| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| The Great Blue Hole the-great-blue-hole,782,175585 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | tetr1s [ 29 Lut 2024 23:19 ] |
| Temat postu: | The Great Blue Hole |
Ne widziałem jeszcze wątku o tej atrakcji, więc dodaję info dla potomnych. Opcje odwiedzenia The Great Blue Hole są co najmniej dwie - łódką, gdzie można nurkować i / lub snorkować oraz samolotem wokół (na niskiej wysokości). Obie opcje to niestety nie jest tania sprawa (zresztą jak wszystko w Belize). Łódka Cykliczne wycieczki organizuje firma Frenchie's Diving (https://www.frenchiesdivingbelize.com; w lutym 2024 był to czwartek), gdzie: - nurkowanie (3 zejscia) - 680 BZD (340 USD), - snorkeling - 350 BZD (175 USD). Sama opłata za park to 80 BZD (40 USD) i jest wliczona w cenę. Dodatkowo zapewnione jest śniadanie i lunch. Wycieczka zaczyna się o 5:30 rano i wymaganych jest min. 8 osób. Można oczywiście również zorganizować prywatny tour, ale jak w jedym biurze za wycieczkę 2 dniową chcieli 4000 USD, to odpuściłem Samolot Tutaj mamy co najmniej 3 opcje: - firma Tsunami Adventures (http://www.tsunamiadventures.com), która oferuje lot za 250 USD od osoby (teoretycznie jak ktoś ma grupę 5 osób, to da się zejść do 225 USD), - linia lotnicza Tropic Air (https://www.tropicair.com), gdzie można kupić lot OW z Caye Caulker, San Pedro i Belize City (lotnisko TZA) za 259,89 USD, ale doliczana jest jeszcze opłata / podatek ~32 USD za Blue Hole Tour, więc całość wychodzi 292 USD, - linia lotnicza Maya Island Air (https://www.mayaislandair.com), która na pewno lata z Caye Caulker i San Pedro. Opcja z San Pedro jest tańsza i kosztuje 215 USD (245 USD za miejsce jako drugi pilot), natomiast z Caye Caulker koszt to 240 USD (270 USD za miejsce jako drugi pilot). Niestety nie wiem, czy ta linia dolicza jakieś dodatkowe opłaty bo terminy są mniej dostępne (trzeba zarezerwować wcześniej). | |
| Autor: | J.1 [ 03 Gru 2025 18:34 ] |
| Temat postu: | Re: The Great Blue Hole |
przy 3 osobach bez problemu można wynegocjować cenę 160$ za osobę, lot cesną z Caye Coulker, pilot np. z Kanady. Nurkowania polecam ze Scuba sensation w cenie 350$ za osobę. Nurkowanie jest na głębokość 40m do stalaktytów, czas denny wynosi ok 8minut. Całość raczej nie przekracza 25min. Snorkeling jest bez sensu bo w tym miejscu nie ma rafy, tylko odchłań morska.Co innego na atolu lighthouse, turnaffe, czy esmeralda, gdzie życie morskie jest obłędne. | |
| Autor: | tetr1s [ 03 Gru 2025 22:23 ] |
| Temat postu: | Re: The Great Blue Hole |
@J.1 podeślij nieco więcej info o tych lotach. 160 USD x 3 os. to niecałe 500 USD za całość, więc połowa kwoty, którą kiedyś brali. Super info na miarę F4F i myślę, że niejedna osoba skorzysta na tym forum. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |