Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wiza do USA
wiza-do-usa,766,10480
Strona 151 z 164

Autor:  boots [ 14 Lis 2019 15:21 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Ale na wszelki wypadek czule się najpierw pożegnajcie. ;)

Autor:  holks [ 14 Lis 2019 16:03 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

tez tak mysle! dzięki

brat leciał dwa tygodnie temu. oficer nawet go o nic nie zapytał na wizie. wbił pieczątkę i cześć

Autor:  Kwinto [ 20 Lis 2019 13:37 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Byliśmy w tym roku z małżonką w Iranie i w związku z tym nas niestety nie obejmuje ESTA... W najbliższym czasie wybieramy się do USA. Jesteśmy w trakcie wypełniania wniosków. Zwracam się z prośbą do osób, które pomimo wejścia Polski do programu bezwizowego, z różnych przyczyn o wizę w sposób tradycyjny muszą się ubiegać, o zdanie relacji z wizyty w ambasadzie / konsulacie po 11 listopada. Kiedyś o wizę musieli ubiegać się wszyscy, teraz tylko nieliczni, czy w związku z tym rozmowa z pracownikiem konsulatu dłuższa, pytania bardziej szczegółowe? Czy wszystko jest tak jak z dotychczasowych relacji, czyli szybko i pozytywnie?

Autor:  DonCorrado [ 20 Lis 2019 22:11 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

A co się miało zmienić? Nic się nie zmieniło, idziesz i Ci zada pytanie, jakie mu będzie pasowac, zapewne może to być "po co byłeś w Iranie" no bo ESTA Cię odrzuciła lub odrzuci z tego powodu. Oczywiście będzie to obrzydliwa hipokryzja z jego strony, bo największy terrorysta świata pyta co robiłeś w niby terrorystycznym kraju, tak, że uważaj, bo się porzygać można od tej ich hipokryzji i nie żartuję tutaj niestety.

Co do relacji ... jeżeli tu są to zazwyczaj jakieś pajacowanie bo ktoś dostał i zapłacił 700zł za 15 sekundową rozmowe i jest szczęsliwy. Nic więcej nie wyciągniesz z takich relacji, nikt nie pisze, ze nie dostal i o co go wtedy pytali.

Autor:  Kwinto [ 21 Lis 2019 09:46 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Dla świętego spokoju złożyliśmy ESTA, to w sumie tylko $8 i 15 min roboty. Niestety, przez wakacje w Iranie ODMOWA. Pozostaje wiza.
Tak -- że, jak był ktoś w Iranie i łudzi się, że jednak przejdzie bez wizy to nie. Najlepiej od razu ubiegać się o wizę

Autor:  pazur [ 21 Lis 2019 10:14 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

-- 21 Lis 2019 09:05 --

I po co takich bezmyślnych porad udzielasz ?
Przecież to jasne jak słońce , że po wizycie w Iranie ESTA nie zadziała. Po co to chciałeś sprawdzać ? Poza tym nie 8 $ tylko 14 $. I jeszcze przy okazji. W tym kontekście " tak że" piszemy oddzielnie, a nie razem.

https://polszczyzna.pl/takze-czy-tak-ze/

-- 21 Lis 2019 09:14 --

DonCorrado napisał(a):
A co się miało zmienić? Nic się nie zmieniło, idziesz i Ci zada pytanie, jakie mu będzie pasowac, zapewne może to być "po co byłeś w Iranie" no bo ESTA Cię odrzuciła lub odrzuci z tego powodu. Oczywiście będzie to obrzydliwa hipokryzja z jego strony, bo największy terrorysta świata pyta co robiłeś w niby terrorystycznym kraju, tak, że uważaj, bo się porzygać można od tej ich hipokryzji i nie żartuję tutaj niestety.

Co do relacji ... jeżeli tu są to zazwyczaj jakieś pajacowanie bo ktoś dostał i zapłacił 700zł za 15 sekundową rozmowe i jest szczęsliwy. Nic więcej nie wyciągniesz z takich relacji, nikt nie pisze, ze nie dostal i o co go wtedy pytali.


Naruszasz regulamin forum, nazywając w KAŻDYM swoim poście USA krajem terrorystycznym. Po co się tak dręczysz ? Nie pasuje, nie jadę .

Autor:  witekkowal [ 21 Lis 2019 10:58 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

pazur napisał(a):
-- 21 Lis 2019 09:05 --

(...)
Przecież to jasne jak słońce , że po wizycie w Iranie ESTA nie zadziała. Po co to chciałeś sprawdzać ? Poza tym nie 8 $ tylko 14 $. (...)


