| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Włochy/Sycylia] Wynajem auta wynajem-auta,1407,1341 | Strona 7 z 32 |
| Autor: | jarosss [ 23 Lut 2017 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Kiedy najlepiej zabookować samochód na lipiec? Śledzę ceny od 2 miesięcy i dość mocno poszły w górę Pod koniec grudnia samochód na tydzień kosztował trochę ponad 500zł/tydzień, później podrożało, znowu potaniało, ale od około tygodnia ceny wzrosły ponad dwukrotnie do 1100zł. Najtańszy Firefly podrożał z 500zł do 1600zł. Czy jest szansa, że ceny znowu pójdą w dół? | |
| Autor: | miriam [ 23 Lut 2017 20:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Szansa zawsze jest ,ale zwróć uwagę,że coraz więcej osób planuje tegoroczne wakacje i rezerwuje auta.Czemu nie rezerwowałeś z opcją bezpłatnej rezygnacji jak była b.dobra cena 500/tydz.Teraz na taki poziom cen bym nie liczyła w lipcu . | |
| Autor: | jarosss [ 23 Lut 2017 21:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Zrobiłbym tak, ale niestety nie miałem jeszcze terminu wyjazdu | |
| Autor: | KKL [ 24 Lut 2017 21:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
jarosss napisał(a): Zrobiłbym tak, ale niestety nie miałem jeszcze terminu wyjazdu Ja w listopadzie bookowalem Jeep Renegade w Thrifty w Lamezii za 211 euro za 11 dni a teraz to samo ponad 700 euro. Ceny skoczyly mocno. Wydaje mi sie, ze sa sztucznie "podpompowane" przez jakies algorytmy w wyszukiwarkach ale na ceny typu 500zl na tydzien bym nie liczyl. | |
| Autor: | jarosss [ 25 Lut 2017 13:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
KKL napisał(a): Ja w listopadzie bookowalem Jeep Renegade w Thrifty w Lamezii za 211 euro za 11 dni a teraz to samo ponad 700 euro. Ceny skoczyly mocno. Wydaje mi sie, ze sa sztucznie "podpompowane" przez jakies algorytmy w wyszukiwarkach ale na ceny typu 500zl na tydzien bym nie liczyl. Też mam wrażenie, że jeszcze za wcześnie na takie ceny, mam nadzieję, że ponownie potanieją do około 700-800zł /tydz | |
| Autor: | Gruszka02 [ 28 Lut 2017 18:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Wypożyczał ktoś może tutaj? Kod: http://www.autonoleggioone.it/en/rent-without-credit-card.html Szukam auta na 4 dni w marcu z lotniska w Katanii i oferta tutaj wydaje się być dobra, można wykupić z pełnym ubezpieczeniem i bez wkładu własnego, do tego nie potrzeba karty kredytowej. Tylko w sieci jakoś mało informacji na ich temat. Będę wdzięczny za ewentualne sugestie i pomoc. | |
| Autor: | Piccolo [ 01 Mar 2017 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
W jakich dniach? Pytam bo sam rezerwowałem na marzec auto na 4 dni i fajna była oferta bez wkładu własnego z Avis 360 stopni. | |
| Autor: | Gruszka02 [ 01 Mar 2017 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Od 21 do 25 marca. Tę ofertę co piszesz, widziałem, ale w sobotę są od 8 rano, a wylot mam o 9.20 i raczej się nie wyrobię z oddaniem auta i kontrolą albo wszystko będzie na styk, a tego chciałbym uniknąć. | |
| Autor: | Piccolo [ 01 Mar 2017 17:06 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
No ale czemu masz się nie wyrobić? 1h20min do odlotu a Ty miałbyś auto bez wkładu własnego więc odpada drobiazgowe sprawdzanie każdej ryski. Avis jest na lotnisku. | |
| Autor: | Gruszka02 [ 02 Mar 2017 09:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
A jak jest z zabezpieczeniem na karcie? Blokują coś więcej niż cena podana na stronie? Mam kartę Alior Kantor w euro, ale za dużo kasy to tam nie ma, najwyżej bedzie trzeba coś więcej na kartę wrzucić. Z tego co widzę to muszę z góry zapłacić poprzez neta czy jest możliwość zapłaty na miejscu? Z wypożyczalniami to mam tylko doświadczenia na Kanarach, ale wiadomo jak tam wszystko łatwo przebiega. | |
| Autor: | bosiaq [ 02 Kwi 2017 21:37 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Hej! Proszę o wyjaśnienie na czym polega blokada depozytu na karcie kredytowej. Chcę wypożyczyć samochód na 8 dni, najprawdopodobniej z Europcar, bo przylatuję do Catanii o 23:40 i wyboru wielkiego nie mam. Chcę wykupić dodatkowe ubezpieczenie redukujące wkład własny w przypadku uszkodzenia. Czy lepiej wykupić SCDW+ czy ubezpieczenie medium? Bo oba to strasznie drogo. Czy można zapłacić za wynajem kartą debetową euro z mbanku a na ten depozyt dać kredytową (też mBank)? Mam limit na karcie 4000 (mogę podwyższyć), ale jak wygląda ta blokada? Karta jest złotówkowa - czy poniosę koszt różnicy w kursie sprzedaży i kupna euro? Przepraszam za tyle pytań, ale dotychczas wynajmowałem na Kanarach i Krecie więc raczej bez takiego kombinowania się obywało. | |
| Autor: | QbaqBA [ 07 Kwi 2017 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Interrent na lotnisku w Palermo, ktoś ma doświadczenia? | |
| Autor: | VincentV [ 09 Kwi 2017 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
CTA Catania Fontanarosa - wpożyczalnia - doświadczenia? Pierwszy raz poza Polską - za wszystkie rady będę wdzięczny 1) Czy znacie jakąś sprawdzoną wypożyczalnie, gdzie szybko można załatwić formalności zwrotu auta. Wspomniany już problem na forum, większość czynna od 8.00, wylot wizz KTW 9.20 Lepiej chyba z obsługą na parkingu niż terminalu? 2) Express return box? Czy coś podobnego, jest możliwe na lotnisku CTA. Czy w takim przypadku trzeba mieć ubezpieczenie znoszące wkład własny. 3) Jaka formę (bezpośrednia wypożyczalnia czy pośrednik) oraz opcję najlepiej wybrać, by większość (najlepiej wszystkie) formalności załatwić przez net. Dobrze by wkład własny był umiarkowany ok. 1000/1200 EURO, nie zależy mi na braku blokady środków karty. Optymalna opcja z wkładem własnym i dobra nie najtańsza wypożyczalnia bym nie pokrywał za rysy stałych klientów. Czytałam na google opinie wypożyczalni w CTA, które w rental cars listują się ze zwrotem przed 8 : Goldcar, Locauto (zresztą nie tylko te) i jest bardzo słabo, oprócz niskich ocen ignorantów, zdziwionych, że ktoś chce im zablokować udział własny, generalnie sporo tematów z przesłaniem, że te firmy które kuszą ceną działają potem jak firmy ubezpieczeniowe rżnąc (nawet zdecydowanie sugerując) wykupienie pełnego ubezpieczenia . Dlatego każda sprawdzona opinia będzie pomocna. | |
| Autor: | krasnal [ 10 Kwi 2017 07:21 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@bosiaq Przeważnie nie ma z tym problemu, żeby za wynajem zapłacić kartą debetową, lub nawet gotówką, a depozyt został założony na kredytowej. W przypadku depozytu (oczywiście poprawnie założonego na karcie) kursami nie powinnaś się przejmować, bo nie dochodzi do obciążenia rachunku karty - to tylko blokada środków, która jeśli nawet nie zostanie zdjęta, sama wygaśnie. | |
