicie? Znacie cos godnego polecenia?
Zmieńcie plany. To są Stany - sprawdźcie odległości i czasy przejazdów pamiętając że w USA Googlemaps pokazuje milę jak w Europie kilometr.
Atrakcje wyjazdowe skomasujcie w kilku dniach pod rząd, żeby spać pojedyńcze noclegi w docelowych miejscach i nie wracać.
Problem stanowią odległości, nie kaucje, które są przeważnie po 300-400 dolarów za wypożyczenie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/