Napisał, że zapłacił w sumie 8 USD razem z żoną. Skoro dostał odmowę to został obciążony jedynie 2 x 4 USD opłatą za rozpatrzenie wniosku. Jeżeli dostaliby autoryzację to zapłaciliby 2 x 14 USD.
Inna sprawa to moim zdaniem bez sensu było "próbować" i tracić te 8 dolców. Przecież na prawo i na lewo trąbi się, że jeżeli, co do zasady, odwiedziło się m.in. Iran po 1 marca 2011 r., to nie można podróżować na podstawie VVP.

źródło: https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program

Autor:  pazur [ 21 Lis 2019 11:13 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

To jednak Amerykanie są w porzo. Jak odmowa , to kasują taniej. :D
Myślałem , że zawsze biorą 14 $, bo zostałem nadwornym "wysyłaczem" wniosków ESTA dla rodziny i znajomych. Już ponad 10 wysłałem. Każdy dostał zgodę w ciągu maksymalnie godziny.

Autor:  Hose [ 21 Lis 2019 11:57 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

pazur napisał(a):
To jednak Amerykanie są w porzo. Jak odmowa , to kasują taniej. :D

Zawsze byli, przy odmowie promesy pobierają tylko 160 USD ;)

Autor:  DonCorrado [ 21 Lis 2019 22:59 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Kolega może nie lpotrzebnie złożył wniosek, ale jak się okazało - z każdego wpisu można wyciągnąć jakąś lekcję, ot rozpatrzenie wniosku 4$, a pozytywne rozpatrzenie to już 14$, jednak różnica jak pieron, nie oszukujmy się, za 16zł warto było spróbować choćby dla potomnych :mrgreen:


Pazur, tylko prawda jest ciekawa.

Autor:  travellista [ 22 Lis 2019 14:10 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Kwinto napisał(a):
Byliśmy w tym roku z małżonką w Iranie i w związku z tym nas niestety nie obejmuje ESTA... W najbliższym czasie wybieramy się do USA. Jesteśmy w trakcie wypełniania wniosków. Zwracam się z prośbą do osób, które pomimo wejścia Polski do programu bezwizowego, z różnych przyczyn o wizę w sposób tradycyjny muszą się ubiegać, o zdanie relacji z wizyty w ambasadzie / konsulacie po 11 listopada. Kiedyś o wizę musieli ubiegać się wszyscy, teraz tylko nieliczni, czy w związku z tym rozmowa z pracownikiem konsulatu dłuższa, pytania bardziej szczegółowe? Czy wszystko jest tak jak z dotychczasowych relacji, czyli szybko i pozytywnie?


Nie wiem, jak wyglada sprawa podczas rozmowy oko w oko w konsulacie, gdyz akurat korzystalem z prawa do "interview waiver", ale nowa wiza turystyczna do USA zostala mi przyznana po dwoch dniach, bez zadnych dodatkowych pytan czy wzywania na rozmowe. Moja wiza po 10 latach stracila waznosc 12.11.2019 i kilka dni pozniej aplikowalem o nowa (pnauje Hawaje w styczniu). W Iranie bylem w 2013 roku, wiec niestety na ESTA sie nie kwalifikowalem :( Wprawdzie w obecnym paszporcie nie mam sladow po pobycie w Iranie, ale nigdy nie wiadomo, jakie dane zbiera Wujek Sam. A we wniosku wizowym pytaja o podroze z ostatnich 5 lat, wiec tam akurat moj wypad do Teheranu sie nie zalapal. :)

Autor:  littleboy1989 [ 03 Gru 2019 22:43 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Ktoś się orientuje jak teraz wygląda sprawa z umawianiem rozmowy w Krakowie ?
Trzeba długo czekać czy można z dnia na dzień ?

Autor:  ibartek [ 04 Gru 2019 01:37 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

@littleboy1989

Nonimmigrant Visa Type Appointment Wait Time
Visitor Visa 2 Calendar Days

Autor:  manyaky [ 05 Gru 2019 00:56 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Hose napisał(a):
odmowie promesy

Wizy!

Autor:  Hose [ 05 Gru 2019 13:09 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Ja bym się upierał, że w polskich konsulatach dawali i nadal dają promesy.

Autor:  Runo-88 [ 05 Gru 2019 13:23 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Wiza vs. Promesa, odcinek 2137.

Autor:  eskie [ 05 Gru 2019 15:24 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Na mojej jest napisane visa.

Autor:  Hose [ 06 Gru 2019 07:51 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Bo papier wszystko przyjmuje :)

Autor:  monroe [ 13 Gru 2019 16:03 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

USA nie wydają dla obywateli polskich "promesy" tylko wizy. Nie wiem nad czym tu dyskutować po raz kolejny.

Autor:  Bartekg85 [ 15 Gru 2019 10:59 ]
Temat postu:  Re: Wiza do USA

Mam pytanko, czy majac aktualna wize do 2027 r. musze koniecznie ubiegac sie o esta czy bedac na lotnisku koge isc do kolejki dla krajow objetych wiza

Strona 151 z 164 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/