Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wietnam Ha Long Bay
wietnam-ha-long-bay,945,6478
Strona 1 z 10

Autor:  dentart [ 05 Lis 2011 16:35 ]
Temat postu:  Wietnam Ha Long Bay

Wybieram sie z moją 4 osobową rodzinką na rejs po zatoce Ha long Bay (w trakcie pobytu w Hanoi). Myślałam o rejsie3 dniowym ze zwiedzaniem Monkey Island (dzieci byłyby przeszczęśliwe).
Czy moglibyście polecić statki/dżonki które kursują po Ha long Bay?
Czy to prawda, że Bungalowy na Cat Ba są brudne i nie warte swojej ceny? Na które hotele zwrócić uwagę a których unikać?

Autor:  marek2011 [ 05 Lis 2011 17:48 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Agencji oferujących rejsy 2/3 dniowe jest tysiące, zwł. w Hanoi: od najbardziej bazowych do najbardziej luksusowych wersji, często jest tez tak, że w dwóch rożnych cenach sprzedawane jest to samo. Generalnie dla dzieci na pewno frajda, widoki niewątpliwie warte zobaczenia ale ogólna atmosfera zatoki przypomina fabrykę turystyczną pracująca pełną parą : moje wrażenia ogolnie byly bardzo średnie po tej wycieczce.

Autor:  dentart [ 05 Lis 2011 18:44 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Wiem, że jest milion biur podróży organizujących rejsy po ha long bay. Bardziej jednak ufam recenzjom innych podróżników niż zapewnieniom pracownika biura. Wolę wybierać przerasta i sprawdzone szlaki

Autor:  dentart [ 05 Lis 2011 18:45 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Miało być przetarte szlaki

Autor:  mrowka [ 05 Lis 2011 20:20 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Sinh Cafe (ta oryginalna) tez oferuje rejsy 3 dniowe. Nie wiem tylko jaki jest program. Pewnie maja na swojej kiepsko zrobionej stronce.

Autor:  Dominika [ 29 Lis 2011 20:53 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Ciężko trafić na tą "oryginalna" bo aktualnie każda mówi, że to ona jest tą właściwą:)
My pochodziliśmy po kilku agencjach- faktycznie oferują to samo/coś bardzo podobnego tylko z różną ceną. Zorientujesz się po 3 agencji. Cenę udało się wynegocjować. Do wyboru do koloru statków, agencji i cen.
Byłam bardzo zadowolona-piękne miejsce.

Autor:  kozi00 [ 29 Lis 2011 21:07 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Za 3 dniową wycieczkę zapłacisz ok. 90 dolców. Jak się dopłaci 10 lub 20 to masz lepszy domek na wyspie. Zdecydowanie polecam 3 dniową wycieczkę.

Autor:  kozi00 [ 29 Lis 2011 21:09 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

A i najważniejsze- jest zajebiście:)

Autor:  dentart [ 14 Gru 2011 10:46 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Która to oryginalna Sinh Cafe? Jaki jest adres ich strony? Google podaje kilkanaście Sinh Cafe w Hanoi :-(

Autor:  mrowka [ 14 Gru 2011 20:12 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

U mnie na blogu w informacjach praktycznych masz link jak i adres.

Autor:  michal_olk [ 14 Gru 2011 20:26 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Zdecydowanie odradzam halong bay. Trzeba miec tylko odwage zeby zrezygnowac bo wszyscy jada. Bylem i zaluje tych straconych dni. W wietnamie jest tyle do zobaczenia ze nie waro tracic czasu na to. W zamian polecam wybrac sie w gory albo ninh binh pociagiem albo jechac na wyspe phu quoc albo nawet skoczyc do hoi an. Halong zostawilbym jako ostatnia mozliwosc.
Przepraszam za brak polskich znakow.

Autor:  NakatePL [ 14 Gru 2011 20:29 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Wycieczki do halong bay lepiej rezerwować na miejscu czy w internecie??

Autor:  michal_olk [ 14 Gru 2011 20:57 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Na miejscu nie ma z tym zadnego problemu. Rezerwowalem wieczorem a wyjazd byl rano. W promieniu 100m od hotelu bylo z 5 biur organizujacych wycieczki do halong. Halong to taka masowka ze wiekszosci polakow to sie w glowie nie moze zmiescic. Rano w hanoi jest korek na ulicach bo wszystkie busy jada do halong.

Autor:  Tadex71 [ 14 Gru 2011 21:13 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Też nie lubię "masówki", ale bez przesady - Ha Long bay jest piękne i nie ma co z tego rezygnować tylko dlatego, że jest tam mnóstwo turystów. To tak jakbym w Paryżu nie poszedł na wieżę Eiffela tylko dlatego że wszyscy tam idą.

Zresztą liczba turystów przeszkadza na lądzie - w porcie czy w jaskiniach (które rzeczywiście średnio mi się podobały). Ale na samym statku wcale tej masówki nie czułem. W sumie kilkunastu pasażerów, w różnym wieku i z różnych stron świata, piękne widoki i spokój. Jak dla mnie jedno z Top 5 miejsc w których byłem w życiu (a trochę zwiedziłem, choć o wiele więcej jeszcze przede mną :)

Autor:  mrowka [ 14 Gru 2011 21:21 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Lepiej na miejscu. Warto tez miec na uwadze pogode. Zwykle jest tam mgliscie i deszczowo. Slyszalam, ze czasem w niepogode (burze i sztormy) turysci koncza na wyspie zamiast plywac po zatoce. Oryginalna Sinh Cafe odwolala nam wycieczke dopiero poznym wieczorem, a inne agencje duzo wczesniej mowily, ze rejsow nie bedzie patrzac na prognoze pogody. Z tego tez powodu dobrze miec pewna elastycznosc planu podrozy.
Podzielam oczywiscie zdanie, ze warto, mimo tej komercyjnej otoczki.

Autor:  michal_olk [ 14 Gru 2011 21:34 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Skoro wiele osob zachwyca sie pobytem w zakopanym to pewnie ze i halong moze sie podobac. Ja tylko chce uprzedzic ze stopien komercyjnosci i tlok tam panujacy jest masakryczny. Wieczorem w promieniu 200m od naszej lodzi zakotwiczonych bylo jeszcze okolo 50 innych podobej wielkosci. Trudno tu mowic o romantycznym klimacie. Generalnie wszystkie wycieczki organizowane byly w wietnamie 10 razy mniej atrakcyjne niz te robione na wlasna reke motorkiem lub komunikacja publiczna. Dla 99% osob wyjazd do halong oznacza ze nie pojada do np. ninh binh albo w okolice sapy, albo nie beda w hoi an albo nie dojada na zadna wyspe. Po prostu trzeba swiadomie wybierac i jesli komus komercyjnosc i tlok turystow zupelnie nie przeszkadza to bedzie sie bawil swietnie. Ja natomiast lepiej bawilem sie jadac przez dzungle na motorku albo zwiedzajac jakies wsie w gorach gdzie w zasadzie nie bylo zadnych turystow.

Ps. Wieza eifla to akurat swietne porownanie a w zasadzie sam paryz. Nigdy wiecej i za zadne skarby tam nie pojade i nikomu nie polece chyba ze juz widzial naprawde wszystko.

Autor:  mrowka [ 14 Gru 2011 21:40 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

U nas wieczorem bylo widac jedna lodke wielkosci naszej. Widocznie roznie mozna trafic. I bylam tez we wszystkich wymienionych przez Michal_olka miejscach ;) Hoi An tez jest przeciez komercyjne i chyba zmeczylo mnie tym bardziej od rozwazanej zatoki.

Autor:  Tadex71 [ 14 Gru 2011 21:41 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Hmm, no przy 50 łodziach to rzeczywiście. Ja nocowałem na statku zakotwiczonym w takim miejscu że w promieniu kilkuset metrów była bodajże jeszcze tylko jedna łódź. Więc zero tłoku, tylko cisza i spokój :)

Autor:  marek2011 [ 14 Gru 2011 22:29 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

Dorzucę kilka groszy, choć generalnie nic nowego. Z jednej strony wydaje się, że trzeba tam być, skoro juz sie jest w pobliżu, ale z drugiej - podobnie jak niektórzy przedmówcy - mam bardzo mieszane uczucia po wizycie w zatoce i powiem szczerze, że kolejny raz układając plan podróży do Wietnamu i mając doświadczenia te, które mam, a do tego ograniczony czas, pominął bym całkowicie Ha Long - jest to w sumie strata 2 lub 3 dni w zależności od wybranej opcji, a wrażenia w moim przypadku bardzo przeciętne; ot bardzo ładne miejsce (nie zachwyciło mnie jednak w nadzywczajny sposób) , ale fabryka turystyczna , która wokół niego została stworzona, kompletnie zagłusza odbiór zatoki - jak dla mnie jest bardzo pospolicie, tandetnie i głośno. Do tego rzeczywiście łatwiej o przeciętną pogodę, niż świetną.

Autor:  NakatePL [ 14 Gru 2011 23:08 ]
Temat postu:  Re: Wietnam Ha Long Bay

a jak wygląda to cenowo na miejscu?? jest taniej??

Strona 1 z 10 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/