| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sri Lanka sri-lanka,1117,7628 | Strona 4 z 8 |
| Autor: | TimeTravellersGuide [ 12 Maj 2013 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
codriver napisał(a): Jeżeli mam ponad 8-godzinną przesiadkę w Colombo, to czy mogę wyjść i zobaczyć sobie miasto? Pan w infolinii Emirates powiedział mi, że Polacy dostają wizę turystyczną na 30 dni przy 'wyjściu' z lotniska. Czy to prawda? Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale wiza tranzytowa jet za darmo dla Polakow!!! Mam przesiadke z emirates za 4 tygodnie. Zadzwonilem do ambasady w Warszawie kazali mi wejsc na strone http://www.eta.gov.lk/ tam trzeba wypelnic prosty formularz podac dane i po paru godzinach otrzymuje sie potwierdzenie mailowe:) Pozdrawiam TTG | |
| Autor: | agata.szerlag [ 29 Cze 2013 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
sluchajcie! lecimy juz za dwa tygdonie 15lipca. pla byl z colombo do dambulla, sigiryja, potem kandy pola herbaty az do parku Udawalawe i dalej napoludnie do parku Sinharaja a pozniej wybrzeze zachodnie, wylegarnia zolwi i takie tam. od kilka dni ogladam pogode i jestem zalamana.... liczlam sie z pora deszczowa ale sadzilam ze to bedzie tak ze popada z godzinke i pozniej wyjdzie slonce, slonce posiweci zas popada i znowu slonko... a tu caly czas niebo za chmurami. zalezy mi na ladych zdjeciach a wiadomo ze one nie wyjda pieknie przy zachmurzonym niebie badz deszczu. ludzie poradzcie co robic... ryzykowac i jechac ta trasa czy zmienic trase i siedziec na wschodzie (na plazowaniu nam nie zalezy bo i tak leciym pozniej na malediwy...) dziekuje za wszytkie rady! | |
| Autor: | m3lm4k [ 29 Cze 2013 23:53 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Raz wystarczy, drugi post o tej samej tresci usunalem. Bylem na Sri Lance i nie wiem w czym moge pomoc Ci ja jak rowniez inni forumowicze. Pora deszczowa charakteryzuje sie wiekszym zachmurzeniem i nikt z nas nie przewidzi jak to bedzie dokladnie podczas Twojego pobytu. Mozesz zerknac na dane historyczne, ale wiadomo jak to jest ze statystyka: http://www.wunderground.com/history/ Jezeli mozesz sobie pozwolic to zainwestuj w ponizsze rozwiazanie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur | |
| Autor: | agata.szerlag [ 29 Cze 2013 23:59 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
wrzucilam informacje dwa razy poniewaz rozne osoby roznie obserwuja watki. jedno obserwuja ten inni tamten. szukam osoby ktora byla w podpobnej porze na sri lance (lipiec) moze sie wypowiedziec, stad dwa posty - by dotrzec do szerszego grona odbiorcow. ty nie byles w lipcu wiec nie mozesz mi pomoc ale szczerze wierze ze ktos z forumowiczow byl i moze udzielic mi sensownej rady! | |
| Autor: | Washington [ 30 Cze 2013 00:23 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
to że ktoś był w lipcu nie pomoże Ci nic a nic - pogoda zmienia się z dnia na dzień sposób jest bardzo prosty - nie posiadać sztywnych planów - jeśli na dzień przed wylotem widzisz że w miejscu A pada, a w miejscu B nie - jedziesz do miejsca B - proste; przygotuj listę miejsc które chciała byś odwiedzić, kilka alternatywnych planów i dostosuj je do krótkoterminowych prognoz pogody | |
| Autor: | Obi [ 30 Cze 2013 09:30 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Nie łam się. Przynajmniej zdjęć nie będziesz miała przejaranych. Nawet jak będzie pochmurno to można robić ładne portrety. Fronty burzowe fotografuje się rewelacyjnie;) Teraz już nie masz się co stresować, będzie co ma być. | |
| Autor: | goldziak. [ 30 Cze 2013 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
wrocilismy tydzien temu ze Sri Lanki. pora deszczowa, poza sezonem. czy bylo zle? wrecz przeciwnie. przylecielismy do Colombo - upal. wyjazd do Kany- upal. na miejscu 3 noce ( w tym czasie wyjazd do Dambulli, Sigiriya, Pinnaweli - wszedzie upal). jesli chodzi o deszcz to padal moze 2x dziennie po 2 minuty. dalo sie przezyc nawet bez parasolki. w dniu wyjazdu rano ulewa. akurat w chwili kiedy zmierzalismy na dworzec. przejazd pociagiem do Nuwara Elya (stacja Nanuoya) pogoda super, oczywiscie z kazdym km bylismy wyzej, wiec i pogoda bardziej deszczowa. w Nuwara Elya spedzilismy 1 noc, nei udalo sie odwiedzic fabryki herbaty, bo byla za daleko, a spoznienie pociagu spowodowalo, ze pobyt tam byl krotszy. dalo sie przy lekkim czasami kapusniaczku obejsc miasto. ale tutaj generalnie jesli nie pada to rzadkosc o tej porze. jednak sam opad nie musi byc wielki, czasami kropi, czasami kapusnaiczek, czasami mocno. da sie przezyc. przejazd pociagiem przez Colombo na zach. wybrzeze - upal. tam w Unawatunie 4 nocki, caly czas grzalo. zdarzaly sie popoludniami (15-17) dwuminutowe deszcze, ale nawt nie schodzilismy z lezakow. wieczorem/w nocy (20-23) bywalo ze padalo/lalo przez pol godziny, ale to bez znaczenia bo o tej porze to juz wpokoju bylismy. ostatni dzien wyjazd do Colombo i tam nocka. oba dni duchota, ale pochmurno. zero deszczu. wg mnie pora deszczowa idealna na wyjazd (nei mam porownania do sezonu). plusy: malo ludzi, plaze tylko dla nas, ceny nizsze, brak zabijajacych upalow. nie łam się wiec i pamietaj aby sie targowac z TUKTUKowcami i nie bac sie jezdzic autobusami (są prawie za darmo). wkrotce wrzuce dluzsza relacje, dowiesz sie wiecej. powodzenia | |
| Autor: | agata.szerlag [ 30 Cze 2013 12:22 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
super goldziak. bardzo Ci dziekuje! to w takm razie smolic ta prognoze pogody! accuweather caly czas pokazuje od kilku dni ze sa deszcze i burze a historia pogody ktora ktos poal wczoraj naforum mowi ze ani wczoraj ni przedwczoraj w colombo nie bylo deszczu (opad 0,0mm). wiec chyba sie nie bede przejmowac i bedziemy sie trzemac nasze ustalonej trasy. jeszcze raz wielkie dzeiki! | |
| Autor: | agata.szerlag [ 05 Sie 2013 09:06 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Musze sie podzielic kilkoma wrazeniami z naszego pobytu na sri lance. Wiele wynioslam z waszego forum za co bardzo dziekuje. Mialam wielkie obawy co do pogody (podrozowalismy w drugiej polowie lipca) ale nie bylo zle, padalo dopiero na wybrzezu. Nasza tour -> Negombo – Dambulla – Sigiryja – Pinawella – Kandy – Ella – Udawalawe – Sinharaja (las deszczowy) – Matara – Mirissa – Galle – Negombo. Nie sluchac przewodnikow przy sigirii i nie dac sie namowic na rzadna inna gore obok, tansza i ponoc fajniejsza, bzdura! Widok ladny ale sigiryja to sigirya. Sloniki w pinawelli przeslodkie – goraco polecam to miejsce! Pociag z kandy do Ella rezerwowalismy jeszcze w domu, super sprawa, piekne widoki, mozliwosc siedzenia na schodkach pociagu! Bylam troche rozczarowana parkiem narodowym w udawalawe. Widzielismy malo sloni. Sinharaja Rain Forest – straszne, pijawki pijawki weze, pajaki i takie tam… 6 najgorszych godzin naszego urlopu Na wybrzezu niestety troche padalo, ale wypozyczylismy sobie w galle motorek i moglismy zwiedzic cale miasto. Wiele noclegow mielismy z lonley planet (czesc cen sie nie zgadzala). Podrozowalismy tylko busami i tuk tukami, dwa razy jechalismy pociagiem. Jesli ktos mi powie ze busy jezdza wolno, to go wysmieje! oni jezdza tak szybko ze czasem myslalam ze za chwile ktos wypadnie z tego busa! Nigdy w zyciu nie zdecydowalabym sie na kierowce z autem. Najlepsze to jezdzic pociagiem z otwartym oknem albo tuktukiem gdzie wiar wieje w oczy! Calkoiem inaczej poznajesz to panstwo! A na koniec chillowalismy kilka dni na malediwach | |
| Autor: | Karin [ 05 Sie 2013 11:07 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
agata.szerlag Na jakiej stronie rezerwowałaś bilet na pociąg ? | |
| Autor: | agata.szerlag [ 05 Sie 2013 12:07 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
http://www.rajadhani.lk/ 1150Rs za osobe z Kandy do Ella | |
| Autor: | Karin [ 07 Wrz 2013 13:09 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Hej, Za dwa tygodnie ruszam na Sri Lankę, niemniej jednak potrzebuje waszej pomocy. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. 1) Chcę od razu po przylocie pojechać do Dambulli. Czy aby tam dojechać muszę z lotniska jechać do Colombo aby wsiąść w coś co jeździ do Dambulli? Może jeździ coś bezpośrednio z Negombo do Dambulli? Jeśli tak co i skąd ? 2) Czy w Colombo również z łatwością można znaleźć na miejscu jakiś guest house jak w pozostałych miejscach ? Może jednak przed przylotem coś wcześniej zarezerwować na jednym z popularnych portali aby nie tracić czasu na szukanie czegoś na miejscu ?? 3) Planuje dwa dni spędzić w Galle i/lub Hikkadawa, czy jest szansa znalezienia na miejscu tego typu noclegu w choć trochę lepszej cenie - http://www.hostelbookers.com/hotels/sri ... uwa/89531/ - cena tutaj wynosi 50 zł za noc/osoba. Rezerwować tego typu nocleg jeszcze w Polsce czy poszukać czegoś na miejscu ? Pozdro | |
| Autor: | goldziak. [ 07 Wrz 2013 13:20 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Karin napisał(a): Hej, 1) Chcę od razu po przylocie pojechać do Dambulli. Czy aby tam dojechać muszę z lotniska jechać do Colombo aby wsiąść w coś co jeździ do Dambulli? Może jeździ coś bezpośrednio z Negombo do Dambulli? Jeśli tak co i skąd ? na miejscu, zanim jeszcze wyjdziesz z lotniska bedzie masa ofert typu busy i tuktuki, zawiozą Cie tam gdzie chcesz. do Dambulli takze. cena do uzgodnienia. czasami warto na lotnisku dosiasc sie do kogosc kto jedzie w to samo miejsce, jest taniej (oczywiscie jesli jedzie sie busem, bo w tuktuku miejsca jest na 2 osoby i 1 duzy bagaz no i nie zapomij sie targowac osiagniecie ceny rzedu 50% wyjsciowej realne. powodzenia | |
| Autor: | missud [ 18 Wrz 2013 19:10 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - wiza / adres pobytu + pogoda w listopadzie |
hej:) w listopadzie lecimy na Sri Lanke. Chcielismy wypelnic wniosek o wize online, ale jest tam wymagane podanie adresu pobytu, a my chcemy jechac w ciemno zupelnie... widzialam, ze ktos tu kilka stron wczesniej pisal, ze wystarczy wpisac adres jakiegokolwiek hotelu, bo i tak nikt tego nie sprawdza. Jesli to prawda moze mi to ktos potwierdzic? Troche sie boje podawac bledne informacje na wniosku:) druga rzecz - bede tam w listopadzie (od 1 do 15 wlacznie), moze byl ktos z Was w tym czasie na Sri Lance i moze powiedziec jakiej pogody sie spodZiewac? Malo pisza o listopadzie w przewodnikach... do pazdziernika niby trwa pora deszczowa a od grudnia zaczyna sie sucha.. a co z listopadem niewiadomo;) z gory dzieki | |
| Autor: | prosiaczek666 [ 19 Wrz 2013 14:56 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Możesz wpisać jakikolwiek adres, nikt tego nie sprawdza. A pogodą się nie martw, jak na wschodzie będzie padało to na południu będzie sucho i na odwrót a odległości są nieduże.A rezerwować niczego nie warto, nocleg sam was znajdzie. Jeśli chodzi o dojazd do Dambulli to plecam jednak bus do Colombo i dalej pociąg.No chyba, że ktoś ma max 150 cm wzrostu i brak miejsca na nogi w busie mu nie przeszkadza. | |
| Autor: | goldziak. [ 19 Wrz 2013 15:59 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - wiza / adres pobytu + pogoda w listopadzie |
missud napisał(a): missud napisał(a): hej:) w listopadzie lecimy na Sri Lanke. Chcielismy wypelnic wniosek o wize online, ale jest tam wymagane podanie adresu pobytu, a my chcemy jechac w ciemno zupelnie... widzialam, ze ktos tu kilka stron wczesniej pisal, ze wystarczy wpisac adres jakiegokolwiek hotelu, bo i tak nikt tego nie sprawdza. Jesli to prawda moze mi to ktos potwierdzic? Troche sie boje podawac bledne informacje na wniosku:) naprawdę nikt nie wie? - to trochę pilne... Potwierdzam, wpisujesz jakikolwiek adres. sam tak robilem, po chwili od zaplacenia online dostajesz wize na maila (na niej nie ma nawet tego adresu). drukujesz i po temacie.po przylocie na lotnisku w Colombo przy odprawie paszportowej pokazujesz paszport + wydruk wizy. Nie masz sie co bac. Powodzenia a co do malej ilosci miejsca w busach to lekka przesada. mam 176 i nie bylo dla mnie problemem jechanie 2-3h w takim busie. wiadomo ze to nie autobus z rozkladanymi fotelami i ogromna pzrestrzenią na nogi. przeciez w podrozy do takic krajow chodzi o to by poczuc klimat miejsca i zycia lokalnej ludnosci. jak ktos chce lux to niech zostanie w kraju i jezdzi Polskim Busem | |
| Autor: | jackdaniels [ 19 Wrz 2013 16:14 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
ktoś ma jakieś tanie połączenie na grudzień? | |
| Autor: | missud [ 19 Wrz 2013 23:50 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
na poczatek grudnia wlasnie wpadla promocja Saudi http://www.fly4free.pl/hit-genialne-cen ... -promocja/ | |
| Autor: | tom.moc [ 20 Wrz 2013 00:34 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Karin napisał(a): Hej, Za dwa tygodnie ruszam na Sri Lankę, niemniej jednak potrzebuje waszej pomocy. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. 1) Chcę od razu po przylocie pojechać do Dambulli. Czy aby tam dojechać muszę z lotniska jechać do Colombo aby wsiąść w coś co jeździ do Dambulli? Może jeździ coś bezpośrednio z Negombo do Dambulli? Jeśli tak co i skąd ? 2) Czy w Colombo również z łatwością można znaleźć na miejscu jakiś guest house jak w pozostałych miejscach ? Może jednak przed przylotem coś wcześniej zarezerwować na jednym z popularnych portali aby nie tracić czasu na szukanie czegoś na miejscu ?? 3) Planuje dwa dni spędzić w Galle i/lub Hikkadawa, czy jest szansa znalezienia na miejscu tego typu noclegu w choć trochę lepszej cenie - http://www.hostelbookers.com/hotels/sri ... uwa/89531/ - cena tutaj wynosi 50 zł za noc/osoba. Rezerwować tego typu nocleg jeszcze w Polsce czy poszukać czegoś na miejscu ? Pozdro w zeszlym roku na xmas pojezdzilem troche po SL motorem , cos kolo m-ca i: 1. Dambulle totalnie bym sobie darowal, ogolnie nuda a bezposrednia okolica jeszcze bardziej, chyba ze masz jakas religijny buddyjski zapal ale i tak nie spodziewaj sie tybetu.. ogolnie nudne, brudne miasto i jaskinie za miastem...za to niedaleko (kolo Sigirya i dalej) wlocza sie dzikie slonie (jak masz szczescie i dobrego przewodnika (dobry przewodnik to ktos z wioski z ktorym np piles dobry arak 2. znalezienie guest housu to ZADEN problem, czy to w Colombo czy gdziekolwiek indziej, nawet w xmas. definitywnie nie warto sobie zawracac glowy szukaniem 3. nie wiem co lubisz ale: Hikkaduwa jest piekna, (surf, plaza , imprezy , nurkowanie , sporty, hopaki/dziewczyny (co wolisz) wodospady i dzungla dookola Galle przepiekne, stare holenderskie i portugalskie ho(s)tele, budynki i to nad samym morzem, (50pln za noc to dobra cena, ja mialem srednia okolo 1800 rupii/noc czyli ok £8-9) ale mozesz znalez przyzwoite rzeczy i za jakies 1200 rupii Definitywnie warto zobaczyc to i to Oprocz tego must see: GORY!- Ella, Haputale, Horton Plains (niesamowite) No i Adam's Peak KONIECZNIE jesli bedziesz w Kandy- ktore bije na 4 glowy Dambulle sprobuj znalezc Birmanski "klasztor" - nocleg za £2/noc , mega najtaniej na SL ale nie to jest najwazniejsze.. jak sie obudzisz to zabaczysz na dziedzincu dziesiatki zolwi chodzacych wolno- bezcenne jak ludzie mawiaja WYPOZYCZ MOTO, najlepszy sposob na zobaczenie wszystkiego po swojemu niesamowity kraj a ludzie jeszcze bardziej, ja wracam na swieta znowu powodzenia! enjoooy! | |
| Autor: | lahcimmm2 [ 21 Wrz 2013 18:17 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
witam, jak to jest z polnocno-wschodnia Sri lanka ? Na niektorych stronach pisze ze jest niedostepna dla turystow a na innych, ze szczyt sezonu przypada na okres marzec-pazdziernik ? | |
| Strona 4 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |