| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] sylwester-w-australii,834,105328 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | singielka_1976 [ 29 Gru 2016 09:19 ] |
| Temat postu: | Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
Wiadomo nie od dziś, że jedne z najlepszych fajerwerków są w SYDNEY, jednak chciałabym aby w tym wątku były informacje dotyczące również pozostałych miast Australii. SYDNEY: Jak piszą tu: http://www.smh.com.au/nsw/sydney-new-ye ... tenkf.html w tym roku po raz pierwszy będzie relacja na żywo na FB i YT i pokaz jest dwa razy:pierwszy o g.21 i drugi o północy czasu australijskiego czyli odpowiednio u nas w PL jest to godz. 11 i godz.14. W związku z tym już od kilku dni niektóre ulice i miejsca są wyłączone z ruchu samochodowego i pieszego, wszystko jest dość dobrze oznaczone, oczywiście na tę okoliczność są także zmiany w komunikacji publicznej -dodatkowe tabory i składy, autobusy a także ograniczenia w rejsach promów. Szacuje się, że do Sydney przybędzie około 1 miliona ludzi aby obejrzeć to widowisko. Co lepsze, darmowe miejscówki są okupowane już od wieczora 30 grudnia Nasza ubiegłoroczna miejscówka była pod Taronga Zoo, auto zaparkowaliśmy na końcu Cross Street przy Rawson Park (na mapie skrzyżowanie ulic Cross Street i Bradleys head road-podaję gdyby ktoś w przyszłym roku szukał dobrego miejsca). https://goo.gl/maps/umuo7H5C49p A z tego miejsca oglądaliśmy całe widowisko: https://goo.gl/maps/BudLEQQ65u12 dokładnie na pętli i przy nabrzeżu Athol bay, która była pełna łódek i jachtów a nad nami cały wieczór krążył imprezowy sterowiec. Załącznik: _DSC2366.jpg [ 84.1 KiB | Obejrzany 4330 razy ] Po edycji-bo zapomniałam Dla tych, którzy chcą zaszaleć albo wygrali w lotto jest też opcja -przypuszczam, że jeszcze bardziej niesamowita bo widok stąd w ciągu dnia oszałamia- a mianowicie kolacja sylwestrowa w barze 360 na wieży widokowej Westfield za jedyne 680$/os. +10$ za rezerwację stolika, do płatności kartą doliczają 1% transakcji https://www.360dining.com.au/index.php? ... cle&id=112 -- 29 Gru 2016 09:48 -- BRISBANE - pokaz fajerwerków odbywa się o g. 20.30. oraz o północy, każdy trwa 10 minut. http://www.visitbrisbane.com.au/south-b ... lang=en-au http://www.visitbrisbane.com.au/south-b ... lang=en-au transport publiczny w noc sylwestrową za darmo: http://www.brisbanetimes.com.au/queensl ... tite9.html Sylwestrowe atrakcje dla dzieci: https://www.brisbanekids.com.au/new-yea ... redcliffe/ Załącznik: NewYearsEveatSouthBank_20141022_Wide.jpg [ 259.97 KiB | Obejrzany 4290 razy ] Linki ogólne: http://www.newyearseve.com.au/ http://www.nye.com.au/ http://www.newyearsday.com.au/ | |
| Autor: | kaasiaa2 [ 31 Gru 2016 04:31 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
Witam Ile godzin wcześniej wybraliście się w to miejsce w Sydney? Czy jest problem z miejscem parkingowym? Cy to miejsce jest płatne? Pozdrawiam Kasia | |
| Autor: | mmis4167 [ 31 Gru 2016 09:51 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
na lepsze miejsca ludzie ustawiaja sie juz dzien wczesniej. na Pyrmont na nabrzezu, gdzie przechodzilem jakies 2 godziny temu nie bylo wielu ludzi i wciaz spokojnie znalazlabys miejsce na kocyk. niestety sa to tereny na dzisiejsza noc otoczone plotem i nie wniesie sie alku, nie kupi na miesjcu. miejsca parkingowe tez byly. tu akurat godzina kosztuje 3 aud. | |
| Autor: | singielka_1976 [ 31 Gru 2016 10:44 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
kaasiaa2 napisał(a): Witam Ile godzin wcześniej wybraliście się w to miejsce w Sydney? Czy jest problem z miejscem parkingowym? Cy to miejsce jest płatne? Na miejscu byliśmy coś koło g.20 (jechaliśmy od Hyde Parku niemal cały czas w korkach prawie godzinę) czyli dość późno, z parkowaniem campera nie było łatwo ale jakoś udało nam się zaparkować choć zajęliśmy chyba ostatnie wolne miejsce. Nasza miejscówka była darmowa, choć po drodze mijaliśmy inne miejsce gdzie obowiązywały bilety. | |
| Autor: | kaasiaa2 [ 01 Sty 2017 06:43 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
Było super | |
| Autor: | monroe [ 20 Cze 2017 00:57 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
Hej, czy ktoś wie jak wygląda Sylwester (m.in. pokaz fajerwerków) w Gold Coast? Lądujemy w Gold Coast rano w Sylwestra i nie wiem czy zostać na jeden dzień właśnie tam czy lepiej przejechać na nocleg i fajerwerki do Brisbane? | |
| Autor: | monroe [ 01 Sty 2018 02:04 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
Odpowiem sam sobie - Brisbane nie polecam. Słabo w stosunku do tego co widać np. na relacjach z Sydney a nawet z wielu miast w Polsce... Dodatkowo wydawało się nam, że pokaz odbędzie się w okolicy Story Bridge jak np. w 2015 r. Niestety nic z tego. | |
| Autor: | manyaky [ 02 Sty 2018 01:11 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
Ja dorzucę swoje kilka groszy, jeśli chodzi o Sydney. Pomijam konieczność rezerwacji hoteli najpóźniej w sierpniu, ale to chyba oczywiste. Miejscówek jest kilka. Oczywiście są darmowe i płatne. Podobno najlepsza bezpłatna jest ta przy Mrs Macquarie's Chair - widać operę, Harbour Bridge i generalnie z tej perspektywy pokazuje to większość relacji TV. Nie wnikam głębiej - kolejki do wejścia ustawiają się od rana 30.12., a wieczorem kolejka jest już pokaźna na min. 100 osób. Mi nie przypasowało właśnie ze względu na konieczność kolejkowania oraz bujne drzewa - dobrych miejsc jest zaledwie kilka - to tzw. opcja "na studenta". Ja wybrałem opcję pod samą operą i nie żałuję. Niestety podobnie jak w w/w opcji należy się ustawić wcześnie rano w Sylwestra - minimum na 2-3 godziny przed otwarciem bram. Obowiązkowo krem z UV na cały dzień czekania, wygodne ubranie, gry planszowe, książka lub tablet z powerbankiem oraz "prowiant" i "napoje", mimo że ceny były dość znośne w open-air barach, ale jakość była kiepska. Inne dobre miejsca to "po drugiej stronie" mostu. Ale tu się nie wypowiem. Widziałem natomiast bardzo ładne zdjęcia. Warto pojechać samemu kilka dni przed i zobaczyć, aby później nie żałować. A jeśli mamy pieniądze (i to niemałe), to oczywiście można kulturalnie zarezerwować sobie miejsce (na kilka miesięcy przed?) w ciągu restauracji przy operze lub w ogrodach botanicznych. | |
| Autor: | puhacz [ 04 Sty 2020 02:30 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester w Australii [temat zbiorczy-różne miasta] |
[Sydney] Dla tych, którzy nie muszą mieć fajerwerków na wyciągnięcie ręki za to cenią sobie niezły widok z dystansu i brak dzikich tłumów na plaży, polecam Rose Bay. Można spokojnie przyjść i 22.00 i nadal mieć dobre miejsce nad wodą. Bardzo ładny widok na Habour Bridge choć jest to parę kilometrów odległości. p. PS. Jeśli chcesz spędzić Sylwestra z alko to ochrona pojawia się ok. 12 przy głównym wejściu i ok. 16.00 przy bocznym. Wcześniej można wnieść cokolwiek to każdych ilościach. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |