Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wiza do Uzbekistanu
wiza-do-uzbekistanu,1111,11767
Strona 1 z 6

Autor:  MeHow [ 27 Mar 2012 22:36 ]
Temat postu:  Wiza do Uzbekistanu

Po promocji UTair pewnie wielu z nas będzie próbowało dobrze rozegrac tą kwestię.
Jak bardzo realne jest uzyskanie wizy dzięki zaproszeniu osoby fizycznej?

Autor:  wa793 [ 28 Mar 2012 14:54 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Ciekawe pytanie... Nie spotkałem się z tym jeszcze, nie wiem czy w ogóle jest to możliwe.

Na pewno w przypadku Uzbekistanu załatwianie zaproszenia wygląda nieco inaczej niż np. Rosja czy Białoruś, ponieważ tutaj nie dostajesz zaproszenia "do ręki". Strona zapraszająca składa je na miejscu do ichniego MSW i oni dopiero przesyłają to bezpośrednio do konsulatu i na tej podstawie konsul wydaje wizę.

Obecnie w konsulacie w Warszawie jest nowy konsul, bardzo miły i pomocny, więc śmiało możesz do niego dzwonić i pytać.
Konsulat działa w poniedziałki, środy i piątki od 10 do 12. W praktyce nie jest bardzo przywiązany do tych godzin :)

Autor:  mm0512 [ 28 Mar 2012 15:24 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

MeHow napisał(a):
Jak bardzo realne jest uzyskanie wizy dzięki zaproszeniu osoby fizycznej?

Jest to teoretycznie możliwe. Kolega, z którym lecę do UZ sprawdzał taką możliwość.
Wystawca zaproszenia (osoba fizyczna lub biuro podróży) m.in. potwierdza, że będzie za turystów odpowiedzialna. Inaczej, jeśli przyjezdni dokonają czynów niedozwolonych (a tych raczej jest w UZ dużo więcej niż u nas), to będą ścigać również tą osobę zapraszającą. Z tego powodu miejscowi wolą się nie bawić w takie zaproszenia lub chcą z góry kasę. W efekcie nie wychodzi to taniej niż przez zwykłą firmę pośredniczącą.

Autor:  MeHow [ 15 Kwi 2012 12:43 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

I jak tam Wam idzie? najtańsze co znalazłem to
http://www.stantours.com/uz_mn_vis.html

Autor:  Awerik [ 15 Kwi 2012 13:18 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Orientuje się ktoś czy wiza jest do załatwienia w jeden dzień? Nie jestem z Warszawy, biura podróży za wizę do Uzbekistanu kasują takie pieniądze, że dużo bardziej opłaca mi się polecieć do stolicy.

Autor:  wa793 [ 18 Kwi 2012 20:44 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Jest to realne. Zaproszenie przychodzi bezpośrednio do konsulatu z ministerstwa w Uzbekistanie. Tzn. strona zapraszająca nie wysyła tego do Ciebie, a składa w Ministerstwie a oni to wysyłają do konsulatu. Skontaktuj się wcześniej z konsulatem i tak właśnie opisz konsulowi, na pewno Ci pomoże i załatwi to w 1 dzień. Obecnie zmienił się konsul, jest nim teraz bardzo miły pan około 50-tki i bardzo pomocny. Oficjalnie konsulat działa w poniedziałki, środy i piątki od 10-12 ale jeśli wcześniej zadzwonisz do konsula i z nim to domówisz to na 100% będziesz mógł to załatwić właściwie w każdym dniu tygodnia.
Tylko planuj cokolwiek po telefonicznym upewnieniu się, że Twoje zaproszenie jest już w konsulacie, bez tego nie załatwisz nic.

Autor:  brigante32 [ 11 Lip 2012 11:18 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Pytanie: ktoś będzie w Uzbekistanie 6.08-26.08? Lub w tym samym czasie w Tadżykistanie?

Autor:  Maniek6 [ 29 Mar 2015 19:23 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Nie wiem czy temat aktualny ale wychodzi, że często lepie wizę załatwić przez pośrednika.

O procedurze uzyskania wizy do Uzbekistanu można poczytać na tym blogu: http://czajkapodroze.pl/blog/kraje/uzbe ... zbekistanu

Mam nadzieję, że będzie pomocne.

Autor:  kefirm [ 03 Cze 2015 12:45 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Nie, wychodzi że lepiej wszystko załatwić samemu. Przykładowo w jednym z polskich biur wiza na 15 dni kosztuje 830zł, a sam voucher 349zł.
W moim przypadku zaproszenie wyszło 292zł (70€), a wiza na 15 dni 263zł (70$). Plus parę złotych za prowizje w bankach.
Więcej o uzyskaniu wizy napisałem tutaj.

Autor:  Trochimiak [ 22 Cze 2015 18:35 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Może będziecie wiedzieć, jak to jest z propiskami tzn rejestracją w Uzbekistanie. Czy codziennie muszę z hotelu pobierać taki kwit? Co jeżeli chciałbym 2-3dni spędzić u znajomych w Taszkencie? Czy taka osoba fizyczna może mi wystawić takie potwierdzenie, czy jest jakaś inna opcja, czy tylko pozostaje hotel?

Autor:  kefirm [ 24 Cze 2015 11:06 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Z tego co wyczytałem to jeśli chciałbyś zostać u znajomych to osoba, która Cię przyjmuje musi Cię zarejestrować. Kosztuje to ok 20$ na miesiąc, parę papierów i oddanie paszportu do OVIR na 3 dni. Innych opcji nie znam, a to i tak wszystko co wyczytałem w necie.
Poza tym musisz mieć kwity z każdej nocy w hotelu/hostelu. Z relacji innych wychodzi na to, że sprawdzają to naprawdę rzadko, tzn. jeśli chcą się do czegoś przyczepić/szukają łapówki.
Wiem też, że ludzie przemieszczający się na rowerach starają się co 2-3 noc mieć w hotelu, a reszta pod chmurką.
Będę testował w sierpniu jak to wygląda w rzeczywistości.

Autor:  Trochimiak [ 24 Cze 2015 16:52 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

To mniej więcej i ja wiedziałem. Z najnowszych informacji, może się przyda. Kurs som - dolar -2500 do jednego, nieoficjalnie kurs czarnorynkowy jak się dobrze utarguje podobno nawet do 5tys somów za dolara. Jeszcze się zastanawiam jak to jest z połączeniami pociągiem pomiędzy największymi miastami, tzn: Tashkent-Samarkanda, Samarkanda-Bukhara, Bukhara-Urgench i Urgench-Tashkent?

Autor:  kefirm [ 24 Cze 2015 17:01 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

http://usduzs.tk
Tutaj jest podany mniej więcej kurs czarnorynkowy.
Tzn. nad czym się zastanawiasz w związku z tymi pociągami?

Autor:  Trochimiak [ 25 Cze 2015 11:30 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

swoją drogą widziałem też, że udzielasz się na lonelyplanet w sprawie altyn emel. Powiedz mi mniej więcej na kiedy planujesz pobyt w Kazachstanie, Uzbekistanie? Jest fajna opcja 4-5lipiec z okazji 170lecia urodzin Abaja Kunanbajewa związek alpinistyczny Kazachstanu organizuje wejście na Pik Abaya. Mój towarzysz podróży raczej skupiony jest na jak najszybszym dojściu do Uzbekistanu i siedzeniu w miastach. Szczyt nie jest trudny technicznie, wystarczą buty trekkingowe, namiot i coś ciepłego :) A wejście na 4tysięcznik to już fajny temat do opowiadania znajomym po podróży :)

Autor:  Słomiany Kapelusz [ 27 Lut 2016 12:32 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Wiza do Uzbekistanu wyrabiana w Teheranie http://slomianykapelusz.pl/jak-aplikowa ... luty-2016/

Autor:  HanDanielZhao [ 09 Cze 2016 21:36 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Może komu się przyda na przyszłość:

Voucher można za 180zł kupić na
http://www.wizy.pl/azja/uzbekistan/

W sumie to jest najtańsza opcja jaka znalazłem.

180+280($70, wiza 15 dniowa) = 460zł

Oczywiście jeżeli załatwiasz osobiście w ambasadzie w Wawie

Autor:  Arekkk [ 08 Lip 2016 15:40 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Czy w Tadżykistanie, np. w Duszanbe, można wyrobić wizę jednokrotną do Uzbekistanu?

Autor:  brigante32 [ 08 Lip 2016 16:52 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Wychodzi, że można:

http://caravanistan.com/visa/uzbekistan/

Tydzień czekania, trzeba mieć LOI.

Autor:  kefirm [ 08 Lip 2016 22:09 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Gdy ja wyrabiałem wizę słyszałem, że trochę nieprzychylnie patrzą, gdy wyrabia się ją poza krajem zamieszkania ale szczerze mówiąc nie sugerowałbym się tym i próbował w dowolnej ambasadzie na świecie.
LOI też łatwo dostać, kwestia odpowiedniej opłaty i wymiany kilku maili. Z tym, że o ile mnie pamięć nie myli w LOI podaje się od razu miasto, w którym będzie się aplikowało o wizę. Także potem nie ma już możliwości zmiany.

Autor:  brigante32 [ 06 Gru 2016 18:57 ]
Temat postu:  Re: Wiza do Uzbekistanu

Uzbekistan luzuje przepisy wizowe i znosi wizy dla obywateli 15 państw od 1.04.2017 r. Polacy, powyżej 55 roku życia, w grupach zorganizowanych będą mogli wjechać bezwizowo, płacąc 50 dolarów. Od 2018 roku z kolei zamierzają wprowadzić aplikowanie o e-visę, a wcześniej umożliwić otrzymanie wizy bezpośrednio na przejściach granicznych.

https://www.gazeta.uz/en/2016/12/06/visas/

Od siebie: w ostatnich czterech latach duże - pozytywne - zmiany w Azji Środkowej w kontekście dostępności turystycznej: Kirgistan zniósł wizy w 2012, teraz wprowadza obowiązek meldunku powyżej 5 dni; Tadżykistan w tym roku wprowadził e-visę, więc odpada pośrednik lub wyrabianie wizy poza PL; Kazachstan ma wprowadzić dla nas bezwizowy ruch już wkrótce (wiza, pośrednik); pozostaje Turkmenistan i nadzieja, że szybciej otworzy się Uzbekistan (zbiorą doświadczenie w 2017 r.?).

Strona 1 z 6 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/