| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sri Lanka w lipcu sri-lanka-w-lipcu,952,174553 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Perski [ 03 Sty 2024 23:12 ] |
| Temat postu: | Sri Lanka w lipcu |
Witam serdecznie I prosze o ocene lipcowego wyjazdu /żona z mężem/ - lipiec więc trzymamy sie wschodniej części. wiem że wyjazd krótki i upchany wiem 1. 4.07 Port lotniczy Kolombo przylot 5.20 AM 2. 4-6.07 Dambulla, Sigiriya,Polonnaruwa 3. 6-10.07 Trikunamalaja – nurkowanie, plaża 4. 10-12.07 Kandy,Ella, Nuwara Elja 5. 13-15.07 Tissamaharama/Kirinda – Yala NP 6. 15-16.07 Negombo-nocleg przed wylotem -6.50 AM 7. 16.07 przylot do Istanbul o 12.45 PM I 18h40m postoj -zwiedzanie miasta nocleg w hotelu kolo lotniska 8. 17.07 lot powrotny do do Krakowa 7.25 AM i mam kilka pytań: Czy kolejność do zmiany czy zostawić? Coś dodać/skasować? Wziąłbym najchętniej auto z kierowcą ale z przerwą na plażowanie w Trikunmalaja – da się? ad 2 – gdzie najlepiej nocowac w okolicy Dambulla/Sigriya- ? jaknajszybciej dojechać? ad 4 - gdzie najlepiej nocowac w okolicy Kandy/Ella- w której miejscowości ? Czy w lipcu bedzie ładnie pyta żona? ad 5- jak wyżej -która miejscówka na nocleg ciekawsza? Czy Yale jest równie interesujące jak Tsavo które nam sie b. podobało? Ad 7 czy z lotniska w IST możemy wyjsc zwiedzić miasto, przespać sie w hotelu a rano przyjść na lot do Krakowa - mamy bilet w Turkish Kraków=Colombo RT na jednej rezerwacji z góry dziękuje za pomoc | |
| Autor: | piokow9 [ 20 Sty 2024 15:21 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Hej! Niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, bo sam lecę w lutym więc inny obszar wyspy będe zwiedzać ale mam inne pytanie Jak zamierzacie się tam przemieszczać? Będziecie polegać na transporcie publicznym czy wynajmujecie samochód? Pozdrawiam Piotr | |
| Autor: | jaszon [ 21 Sty 2024 13:45 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Perski napisał(a): ad 2 – gdzie najlepiej nocowac w okolicy Dambulla/Sigriya- ? jaknajszybciej dojechać? ad 4 - gdzie najlepiej nocowac w okolicy Kandy/Ella- w której miejscowości ? Czy w lipcu bedzie ładnie pyta żona? ad 5- jak wyżej -która miejscówka na nocleg ciekawsza? ad.2 Dambulla to raczej brzydkie, chaotyczne miasteczko. Jedyny powód, dla którego warto tam jest się zatrzymać, to Złota Świątynia, a w zasadzie jej pięć świątynnych jaskiń. Ich zwiedzanie, przy pewnej staranności, zajmie ok 2-3 godzin. Skoro z Colombo (z lotniska) wyruszycie wczesnym rankiem (samochód z kierowcą?) to w Dambulla powinniście być ok. południa i po zwiedzaniu świątyni, ok. godziny 3-4 po południu (wliczając obiad), możecie ruszyć w dalszą drogę do Sigiriya - przejazd pomiędzy obu miejscowościami zajmie ok 20-30 minut, to bliskie odległości. Siigiriya jest zdecydowanie milszym miejscem na nocleg. Jeżeli będziecie mieli trochę czasu przed zachodem słońca to warto wybrać się na spacer do niewielkiej świątyni Pidurangla (ok 1 kilometra) i wspiąć się na szczyt skały kamiennych schodkach. Na górze jest ceglany Budda w pozycji leżącej i wspaniały widok na pobliska skałę Sigiriya i otaczająca ją dżunglę. ![]() ad.3 Kandy i Ella to różne bajki. Pierwsze jest ważne ze względu na świątynie, przede wszystkim Świątyni Zęba (zwiedzanie nie jest łatwe bo często odbywa się w tłoku pielgrzymów), są także świątynie hinduistyczne tamilskim stylu, ale te można zobaczyć także w Trincomalee, gdzie będziecie wcześniej). Ella natomiast to przede wszystkim krajobrazy i przyroda (plantacje herbaty). Tak więc można to rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszy trudniejszy i męczący to (mając wynajęty samochód z kierowcą) wczesnym rankiem wyjechać z Trincomalee (lub okolic) by ok. 11-12 znaleźć się w Kandy, zwiedzić Świątynie Zęba i potem pojechać dalej do Ella (kolejne 4-5 godzin w drodze). I druga opcja (ja bym ją wybrał) zostać na noc w Kandy (tutaj poza Świątynią Zęba jest jeszcze parę rzeczy do zobaczenia, choć może nie tak bardzo istotnych) i na drugi dzień rano pojechać do Ella. ad. 4 Kandy czy Ella ciekawsza na nocleg? To zależy od własnych upodobań. Ella to bardzo turystyczne miejsce, Kandy bardziej "miejskie", lokalne więc łatwiej znaleźć miejscowe klimaty. Czy będzie w lipcu padać? My (we dwoje) byliśmy parę lat temu na wyspie w lipcu. Przez miesiąc mieliśmy 3-4 dni tak w pełni deszczowe więc oczywiście ryzyko załapania się na złą pogodę istnieje, zwłaszcza w górskich rejonach Country Hill, choć raczej częściej może zdarzyć się pojedynczy krótki deszcz po którym wyjdzie na dłużej słońce. | |
| Autor: | Perski [ 13 Kwi 2024 09:06 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Cześć czy 540 $ za poniższy plan jest ok? czy negocjowac? 1 day BiA to Ella Nine arch bridge Ravana water falls Stay in Ella 2day Ella to diyaluma Nildiya pokuna Diyaluma water falls Little Adam’s peak Stay in Ella 3day Ella to Sigiriya Tea train Tea garden and factory Ramboda water falls Tooth temple Spicy garden Stay in Sigiriya 4day Sigiriya to Polonnaruwa Polonnaruwa city Dambulla cave temple Stay in Sigiriya 5day Sigiriya to trincomalee Safari Sigiriya rock or pidurangala Stay in trincomalee 6day hindu temple on the way toTrincomalee taki plan otrzymałem od Dinala polecanego wcześniej Kiedy powinienem płacić Dinalowi pierwszego czy ostatniego dnia? czy na safari w Minneriya oprócz słoni widzieliście cos ciekawego? czy Wilpattu jest ciekawsze? | |
| Autor: | Polbos [ 14 Kwi 2024 11:08 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Powiedzmy, że robiłem podobny plan w maju zeszłego roku tj. przemieszczaliśmy się z południa na północ i zatrzymaliśmy się w Nilavelli na część plażową. Teraz z perspektywy wolałbym to tak ułożyć by zostać na południu. Trincomalee wygląda jak slums i może poza fortem i świątyniami nie ma nic ciekawego. Nilavelli to mała spokojna wieś, w której nie za bardzo jest co robić. Nawet spacer plażą jest średnio przyjemny bo ta jest strasznie zaśmiecona. Ogarnięta jest tylko przy ośrodkach z dostępem do plaży. Woda w drugiej połowie maja była bardzo wzburzona z dużymi falami, wiec też średnio do pływania. Polecana do snorkelingu Pigeon island kosztuje dla zagranicznego turysty absurdalne 40$ za sam wstęp. Co do pozostałych miejsc to naprawdę bardzo fajna jest Ella. | |
| Autor: | jaszon [ 14 Kwi 2024 11:54 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Cytuj: Trincomalee wygląda jak slums i może poza fortem i świątyniami nie ma nic ciekawego. Po części racja, ale to taki kawałek prawdziwego lokalnego świata, a nie tylko przygotowanych pod turystykę miejscowości. Więc jeśli ktoś chce zobaczyć zwyczajność i codzienność Sri Lanki, a nie tylko "równoległy świat turystyczny" to wizyta w Trincomalee może być ciekawym doświadczeniem. Bliżej Trincomalee niż Nilaveli jest rybacka wioska Uppuveli z piękna plażą. Tam jest kilka resortów. Byłem tam kilka lat temu i zdecydowanie to był dobry wybór, ale oczywiście od tego czasu mogło tam się coś zmienić.. Co do snorkelingu na Pigeon Isl to rafa tam jest kiepska, szkoda fatygi (...i 40$, o których wspomniał Polbos). | |
| Autor: | Polbos [ 14 Kwi 2024 12:07 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Żeby zobaczyć lokalny, inny świat to oczywiście można tam wpaść. W zeszłym roku Uppuveli było jeszcze bardziej zaśmiecone niż Nilaveli. | |
| Autor: | meczko [ 14 Kwi 2024 13:17 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
Perski napisał(a): czy na safari w Minneriya oprócz słoni widzieliście cos ciekawego? czy Wilpattu jest ciekawsze? Minneriya to głównie słonie plus jakieś pomniejsze zwierzaki, które można zobaczyć też gdzie indziej, ale szansa na dużo słoni. Tam jest jedno duże stado słoni, które swobodnie chodzi między parkami Minneriya, Hurulu i Wasgamuwa. Ja byłem w lutym w przyległym parku Hurulu. Słonie przestaliśmy liczyć jakoś po 30, widzieliśmy 2 razy stada po kilkanaście zwierzaków na raz, od małych słoniątek do potężnych samców. Potem jeszcze 2-3 razy widzieliśmy w tych okolicach słonia normalnie z drogi, w tym raz wielkiego samca na poboczu jak jechaliśmy tuk tukiem, więc dreszczyk emocji był W lipcu chyba jest już szansa na zgromadzenie się stada kilkuset słoni, co podobno zdarza się corocznie około tej pory - wyguglaj sobie "Minneriya elephant gathering" Jak jesteśmy przy zwierzakach w tej okolicy, to warto też uważnie przyglądnąć się fosie w Sigiriyi, ewentualnie przejść się wzdłuż albo powoli przejechać tuk tukiem. Są tabliczki ostrzegające przed krokodylami i rzeczywiście tuż pod tabliczką pływał sobie leniwie taki na oko dwumetrowy. W Wilpattu nie bylem, ale podobno tam jest z kolei szansa na zobaczenie lampartów, których w Minneriya nie ma. | |
| Autor: | Perski [ 17 Kwi 2024 19:11 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka w lipcu |
no to mnie załamaliście że plaża w tych okolicach jest nieciekawa, mam 6 nocy w Trinco Blu by Cinnamon, żona sie załamie, myślicie że warto zamienić to na inną okolice, obawiałem się że na południu bedzie zła pogoda ale głupio to wydumałem, jeszcze moge to anulowac na bookingu , przez nurkowanie to wziąłem.- jakaś plaza na początku lipca będzie lepsza? Mam też pytanie a propos Dinala , uzgodnilismy na whatsupp cene 500$ i na moje pytanie czy ok Dinal wysłał ? i tyle - koniec korespondencji - jak on nas znajdzie na lotnisku? jak sądzicie ? w Tsavo b duzo słoni widzielismy wiec nie wiem czy Minneriya nie bedzie powtórką - jak myslicie ? | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |