Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Sandefjord
sandefjord,1331,12894
Strona 2 z 3

Autor:  suszek [ 14 Cze 2012 22:24 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

wrzucaj to zdjecie haha grubbo

Autor:  miki3475 [ 15 Cze 2012 00:14 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

A no wlasnie tez pamietam ten wielki baner w miescie "hamburger za 100 (lub 120, nie pamietam dokladnie) NOK", jeszcze eksponowali to jak promocje :mrgreen:

Autor:  orfik11 [ 15 Cze 2012 10:10 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Cóż hamburger za 58 zł...czy pizza za 160 zł ...ale to Norwegia. Pozdrawiam

Autor:  seven [ 15 Cze 2012 10:17 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Ja rozumiem, że Norwegia, ale żeby 10 razy drożej?! Suchy prowiant ze sobą i chyba zostanie MD :) A ceny bułek i kiełbas np. w zwykłym spożywczaku?

Autor:  szkoda [ 15 Cze 2012 13:21 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Przeprowadz sie do Norwegii i przyjezdzaj na one day trip do Polski - coz za radosc, kiedy wszystko jest 10x taniej! :D

Autor:  goskatwo [ 15 Cze 2012 13:28 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Kebab u Turka za 90 NOK (52 zł) - pyszoty :D Serio :!: Te w Polsce to się kebabem nawet nie powinny nazywać...

Bułki tylko słodkie mają, np. drożdżówki po 10 NOK w promocji (bez jakieś 13 NOK), albo worek drożdżowych z rodzynkami (8 sztuk około 30 NOK).
Co do pieczywa warto sprawdzać ceny, bo jak coś jest wczorajsze, to jest przecenione, a takie bułeczki z rodzynkami, to przez 4-5 dni są dobre do jedzenia.
Polecam spróbować skillingsboller'a - najlepsza na świecie drożdżówka z cynamonem ok. 14-15 NOK (tylko koniecznie musi być świeża :!: )
Jedyna bułka jaką udało mi się spotkać, to taka w postaci bochenka chleba, z tym, że smakuje jak bułka :D

Autor:  seven [ 15 Cze 2012 13:35 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

goskatwo napisał(a):
Kebab u Turka za 90 NOK (52 zł) - pyszoty :D Serio :!: Te w Polsce to się kebabem nawet nie powinny nazywać...

Ale nie za te pieniądze ... To nie jest wyprawa życia tylko wypad na dzień lub dwa - zobaczyć i przeżyć jak najwięcej za jak najmniej, więc tryb oszczędnościowy on :)

goskatwo napisał(a):
Bułki tylko słodkie mają, np. drożdżówki po 10 NOK w promocji (bez jakieś 13 NOK), albo worek drożdżowych z rodzynkami (8 sztuk około 30 NOK).
Co do pieczywa warto sprawdzać ceny, bo jak coś jest wczorajsze, to jest przecenione, a takie bułeczki z rodzynkami, to przez 4-5 dni są dobre do jedzenia.
Polecam spróbować skillingsboller'a - najlepsza na świecie drożdżówka z cynamonem ok. 14-15 NOK (tylko koniecznie musi być świeża :!: )
Jedyna bułka jaką udało mi się spotkać, to taka w postaci bochenka chleba, z tym, że smakuje jak bułka :D

No i takie info mi się podoba, dzięki!

Autor:  goskatwo [ 15 Cze 2012 13:53 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Ogólnie to pieczywo jest w całych bochenkach, albo są to słodkie drożdżówki. W każdym sklepie jest krajalnica, gdzie w 5 sekund mamy elegancko pokrojony chleb.

Jako tzw. formę przetrwalną polecam herbatniki "marie kjeks" potocznie zwane Maryśkami. Z Firmy First Price zestaw 2x200g kosztuje jakieś 9 NOK (tym sposobem za piątaka mamy herbatników na 3 dni). Warto poświęcić chwilkę czasu i jak ktoś ma bóla na słodkie, to w całkiem przyzwoitych pieniądzach można znaleźć odpowiednik polskich delicji (w tej chwili nie pamiętam nazwy, ale jak sobie przypomnę to napiszę).
Ceny mogą nieco się różnić od podanych przeze mnie, wszystko zależy od sklepu. Ja zawsze kupuje w "KIWI" i "REMA 1000"

Czasami w sklepach są regały z napisem "SALG". Tam są wszystkie produkty, którym albo dziś, albo wczoraj skończyła się data ważności.

Autor:  krasnal [ 15 Cze 2012 13:56 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

W Norwegii koniecznie zjedzie stek z renifera (reinsdyrstek), da się znaleźć nawet w granicach 180-200 NOK.

Autor:  Lukasz_Panda [ 16 Cze 2012 14:00 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

z Sandefjord na zakupy można popłynąć promem do Stromstad gdzie jest dużo taniej i można zrobić zakupy w markecie :P

Autor:  seven [ 16 Cze 2012 18:45 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Już dawno mamy wkupiony prom ;)

Autor:  Renia [ 20 Cze 2012 13:54 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Prom to super sprawa :) tylko zaskoczona byłam tym, że nie można było płacić w Euro ;/ całe szczęście kartą praktycznie można tam płacic prawie wszędzie:) Ale tak czy inaczej bardzo polecam :) A i jak ja z Katowic leciałam samolotem o 10:30 to bez problemu zdążyłam na prom o 14:00 :)

Autor:  Lukasz_Panda [ 24 Cze 2012 22:05 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

w Stormstad ja płaciłem w NOKach i był nawet niezły przelicznik a ceny znaczniej niższe niż w Norwegii :)

Autor:  lahcimmm2 [ 27 Sty 2013 00:16 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

najtansza ryba w Norwegi to tunczyk z puszki,
ceny jak w Polsce :)

Autor:  Radek1977 [ 27 Sty 2013 01:07 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

Próbował ktos kodów tak jak w Polsce z mcdonalda norweskiego?

Autor:  Niva [ 27 Sty 2013 01:33 ]
Temat postu:  Re: "Tanie" jedzenie w Sandefjord - ryba

krasnal napisał(a):
W Norwegii koniecznie zjedzie stek z renifera (reinsdyrstek), da się znaleźć nawet w granicach 180-200 NOK.


Potwierdzam, super. Taka dużo lepsza i delikatniejsza wołowinka :P
A cynamonowe drożdżówki to niebo w gębie jest jak są swieże :)

Autor:  Runo-88 [ 29 Sty 2014 12:04 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord

Wczoraj byłem w Sandefjord i odwiedziłem McDonalds'a. Hamburgery podrożały z 10 do 12 koron.

Autor:  Somsiad [ 21 Mar 2014 19:22 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord

Nie polecam kawy z Subway nie dosc, ze kosztowala majatek to pachniala i smakowala troche jak olej silnikowy ;)

Autor:  mcichecki [ 24 Maj 2014 13:26 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord

W Sandefjord z sieciówek to tylko McDonald's? (Burger Kinga i Subwaya na google maps mi nie znalazło). Rozumiem, że tak jak w Norwegii kebaby, większe burgery itd od około 40zł? I jak jest z marketami? Np. gdybyśmy chcieli kupić wodę (lecimy na jeden dzień) to gdzie ją zakupić? W Polsce na strefie bezcłowej, czy w mieście? I jeszcze tutaj pytanie - czy w Sandefjord są jakieś duże markety (poproszę o namiary), bo pamiętam, że w Nyköping ceny słodyczy/ napojów itd były nawet 2x tańsze od tych w małych kioskach.

Autor:  easier travel [ 24 Maj 2014 14:03 ]
Temat postu:  Re: Sandefjord

Woda w Polsce na bezcłówce kosztuje tyle samo co na lotnisku w Torp..w sklepach minimalnie mniej :)

Strona 2 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/