| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina post-covid ukraina-post-covid,1455,150005 | Strona 15 z 56 |
| Autor: | Aksum [ 21 Sie 2020 08:52 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Tylko czy warto teraz jechać na Ukrainę bo ilość zachorowań rośnie(wczoraj 2134) ubywa stref zielonych a przybywa stref żółtych i czerwonych. Aktualna mapa on-line http://reachinitiative.maps.arcgis.com/ ... _o8GecFYYA | |
| Autor: | Jacaranda [ 21 Sie 2020 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
polecam taką cyfrowa mapkę Lwowa w międzyczasie z historycznymi zdjęciami budynków https://lia.lvivcenter.org/#!/map/ Zrobiono przez ukraińska ekipę w jeżyku polskim, ukraińskim i angielskim | |
| Autor: | ps2slim1 [ 21 Sie 2020 17:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
emios napisał(a): Gdyby ktoś kupował ubezpieczenie AXA daleko od domu poprzez rankomat Na polisie, która ma 3 strony niestety nie ma wzmianki o covid. Dopiero po napisaniu maila do ubezpieczalni w sprawie wystawienia takiego zaświadczenia o kosztach leczenia, otrzymalem po 2 dniach zeskanowanego PDFa z podpisami oraz numerem mojej polisy. Załącznik: IMG_20200819_131631.jpg Dla porównania mam tez polisę Signal Iduna również z rankomatu i tam już z automatu pojawia się taka informacja Załącznik: IMG_20200819_132050.jpg Ja nie musiałem do nich pisać, okazało się że na którejś ze stron w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jest wzmianka o covidzie, podkreśliłem tylko flamastrem i na granicy normalnie przeszło | |
| Autor: | Tom Stedd [ 21 Sie 2020 20:56 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Od rana szukałem informacji, czy od jutra będzie dla nas kwarantanna, ale nic nie pojawiło się w internecie lub nie znalazłem tej informacji (teoretycznie powinna pojawić się dzisiaj, bo poprzednia lista była tydzień temu). W końcu zadzwoniłem do ambasady Ukrainy w Warszawie i zapewniono mnie, że bez przeszkód będzie można wjeżdżać na Ukrainę, a poprzednia lista krajów czerwonych/zielonych obowiązuje jeszcze przez tydzień. Nie wiem niestety, ile w tym prawdy, a autobus mam dziś w nocy ... | |
| Autor: | Jacaranda [ 21 Sie 2020 22:36 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Tom Stedd napisał(a): a autobus mam dziś w nocy ... Wszystko będzie dobrze W Polsce "tylko" 26 chorych na 100,000, to znacznie mniej niż w Ukrainie https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea | |
| Autor: | 1955845624 [ 22 Sie 2020 08:51 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Ja lecę w poniedziałek i trochę ten news od @Tom Stedd mnie uspokoił. Wczoraj od rana wchodzę na forum, gdy widziałem jakiś nowy post w tym temacie, to dreszcz stresu mnie za każdym razem przechodził... do czego to doszło. Kiedyś martwiliśmy się, czy nas nie wycofają przy gate z lotu za zakupione bilety w błędzie taryfowym albo czy uda się w LCC stłamsić plecak z ekwipunkiem na tygodniową eskapadę na Islandii do sizera, żeby nie dopłacać albo czy nam przechytrzoną metodą wybrane miejsca w AY nie zmienią na long haulu. A dzisiaj każdy drży czy mu lotu nie odwołają, czy nagle kwarantanny lub testu za krocie nie wprowadzą. Reasumując, końcówka wakacji spacerując po włościach Janukowycza z zachowaniem dystansu społecznego powinna być równie bezpieczna jak wizyta w polskim markecie. Byle unikać tych małych, zatłoczonych busików ^^ | |
| Autor: | Kian [ 22 Sie 2020 09:44 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Od wczoraj jestem w Odessie. Zadnych problemow. Zadnych testow. Tylko ubezpieczenie. Samolot z Berlina zaladowany w 80%. Na miejscu brak oznak wirusa. Zycie toczy sie normalnie, Pogoda piekna, piwo zimne, ceny niskie. | |
| Autor: | Szczecin [ 22 Sie 2020 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
A ja wróciłem wczoraj przez Berlin SXF. Zero komplikacji. Udanego pobytu | |
| Autor: | Jacaranda [ 22 Sie 2020 14:09 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Teraz oficjalnie: Polska i Niemcy dla Ukrainy na następny tydzień w zielonej strefie https://moz.gov.ua/article/news/informa ... -2020-roku | |
| Autor: | Tom Stedd [ 23 Sie 2020 09:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Zaliczyłem kolejną jednodniówkę na Ukrainie. Przejście graniczne Medyka-Szeginia (piesze) puste jak nigdy. Stamtąd można swobodnie dojechać marszrutkami do Lwowa lub do Mościsk, które są niejako punktem przesiadkowym do innych miejscowości. Uciąłem sobie pogawędkę z pracownicą dworca marszrutkowego i jednak pewne zmiany są. Miasto Sambor (ok. 30-40 km od Mościsk) jest strefą czerwoną i jak powiedziała, rano busiki tam pojechały, ale już nie przyjechały z powrotem, więc info o zamknięciu ruchu w strefach czerwonych (zapewne częściowe) jest prawdziwe. Nie wiedzą, co dalej, czy pełen ruch wróci, czy nie wróci. Według innego busiarza Lwów funkcjonuje praktycznie normalnie, chociaż cały teren od granicy do Lwowa jest strefą pomarańczową, czyli jeden poziom niżej od czerwonej. Niestety, świadomość koronawirusa na Ukrainie jest mała. Każdy, z kim rozmawiałem mówił, że ten wirus to bzdura i służy tylko władzy, która chce się nachapać pieniędzy. Cóż, bez komentarza. Proszę o informacje pewne co do Lwowa, czy wszystko jest OK, bo wybieram tam się za kilka dni. | |
| Autor: | Pawel Kaczor [ 23 Sie 2020 11:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Byłem w tamtym tygodniu w Odessie w stronę zatoki i ludzie nie przejmują się wirusem( tak jak u nas nad polskim morzem). Ceny w miarę OK - piwko na plaży 25hr. | |
| Autor: | Jacaranda [ 23 Sie 2020 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Tom Stedd napisał(a): czy wszystko jest OK. Poproszę zdefiniować co to jest OK dla ciebie w tych czasach. We Lwowie są ogniska Covid-19, co tu wiele gadać. Ostatnie głośno się zrobiło kiedy jednocześnie 20 urzędników w radzie miasta zachorowało. | |
| Autor: | vivere [ 23 Sie 2020 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Zachorowało czy po prostu miało pozytywny wynik testu? Bo same nosicielstwo jakiegoś czegoś tam to jeszcze nie choroba | |
| Autor: | Jacaranda [ 23 Sie 2020 17:21 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
vivere napisał(a): Zachorowało czy po prostu miało pozytywny wynik testu? pozytywny wynik testu == zachorowało | |
| Autor: | Jacaranda [ 23 Sie 2020 19:12 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody Jak Lwów trafi do czerwonej strefy, to w mieście nie będą jeździć tramwaje lub autobusy, pociągi tez będą odwołane. Hostele już maja być nieczynne. Hotele będą pracować jak zwykle. | |
| Autor: | Visitor [ 23 Sie 2020 19:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
@Jacaranda Dzięki wielkie za ten link, i tak o połowę taniej niż w PL. Nie czaje czemu u nas to tyle kosztuje, nawet w DE można taniej. | |
| Autor: | ormo [ 24 Sie 2020 09:42 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Weekend we Lwowie zaliczony. Na granicy sprawdzali ubezpieczenie. Kolejek brak. W samym Lwowie życie toczy się normalnie, w sklepach czy knajpach sprawdzana temperatura przy wejściu | |
| Autor: | wtak [ 24 Sie 2020 12:49 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
No właśnie, ciekawym jest, że na UA temperaturę powszechnie sprawdzają przed wejściem do galerii h. , dworców itd itp | |
| Autor: | Tjw1978 [ 24 Sie 2020 14:09 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Również i ja potwierdzam, że we Lwowie życie toczy się normalnie. Turystów jest mniej (przewodnicy narzekają, że mało Polaków). W W niedzielę na rynku scena, koncert, publiczność. Jeśli chodzi o obostrzenia i zasady, to są one dość rygorystycznie przestrzegane, w szczególności w restauracjach i sklepach (dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury). Ale już tramwajach czy marszrutkach 100 procent pasażerów, a maseczki tam albo masz, albo nie masz. Właściwie jak w Polsce A na granicy ubezpieczenie "must have" | |
| Autor: | ultragreen [ 24 Sie 2020 18:33 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Co jaki czas Ukraina ustala, które kraje są w poszczególnych strefach? | |
| Strona 15 z 56 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |