Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 644 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#381 PostWysłany: 30 Maj 2018 13:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Ukraińskie koleje podstawiają kolejne pociągi do Odessy, na lato

№223/224 Kijów – Odessa,
№248/247 Odessa – Kijów, Żytomir,
№251/252 Dnipro – Odessa,
№258/257 Odessa – Lwów,
№271/272 Charków – Odessa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#382 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Na niektórych pociągach, można kupić zestawy obiadowo-kolacyjne

Załączniki:
uz2.jpg
uz2.jpg [ 45.5 KiB | Obejrzany 2170 razy ]
UZ1.jpg
UZ1.jpg [ 92.54 KiB | Obejrzany 2170 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#383 PostWysłany: 14 Cze 2018 12:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Śniadanie/Obiady można już zamawiać jeżdżąc:

№ 81 Kijów-Uzhgorod
№ 104 Kijów - Mariupol
№ 7 i № 749 Kijów - Ivano-Frankivsk/Stanisławów

Za niedługo więcej pociągów będzie mieć ten zestaw

Załączniki:
uz2.jpg
uz2.jpg [ 31.6 KiB | Obejrzany 2123 razy ]
uz1.jpg
uz1.jpg [ 31.15 KiB | Obejrzany 2123 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#384 PostWysłany: 13 Lip 2018 22:41 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
Szukam przejazdu z Stary Sambor/Sambor lub coś dalej do Wołosianki i na stronie kolei pokazuje mi tylko nocne pociągi. A podobno w ciągu dnia też sa i to nawet kilka. Gdzie to sprawdzić? Szukam po stacji i też nic nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#385 PostWysłany: 13 Lip 2018 22:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Koleje podmiejskie

http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/

Załączniki:
forum.PNG
forum.PNG [ 25.14 KiB | Obejrzany 1940 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#386 PostWysłany: 16 Lip 2018 00:21 

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 85
Kilometry: 111 426
Krajów: 28 / 13.1%
Jakiś czas temu pytałem jak wygląda odprawa paszportowa w pociągu relacji Kijów - Moskwa

Sprawdziłem i wygląda to tak, że ukraińscy celnicy mają swój czas na stacji Konotop, a ruscy chwilę po przekroczeniu granicy, nie pamiętam nazwy.
Psy szukające narkotyków biegają między nogami, trzepanie ruksaków itp. :D

Jako, że przy wsiadaniu do wagonu sprawdzany jest paszport i zabierany bilet, to konduktorzy doskonale wiedzą kto gdzie siedzi. Jak Ruscy weszli na kontrol to z daleka już słyszałem ich pytanie gdzie paljaki. Celnik skrupulatnie wypytał po co, na co, i gdzie.
Zgodnie z prawdą odpowiadamy, że na mundial do Moskwy. FAN-ID dokładnie prześwietlone UV, tak jak każda kartka w paszporcie :), jednak bez nerwów i w spokojnej atmosferze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#387 PostWysłany: 19 Lip 2018 12:04 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 459
niebieski
Ciekawostka kolejowa z Ukrainy.
Od 28 września rusza bezpośrednie połączenie łączące cztery stolicę Kijów - Mińsk - Wilno - Ryga
Cena biletu od 1855 UAH
http://kontrakty.ua/article/121726
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#388 PostWysłany: 19 Lip 2018 12:17 

Cytuj:
Под него закупили у Крюковского вагоностроительного завода 28 новых пассажирских вагонов.
:shock: to taka nazwa ich zakładów? Bo nic o tym nie słyszałem dotychczas...
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#389 PostWysłany: 19 Lip 2018 12:25 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 459
niebieski
Tak - http://www.kvsz.com/index.php/ru/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#390 PostWysłany: 19 Lip 2018 13:00 

Aaaa to spoko... Juz myslalem ze beda ich wozic na Ukrainie jakieś ekhmm... Niewazne ;)
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#391 PostWysłany: 29 Lip 2018 17:16 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 1
Pierwszy raz na Ukrainie. Kupujemy bilet na stronie https://booking.uz.gov.ua Płacę. Dostajemy jakiś wydruk. I teraz. Podobno sam wydruk ze strony internetowej to za mało. Podobno z samym tylko wydrukiem w ogóle nie zostaniemy wpuszczeni do pociągu. Podobno trzeba go wymienić na normalny bilet. I teraz. Gdzie moglibyśmy dokonać takiej wymiany? Domyślam się, że na dworcu. W kasie. Ale czy jest jakaś specjalna kasa? Czy mamy ustawić się w kolejce do pierwszej lepszej kasy i po prostu czekać na swoją kolej? Jak to jest? I ile czasu mniej więcej czasu może zająć taka wymiana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#392 PostWysłany: 29 Lip 2018 19:39 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Ja jeszcze w 2017 roku drukowałem normalny bilet i taki pokazywałem prowadnikowi przy wejściu do wagonu i tyle...nic nie wymieniałem. To był bilet z moim danymi w tym z numerem paszportu i miejscówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#393 PostWysłany: 29 Lip 2018 19:48 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 383
Loty: 330
Kilometry: 342 292
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Ja kupowałem przez tą stronę bilety na pociąg sypialny i w mailu lub na wydruku (już nie pamiętam) było napisane po angielsku, że nie trzeba wydruku wymieniać na bilet w kasach i że ten wydruk wystarczy pokazać konduktorowi. Nie wiem, może na krótszych trasach jest tak, jak piszesz. Najpierw przetłumacz sobie wszystko to, co masz w mailu i na wydruku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#394 PostWysłany: 29 Lip 2018 23:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 490
niebieski
w tej chwili jest tak, ze na czesc pociagow trzeba ten dokument wymienic na bilet a na pozostala czesc nie, dobrze to widac kupujac bilety przez apke - bilety niewymagajace wymiany maja gotowy kod do zeskanowania.

podczas mojej ostatniej wizyty mialem 3 bilety - 2 nie potrzebowaly wymiany ale ten trzeci juz tak - mysle ze nie zalezy to od dlugosci trasy ale od "zaliznitsy" ktora obsluguje dany pociag.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#395 PostWysłany: 08 Sie 2018 19:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
No i art. po Polsku (co @Aksum dał)

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 88170.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#396 PostWysłany: 24 Wrz 2018 16:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 805
niebieski
Czy wiecie dlaczego nie ma możliwości rezerwacji biletów po 27.10?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#397 PostWysłany: 24 Wrz 2018 16:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Bo jeszcze ich nie dodali.
Oni mają dość dziwny system dodawania biletów, trzeba sprawdzać codziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#398 PostWysłany: 27 Wrz 2018 10:33 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Bo zmiana czasu => zmiana rozkładu. Będą się zapewne pojawiać stopniowo, w różnych datach na różne połączenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikerus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#399 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:48 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Wyleje swoją żółć za odwołane loty Bravoairways z Chersonia do Lublina na 2 dni przed lotem i totalną klęskę w rozmowie z infolinia typu....nic nie wiem o rozporządzeniu UE, nie swiadczymy takich uslug, nie wiem jak pan wroci - nas to nie interesuje itp., ale to nie ten temat.
Byłem w UA kilkanaście razy, jeździłem ukr-zeleznica, myślałem, że to zmierza w dobrym kierunku....
ostatnio spędziłem w pociągach łącznie 16 godzin i trafiło mi się wracać plackarta, ostatnie wolne miejsce w całym pociągu,
kto zna ta kolej to wie że kupno biletu to już sukces na tak krótko przed wyjazdem.
Podróż plackarta niestety 8 godzin meczarni. Branie do wagonu pasażerów bez biletu,wręczanie łapówek, ludzie ci zajmują twoje miejsca w momencie wstania i podrapania się po tyłku. Palenie papierosów, pijaństwo czy skandaliczne sie zachowanie grupy młodych sportowców wracających z pucharem, lejacy się alkohol, brak szacunku dla podróżujących kobiet z dziećmi. Istna sodoma i gomora.
Myślalem, ze ida do przodu jednak to powrót do przeszłości niestety. O ubikacji nie wspomnę ' to już opowieść na inną historię. Przypomnijcie sobie pkp z lat 80 razy 10.
na plus w UA poprawa bezpieczeństwa na ulicach,
tylko aby przypomnieli sobie, że wojna skończyła się ok 70 lat temu i zaciemnienie ulic przed bombardowaniem juz nie obowiązuje.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Lis 2018 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#400 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
srebrny
Czy ktoś wie jak kupić bilet na bezpośredni pociąg 749KJ Lwów-Wiedeń?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 644 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group