| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Turcja post-covid turcja-post-covid,1214,154387 | Strona 3 z 33 |
| Autor: | samaki9 [ 11 Paź 2020 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Moze zadzwoncie na polska infolinie turkisha,. numer telefonu 22 5048544 | |
| Autor: | Magda Mag [ 13 Paź 2020 16:48 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Ktoś się orientuje czy są jakiekolwiek ograniczenia, testy na połączeniach między Turcją a Polską? | |
| Autor: | tropikey [ 13 Paź 2020 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Na razie - o ile mi wiadomo - nie, ani w jedną, ani w drugą stronę. Sam mam mieć lot 5.11 i pewnie może się coś jeszcze zmienić, ale liczę na to, że już tak pozostanie. | |
| Autor: | siara [ 13 Paź 2020 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Potwierdzam, aby wrócić z Turcji do Niemiec, potrzeba testów. Sprawdzone dzisiaj. Ps. Obłożenie na trasie Antalya - Rostock 10% | |
| Autor: | tropikey [ 19 Paź 2020 18:00 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Zbliża mi się lot do Turcji i zastanawiam się, co myśleć o tym kraju. Patrząc na aktualne dane z WHO, wygląda tam całkiem przyzwoicie - kraj z ponad 80 mln ludności, a dzienny przyrost mają teraz na poziomie ok. 1800 przypadków. Pamiętam, że kwestionowano tamtejsze dane, poddając w wątpliwość ilość przeprowadzanych tam testów. Teraz jednak, gdy czytam sobie np. https://www.traveloffpath.com/istanbul-airport-pcr-test-everything-you-need-to-know/, gdzie bardzo wychwalają lotnisko IST za sprawność i ilość wykonywanych tam testów, zastanawiam się, czy faktycznie Turcja zakłamuje swoje statystyki, czy może jednak dobrze sobie radzi? A może po prostu do tureckich statystyk nie są wliczane pozytywne wyniki u pasażerów nie będących Turkami? Oczywiście, lotnisko IST to nie cała Turcja, ale przemiał pasażerski (nawet w tych czasach) mają tam bardzo duży, więc jakieś tam wnioski pewnie z tej sytuacji wyciągnąć można? Z drugiej strony, jeśli jest całkiem OK, to czemu np. Niemcy wymagają negatywnego wyniku testu od osób lecących tam z Turcji? EDIT: chyba już wiem, o co biega. Otóż, okazuje się, że do niedawna Turcja raportowała do WHO jedynie objawowe przypadki osób, u których wykryto wirusa. Kilka dni temu zapowiedzieli jednak, że od 15.10 będą raportować również te bezobjawowe: https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-turkey/turkey-will-declare-asymptomatic-covid-19-cases-as-of-next-week-paper-idUKKBN26W0FF No tak, ale mamy już 4 dni od tej daty, a patrząc na statystyki, skokowego wzrostu od 15.10 wcale nie ma. | |
| Autor: | ghostwriter [ 20 Paź 2020 15:12 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Ciężko powiedzieć, ale... Gdy byłem w Turcji było tam 1600 zachorowań dziennie i w tym momencie Polska zaczęła wyprzedzać Turcję - początkowo tylko proporcjonalnie (w końcu to ponad dwukrotnie większy kraj), później nawet w liczbach bezwzględnych. U nas dopiero kilka dni temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek na ulicach, natomiast tam miało to miejsce cały czas, czyli wtedy jeszcze w lato, a na ulicach nie było widać ludzi z gatunku "nie wierzem w plandemie" i nosili je rozumnie, czyli z zakrytym nosem, a nie tylko żeby służby się nie przyczepiły. Dodajmy do tego, że w różnych miejscach publicznych skupiających wiele osób (dworce, centra handlowe) prowadzone są kontrole. No i jeszcze to, że wskaźniki higieny osobistej w Turcji są dużo lepsze niż w Polsce - tam ludzie myją ręce. Można uwzględnić też fakt, że w poszczególnych regionach jest tam cieplej i być może nie występuje tam jeszcze efekt jesiennej obniżonej odporności. W każdym razie wiele wskazuje na to, że jest tam bezpieczniej niż w Polsce i ja też się tam tak czułem (choć coś tam zarzucić też można). | |
| Autor: | LA19 [ 20 Paź 2020 20:02 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Hej jestem obecnie na Erasmusie w Stambule. Polecam śledzić informacje o nowych zachorowaniach, ilości wykonanych testów na oficjalnej stronie mister stawa https://covid19.saglik.gov.tr/ (strona po turecku ale translate Google radzi sobie Co do sytuacji i obostrzeń to: 1.Jestem od 3 października w Turcji, dziennie jest około 2000 nowych przypadków. 2.Obowiązkowe maseczki na ulicy, na świeżym powietrzu, w komunikacji publicznej, muzeach, meczetach, w restauracjach czy barze (przy stoliku nie trzeba) 3.Na wejściu do restauracji mierzona jest każdemu temperatura oraz proszony jest o dezynfekcję rąk oraz na każdym stoliku stoi płyn do dezynfekcji, menu jest w postaci kodu QR do pobrania na telefon, sztućce są pakowane osobno w papierową torebkę, dostępne są mokre chusteczki również, stolik co drugi jest wyłączony z użytku Wskaźniki higieny osobistej w Turcji są dużo lepsze niż w Polsce - ludzie myją ręce, dezynfekują po kilkanaście razy, każdy ma przy sobie płyn do dezynfekcji Ja się tutaj czuje bezpieczniej niż gdybym teraz była w Polsce | |
| Autor: | tropikey [ 21 Paź 2020 09:46 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
LA19 napisał(a): Polecam śledzić informacje o nowych zachorowaniach, ilości wykonanych testów na oficjalnej stronie mister stawa https://covid19.saglik.gov.tr/ (strona po turecku ale translate Google radzi sobie Nawet tłumacza nie trzeba - u góry można wybrać również język angielski Edit: i jeszcze info z prasy tureckiej, że w ciągu najbliższych 2 tygodni mogą być wprowadzone nowe ograniczenia: https://www.hurriyetdailynews.com/turke ... nx5LTjv0U4 | |
| Autor: | Visitor [ 28 Paź 2020 14:19 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Cześć, Jest ktoś obecnie w Turcji najlepiej Stambule? Jak sytuacja na miejscu? Mocno się zastanawiam nad ucieczką d Turcji | |
| Autor: | spejson911 [ 28 Paź 2020 14:43 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Visitor napisał(a): Cześć, Jest ktoś obecnie w Turcji najlepiej Stambule? Jak sytuacja na miejscu? Mocno się zastanawiam nad ucieczką d Turcji Cześć. Byliśmy niedawno. Maseczki na ulicy i ludzie się tego trzymają. W uliczkach za bazarem sklepiki zamknięte w mocnej większości. Jak mówili nie otworzyło się to po covid. Przez to że lira poszła w dół bardzo tanio na miejscu | |
| Autor: | KondzikS [ 28 Paź 2020 15:42 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Jesteśmy od półtora tygodnia w Turcji. Raczej wszystko hula normalnie. Jedyny minus to zakaz shishy w knajpach, tylko w dwóch miejscach na razie udało nam się zapalić: w Goreme i nad morzem w Anamur. Balony w Kapadocji chyba potaniały, płaciliśmy 580 lir. | |
| Autor: | Sudoku [ 28 Paź 2020 16:42 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Co do sytuacji epidemiologicznej, to obiło mi się gdzieś o oczy, ale teraz nie mogę znaleźć, że podawanie wyników jest sterowane centralnie, tj. władza decyduje o liczbie, która pójdzie w świat i jest ona, jak można się domyślać, zaniżona. Dlatego należy raczej wziąć poprawkę na oficjalne dane. | |
| Autor: | LA19 [ 28 Paź 2020 22:55 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Hej ja jestem na Erasmusie w Stambule do marca Chętnie pomogę - piszcie tutaj albo na instagram - lalaura1901 Moge polecić też fajne miejsca, kawiarnie i restauracje Visitor napisał(a): Cześć, Jest ktoś obecnie w Turcji najlepiej Stambule? Jak sytuacja na miejscu? Mocno się zastanawiam nad ucieczką d Turcji | |
| Autor: | oskiboski [ 08 Lis 2020 13:02 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Jedyny problem jaki się pojawił to kod HES. Wymagany przy podróżach krajowych. Nie przyszedl wysylajac z polskiego numeru ( oficjalna strona też mówi ze musi byc turecki) na turecki numer w Polsce też nie. Krajówki można latać bez problemu wybiera się po prostu Im not turkish resident. Problem pojawia sie przy checi podrozy autobusem. Nie sprzedadza biletu bez kodu co potwierdzilem w 3 biurach sprzedazy i w jednym ogolnotureckim na livechacie. Trochę kwas bo jest niedziela a rano chcielismy ruszac dalej. Post bedzie aktualizowany. Sim card dla turystyow to 200 try i bedzie ostatecznoscia | |
| Autor: | NBE322 [ 08 Lis 2020 13:06 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
W październiku 2020 bez problemu kupione bilety na autobus przez internet przez pośrednika obilet.com (przewoźnik: Nilüfer). Wszystko wskazywało na to, że sprzedaż biletów autobusowych bez kodu HES dla obcokrajowców jest dozwolona i działa bez problemu poprzez stronę obilet również na inne połączenia i innych przewoźników. Krajówka pegasus bez kodu HES przez stronę flypgs.com też bez problemu zakupiona. | |
| Autor: | oskiboski [ 08 Lis 2020 13:35 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Krajówki latałem nez problemu ale właśnie na obilet wymaga mimo kliknięcia,że nie jestesmy rezydentami | |
| Autor: | LA19 [ 10 Lis 2020 22:25 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
EDIT : Hejka mam małe problemy z instagramem (nie przychodzą mi nowe wiadomości i powiadomienia), jeśli ktoś probował się przez niego ze mną skontaktować - proszę o wysłanie wiadomości ponownie na ig, napewno odpowiem LA19 napisał(a): Hej ja jestem na Erasmusie w Stambule do marca Chętnie pomogę - piszcie tutaj albo na instagram - lalaura1901 Moge polecić też fajne miejsca, kawiarnie i restauracje Visitor napisał(a): Cześć, Jest ktoś obecnie w Turcji najlepiej Stambule? Jak sytuacja na miejscu? Mocno się zastanawiam nad ucieczką d Turcji | |
| Autor: | LA19 [ 11 Lis 2020 23:58 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
EDIT: Tyle się zmieniło, że od 3.11 restauracje,bary,kawiarnie,sklepy są otwarte do 22! https://www.dailysabah.com/turkey/turke ... efined#big Pozostałe restrykcje obowiązują - maseczka, dezynfekcja o tym nie wspominałam, ale kod HES wymagany jest do podróżowania (przynajmniej ja otrzymałam taką informacje od tureckich znajomych zaraz pierwszego dnia po przyjeździe) LA19 napisał(a): Hej jestem obecnie na Erasmusie w Stambule. Polecam śledzić informacje o nowych zachorowaniach, ilości wykonanych testów na oficjalnej stronie mister stawa https://covid19.saglik.gov.tr/ (strona po turecku ale translate Google radzi sobie Co do sytuacji i obostrzeń to: 1.Jestem od 3 października w Turcji, dziennie jest około 2000 nowych przypadków. 2.Obowiązkowe maseczki na ulicy, na świeżym powietrzu, w komunikacji publicznej, muzeach, meczetach, w restauracjach czy barze (przy stoliku nie trzeba) 3.Na wejściu do restauracji mierzona jest każdemu temperatura oraz proszony jest o dezynfekcję rąk oraz na każdym stoliku stoi płyn do dezynfekcji, menu jest w postaci kodu QR do pobrania na telefon, sztućce są pakowane osobno w papierową torebkę, dostępne są mokre chusteczki również, stolik co drugi jest wyłączony z użytku Wskaźniki higieny osobistej w Turcji są dużo lepsze niż w Polsce - ludzie myją ręce, dezynfekują po kilkanaście razy, każdy ma przy sobie płyn do dezynfekcji Ja się tutaj czuje bezpieczniej niż gdybym teraz była w Polsce | |
| Autor: | agencik [ 16 Lis 2020 13:08 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
W zeszłym tygodniu w Riwierze Tureckiej wszystkie sklepy otwarte, atrakcje turystyczne równiez. Miejscowi maseczki noszą, w przeciwieństwie do turystów-większość olewa temat, policja nie zwraca uwagi. Przy wejściu do atrakcji turystycznych raczej zawsze sprawdzana jest temperatura i panuje porządek. Ogólnie czułem się bardziej bezpiecznie niż u nas | |
| Autor: | kostek966 [ 16 Lis 2020 14:18 ] |
| Temat postu: | Re: Turcja post-covid |
Czy coś się zmieniło ostatnio w sprawie testów po przylocie z Polski do Turcji, rozumiem że do Antalyi bez problemu, a Stambuł? | |
| Strona 3 z 33 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |