| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Włochy/Sycylia] Wynajem auta wynajem-auta,1407,1341 | Strona 31 z 32 |
| Autor: | Kashpir [ 30 Lip 2025 13:12 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Wejdź na stronę pośrednika doyouitaly lub bliźniaczego doyouspain - tam łatwo wyfiltrujesz wypożyczalnie akceptujące karty debetowe, ale czytaj dokładnie warunki. Jeśli chodzi o kartę kredytową innej osoby: czasem wypożyczalnia się zgadza, ale zwykle ta osoba musi być wtedy dodana jako drugi kierowca (w skrócie: może nie jeździć, ale musi przedstawić prawo jazdy w momencie wynajmu, żeby widniała na umowie). | |
| Autor: | dmirstek [ 30 Lip 2025 15:03 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Karta zawsze musi być na głównego kierowcę, co najwyżej jak nie jeździ, trzeba dokupić drugiego kierowcę, czyli osobę faktycznie jeżdżącą. | |
| Autor: | FUX [ 30 Lip 2025 18:22 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Karta=kierowca. W innym przypadku rezerwacja i kasa przepada. Przerabiane w Trogirze. W Locauto w Palermo Polak dawał debetową. Tam było nie tylko Locauto; mógł mieć od innej wypożyczalni. | |
| Autor: | Stusi [ 17 Wrz 2025 10:50 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Polecam wypożyczalnię Sicily By Car. Szybki odbiór, bardzo miła Pani w okienku która na dodatek biegle mówiła po polsku. Żadnego wciskania ubezpieczenia (miałem własne) Zamiast zwykłego Citroena C3 dostałem wersję Cross. Zwrot też bezproblemowy, depozyt zwolniony na drugi dzień. | |
| Autor: | Kashpir [ 17 Wrz 2025 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@Stusi a jaka lokalizacja? | |
| Autor: | elgigio [ 19 Wrz 2025 08:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Może trochę wykraczam poza wątek ale nie widzę lepszego miejsca do zadania tego pytania. Ma ktoś namiary lub korzystał na jakiegoś kierowcę z VANem w okolicach Katanii? Potrzebuję kogoś kto odbierze mi grupę 6 os. z lotniska, zawiezie do Syrakuz, a potem do Tarominy. Jakieś sprawdzone osoby/firmy? | |
| Autor: | Stusi [ 19 Wrz 2025 09:08 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Kashpir napisał(a): @Stusi a jaka lokalizacja? Lotnisko Palermo | |
| Autor: | FUX [ 20 Wrz 2025 07:26 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
elgigio napisał(a): Może trochę wykraczam poza wątek ale nie widzę lepszego miejsca do zadania tego pytania. Ma ktoś namiary lub korzystał na jakiegoś kierowcę z VANem w okolicach Katanii? Potrzebuję kogoś kto odbierze mi grupę 6 os. z lotniska, zawiezie do Syrakuz, a potem do Tarominy. Jakieś sprawdzone osoby/firmy? Na fejsie ileś osób się ogłasza w grupie sycylijskiej. Musisz wybrać samemu. | |
| Autor: | rw30 [ 20 Wrz 2025 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
elgigio napisał(a): Może trochę wykraczam poza wątek ale nie widzę lepszego miejsca do zadania tego pytania. Ma ktoś namiary lub korzystał na jakiegoś kierowcę z VANem w okolicach Katanii? Potrzebuję kogoś kto odbierze mi grupę 6 os. z lotniska, zawiezie do Syrakuz, a potem do Tarominy. Jakieś sprawdzone osoby/firmy? Może trochę wykraczam poza odpowiedź na Twoje pytanie, ale jeśli 2 z tych osób wypożyczały już wcześniej samochody & mają karty kredytowe to jest wielce prawdopodobne że taniej ich wyjdzie wypożyczenie 2 samochodów na lotnisku | |
| Autor: | elgigio [ 20 Wrz 2025 21:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Zaiste byłaby to wspaniała rada, gdyby nie fakt, iż grupa ta z Tarominy na następny dzień musi dostać się do portu Tonarella, skąd bierze łódkę na 10 dni. Także byłoby to de facto wypożyczenie dwóch samochodów na 12 dni, po to aby objechać trasę Catania - Syrakuzy - Taromina - Tonarella - Catania, z czego oba wypożyczone auta spędziłyby po 10 dni gdzieś na jakimś zapewne płatnym parkingu przy porcie. Niemniej faktycznie, liczą sobie... Puściłem zapytanie do 6 firm oferujących transfery i średnio chcą po 550-700 EUR za dzień. Rekordzista krzyknął 850 EUR/dzień. | |
| Autor: | FUX [ 21 Wrz 2025 14:01 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
No skoro ma być tanio i dobrze to komunikacja publiczna. | |
| Autor: | meczko [ 21 Wrz 2025 15:40 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Tylko podejrzewam, że wypożyczenie dwóch aut na 12 dni może wyjść sporo taniej niż 550 euro, zwłaszcza poza sezonem. Kupują sobie do tego ubezpieczenie w Cover4Rentals i bezstresowo zostawiają auta na 10 dni. Poza tym, bez sarkazmu, na trasie lotnisko - Siracusa - Taormina - Tonnarella pociągi/autobusy + lokalnie taksówki też powinny dać radę. Zależy od ew. bagażu i ograniczeń czasowych. Lotnisko - Siracusa pociąg (rzadziej) albo autobus Siracusa - Taormina pociąg + shuttle bus albo taksówka ze stacji Taormina - Tonnarella pociąg z przesiadką w Messynie. | |
| Autor: | FUX [ 27 Wrz 2025 09:24 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Stusi napisał(a): Kashpir napisał(a): @Stusi a jaka lokalizacja? Lotnisko Palermo Kliknięte. Dzięki za podpowiedź. Napisz, jak z czystością? Z tym bywa różnie a szyby są jak przez mgłę. W zbiorniku od spryskiwaczy Sahara. Od wewnątrz dramat. | |
| Autor: | ptasznik [ 03 Paź 2025 10:47 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Polecam Locauto na Sycylii. Zarezerwowałem przez Booking Opel Corsa i dostałem Opla Corsę. Nowy, po liftingu, niecałe 20k przebiegu, dobre wyposażenie: kamery cofania, czujniki, Android Auto/Car Play. Niestety samochód był w średnim stanie wizualnym - sporo rysek, obicie prawego boku na którym był czujnik (i przy cofaniu odrazu piszczał), jakaś plama tapicerki na tylnych siedzeniach. Wypożyczenie bezproblemowe (jedynie próbowano mi wcisnąć ubezpieczenie assistance); zwrot również bezproblemowy [dodam że miałem własne ubezpieczenie]. Więc jak najbardziej polecam. | |
| Autor: | FUX [ 03 Paź 2025 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Locauto w Palermo było spoko. | |
| Autor: | hanysek81 [ 12 Paź 2025 20:57 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Lotnisko CTA Katania - wypożyczalnia Galdieri. Formalności i odbiór zaraz obok terminala C. Brałem bezpośrednio u nich, Peugeot 2008 rocznik 2025, 8400 km przebiegu, cena za 2 tygodnie to blisko 200€. Z samochodem bezproblemowo, rano otwierają wypożyczalnię o 8:00, pracownik pojawił się 8:01, w kierunku terminala na lot powrotny szedłem o 8:07. Elektroniczne potwierdzenie że wszystko OK przyszło na maila. Pracownik dosyć szczegółowo sprawdzał uszkodzenia karoserii i felg. Jakby coś to key box przy zadawaniu też jest. | |
| Autor: | shagrat [ 15 Lis 2025 16:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
italy car rent w Katanii CTA via Holiday Autos - przyznam że nie zrobiłem dokładnego researchu, zabukowałem pierwszego nie-noname'a na liście bo logo kojarzyłem, ale niestety wypożyczalnia okazała się przebranżowioną mafią scamującą na niewidzialne rysy. Nie miałem pełnego ubezpieczenia, bo to mam z Revoluta, zrobiłem też zdjęcia przy wypożyczeniu. Po oddaniu (kluczyk do skrytki, bo oddanie o 4 rano) odnalazły się dwie rysy za 520 euro łącznie, po krótkiej dyskusji mailowej i podesłaniu zdjęć obciążyli mnie właśnie na 260 euro. Wiem, że mogę już oddać sprawę do XCover, ale dla sportu jeszcze przejdę przez chargeback, bo to ich będzie trochę kosztować, a sku**a nie trawię. Ciekawostka: dla blokady nie chcieli przyjąć kredytówki od Revoluta, bo niby jest "virtual bank". Dodatkowo biuro mają na parkingu, nie na lotnisku jak voucher z Holiday Autos podawał. Generalnie jak ktoś lubi święty spokój lub nie ma pełnego ubezpieczenia, odradzam. | |
| Autor: | meczko [ 15 Lis 2025 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
hanysek81 napisał(a): Lotnisko CTA Katania - wypożyczalnia Galdieri. W Galdieri w Katanii wypożyczaliśmy dwa razy - rok i dwa lata temu - i oba razy było w porządku, wręcz bez oglądania auta pod kątem szkód. Do tego brak wciskania dodatkowych ubezpieczeń itd. (mieliśmy zewnętrzne). Mam wrażenie, że to autentyczny, uczciwie działający biznes. | |
| Autor: | Stachu89 [ 26 Lis 2025 18:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Moje doświadczenie z wynajmem z Centauro wraz z fotelikiem dziecięcym. TL;DR Drogo, ale dobrze i bezstresowo. Centauro Katania, 4 dni w listopadzie 2025. Rezerwacja bezpośrednio przez stronę Centauro. Samochód z grupy C (Hyundai I30 or similar) + fotelik dla 3-latka (Infant seat for 9 - 25kg) za 15 EUR za dzień + pelne ubezpieczenie Smart Cover, zwany też Premium Package. Całkowity koszt 192 EUR rezerwując na 3 dni przed (rezerwując wczesniej na pewno da się taniej). Szybko przeprowadzony odbiór, komunikatywny pracownik. Dostaliśmy MG ZS, 26 tys. km na liczniku, bardzo słaby silnik, ale sprawdził się. Na oko co najmniej 1/3 aut na parkingu to były właśnie MG ZS, więc chyba spore są szanse na upgrade, rezerwując niższą klasę. Info od pracownika, że jak mamy Smart Cover to nie trzeba nawet oglądać auta, bo wszystko za co odpowiadam to zgubienie kluczyka i błędne tankowanie (diesel do benzyniaka lub na odwrót). Depozyt na karcie debetowej (musi być ta, którą płaciłem za wynajem) 104 EUR na paliwo. Zwrot też bezproblemowy, żadnego oglądania auta, depozyt zwrócony następnego dnia. Teraz to co najważniejsze, a o czym mało kto tu pisze, czyli fotelik. Mieli dostępne 2 rodzaje fotelików: 1. Mocowany na isofix przodem do kierunku jazdy, bez wbudowanych pasów, a więc dziecko jest przypięte zwykłymi pasami samochodowymi (pierwszy raz taki widzialem, nie wiem jak to miałoby działać). 2. Mocowany na isofix, obrotowy, z pasami 5-punktowymi i bazą (ale bez nóżki jak to zwykle bywa). Info od pracownika, że tu z montażem mi nie pomoże, bo to dla niej zbyt skomplikowane. Wybrałem opcję 2, namęczyłem się z montażem, ale na podstawie schematu rozrysowanego na pokrowcu jakoś się udało. Pokrowiec był czysty, ale w foteliku było sporo piachu co sugeruje, że nieczęsto je czyszczą. Mocowanie fotelika przy wynamie jest raczej zawsze odpowiedzialnością kierowcy. Z tego co poczytałem to mocowanie isofix nie jest powszechne (np. w Sicily by Car powiedzieli mi, że mają tylko foteliki mocowane na pasy). Podróżując z dzieckiem spokój bywa ważniejszy niż cena i dlatego polecam Centauro. | |
| Autor: | ricinus78 [ 07 Sty 2026 12:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Palermo PMO. Pośrednik: brak Wypożyczalnia: Galdieri Rent Samochód: Miało być... w sumie nie wiem co, bo na stronie Galdieri modele nie są podpisane. Na zdjęciu Fiat Tipo i tylko informacja, że Group D Compact Manual. W podobnych cenach były też automaty, ale celowałem dokładnie w taką wielkość samochodu i w tym segmencie automatycznej skrzynii nie mieli. Dostałem Skodę Fabia. Opcja paliwowa full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie. Cena: 44 EUR za 6 dni w okresie świąteczno-noworocznym. Odbiór samochodu: wypożyczalnia poza lotniskiem czynna w godzina 8:00-20:00. 5h opóźnienia lotu sprawiło, że mimo dużego zapasu, nie miałem szansy odebrać auta w dniu najmu i jedyną opcją na pierwszy dzień okazała się mafia taksówkarska w cenie 50 EUR za 15 minutowy przejazd Fabia z przebiegiem 8000 km, więc uszkodzeń niewiele. Wypożyczalnia zlokalizowana jest na nieutwardzonym placu, na którym po opadach tworzą się kałuże, więc auto na starcie miałem zabrudzone. Dla mnie bez większego znaczenia, nawet może na plus, bo się nie rzuca w oczy przy zwrocie, jakbym zjeżdżał z asfaltu. Dość szczegółowe oględziny przy wydaniu. Kolejny plus, że pracownik sam znalazł rysę, której nie mieli w systemie i dopisał do protokołu na tablecie. Podpis in blanco i w drogę. Tyle dobrego, że po minucie od podpisania każdego dokumentu, miałem go od razu na mailu. Samo auto nie wzbudziło pozytywnych emocji - wyjątkowo mułowate i przy tak niskim przebiegu już lekki hałas w zawieszeniu oraz totalnie zajechane wycieraczki. Niemniej problemów żanych nie sprawiło. Załącznik: 25-12-28 13.06.26 C2_07550.jpg [ 123.62 KiB | Obejrzany 621 razy ] Zwrot samochodu: Powrót na parking, nieco mniej dokładne niż wcześniej sprawdzenie stanu karoserii i paliwa, potwierdzenie, że jest ok. Po pół godziny mail, że zwracają depozyt. Blokada z karty kredytowej zeszła po 2 dniach roboczych. Mała kolejka do busa na lotnisko, trzeba było zaczekać 15 min. Podsumowanie: Ogólnie wrażenia bardzo dobre. Samochód powiedzmy ok. Mógłbym się czepić kilku szczegółów, ale przy tej cenie i uczciwym podejściu są one dla mnie nieistotne. Na pewno do nich jeszcze wrócę w innej lokalizacji. | |
| Strona 31 z 32 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |