Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2461 PostWysłany: 02 Lut 2019 23:18 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 474
Loty: 183
Kilometry: 269 780
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
weź pod uwagę że terminy się mogą zmienić, mi odwołali bo ktoś ważny przyleciał i musiałem przebukowywać hotel, brałem ponad miesiąc do przodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2462 PostWysłany: 02 Lut 2019 23:34 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 7762
HON fly4free
BZG napisał(a):
Z jakim wyprzedzeniem dostępny jest kalendarz spotkania z konsulem w WAW?

Będę w Warszawie powiedzmy 11.04 to kiedy powinienem złożyć wniosek? Zależy mi na godzinach porannych.

Od której godziny odbywają się spotkania?
my umawialiśmy się na spotkanie 27 stycznia i pierwszy termin był na 6 lutego
sprawdziliśmy 3-4 terminy i do wyboru były jedynie godziny 8.30 lub 8.45
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2463 PostWysłany: 02 Lut 2019 23:36 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 55
Loty: 42
Kilometry: 92 005
Krajów: 8 / 3.7%
boots napisał(a):
preforma napisał(a):
czyli da sie zmienic termin po spotkaniu?

Termin czego?


termin wizyty w ambasadzie, było to bytanie do postu ibartek, gdzie napisał, ze bez problemu zmienione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2464 PostWysłany: 02 Lut 2019 23:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9545
srebrny
Po spotkaniu chcesz zmienić termin spotkania???
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2465 PostWysłany: 03 Lut 2019 01:33 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3793
srebrny
@preforma

wkleilem wyzej linka gdzie mozesz zmienic termin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2466 PostWysłany: 03 Lut 2019 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Krajów: 27 / 12.6%
pemat napisał(a):
BZG napisał(a):
Z jakim wyprzedzeniem dostępny jest kalendarz spotkania z konsulem w WAW?

Będę w Warszawie powiedzmy 11.04 to kiedy powinienem złożyć wniosek? Zależy mi na godzinach porannych.

Od której godziny odbywają się spotkania?
my umawialiśmy się na spotkanie 27 stycznia i pierwszy termin był na 6 lutego
sprawdziliśmy 3-4 terminy i do wyboru były jedynie godziny 8.30 lub 8.45


Co do tylko porannych godzin to właśnie polecam wybrać pierwszą możliwą godzinę - potem tworzą się kolejki. Byłam samego rana (jakieś 10 min przed wyznaczoną godziną) i poszło bez kolejek i czekania ale jak wychodziłam to już była kolejka do pierwszego stanowiska gdzie rejestrują wizytę i dostaje się naklejkę na paszport, przed wejściem też było więcej ludzi. Pewnie nadal idzie to sprawnie ale jak ktoś ma możliwość to polecam wybrać pierwszą poranną godzinę (jak ktoś jest z Wawy to jeszcze do pracy zdąży :lol: )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2467 PostWysłany: 03 Lut 2019 17:08 

Rejestracja: 14 Cze 2017
Posty: 5
Witam,
takie pytanko mam jak to z waszego doświadczenia wygląda.

Lecę 21 marca do Toronto i wpadłem na pomysł, żeby postawić nogę na amerykańskiej ziemi. Patrząc na czas oczekiwania na rozmowę w konsulacie w Krk - 27 luty - teoria mówi, że jeżeli dostanę wizę to się wszystko uda. Pytanie moje jest, czy faktycznie zwracają paszport w ciągu kilku dni roboczych ? Czy to się wydłuża - w sieci można znaleźć wątki, że niektórym nawet miesiąc trzymali...

Nie chciałbym zostać bez paszportu hehe, ktoś się jest w stanie wypowiedzieć jak to u niego wyglądało w ostatnim może czasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2468 PostWysłany: 03 Lut 2019 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 653
Loty: 146
Kilometry: 358 646
Krajów: 26 / 12.2%
niebieski
Paszport wraca w ciągu kilka dni roboczych a w przypadku mieszakńców Warszawy może być gotowt nawet w ciągu 1 dnia roboczego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2469 PostWysłany: 03 Lut 2019 23:33 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 55
Loty: 42
Kilometry: 92 005
Krajów: 8 / 3.7%
Jesli ktos bedzie sprawdzał terminy lub bookował, czy może sprawdzic termin, czy jest dostepny 28 lutego lub 2 marca w Krakowie? Będe w Polsce w tych dniach, i chciałbym w tych dniach zalatwic o ile to mozliwe wize.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2470 PostWysłany: 04 Lut 2019 15:54 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Może komuś się przyda ta informacja:
Ze względu na zmianę nazwiska ubiegałam się o nową wizę, mimo że stara była jeszcze ważna przez dwa lata. W trakcie rozmowy w konsulacie pani poprosiła mnie o stary paszport, żeby anulować starą wizę (chodziło o wbicie pieczątki na wizę z informacją o anulacji). Na szczęście miałam stary paszport przy sobie, więc obyło się bez problemów. Ale pojęcia nie mam, czy byłyby jakieś problemy, gdybym nie miała go przy sobie, więc w takim przypadku polecam mieć stary paszport ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2471 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 843
Loty: 58
Kilometry: 80 607
Krajów: 15 / 7.0%
srebrny
Czy stary paszport miałeś przedziurkowane lub przecięty? Czy wiza musi być nienaruszona pomimo, że paszport jest anulowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2472 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26094
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Przecież nie dziurkują cały paszport jak kiedyś, tylko pierwszą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2473 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:43 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Stary paszport był już nieważny od jakiegoś czasu, więc był przedziurkowany według starych zasad, czyli wszystkie strony oprócz tej z wizą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2474 PostWysłany: 04 Lut 2019 17:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Tylko odpowiednia sekwencja dziurek w paszporcie zapewnia sukces w Ambasadzie, takze strzezcie sie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2475 PostWysłany: 04 Lut 2019 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
niebieski
Hej, grubo zawaliłem, bo zdecydowałem się wyrobić nowy paszport zaraz przed podróżą i wizą do USA.
Przez tygodnie śledziłem czas oczekiwania na rozmowę na tej stronie i wydawało mi się w porządku, jednak post flandera totalnie mnie rozwalił na łopatki.

Czy ktoś wie, dlaczego tutaj jest napisane 10 dni okres oczekiwania na rozmowę w Krakowie, a na stronie wniosku dopiero 28.02? Skąd ta różnica?
https://travel.state.gov/content/travel ... times.html

Image

Próbował ktoś zrobić wizę za granicą? Niby oficjalnie zakładają taką możliwość, ale na pewno jest ciężej. W moim przypadku byłby to Tajwan.

Ogromne dzięki za info.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2476 PostWysłany: 04 Lut 2019 17:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3793
srebrny
to skladaj na Warszawe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2477 PostWysłany: 04 Lut 2019 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2297
Loty: 327
Kilometry: 381 872
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
Dostepne sa juz statystyki, ktore okreslone sa jako wstepne (preliminary), jednak opublikowane oficjalnie. Informacje podawane wczesniej jakoby odsetek odmow wzrozl okazuja sie bzdurą.
Polska osiagnela 3,99%. Visa Waiver jednak nie w tym roku :)


https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY18.pdf
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2478 PostWysłany: 04 Lut 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
niebieski
W Warszawie na wniosku wizowym pierwszy możliwy termin to 27.02, zupełnie nic nie zmienia, bo 05.03 mam lot na Tajwan.

Z kolei na podlinkowanej stronie pisze, że okres oczekiwania w Wawie to 1 dzień...
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2479 PostWysłany: 04 Lut 2019 18:00 

Zapewne kiedyś tam, ktoś to tak wpisał. I nie jest to aktualizowane.
Dziwię się , że traktujecie ten 1 dzień, czy też 10 oczekiwania jak wyrocznię.
Sam napisałeś , że obserwowałeś. A po co ? Te kilka, kkanaście dni wcześniej zrobiłoby ròżnicę przy wizie jak i paszporcie ważnymi 10 lat ?
Poza tym od 27 lutego do 5 marca dokumenty do Ciebie powinny wròcić.

Za granicą raczej jest więcej odmów niż w Polsce. Ja bym składał w Krakowie i monitorował czy da się wskoczyć wcześniej. Ponoć się da.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
miki3475 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2480 PostWysłany: 04 Lut 2019 19:39 

Rejestracja: 04 Lut 2019
Posty: 3
Witajcie,

Miałam dziś spotkanie w ambasadzie, wizę otrzymałam. W domu po wszystkim w folderze spam znalazłam wiadomość sprzed 3 dni z wiadomością, że zdjęcie w formularzu nie spełnia wymogów i na spotkanie powinnam dostarczyć poprawne. Na spotkaniu nikt do zdjęcia się nie przyczepił. Co robić? Przeszło jednak? Czekać, dzwonić do nich? Może ktoś miał podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group