Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Singapur - ogólnie
singapur-ogolnie,1118,36227
Strona 4 z 5

Autor:  Anonim3 [ 22 Cze 2015 15:25 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Coś mi świta, że w nocy są jakieś busiki do centrum, ale jeśli nie przylatujecie w cz/ pt/ so, to nocne błąkanie się po wyludnionym Singapurze jest takie sobie.

Odczekałabym raczej do pierwszego kursu metra. Na lotnisku - oprócz kilku stref do spania/ relaksu - jest sporo rzeźb, instalacji, kwiatów, fragment lasu tropikalnego czy sadzawka z japońskimi karpiami. Jest też (darmowe) kino i (płatny) basen, ale nie pamiętam, czy są czynne w nocy - info powinno być na stronie lotniska.

Na ok. 6 godz., które będziecie mieli w mieście do dyspozycji, ułożyłabym trasę od Orchard Road do Mariny.

Autor:  Fafikdog [ 22 Cze 2015 15:33 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Kara napisał(a):
[...]
Na ok. 6 godz., które będziecie mieli w mieście do dyspozycji, ułożyłabym trasę od Orchard Road do Mariny.


Może jakaś pomoc? :D

Autor:  Zeus [ 22 Cze 2015 15:38 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

google maps ;)

Autor:  Anonim3 [ 22 Cze 2015 15:39 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

@Fafikdog
Pomoc była w poprzednim poście. ;-)

Wybierz, co Cię interesuje, a potem sprawdzimy, czy da się wszystko wtłoczyć w 6 h. Uwaga: w singapurskim metrze nie wolno jeść, więc pewnie będziecie musieli gdzieś zrobić przerwę na kawę i lunch.

Autor:  KyokoMai [ 13 Lis 2015 08:27 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Zaraz, zaraz... jak to jest z tym alkoholem? Tak z praktyki - chcę po prostu wziąć jedną, półlitrową butelkę Żubrówki dla przyjaciela w prezencie, która ma dolecieć na Tajwan. Przylecę z Hong Kongu we wtorek a w piątek odlatuję na Tajwan. Nic więcej nie będę wwoził... czy według prawa coś przekroczę? Wolę zapytać Was tutaj niż dokopać się do jakichś błędnych informacji.

Autor:  Carcat [ 13 Lis 2015 08:56 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

KyokoMai
Z praktyki sprawa wygląda następująco: w lipcu tego roku wracaliśmy z Tioman (Malezja) do Singapuru. Przyjaciel miał w bagażu jedną butelkę wina kupioną na Tioman, której nie zdążyliśmy spożyć na ostatniego wieczora na wyspie. Przyzwyczajony do zasad obowiązujących w Europie, nawet nie pomyślał, że może to być jakikolwiek problem. Na lądowym przejściu granicznym prześwietlili bagaż i znaleźli wino. Wino zostało oclone bardzo wysoką stawką, a kolega jest notowany w Singapurze :D . Celniczka zapowiedziała mu to, że jeśli jeszcze raz zostanie złapany na "przemycie" to dostanie zakaz wjazdu do Singapuru.

Autor:  KyokoMai [ 13 Lis 2015 09:11 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

@Carcat jestem załamany. To co ja mam facetowi zawieźć... pluszowego miśka z napisem "Polska"? Dobrze, do rzeczy (bo zaraz Admini skrzyczą, że odchodzimy od tematu). Gdzie mogę się dowiedzieć, co wolno a co nie? Żadnego alkoholu nie wolno wwozić? Chyba, że np. w Hong Kongu na lotnisku nadać jakimś kurierem na Tajwan, np. do hotelu (uprzedzając o tym hotel)?

Autor:  Komor [ 13 Lis 2015 09:28 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... E8.cmsap2p

Może to coś pomoże, choć piszą, że maks 1 L wszystkiego bez cła. Z praktyki nie powiem, bo miałem tylko wodę mineralną :)

Autor:  naporex [ 13 Lis 2015 10:41 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Jesli wlatujesz do Singapuru a nie przekraczasz go drogą lądową nie powinno być problemu z wwozem flaszki. Pytanie gdzie ja wieziesz tzn w podręcznym czy w rejestrowanym? Sam wwozilem w podręcznym do Singa kiedyś żubrówkę ale była kupiona w duty free w WAW zapakowana oczywiście bagaż miałem przeskanowany na wyjściu i nikt do niczego się nei przyczepił.

Autor:  KyokoMai [ 13 Lis 2015 17:21 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

@naporex muszę w rejestrowanym, gdyż flaszka jest już kupiona i zapakowana. Z GDN do WAW lecę LOTem, muszę odebrać bagaż i nadać go w WAW na lot do HKG przez LHR. W HKG odebrać (BA) i nadać na Tiger Airways, więc nijak się nie uda tego w podręcznym.

Napisałem do Urzędu Celnego w Singapurze. Odpisali przez momentem identycznie, jak jest na stronie MSZ'tu... z tym że zasugerowali udać się czerwoną linią przy wyjściu i zajść do celnika... i mieć paragon. Litr mogę wwozić, "biorąc pod uwagę dobro turystów".

Dobra, skanuję więc paragon, biorę teczkę i po przylocie grzecznie pójdę się zadeklarować. W razie jakby zeskanowali i mieli jakieś obiekcje, zapłacę. Myślę, że ewentualne "cło" w przypadku dobrowolnego zgłoszenia się będzie niższe niż gdy sami zechcieli mnie "złapać na gorącym uczynku". Dziwny ten Singapur. Gumy do żucia też nie można. Dobrze, że pasty do zębów i szczoteczki w podręcznym nie zabraniają...

Autor:  Japonka76 [ 13 Lis 2015 17:43 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Kupiłam butelkę whisky na lotnisku we Frankfurcie, w Singapurze miałam przesiadkę do Denpasar. Nie miałam żadnych problemów z tym wiązanych na lotnisku.

Autor:  KyokoMai [ 14 Lis 2015 08:13 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

@Japonka76 tak, ale po pierwsze miałaś tranzyt? Czy odbierałaś bagaż i nadawałaś go ponownie? Po drugie, "na lotnisku" = w Duty Free. Ja już mam alkohol kupiony (w InterMarche) i zapakowany, więc nie będzie to Duty Free na paragonie tylko coś wrzuconego do walizki z zewnątrz. No i fakt, że będę w tym Singapurze przez 3 dni (odbieram bagaż, jadę do hotelu a po 3 dniach pojawiam się ponownie na zupełnie innym kierunku). No ale dobrze, skoro ogólnie forumowicze nie mają problemów, powinno być ok.

Autor:  billabong [ 14 Lis 2015 09:05 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

@KyokoMai

Nie masz się czego obawiać. Możesz mieć ze sobą:

1 litr wysokoprocentowego alkoholu + 1 litr wina + 1 litr piwa

LUB

2 litry wina + 1 litr piwa

LUB

1 litr wina + 1 litr piwa <- mój błąd
1 litr wina + 2 litry piwa

Powyższe obowiązuje pod warunkiem, że:

- You are 18 years old or above;
- You have spent 48 hours or more outside Singapore immediately before arrival;
- You have not arrived from Malaysia; and
- The liquors are not prohibited from import into Singapore.


(specjalnie wkleiłam w oryginale żeby nie było niedomówień)

Osoba powyżej miała problem, bo wjeżdżała z Malezji, a Ty będziesz przylatywał z Hong Kongu. NIE MA ZNACZENIA czy kupiłeś alkohol na bezcłowym czy w innym sklepie i w jakim bagażu go masz. Zakładając, że nie masz nic innego do oclenia możesz spokojnie przejść zielonym przejściem "nic do oclenia".
Z mojego doświadczenia pytania (rzadkie, ale czasami nie miałam pewności) na czerwonej linii kończyły się otwieraniem mojego bagażu czemu tak naprawdę się nie dziwię bo na szkoleniach jesteś uczony iż pytaniem o jedną rzecz możesz próbować zatajać inną. ;)

Autor:  Anonymous [ 14 Lis 2015 09:53 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

billabong napisał(a):
2 litry wina + 1 litr piwa

LUB

1 litr wina + 1 litr piwa

Drugie z pierwszego wynika.

Autor:  billabong [ 14 Lis 2015 10:02 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Mój błąd - ostatnie miało być:

1 litr wina + 2 litry piwa ;)

Autor:  Japonka76 [ 14 Lis 2015 12:42 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

@KyokoMai alkohol kupiłam w Duty Free we Frankfurcie, a w Singapurze przesiadałam się z Singapore Airlines do Garuda. Przelot miałam na jednym bilecie.

Autor:  Seeba [ 14 Lis 2015 12:58 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogolnie

Hej, miałem podobne przygody na granicy z alkoholem (wjeżdżałem z Malezji).
Otóż jak przylatuje się na lotnisko tak jak piszą poniżej można mieć coś wysokoprocentowego, natomiast ja wjeżdżałem z Malezji i miałem 2 l piwa i 1 l wina.
Na granicy wszędzie były tabliczki czego nie można wwozić w tym alkohol i trochę zagubiło mnie to. Ostatecznie podszedłem do celnika na stanowisku "do oclenia" zapytać, czy można w końcu czy nie.

Powiedział, że można tylko na lotnisko wwozić a na przejścich lądowych nie - i musi nam to oclić i wyliczył z 30SGD (80zł) za te dobra.
Odpowiedziałem, że to odpada nie mam SGD a poza tym chciałbym to zostawić albo spożyć na miejscu w każdym razie nie chce tego wwozić i nie wiedziałem, że będzie opłata - generalnie paplałem jakieś pierdoły a dziewczyna jeszcze obok w lament, że jak to.

Celnik dziwnie się spojrzał, że taka szopka, powiedział, że tu nie możemy pić, zostawić też tego nie można bo nie mają takiego miejsca i pozwolił wjechać z tym...

To tyle ode mnie :D

WNIOSEK: Lepiej zgłosić na granicy lądowej i nie mieć problemów - ale trzeba się liczyć ze sporą opłatą jak się uprą na nałożenie.

Autor:  manyaky [ 18 Mar 2017 15:41 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogólnie

Prześwietlenia na lotnisku zdarzają się bardzo często. W zasadzie z częstotliwością niespotykaną przeze mnie nigdzie w Europie/Azji/Australii. Stąd lepiej trzymać się w/w ograniczeń. ;)

Autor:  pawel5432 [ 12 Gru 2022 19:08 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogólnie

Czy wlatywał ktoś w ostatnim czasie do Singapuru?
Podobno już nie wbijają pieczątek oraz są automatyczne bramki.

Autor:  jaco027 [ 12 Gru 2022 19:12 ]
Temat postu:  Re: Singapur - ogólnie

1. Nie wbijają
2. Automatyczne tylko na wylocie dla nie-obywateli SG.

Strona 4 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/