| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wadi Rum wadi-rum,1150,62258 | Strona 14 z 19 |
| Autor: | becek [ 01 Gru 2019 19:58 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
dział atrakcje-ty jesteś ta atrakcja? | |
| Autor: | dziamu [ 12 Gru 2019 17:26 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
czy ktoś kupował ostatnio przejażdżkę jeepami po wadi rum w Aqabie ?, czy lepiej podjechać do visitors center bądź wioski i tam na miejscu kupić, i jakie ceny za półdniowy objazd pustynii ? | |
| Autor: | Japonka76 [ 12 Gru 2019 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
My płaciliśmy 15 JOD od osoby. Rezerwacja mailem bezpośrednio. | |
| Autor: | gmak [ 12 Gru 2019 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
BTW: z serialu "Zaginione miasta" na National Geographic dowiedziałem się, że byłem w "łodiram" | |
| Autor: | kostek966 [ 13 Gru 2019 01:12 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
@Japonka76, a jakieś namiary, bo też jestem zainteresowany wadi rum | |
| Autor: | Japonka76 [ 13 Gru 2019 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Ja pisałam bezpośrednio na maila do właściciela tego Bedouin Camp http://www.wadirumbedouincamp.com/our-camp/ . Zarezerwowałam odbiór nas z parkingu, wycieczkę po pustyni i nocleg w obozie (dla 4 osób). Szczerze polecam. | |
| Autor: | Grześ [ 18 Gru 2019 22:35 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Hej, Rozumiem, że za wycieczkę płaciłaś 15JOD??? Możesz podać ile płaciłaś za noclegi. | |
| Autor: | Japonka76 [ 18 Gru 2019 23:18 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby. | |
| Autor: | troubled [ 29 Gru 2019 23:01 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Japonka76 napisał(a): Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby. Zadowolona? Żona jak była rok temu w polecanym Salman Zawhadi Camp to strasznie zmarzła a w tym roku jedziemy w 04-11.01.20 r. @cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu. | |
| Autor: | kostek966 [ 30 Gru 2019 00:37 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
pisałem do nich, 15 JOD chcieli przy min 4 osobach na tour jeepem, przy 3, 20 JOD i nie podlega negocjacji, jak podjechaliśmy przed 8 rano do vc, to był tylko jeden gość na parkingu i można było dojechać do wioski bez opłaty 5 JOD, w wiosce n parkingu czekali autami na chętnych na przejażdżkę czy nocleg, więcej miejscowych niż turystów, więc pewnie można było negocjować ceny | |
| Autor: | idado [ 04 Lut 2020 07:04 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Ktoś spal ostatnio w namiotach w Wadi Rum ? Jak z temperaturą ? Mamy zarezerwowaną wycieczkę wraz ze spaniem 11 lutego - prognoza pogody pokazuje że tej nocy może być - 2 stopnie na zewnątrz | |
| Autor: | Runo-88 [ 04 Lut 2020 09:12 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
My spaliśmy 24/25 stycznia. Temperatura na zewnątrz była nieciekawa, a namioty nieogrzewane. Jednakże spora ilość gorącej herbaty w namiocie ,,socjalnym" (spaliśmy w Martian Camp), kilka łyków naszej rodowej wiśniówki z duty free oraz gruba kołdra i koc pozwoliły bezproblemowo przespać noc | |
| Autor: | cccc [ 22 Lut 2020 20:33 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
troubled napisał(a): @cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu. Sorry, ale nie moge znalezc wizytowki. BTW przelot balonem zalatwiali moi kierowcy w Jordanii. Pozdr. | |
| Autor: | piwili [ 23 Lut 2020 01:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
@troubled Znajdziesz go u wujka Google bez problemu. | |
| Autor: | niedziwec [ 08 Gru 2021 23:44 ] |
| Temat postu: | Wadi Rum |
Siemka, lecimy niebawem do Jordanii i chcemy na Wadi Rum spędzić dwie noce, czyli dwa pełne dni (drugiego pełnego dnia wyjazd do Aqaby). Chcemy Jeep Tour w jeden dzień i hiking w drugi. Właśnie odnośnie Jeep Touru moje pytanie. Jestem nieco przytłoczony ofertą turystyczną. Mnóstwo opcji, różniących się o siebie niewiele. Mógłby ktoś kto tam był polecić który Jeep Tour wziąć? Chodzi mi o długość Touru. (Niektóre biura mają wycieczki od 2 - 6 h). Który z nich jest taki "w sam raz". W skrócie, chcemy zobaczyć: LAWRENCE SPRING – ŹRÓDŁO LAWRENCE’A RED SAND DUNE – CZERWONA WYDMA AL RAMAL I SANDBOARDING KHAZALI CANYON – KANION KHAZALI Z PETROGLIFAMI SMALL ROCK ARCH – NASZ PIERWSZY ŁUK SKALNY LAWRENCE’S HOUSE MUSHROOM STONE – SKALNY GRZYB POŚRODKU PUSTYNI BURDAH ARCH – NAJWYŻSZY ŁUK SKALNY W WADI RUM ABU KHASHABA CANYON – PRZEPIĘKNY SPACER KANIONEN UMM FRUTH ROCK ARCH – PIĘKNIE POŁOŻONY WYSOKI ŁUK SKALNY. Dzięki ! | |
| Autor: | Misiatek [ 08 Gru 2021 23:51 ] |
| Temat postu: | Wadi Rum - atrakcje |
Obejrzyjcie sobie zdjęcia każdego z miejsc i wyślijcie trasę do swojego campu - zaproponują wam cenę i podadzą orientacyjny czas. Z tego co pamiętam wasze punkty są dość rozsiane po terenie, więc to raczej całodniowa wycieczka. My na takiej właśnie byliśmy i było super. I polecam przemyśleć wykreślenie wszystkiego co ma Pana L. w nazwie | |
| Autor: | jaszon [ 09 Gru 2021 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
@niedziwec Każde z tych miejsc jest jakoś tam warte zobaczenie. Jednak najpiękniejsza jest sama szeroka panorama pustyni. Wadą większości z tych punktowych miejsc jest spora liczba turystów gromadzących się w tych miejscach. To doświadczenie z 2018 roku, a więc sprzed pandemii. Być może teraz jest turystów mniej. Zdecydowanie najlepszym momentem dla mnie było wejście na Burdach Arch. Wyruszaliśmy dość wcześnie rano (tak bez przesady, była może 7:30) więc wokół była tylko pustynia, nasza dwójka i przewodnik. Wokół cisza i pustka. Wejście na Burdach Arch to ok. 45 -50 minut, więc stosunkowo krótko i w zasadzie dla każdego mieszczucha. Jedynie ludzie z lękiem wysokości mogą mieć pewne problemy. Widok z góry niesamowity. | |
| Autor: | cccc [ 09 Gru 2021 12:21 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
@niedziwec jesli moge cos polecic to w Wadi Rum dla mnie najlepsze byly spektakularne zachody slonca przy herbatce z miety, prawie 6h jazdy na wielbladzie oraz lot balonem. Pozdrawiam i zycze udanej wyprawy. | |
| Autor: | anianow [ 15 Gru 2021 22:01 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Czy ktoś może polecić wycieczki jednodniowe jeepem - jakiego organizatora wybrać? Lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem czy na miejscu w Visitor Center? Czy ktoś jest zainteresowany kupnem takiej wycieczki w dniu 22 lub 23 grudnia (jesteśmy w dwie osoby). | |
| Autor: | Tomo14 [ 15 Gru 2021 22:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wadi Rum |
Jeżeli będziesz nocował na pustyni (a nie wyobrażam sobie tego nie robić), to ekipa z twojego kampu ci to zaproponuje. | |
| Strona 14 z 19 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |