| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza do Iranu wiza-do-iranu,1223,88030 | Strona 17 z 43 |
| Autor: | Smulik [ 25 Mar 2017 19:56 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Anonymous napisał(a): Informacje o kosztach dostępne są na stronie ambasady. Wiza jest na 30 dni. Nr pozwolenia uzyskasz np przez Key2Persia. Poza dokumentami potrzebne jest jeszcze zdjęcie. To o co w takim razie chodzi z tą e-wizą? | |
| Autor: | Anonymous [ 25 Mar 2017 20:24 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Nie wiem. Albo ambasada albo na lotnisku. Na lotnisku nie potrzebujesz nr poparcia wizowego. Wszystko jest w tym wątku opisane. | |
| Autor: | Soulfly [ 15 Kwi 2017 14:00 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Aktualna cena za wizę to 75 euro+3 euro opłaty za wypisanie papierka( stan na 1 kwietnia 2017) | |
| Autor: | Falka?! [ 19 Kwi 2017 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Anonymous napisał(a): Nie wiem. Albo ambasada albo na lotnisku. Na lotnisku nie potrzebujesz nr poparcia wizowego. Wszystko jest w tym wątku opisane. Ale potrzebujesz mieć gdzieś zabookowane noclegi. Przewiń do początku wątku | |
| Autor: | Lucas84 [ 24 Kwi 2017 10:51 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
WOA bezproblemowo, tylko czekalismy ok 1,5 h - bylo bardzo duzo turystow. Platnosc w EUR lub w $, jezeli podrozujecie w grupie placcie razem, bo pobieraja prowizje. Za 2 osoby zaplacilismy 164$. Wazne, po wejsciu do budynku terminala nie idzcie ze wszystkimi do kontroli paszportowej, tylko znajdzcie okienko z wizami. Na przeciwko niego (jakies 10 m kierunek na h 11) jest pkienko od ubezpieczen. Tam albo kupujecie, albo pokazujecie wydruk swojego, wskazujac wyraznir na napis "covers/including Iran" lub podobny. Pan wtedy przystawi wam pieczatke. Wtedy idziecie do okienka z wizami dajecie paszporty, podbite ubezpieczenie + wydruk rezerwacji hotelu (przy nas nigdzie nie dzwonili, ale jak ktos tego nie mial, to pytali o nr referencyjny). Nastepnie idziecie na lewo, obok do kasy, placicie i znow wracacie do okienka z wizami. Dajecie wszystkie kwity i czekacie. Uwaga, po otrzymaniu wizy idzcie na kontrole paszportowa na te strone terminala z ktorej przylecieliscie, bo tam beda wasze bagaze. | |
| Autor: | kamo375 [ 27 Kwi 2017 17:09 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Wcale nie trzeba mieć zabookowanych noclegów Falka?! napisał(a): Anonymous napisał(a): Nie wiem. Albo ambasada albo na lotnisku. Na lotnisku nie potrzebujesz nr poparcia wizowego. Wszystko jest w tym wątku opisane. Ale potrzebujesz mieć gdzieś zabookowane noclegi. Przewiń do początku wątku | |
| Autor: | Falka?! [ 27 Kwi 2017 17:39 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Nas pytali o noclegi i nawet przy nas dzwonili. Pan w hostelu zresztą to potem potwierdził. Więc chyba jak się komu uda, @kamo375 Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | kamo375 [ 27 Kwi 2017 17:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Myślę że jeżeli byś powiedziała że nie masz i coś znajdziesz też nie byłoby problemu. Przynajmniej większość osób które znam nie miały nic wcześniej rezerwowanego i było bez problemu | |
| Autor: | Lucas84 [ 27 Kwi 2017 22:42 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Tylko, że te rezerwacje nie są wiążące, więc po co ryzykować? | |
| Autor: | sylmok [ 30 Kwi 2017 08:17 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Witam serdecznie. Moja mama leciala do mnie do Teheranu dwa tygodnie temu. Nie miala kodu,a wize dostala bez problemu jedynym pytaniem bylo w jakim celu przyleciala do Iranu.Zaplacila 75 euro. | |
| Autor: | wa793 [ 24 Sie 2017 10:17 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
A u mnie jest następująca sytuacja: nie mam pieczątek izraelskich, ale mam jordańskie z granicy w Akabie (wjazdowa do Jordanii) i z granicy z Palestyną na moście Króla Husseina (wyjazdowa z Jordanii). Zadzwoniłem do konsulatu w Warszawie i zapytałem wprost o taką sytuację (wielokrotnie tu pisaliście, że Pani jest bardzo pomocna) i Pani w konsulacie powiedziała mi, że jeśli pieczątki jordańskie są starsze niż rok, to nie ma problemu. U mnie są z 2014 , więc Pani powiedziała, że nie muszę ani zmieniać paszportu ani inaczej kombinować, bo nie jest to przeszkoda w uzyskaniu wizy. Tak też zrobię. I tylko mam nadzieję, że pogranicznicy na lotnisku IKA będą mieli tą samą wiedzę | |
| Autor: | Zeus [ 24 Sie 2017 10:33 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
A nie lepiej wziąć drugi, tymczasowy paszport? Od paru lat jest to możliwe. | |
| Autor: | digger [ 24 Sie 2017 10:42 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
@Zeus Drugi paszport kosztuje 280pln, czyli 2x wiecej niz nowy... | |
| Autor: | Zeus [ 24 Sie 2017 10:50 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
A, to mea culpa. Myślałem ze taka sama cena. | |
| Autor: | b79 [ 24 Sie 2017 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Już to pisałem w temacie obok - ja mam pieczątkę izraelską w paszporcie (przejście piesze z Jordanii w Akabie) i dostałem właśnie wizę irańską (w Warszawie, jadę za miesiąc). Wszędzie powtarza się bzdury, że do Iranu już się nie wjedzie. To nie Liban. | |
| Autor: | digger [ 24 Sie 2017 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
@b79 Pytanie, czy na samej granicy tez nie robia problemów? Ambasada twierdzi, ze nie powinni, ale weź to wytłumacz wąsaczowi w Teheranie, gdy będzie mial jakies wąty;) | |
| Autor: | b79 [ 24 Sie 2017 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Przekonam się 29 września | |
| Autor: | wa793 [ 24 Sie 2017 14:51 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
O to chodzi, ja też się zastanawiałem nad tym drugim paszportem, ale też mnie zniechęca ta cena 280zł.... Zwłaszcza, że to tylko na 2 lata. | |
| Autor: | b79 [ 24 Sie 2017 15:10 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
@wa793 ale ja już czytałem na necie, że ludzie z izrealskimi bazgrołami w paszporcie wjechali do Iranu. Nie ma co przesadzać. | |
| Autor: | PodróżeZwykłychLudzi [ 06 Wrz 2017 14:06 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Potwierdzam głos b79. Wjechaliśmy bez problemów z pieczątkami z IZR. | |
| Strona 17 z 43 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |