| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza wiza,1131,77370 | Strona 9 z 12 |
| Autor: | tsew [ 31 Sie 2023 16:03 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
miałem na myśli pośredników, aczkolwiek szczegóły mnie nie interesowały nigdy | |
| Autor: | bareja77 [ 03 Wrz 2023 12:59 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
boots napisał(a): Chyba - a nawet na pewno - nie masz racji. To gdzie w takim razie przedłużę wizę, którą otrzymałem na lotnisku (następny lot, który planuję to Wietnam-Indie)? | |
| Autor: | boots [ 03 Wrz 2023 13:14 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
W Urzędzie Imigracyjnym. | |
| Autor: | arturro [ 17 Wrz 2023 08:31 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja uruchamia system wizowy on-line |
Jak najbardziej ma sens wcześniejsze EVoA ORAZ deklaracji celnej. Zależnie od ruchu, można zaoszczędzić kilka(dziesiąt) minut. Na CGK przylot wygląda tak: -kolejka do stanowisk z Visa on arrival (było kilkadziesiąt osób), z eVoA ją po prostu omijamy -Immigration - kolejna kolejka - odbiór bagażu (nawet jeśli ma się jakiś bilet z dalszyn transferem wewnątrz kraju, to bagaż trzeba odebrać i ponownie nadać) -wyjście przez stanowisko celne (skan kodu QR uzyskanego po wypełnieniu deklaracji online lub przy kiosku w hali bagażowej) | |
| Autor: | pabien [ 06 Lis 2023 16:33 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z wizą tranzytową OA. Niby taka jest. Lecę do Jakarty, ale w sumie to ja tej Azji nie lubię, co najwyżej mogę odbędnić Hiltony, których mi brakuje. Ale to lepiej robić w Malezji. W takiej sytuacji przyleciałbym do Jakarty na 2 dni, na kolejne poleciał do Malezji i wrócił na ostatnie do Jakarty. Nie chce mi się bez sensu płacić 70 USD, lepiej 20, chyba żeby od razu polecieć do Malezji i wrócić na 3-4 dni do Jakarty? Wtedy to w ogóle będzie 10 USD, tyle że nie wiem czy A. Asia nie ma jakiegoś innego terminalu i bez przekroczenia granicy/kupienia wizy się nie da | |
| Autor: | Olencjaaa [ 07 Lis 2023 08:03 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
@pabien jak lecieliśmy w kwietniu do Australii ze stopem tylko na nocleg na Bali to musieliśmy kupić normalną wizę bo wtedy nie były dostępne wizy tranzytowe (zawiesili je chyba przez covid i w kwietniu ich dalej nie było) | |
| Autor: | pabien [ 07 Lis 2023 10:43 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Dzięki, to tajemnicza wiza. Teraz czytam, że ona zdaje się być dostępna tylko w Jakarcie. Napisałem do nich, zobaczę czy odpowiedzą | |
| Autor: | Zeus [ 10 Gru 2023 17:32 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Indonezja planuje znieść wizę dla kolejnych 20 krajów https://visaguide.world/news/indonesia- ... 0-nations/ Niestety Polska nie jest w tej liście ;/ | |
| Autor: | jaco027 [ 10 Gru 2023 17:44 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Na szczescie na razie zrezygnowali z podatku turystycznego na Bali w 2024... Kangury sie ciesza Bali tourist tax to be scrapped in new year win for Aussie tourists, saving families hundreds https://thewest.com.au/news/travel/bali ... c-12844110 | |
| Autor: | NBE322 [ 10 Gru 2023 19:29 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
jaco027 napisał(a): Na szczescie na razie zrezygnowali z podatku turystycznego na Bali w 2024... Kangury sie ciesza Wydaje mi się, że mamy tutaj kolejny przykład poziomu dziennikarstwa.Bali tourist tax to be scrapped in new year win for Aussie tourists, saving families hundreds https://thewest.com.au/news/travel/bali ... c-12844110 Cytaty klonu tego artykułu bez paywalla https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... ralia.html Cytuj: The Indonesian government introduced the $50-per-person fee in the wake of the Covid pandemic to boost revenue and discourage 'cheap tourists'. Cytuj: Balinese provincial authorities recently revealed all tourists would have to pay a [b]$15 fee to help protect the island's environment[/b] Ewidentnie chodzi im nie o tourist tax z Bali tylko o indonezyjską opłatę za wizę (ostatnio ogłoszone możliwe zniesienie dla niektórych państw, link co wrzucił Zeus). Daily mail kopiując artykuł z australijskich źródeł nawet nie przeliczył australijskich dolarów na GBP albo USD. Zostawił '$' przy cenach które ewidentnie nie są amerykańskimi dollarami... | |
| Autor: | Ursyn Smacki [ 03 Sty 2024 08:30 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Czy starał się ktoś ostatnio o ewizę do Indonezji przez ich oficjalną stronę? Składam wniosek, ale nie mam linku do płatności, cały czas jest status "DRAFT". JEST również informacja, że wniosek czeka na płatność, ale nie ma żadnego linku do płatności... Może ktoś ostatnio napotkał takie problemy i zna rozwiązanie?! | |
| Autor: | dawmik [ 03 Sty 2024 21:33 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Orientuje się ktoś, czy będzie potrzebna wiza jeżeli mam tranzyt w tego na CGK (ten sam terminal nr 3), ale nie mam boarding passa na kolejny lot? Jest tam może na airside stanowisko tranzytowe? Podróż z bagażem podręcznym | |
| Autor: | Baark [ 09 Sty 2024 08:11 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
wydaje mi sie ze przed emigracyjnymi było stanowisko tranzytu ale głowy nie dam. Olej, najwyżej zrobisz wizę w CGK - zajęło nam to ze dwie minuty | |
| Autor: | ansbach1 [ 04 Lut 2024 23:17 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Czy w kwestii wizy do Indonezji nie zaszły zmiany i spokojnie można uzyskać taką wizę na lotnisku i nie trzeba okazywać wizy podczas wylotu? | |
| Autor: | jaco027 [ 05 Lut 2024 04:04 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Tak, VoA, vide Timatic. | |
| Autor: | Emejcz [ 17 Lut 2024 12:14 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
To co jest na dzień dzisiejszy potrzebne na przylot na Bali i jakie są koszta? Jak to teraz jest z ceną wizy i podatkiem? | |
| Autor: | Zeus [ 17 Lut 2024 12:26 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
https://www.indonesia.travel/gb/en/trip ... ed-to-know Indonesia - Destination Visa Visa required. Visa Issuance E-VOA can be obtained before departure at https://molina.imigrasi.go.id/ . Nationals of Poland can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 30 days. They can apply to extend their stay for an additional 30 days. Passengers can apply for a visa on arrival at Balikpapan (BPN), Banjarmasin (BDJ), Batam (BTH), Denpasar-Bali (DPS), Jakarta (CGK), Lombok (LOP), Medan Kuala Namu (KNO), Makassar (UPG), Manado (MDC), Padang (PDG), Palembang (PLM), Pekan Baru (PKU), Surabaya (SUB), Surakarta (Solo) (SOC), Tanjung Pinang (TNJ) and Yogyakarta (YIA). | |
| Autor: | darekd [ 17 Lut 2024 19:51 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
-- 17 Lut 2024 18:51 -- Emejcz napisał(a): To co jest na dzień dzisiejszy potrzebne na przylot na Bali i jakie są koszta? Jak to teraz jest z ceną wizy i podatkiem? Wizę można wyrobić wcześniej on-line lub zakupić na lotnisku (voa) - koszt 500.000 IDR lub 35 USD | |
| Autor: | savoj [ 18 Lut 2024 05:02 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Uważajcie płacąc za wizę w EURO lub w USD ( przylot na Lombok ) , bo resztę wydają w IDR po fatalnym kursie . Jeśli zapłacicie banknotem 100 usd lub euro to resztę dostaniecie w rupiach po bardzo niekorzystnym kursie . Można płacić tylko gotówką . Przy próbie zapłaty za wizę online przed przylotem system odrzucał mi wniosek przy wgrywaniu danych z paszportu . Próbowałem ponad 10 razy i zawsze był komunikat o źle zeskanowanym paszporcie . Szkoda , bo to był najlepszy sposób na zapłatę za wizę bez kombinowania już na miejscu ... | |
| Autor: | pabien [ 18 Lut 2024 07:03 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
W CGK obok okienek, gdzie wydają wizy stoi bankomat. Zauważyłem go później, więc nie korzystałem | |
| Strona 9 z 12 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |