Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#381 PostWysłany: 05 Lut 2014 14:04 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Zgłupiałem :roll:

Nie moja wina, że zgłupiałeś :lol:

Anonymous napisał(a):
Pozatym sam sobie zaprzeczasz. We wcześniejszych postach pisałeś , że jak masz wizę to nikt Cię nie może cofnąć na lotnisku.

Nigdy nic takiego nie pisałem. Coś ci się pokręciło.

Anonymous napisał(a):
Teraz cytujesz, wprawdzie polskie przepisy, że jej posiadanie nie gwarantuje wjazdu

Chciałem tylko pokazać, że według twojego rozumowania nie istnieje coś takiego jak wiza. Według ciebie nie tylko Amerykanie wydają promesy zamiast wiz, ale też Polacy, każdy kraj Unii Europejskiej i pewnie większość krajów na świecie. Powiedz w takim razie co to jest według ciebie wiza i czy istnieje? Znasz jakiś kraj, który wydaje wizy? Możesz przytoczyć wiarygodną informację, że wiza jakiegoś kraju bezwzględnie upoważnia do wjazdu i na granicy w żadnym przypadku nie mogą odmówić wjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#382 PostWysłany: 06 Lut 2014 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 3020
Loty: 119
Kilometry: 174 534
Krajów: 20 / 9.4%
srebrny
odebrałem dziś paszport z wiza z Konduktorskiej w Katowicach,
żenada za 500 trzeba jechać na jakies zadupie, nie ma gdzie zaparkować, trzeba przechodzić po magazynie
żeby odebrać paszport którego przesylka by kosztowala +/- 10 pln /
a co maja zrobić ludzie bez samochodu ? chyba urlop wziasc,
żenada i zero szacunku !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#383 PostWysłany: 06 Lut 2014 22:56 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 156
W Gdańsku odbiór w siedzibie TNT bezproblemowo, podchodzi się do desku po prawej od razu od wejścia, miła Pani sprawnie wydaje kopertę, wystarczy pokazać tylko dowód osobisty, jest spory parking darmowy. Da radę dojechać też autobusem miejskim, chociaż siedziba TNT jest za obwodnicą troszkę a właściwie to przy niej, wjazd ulicą Budowlanych, blisko siedziby Sprint, można łatwo przegapić skręt w lewo, więc nie rozpędzać się od ulicy Słowackiego :)

Co najlepsze, informacja sms od TNT szybciej niż informacja na stronie ambasady, także nie przejmować się i jechać odebrać mimo braku potwierdzenia od ambasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#384 PostWysłany: 06 Lut 2014 22:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
lahcimmm2 napisał(a):
odebrałem dziś paszport z wiza z Konduktorskiej w Katowicach,
żenada za 500 trzeba jechać na jakies zadupie, nie ma gdzie zaparkować, trzeba przechodzić po magazynie
żeby odebrać paszport którego przesylka by kosztowala +/- 10 pln /
a co maja zrobić ludzie bez samochodu ? chyba urlop wziasc,
żenada i zero szacunku !

Powinieneś w ramach protestu nie odbierać paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tejsza lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#385 PostWysłany: 06 Lut 2014 23:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
To już kurierem nie wysyłają paszportu do domu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#386 PostWysłany: 06 Lut 2014 23:05 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
lahcimmm2 napisał(a):
odebrałem dziś paszport z wiza z Konduktorskiej w Katowicach,
żenada za 500 trzeba jechać na jakies zadupie, nie ma gdzie zaparkować, trzeba przechodzić po magazynie
żeby odebrać paszport którego przesylka by kosztowala +/- 10 pln /
a co maja zrobić ludzie bez samochodu ? chyba urlop wziasc,
żenada i zero szacunku !


w jakich godzinach można odbierać paszporty?
ile czekałeś od momentu wizyty w konsulacie/ambasady na dostarczenie paszportu na Konduktorską?
nie dało się zaparkować pod nowym budynkiem ING/ISP ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#387 PostWysłany: 06 Lut 2014 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 3020
Loty: 119
Kilometry: 174 534
Krajów: 20 / 9.4%
srebrny
hmm, rozmowe miałem w piątek, we wtorek już był sms, nie było mi podrodze wiec odebrałem tydzień później,
pojechałem pod TNT a tam musialem przeciskać się miedzy ich akurat ladowanymi samochodami,
wejście przez magazyn :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#388 PostWysłany: 07 Lut 2014 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Krajów: 43 / 20.1%
Zbanowany
Ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś był karany i aplikował o wizę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#389 PostWysłany: 07 Lut 2014 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Krajów: 9 / 4.2%
wntl napisał(a):
Ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś był karany i aplikował o wizę ?

Artur Szpilka :?

http://forumprawne.org/prawo-karne/2591 ... o-usa.html
http://forumprawne.org/usa-ameryka-poln ... lnosc.html

Myślę, że w tych kwestiach lepiej pytać osób, które rzeczywiście znają się na prawie o obcują z nim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#390 PostWysłany: 07 Lut 2014 11:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1151
niebieski
Po co zasmiecasz temat? Juz raz próbowałeś i nie umiałes odeprzeć argumentów. Daj sobie spokój z tym upolitycznianiem forum.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#391 PostWysłany: 07 Lut 2014 11:51 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Również uważam, że ten wątek jest stworzony dla osób, które chcą dowiedzieć się o całym procesie aplikacji o wizę a nie po to aby pożalić się na wymogi - przecież na nie nie mamy wpływu i co więcej nie jest obowiązkowy jeżeli nie chcesz zwiedzić USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#392 PostWysłany: 07 Lut 2014 21:57 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
Anonymous napisał(a):


chyba lepiej dowiedzieć się w Polsce, że się wizy nie otrzyma niż być cofniętym z USA (co i tak jest możliwe, ale znacznie mniej prawdopodobne)
tak mi się wydaje :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#393 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:22 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 892
niebieski
Dokładnie, tymbardziej ze np kraje skandynawskie maja kilkukrotnie wiecej obywateli cofanych z lotnisk niż my.
Z reszta jak ktoś nie chce to nie musi jechac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#394 PostWysłany: 07 Lut 2014 23:26 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1560
Loty: 1029
Kilometry: 1 596 894
Krajów: 130 / 60.8%
niebieski
bbartekk2 napisał(a):
Dokładnie, tymbardziej ze np kraje skandynawskie maja kilkukrotnie wiecej obywateli cofanych z lotnisk niż my.
Z reszta jak ktoś nie chce to nie musi jechac ;)


aż ?kilkukrotnie więcej? jesteś pewien? to byłoby całkiem sporo..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#395 PostWysłany: 08 Lut 2014 08:13 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 892
niebieski
Czytałem przed wyrobieniem wizy w grudniu artykuł na ten temat i z tego co pamietam dla nas to bylo kolo 2-3%, w ruchu bezwizowym dla Finów bodajze 10-12%. Postaram sie pozniej znalezc ten artykuł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#396 PostWysłany: 08 Lut 2014 08:52 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
DMW szacowane ilości dotyczą wycofania z lotniska docelowego w USA, a nie odmów wydania wizy w konsulatach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#397 PostWysłany: 08 Lut 2014 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1023
niebieski
Jakiś czas temu widziałem w TV wypowiedź eksperta który mówił że paradoksalnie w obecnej sytuacji kiedy Polacy aplikują o wizę u siebie w kraju (a precyzjnie rzecz ujmując - o promesę wizową) i ją otrzymają to mają większe prawa na terenie USA niż obywatele państw z Visa Waiver Program (czyli ruchu bezwizowego). Pamiętam że dotyczyło to jakichś spraw prawnych typu tryb odwoławczy w przypadku niewpuszczenia, dostęp do prawnika. Jak ktoś zna szczegóły niech wklei info.

Z tego co pisał nedyok dodatkową zaletą jest brak wymogu wypełniania internetowego formularza ESTA, najpóźniej do 72h przed odlotem i brak każdorazowej opłaty za wjazd $14 czy $16

Wizę (promesę) dają teraz zazwyczaj na 10 lat a potem mniej formalności ;)


Ostatnio edytowany przez kittycate, 08 Lut 2014 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#398 PostWysłany: 08 Lut 2014 11:29 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 892
niebieski
drop napisał(a):
DMW szacowane ilości dotyczą wycofania z lotniska docelowego w USA, a nie odmów wydania wizy w konsulatach


Tak oczywiscie, chodzi mi o cofnięcia z lotniska.
Takze niby mamy koło 10% odmów wizy i kilka procent cofniec, a inne kraje tyle samo cofniec. Mało prestiżowe ale przynajmniej mniej kosztowne (nie trzeba tracić kasy za nocleg wczesniej rezerwowany lub szybszy bilet powrotny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#399 PostWysłany: 08 Lut 2014 12:03 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Dostałem ją dosłownie po paru minutach rozmowy , na 10 lat i można tam przebywać legalnie do 6 miesięcy.

Możesz za każdym razem przebywać tylko tyle, na ile pozwoli Ci pracownik DHS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#400 PostWysłany: 08 Lut 2014 12:15 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Zbanowany
klayton napisał(a):
Cytuj:
Dostałem ją dosłownie po paru minutach rozmowy , na 10 lat i można tam przebywać legalnie do 6 miesięcy.

Możesz za każdym razem przebywać tylko tyle, na ile pozwoli Ci pracownik DHS.

A mnie zawsze pozwala na 6 miesięcy, nawet jak mówię, że za 3 godziny mam samolot do Gwatemali lub innego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group