| Autor: | piotrek.s [ 10 Kwi 2017 11:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@Piccolo Jak sprawdził się Avis w Katanii? Chodzi mi o czas odbioru,zwrotu, stan samochodu, lokalizację biura i parkingu względem terminala. Samolot powrotny mam o 9.40 w niedzielę a biuro czynne od 8.00, więc pewnie najpierw nadam bagaż, a potem dopiero oddam auto. | |
| Autor: | Piccolo [ 10 Kwi 2017 12:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Co do Avisa w Catanii to nie było najmniejszych problemów. Auto braliśmy w ofercie 360stopni czyli bez wkładu własnego, na karcie stosunkowo niewielka blokada (cena wynajmu plus paliwo). Sama procedura odbioru auta sprawna ale lepiej szybkim krokiem po wylądowaniu udać się do biura Avis (mieści się w budynku obok terminala przylotowego na prawo po wyjściu jakieś 200 metrów, obok też jest plac z autami) by uniknąć kolejki (myślmy nie czekali ale różnie może być). Auto dostałem z przebiegiem 6km (słownie sześć km) więc jakość super. Też miałem obawy czy zdam bezproblemowo auto o 8:00 przy locie 9:20 do Katowic ale nie ma z tym problemu najmniejszego. Kobieta przy wypożyczaniu auta twierdziła, że biura czynne od 8:00 ale od 7:00 już można zdawać auta bo na parkingu jest odpowiednia osoba. Sama procedura bez zastrzeżeń - szybko, sprawnie i kontrakt podpisany jako bez uwag. Dodatkowo jeśli jedziesz z dziećmi to do security jest osobna bramka familijna. Nie trzeba stać w kolejce. | |
| Autor: | piotrek.s [ 10 Kwi 2017 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@Piccolo dzięki za informacje, też mam z Avisa 360 stopni. Fajnie że jest ktoś na parkingu już od 7.00 - daje to spory zapas czasu. A już te 6 km przebiegu robi duuże wrażenie. | |
| Autor: | VincentV [ 11 Kwi 2017 09:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@Piccolo, piotrek.s czy auto w tej ofercie 360 stopni wynajmowaliście bezpośrednio na stronie Avisa czy przez któregoś z pośredników. I jeszcze jedno co do zwrotu Avisa - wszystkie formalności na parkingu, czy najpierw biuro w terminalu potem zejście do auta? Jak to generalnie wygląda tez w wypożyczalniach | |
| Autor: | piotrek.s [ 11 Kwi 2017 10:36 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
@VincentV 360 stopni bezpośrednio na stronach Avisa, ja rezerwowalem kilka miesięcy temu i wtedy była świetna cena 176 EUR na tydzień za auto klasy B (wynajmuję 30.04-7.05) | |
| Autor: | Piccolo [ 11 Kwi 2017 10:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Oferta 360 stopni Avisa jest dostępna chyba tylko poprzez ich stronę. Co do atrakcyjności to trzeba stale monitorować - ja mam system taki, że rezerwuję samo auto u pośredników biorąc pod uwagę lepsze wypożyczalnie i potem stale monitoruję Avisa 360 stopni. Przykładowo miałem zarezewowane auto na 4 dni za jakieś 20-25eur przez ECR (oczywiście z wkładem własnym) na Malcie a potem w Avisie było 40eur za Fiestę bez wkładu własnego. Co do zwrotu to całość odbyła się na parkingu. Avis jak i inne wypożyczalnie mają tam swoje kantorki z osobami odpowiedzialnymi za zdawanie aut i przyjmowanie uwag podczas pobierania (teoretycznie). Gdybyś na przykład po zdaniu auta chciał uregulować płatność nie poprzez wcześniej podaną kartę kredytową z blokadą tylko inną kartą lub gotówką to wtedy musiałbyś iść do ich biura raz jeszcze (niektóre wypożyczanie tak pozwalają). | |
| Strona 7 z 32 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |