| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wodospady Kravica wodospady-kravica,1266,90947 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | km040711 [ 21 Mar 2016 16:06 ] |
| Temat postu: | Wodospady Kravica |
Dla tych co nie widzieli/słyszeli. Zdjęcie: Wikipedia Planuję wyprawę do Bośni i Chorwacji i te wodospady są must see. Szukam tam jakiś połączeń komunikacją publiczną, np. z Mostaru ale niewiele tego jest. Rome2Rio podpowiada połączenie autobusowe do Ljubuski (stamtąd do wodospadów jest. ok. 7km, można taksówką lub na piechotę), ale tylko dwa razy dziennie 6:55 i późnym wieczorem. Powroty podobnie. Ogarniam transport w Bośni i w ogóle widzę mało połączeń. Nie ma tam jakiś marszrutek, jakich pełno na wschodzie? W sieci znalazłem też info, że w Mostarze działają jakieś travel agency, które wożą turystów tam i z powrotem. Są? Działają? Jak już, to tylko w sezonie, czy poza sezonem również? | |
| Autor: | _djamila_ [ 24 Cze 2016 23:52 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Byłam tam we wrześniu 2011. Wynajęliśmy samochód, więc dojazd był prosty, ale z tego, co zdążyłam się zorientować, jest sporo wycieczek organizowanych przez różne agencje, na trasie Medziugorie - Wodospady - Pocitelj - Blagaj (wszystkie miejsca zobaczyć warto). Jeśli dobrze pamiętam wtedy cena wycieczki wynosiła około 20 euro. Ja się zatrzymałam w bardzo podrzędnym hostelu i tam mi oferowano taką wycieczkę, więc znalezienie oferty nie powinno stanowić problemu. Wodospady... miejsce piękne ale już wówczas było mocno oblegane (choć przewodnik [książka] twierdził, że nie ma tam turystów). Na miejscu można popływać, są też knajpki, więc można zakupić np. coś do picia (ciut drożej niż wszędzie indziej). | |
| Autor: | kow [ 22 Cze 2017 08:44 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Byłem tam w maju 2017. Parking 2 KM, wstęp 4KM - dorośli, 2KM dzieci i młodzież, dzieci do 7 lat za free. Płatność tylko gotówką. | |
| Autor: | cu86 [ 22 Cze 2017 09:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Byłem w pierwszej połowie maja 2017. Woda jeszcze zimna, ale mało ludzi (w zasadzie brak). Widoki i ogólne wrażenie w pytkę. Przyjechałem autem po 17, w budce parkingowego nikogo już nie było, szlaban podniesiony. Po konsultacji z pracownikiem baru przy wodospadach zjechałem autem na polankę przy rzece, za łazienkami. Nocleg w namiocie bezproblemowy, zostałem 1 noc ale można było spokojnie dłużej. 0 za wstęp, 0 za parking. | |
| Autor: | piekara114 [ 22 Cze 2017 09:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Zaskoczyłeś mnie tym wstępem... dostałeś bilety czy wyglądało to na nie do końca legalny proceder? Swego czasu wyciągali tam kasę za parking, oczywiście legalne to nie było, bo parking miał nawet tabliczkę free.... | |
| Autor: | pemat [ 22 Cze 2017 09:58 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
cu86 napisał(a): Byłem w pierwszej połowie maja 2017. Woda jeszcze zimna ja byłem w lipcu 2015 i woda również była zimna, zresztą tam woda zawsze jest zimna | |
| Autor: | Grzegorz Firlit [ 22 Cze 2017 10:31 ] | ||
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica | ||
Nie do końca na temat, ale może komuś się przyda podczas wakacyjnych wypadów do Chorwacji. W Bośni-Hercegowinie, blisko granicy z Chorwacją (50 km od Jezior Plitvickich) jest Park Narodowy Rzeki Una. Jak będziesz (albo ktoś) przejeżdżał przez Bihać to na prawdę warto tam zajrzeć - bardzo mało turystów (Plitvice są zadeptane), a wrażenia niezapomniane. Więcej na moim blogu.
| |||
| Autor: | jekyll [ 23 Cze 2017 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
piekara114 napisał(a): Zaskoczyłeś mnie tym wstępem... dostałeś bilety czy wyglądało to na nie do końca legalny proceder? Swego czasu wyciągali tam kasę za parking, oczywiście legalne to nie było, bo parking miał nawet tabliczkę free.... Normalne, numerowane bilety, płatne w kasie | |
| Autor: | Kardasz [ 19 Lut 2018 02:08 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Niestety musieliśmy zrezygnować z wypadu do Kravic (a mieliśmy już nocleg zarezerwowany tuż za parkiem) bo... nie da się tam dojechać publicznym transportem w rozsądniej cenie. Jedyną opcją okazała się być taksówka z Ljubuski lub Medziugorie, a ta według relacji w internecie potrafi kosztować nawet 40 euro. Pozostaje jeszcze te 8 kilometrów pieszo, ale znając bałkańską specyfikę - watahy dzikich psów, nieraz agresywnych - postanowiliśmy zrezygnować z tej wyprawy, tym bardziej, że wiodłaby przez pola, na których dość łatwo byłoby je spotkać. Być może nic by się nie stało, ale wolałbym nie skończyć wycieczki na samym początku. Szukamy teraz jednodnevnych wycieczek z Mostaru lub Sarajewa, najlepiej takich, żeby coś jeszcze fajnego zobaczyć (np. Blagaj, Pocitelj itd), ale w przyzwoitej cenie - bo jednak 50 euro za 7-godzinną wyprawę to dość dużo. Gdyby ktoś miał namiary na przyzwoite biuro z dobrą ofertą to niech da znać. | |
| Autor: | ziberro [ 19 Lut 2018 13:44 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
https://www.exploremostar.com/product/a ... lls/#tab02 Wszystko co chcesz plus jeszcze podziemne lotnisko Josepa Tity. | |
| Autor: | Runo-88 [ 12 Mar 2018 09:23 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Obecnie plaża i wszystko wokół znajduje się pod wodą. Topniejące śniegi dały o sobie znać. Jeśli chodzi o ceny, to bilet kosztuje 6KM. Zapytałem się pana w kasie czy parking jest płatny. Machnął tylko ręką i powiedział, żebym dał sobie spokój. Dałem mu 10KM, a wydał mi 5KM | |
| Autor: | DaDa [ 17 Mar 2018 22:59 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Polecam też wycieczki, które można kupić np w informacji w Mostarze (można też kupić przez Lonly Planet czy Trip Advisor). Jest to dość droga impreza, ale warto. Obwoził nas Emir, młody chłopak. Dużo opowiadał o historii, wojnie, tym co spotkało jego rodzinę… genezie konfliktu na Bałkanach i obecnej sytuacji. Bardzo polecam. | |
| Autor: | Lord Sidious [ 07 Maj 2018 21:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Byłem samochodem. Parking faktycznie ma napis, że jest płatny przynajmniej w tej części przy wyjściu. Dalej nawet nikt nie próbuje udawać, że zbierają pieniądze (przynajmniej teraz, może w sezonie jak jest więcej turystów wygląda to inaczej). Bilety wejściowe, cóż, są... ale też trzeba było się przypomnieć panu w okienku, zapytałem na wszelki wypadek. Sprawiał wrażenie, jakby mu się nie za bardzo chciało i wiele osób całkowicie nieświadomie wchodziło za darmo Parę osób się kąpało, ale plaże nadal jeszcze niewielkie, wysoki poziom wód, fajnie to wygląda. A same wodospady to fajne przygotowanie przez Krką i Plitvicami | |
| Autor: | Roku [ 04 Sie 2018 15:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
W wysokim sezonie cena to aż 10 KM. Ale jednak warto. Nie zwróciłem uwagi w jakich dokładnie miesiącach jakie ceny, ale były jeszcze bilety po 8 i po 6. Zdecydowanie polecam. | |
| Autor: | neverstopexploring [ 24 Gru 2018 02:31 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Na początku stycznia warto przy planie zwiedzania uwzględnić wodospady czy raczej odpuścić przy zimie? | |
| Autor: | cypel [ 07 Maj 2019 11:54 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Cena za wstęp to 8 BAM. Atrakcja średnia jak dla mnie, pośladków nie urywa, innych części ciała też nie. W weekend ok. 70% odwiedzających to Polacy. | |
| Autor: | miszti [ 28 Sie 2021 14:36 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Cena to obecnie 20 marek. Ja miałem efekt wow. Szkoda, że nie mieliśmy czasu by zostać i poplażować | |
| Autor: | EnSa [ 09 Wrz 2021 15:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
miszti napisał(a): Cena to obecnie 20 marek.. Czy na wodospadach za wejście można płacić kartą? | |
| Autor: | m55 [ 09 Wrz 2021 16:40 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Byłem tam swoim samochodem. Przyjechałem wcześnie rano, żeby porobić zdjęcia bez tłumów turystów i nie było komu zapłacić, bo kasa była jeszcze zamknięta. Przy wyjściu już nikt o nic nie pytał. | |
| Autor: | t13092109 [ 11 Cze 2022 16:10 ] |
| Temat postu: | Re: Wodospady Kravica |
Hej, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o dojazd komunikacją do wodospadów Kravice np z Mostaru? Jeśli nie, to czy macie jakieś konkretne agencje/ prywatnego kierowcę, którzy kursują na tej trasie? I jaki jest mniej więcej koszt takiej zabawy? | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |