Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Ukraina post-covid
ukraina-post-covid,1455,150005
Strona 25 z 56

Autor:  Zeus [ 03 Gru 2020 17:26 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Mandat, komplikacje przy wyjeździe?

Autor:  Ciemnobialka [ 03 Gru 2020 18:22 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

1. Nie wiem. Logiczne mi się wydaje, że wyjeżdżając z Ukrainy jej pogranicznikom będzie wszystko jedno i nie będę tego szczegółowo sprawdzać.
2. Nie pytali. Tylko o to po co na Ukrainę, a jak odpowiedziałem, że po to, żeby się dostać do Turcji to jeszcze zapytali po co do Turcji. Na słowa, że "turizm" nie mieli już pytań :)

Autor:  Tom Jed [ 03 Gru 2020 18:32 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

kamillos13 napisał(a):
Ok, tylko co w takiej sytuacji że przedstawię bilet np. do Stambułu, anuluje go i po kilku dniach będę wracał do Polski. Przecież widać w systemie że nie byłem za granicą, czyli kilka dni przebywałem na Ukrainie nie objęty kwarantanna...

Pyt. 2: pytali o adres pobytu do czasu wylotu?
Podejrzewam, ze na taka okolicznosc ukrainscy pogranicznicy znajda kilka paragrafow ⚖ :)
... i wcale moze im nie byc wszystko jedno, bo:
1. Poswiadczyles nieprawde urzednikowi panstwowemu podczas wjazdu.
2. Zlamales przepisy antycowidowe i naraziles tym samym obywateli UA na ryzyko zakazenia.
3. Zawsze mozna cos dodatkowo zarobic, a jak trafi sie niepokorny delikwent, to mozna pokazac mu gdzie jego miejsce.

Autor:  Ciemnobialka [ 03 Gru 2020 20:03 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Nie wiem skąd się biorą opinie o problemach na granicy z Ukrainą. Wjeżdżałem na różne sposoby z 12 razy i nigdy o nic się nie czepiali. A raz, nieświadomie, pojawiłem się na granicy samochodem nieprzerejestrowanym i bez zielonej karty. Wpuścili mnie, choc formalnie mogli odmówić. Bez łapówki. Zaraz za granicą wjechałem pod prąd na stację benzynową i zatrzymała mnie policja na sygnale. Obyło się bez mandatu i bez łapówki.

Autor:  Tom Jed [ 03 Gru 2020 20:30 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Absolutnie nie twierdze, ze na Ukrainie sluzby panstwowe tylko patrza jakby dostac lapowke, bo to stary stereotyp i osobiscie rowniez nigdy nie spotkalem sie tam z jakakolwiek proba wymuszenia lapowki.
Podalem natomiast dwa argumenty, z ktorymi ciezko byloby dyskutowac, kiedy skrupulatny pogranicznik chcial bezwzglednie egzekwowac obowiazujace przepisy.
I jeden argument, gdyby niekoniecznie skrupulatny pogranicznik chcial egzekwowac te przepisy, bo akurat ma taki kaprys.
Jest tez oczywiscie opcja, ze owy pogranicznik skupia sie tylko na artystycznym stemplowaniu paszportow i nic go wiecej nie interesuje.

Autor:  tiffany [ 05 Gru 2020 23:10 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

To ja dodam że jak ktoś nie chce się telepać z buta przez Medykę to East West Eurolines (nie mylić z Eurolines) teraz dało kod rabatowy na grudzień -10%: SANTA10 . Skromna zniżka, można też czekać i ostatnio było nawet -50% przed tygodniem.

Autor:  Martin79 [ 06 Gru 2020 00:35 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Loty Ukraina- Turcja bez żadnych testów itp?

Autor:  Ciemnobialka [ 06 Gru 2020 00:43 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Bez niczego. Na lotnisku w Stambule, kiedy wschodzi się już na ogólnodostępny teren lotniska, to mierzyli temperaturę, ale tylko tym, co skręcili w prawą stronę po przejściu przez drzwi ;)

Autor:  Martin79 [ 06 Gru 2020 18:05 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

A w 2 stronę? Czytałem tutaj że Turcy mieli opory z wypuszczaniem turystów np. do Niemiec.

Autor:  idado [ 06 Gru 2020 18:16 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

-- 06 Gru 2020 18:14 --

jedynie w w relacji Turcja- Niemcy , nie wpuszczą Cię bez testu do samolotu

-- 06 Gru 2020 18:16 --

wg tych informacji https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina nie można wjechać na teren Ukrainy bez kwarantanny , a jak jest w przypadku kiedy chcę lecieć np do Istambułu z Lwowa ? Mogę jechać ? Pokazuje bilet i będzie ok ?

Autor:  Zeus [ 06 Gru 2020 18:23 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Litości...

Przeczytaj ostatnie 2 strony...

Autor:  lookaas [ 07 Gru 2020 09:04 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Nie ma problemu z wjazdem na Ukrainę.Urocza brunetka z ukraińskiej Straży Granicznej spytała mnie tylko o cel wjazdu na Ukrainę.Poinformowałem że udaję się na lotnisko we Lwowie,skąd tego samego dnia mam lot do Stambułu.Poprosiła jedynie o okazanie ubezpieczenia zdrowotnego.Żadnych kserokopii dowodu rejestracyjnego,jak to ktoś ujął we wcześniejszym wątku.Po powrocie do Lwowa kontrola graniczna odbyła się szybko i bez zbędnych pytań.Problemem jest za to opieszałość wymieszana z nadgorliwością polskich pograniczników a dokładnie celników.To przechodzi ludzkie pojęcie co oni wyprawiają na granicy.Jeśli chcą być tak bardzo skrupulatni i nie dopuścić by jakiś karton papierosów bez oclenia trawił na terytorium Polski to niechże obsadzą na zmianie zamiast czterech to przynajmniej z dwudziestu celników.To właśnie przez tych polskich celników tworzą się na granicy tak gigantyczne korki.

Autor:  Ciemnobialka [ 07 Gru 2020 10:48 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Co do robienia ksero dowodu rejestracyjnego, to nie ma reguły. Zależy to chyba od oceny pogranicznika/celnika czy auto może być nielegalnie sprzedane na Ukrainie. Na przejściu jest takie biuro, gdzie od ręki robią kserokopię za 2 zł.

Autor:  lookaas [ 07 Gru 2020 12:58 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Nigdy nie spotkałem się z tym ksero a granicę z Ukrainą samochodem przekraczałem wielokrotnie.Ale nie to jest istotne w tym temacie

Autor:  Kothson [ 07 Gru 2020 16:51 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Kiedy kolejna aktualizacja się szykuje? Jakie rokowania dla Polski? Jest szansa na wjazd bez testów?

Autor:  Tom Stedd [ 07 Gru 2020 17:07 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

O tym, które kraje są czerwone lub zielone wiadomo w piątki, raczej po południu. Trzeba poszukać na stronach ukraińskich, np. ministerstwa zdrowia lub MSZ.

Autor:  Kothson [ 07 Gru 2020 17:49 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Ok, nie wiem jak często dane na tej stronie są aktualizowane, ale może ktoś skorzysta:

https://visitukraine.today/

Autor:  przem44 [ 07 Gru 2020 17:59 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Na chwilę obecną wygląda to tak https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na- . Myślę, że w niedalekiej perspektywie jest szansa na znalezienie się na zielonej liście przy założeniu, że Ukraina dalej będzie miała takie zasady jak dotychczas ? Nie ukrywam, że ja też liczę na Nowy Rok na Ukrainie bez problemów ze strony Polski i Ukrainy.

Autor:  Kothson [ 07 Gru 2020 18:04 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

Musi być mniej niż 500?

Autor:  wtak [ 07 Gru 2020 18:18 ]
Temat postu:  Re: Ukraina post-covid

przem44 napisał(a):
Na chwilę obecną wygląda to tak https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na- . Myślę, że w niedalekiej perspektywie jest szansa na znalezienie się na zielonej liście przy założeniu, że Ukraina dalej będzie miała takie zasady jak dotychczas ? Nie ukrywam, że ja też liczę na Nowy Rok na Ukrainie bez problemów ze strony Polski i Ukrainy.

Strona podawana przez @przem44 jest najbardziej miarodajna (źródłowa).
Na podstawie mojej dwumiesięcznej obserwacji aktualizowana jest w piątki po 14.30 naszego czasu.
Obowiązuje właściwie od razu, jak tylko pogranicznicy UA dostaną tę informację.
Jak wejdziemy do zielonej strefy, to nawet warto poczekać na granicy na odświeżenie warunków.

Strona 25 z 56 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/