| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sytuacja w Nigrze sytuacja-w-nigrze,620,188152 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Zeus [ 19 Cze 2026 15:25 ] |
| Temat postu: | Sytuacja w Nigrze |
W wyniku zbrojnego ataku na lotnisko w stolicy Nigru zginęło 11 żołnierzy i 2 cywilów Organizacja JNIM przyznała się do przeprowadzenia ataku na międzynarodowe lotnisko Diori Hamani, a ministerstwo obrony poinformowało, że zginęło również 22 napastników. W trakcie ataku zginęło również dwudziestu dwóch uzbrojonych napastników, a około 20 podejrzanych zostało zatrzymanych – dodało Ministerstwo Obrony w komunikacie odczytanym w czwartek w telewizji państwowej. Jak poinformowały wcześniej w czwartek źródła stacji Al Jazeera, żołnierze w Niamey stoczyli walkę z domniemanymi rebeliantami w okolicy międzynarodowego lotniska Diori Hamani oraz wojskowej bazy lotniczej. Jedno ze źródeł podało, że uzbrojeni napastnicy powiązani z grupą zbrojną zaatakowali około godziny 6:00 rano (05:00 GMT) czasu lokalnego. Jeden z pracowników mieszkający w pobliżu lotniska powiedział stacji Al Jazeera, że słyszał intensywną wymianę ognia i widział duże siły wojskowe, gdy jechał do pracy, po czym ze względów bezpieczeństwa postanowił zawrócić. Drugie lokalne źródło mieszkające w pobliżu lotniska również poinformowało o intensywnej wymianie ognia. https://www.aljazeera.com/news/2026/6/1 ... ey-airport | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |