| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Włochy/Sycylia] Wynajem auta wynajem-auta,1407,1341 | Strona 12 z 32 |
| Autor: | Bankers [ 16 Sie 2018 09:21 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Jeszcze jedno pytanko. Godziny otwarcia wypożyczalni 8.00-12.00. Auto chciałem odebrać o 21.00. Będzie naliczona dodatkowa opłata za wynajem po za godzinami otwarcia ? | |
| Autor: | eskie [ 16 Sie 2018 09:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Cos krótko jest ta wypożyczalnia czynna. Nawet zakładając 08-21 Jedyna rada to Run Forest RUN!!! | |
| Autor: | Dżulinka [ 16 Sie 2018 18:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Hej, ja na 9 dni potrzebuje Auta z Boloni i jest nas 6 pytanie czy brac dwa czy jednego 7 osobiwego busa? Chcemy objechac toskanie, zastanawiamy sie czy nas nie skosza podwojnie za ubezpieczenie jesli wykupimy jakies zewnetrzne np. Icarinsurance bo nie wiem czy na nas nie wymusza zakupu ich ubezpieczenia i bedziemy placic podwójnie a za busa to już w szczególności. | |
| Autor: | ubek [ 16 Sie 2018 19:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Nie rozumiem trochę twojego posta sprawdź co wyjdzie taniej czy dwa małe auta czy jeden bus. Z tym że kierowców musi być dwóch wtedy i za paliwo trzeba płacić podwójnie. Dlaczego mają was obciążyć za ubezpieczenie ? Przecież to Twój wybór czy je wykupujesz. | |
| Autor: | Bankers [ 17 Sie 2018 11:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Znalazłem kilka postów gdzie wypożyczający auto z późną godziną przylotu musiał czekać do rana na otwarcie biura. O 21 wszystko będzie już zamknięte czy jeżeli podaję godzinę 21.00 jak czas odbioru to powinien jednak ktos się pojawić ? | |
| Autor: | eskie [ 17 Sie 2018 12:22 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
powinien, ale czy się pojawi... | |
| Autor: | Kashpir [ 17 Sie 2018 12:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@Bankers jeśli jest możliwość rezerwacji z taką godziną odbioru, to w teorii nie powinno być problemu. Najprawdopodobniej będzie dopłata za odbiór poza normalnymi godzinami pracy i powinno to być wskazane w warunkach. Dodatkowo jeśli wskażesz w rezerwacji nr swojego lotu, to tym lepiej dla ciebie. Jeśli masz wypatrzoną wypożyczalnię, to zawsze możesz napisać jakiegoś maila z pytaniem o warunki odbioru pojazdu z danej lokalizacji. | |
| Autor: | Bankers [ 17 Sie 2018 13:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Będę z małym dzieckiem, więc nie chciałbym mieć niemiłej niespodzianki. Czytam,czytam i czytam o tych wypożyczalniach i czas w końcu zarezerwować to auto | |
| Autor: | maRoff [ 02 Wrz 2018 23:13 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Cześć, przeglądnąłem ten temat jak i wiele innych o wypożyczaniu aut ale w dalszym ciągu nie potrafię się w tym odnaleźć. Lecę na Sycylię w drugiej połowie września. Chciałbym wypożyczyć auto na 10 dni z odbiorem na lotnisku w Katanii. Analizowałem oferty Ryaniar, a także te realizowane bez pośredników i tutaj pojawiają się pytania. Ryanair oferuje auta w cenie 40-50 zł/dzień (Goldcar/Rhodium), dodatkowo mogę wykupić ubezpieczenie w AXA za ok. 21zł/dzień. Łącznie jakieś 630zł. W cenie jest wliczony odbiór poza godzinami pracy biura. Jak działa ubezpieczenie AXA dostępne w momencie zmawiania? Wypożyczalnia w przypadku jakiejś szkody itp pobiera kwotę z karty kredytowej (do wysokości limitów w umowie), a ja po powrocie zgłaszam się o zwrot do AXA? Czy w takim wypadku ma sens dodatkowe ubezpieczenie w wypożyczalni, które zapewne będą oferować w momencie odbioru samochodu? Czym grozi nie wykupienie go w wypożyczalni, oprócz zwiększenia kwot pobieranych z karty kredytowej w przypadku jakiegoś zdarzenia? Sprawdziłem tę samą ofertę bezpośrednio w Goldcar. Cena auta podobna (410zł w cenie odbiór poza godzinami pracy biura). Za to ubezpieczenie zakupione bezpośrednio w firmie to dodatkowo 1000-1100zł (zależnie od wybranego pakietu). Razem daje to ok. 1500zł Patrząc na inne wyszukiwarki typu: vehicle-rent to oni też oferują ubezpieczenie dodatkowe na podobnych zasadach co AXA w Ryanair (tylko, że z większym zakresem ubezpieczenia)? czyli. Wypożyczalnia naprawia auto z mojej karty kredytowej, a ja o zwrot ubiegam się później u ubezpieczyciela. Pakiet RELAX to ok. 630zł Która z opcji jest bezpieczniejsza? Będzie to moje pierwsze wypożyczenie auta w dużej wypożyczalni (wymagającej karty kredytowej), w związku z tym wolałbym nie popełnić jakiegoś błędu. | |
| Autor: | eskie [ 02 Wrz 2018 23:27 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
najpierw poczytaj opnie o Goldcar | |
| Autor: | meczko [ 02 Wrz 2018 23:36 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Omijaj Goldcar szerokim łukiem. Ich model biznesowy polega na oferowaniu najtańszych cen, a potem naciąganiu klientów na lipne szkody, idące nieraz w setki euro. Lepiej dopłacić trochę więcej i wziąć auto z innej wypożyczalni. Co do ubezpieczenia - jeżeli bierzesz ubezpieczenie oferowane nie przez wypożyczalnię, ale przez pośrednika (tak jak chyba w przypadku tego ubezpieczenia AXA), to w razie ew. szkody wypożyczalnia ściąga kartę z Twojej karty albo potrąca z depozytu, a potem Ty zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela i odzyskujesz kasą od ubezpieczyciela. Oczywiście tu jest pierwsze ryzyko, że wypożyczalnia będzie się ociągała z przekazaniem Ci dokumentów umożliwiających zgłoszenie szkody, a drugie, że ubezpieczyciel będzie się migał od wypłaty... Dlatego nawet z pełnym ubezpieczeniem Goldcar bym na pewno omijał, a przy innych wypożyczalniach też warto uważać. | |
| Autor: | maRoff [ 03 Wrz 2018 09:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Ok. Widziałem negatywne opinie o Goldcar ale nie widzę innej alternatywy. Z Waszych wypowiedzi zrozumiałem, że najwięcej warte jest ubezpieczenie wykupione bezpośrednio w wypożyczalni, a nie te dodatkowe u pośredników np. AXA. Którą ze znanych Wam wypożyczalni byłaby w stanie dostarczyć auto na ok. 1 w nocy i nie powinno być z nią problemów? Ewentualnie może być też wypożyczenie z samego rana np. 8-9. | |
| Autor: | eskie [ 03 Wrz 2018 11:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
maRoff napisał(a): Ok. Widziałem negatywne opinie o Goldcar ale nie widzę innej alternatywy. a ja widzę: http://www.aeroporto.catania.it/aeropor ... onoleggio/ chyba, że koniecznie chcesz mieć problemy, bo...lubisz | |
| Autor: | meczko [ 03 Wrz 2018 11:56 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
eskie napisał(a): Link się nie otwiera, ale na lotnisku w Katanii jest multum innych wypożyczalni. W dodatku lotnisko jest niedaleko od miasta, więc w ostateczności można spokojnie przespać się w centrum miasta i wrócić po auto na drugi dzień. Miasto jest na tyle ciekawe, że warto zresztą zaplanować w nim co najmniej 2 noclegi (cały dzień), a dopiero potem pożyczyć auto - do poruszania się po mieście nie jest potrzebne. Gdybym rzeczywiście miał do wyboru tylko Goldcar, to wolałbym chodzić na piechotę | |
| Autor: | maRoff [ 03 Wrz 2018 12:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Dzięki za wskazówkę, nawet nie pomyślałem aby spojrzeć na stronę lotniska. Zweryfikuje to po południu i coś wybiorę. | |
| Autor: | meczko [ 03 Wrz 2018 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Możesz jeszcze poszukać na stronach agregatów wypożyczalni - np. Ryanaira, który pokazuje, z jakiej wypożyczalni jest auto. | |
| Autor: | qyon [ 04 Wrz 2018 12:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Cześć, przepraszam za być może naiwne pytanie, ale wynająłem via rentalcars samochód w Palermo. Wziąłem też pełne ubezpieczenie u nich. Pytanie, wedle vouchera Alamo blokuje depozyt 500 euro z karty, a co z tzw. wkładem własny w wysokości 1200/1600 euro? Czy ta kwota wówczas też jest blokowana? | |
| Autor: | Kashpir [ 04 Wrz 2018 12:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Nie, blokada jest równa kwocie depozytu (plus ewentualnie np. koszt baku paliwa, który jest później zwracany wraz z depozytem - warunki wypożyczalni są różne, doczytaj jak jest w Alamo). | |
| Autor: | qyon [ 04 Wrz 2018 13:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Kashpir napisał(a): Nie, blokada jest równa kwocie depozytu (plus ewentualnie np. koszt baku paliwa, który jest później zwracany wraz z depozytem - warunki wypożyczalni są różne, doczytaj jak jest w Alamo). Dzięki, ale dobrze rozumiem, że muszę mieć na karcie limit równy kwocie wkładu? | |
| Autor: | Bankers [ 13 Wrz 2018 10:33 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@eskie Wróciłem. Auto wypożyczałem pierwszy raz w życiu, nauczyłem się całkiem sporo. Podczas odbioru była kompletna ciemnica, latarnie na parkingu były obsadzone bardzo skromnie. Na dokumencie odbioru miałem zaznaczoną opcję "no damage". Włączyłem latarkę, obszedłem dookoła i wszytko wydawało się w porządku. Do godz. 10.00 następnego dnia mogłem zgłosić ewentualne zastrzeżenia telefonicznie. Obudziłem się i pierwsze co, zszedłem zobaczyć auto w biały dzień. Znalazłem wgniecenie, rysę na drzwiach, lekkie obicie na bagażniku i delikatnie przejechany zderzak po prawej stronie. Wykręciłem numer, jednak nikt nie odbierał. Zrobiłem dokładne zdjęcia i zapomniałem o tym. Byłem pewny, że uszkodzenia są tak małe, że informacja "no damage" jest aktualna. Pobrali mi z karty kaucję 300€ + 89€ za fotelik dziecięcy. Ku mojemu zdziwieniu blokada została zdjęcia z samego rana w dniu kiedy miałem oddać Jeepa. Spokojnie pojechałem oddać auto. Mimo iż rezerwowałem auto z pełnym bakiem, w rzeczywistosci brakowało 1/8 paliwa. Z taką iloscią miałem też auto oddać. Wyjąłem walizki, pracownik zaczął bardzo dokładnie oglądać auto z każdej strony i kręcił tylko głową. Wtedy przypomniałem też sobie, że auto w cale nie było w perfekcyjnym stanie. Przyszedł i powiedział, że jest rysa na zderzaku i wina leży po mojej stronie. W stanowczy sposób wytłumaczyłem mu, że odbierając auto była kompletna ciemnica, a z samego rana nikt nie odbierał telefonu. Pan grzecznie wzruszył ramionami i powiedział, że mu przykro. Wyciągnąłem telefon i powiedziałem, że mam zdjęcia. Zobaczył je, pokazałem datę kiedy je zrobiłem i powiedział, że... w porządku. Teraz już wie, że uszkodzenia były widoczne przed wypożyczeniem. Podpisał protokół, że auto oddałem bez uszkodzeń. Teraz już wiem, że auto trzeba sprawdzić bardzo dokładnie, a najlepiej zrobić nawet zdjęcia. Co do samego auta. Jeep w wersji 140KM. Auto duże, jednak wnętrze mega małe. Bagażnik kompletnie nieprzydatny. Zmiesciłem jedną dużą walizkę i tyle wszystkiego. Sam użytkuję Superba, więc przeskok był niesamowity, niestety negatywnie. Jeżeli chodzi o pracę silnika, skrzynię biegów - wszystko funkcjonuję naprawdę płynnie. | |
| Strona 12 z 32 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |