| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Samochodem po Laosie samochodem-po-laosie,1091,174380 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | ajast [ 21 Gru 2023 00:26 ] |
| Temat postu: | Samochodem po Laosie |
Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował jazdy samochodem z wypożyczalni i jakie ma wrażenia. | |
| Autor: | Zeus [ 21 Gru 2023 01:52 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Braliśmy auto w Luang Prabang i było ok. Wiadomo, jak w Azji, ze pełno motorków, drogi itd ale było ok. Paliwo tanie, chociaż nie wiadomo jaka cene paliwa bo nie wyswietla się na ulicy | |
| Autor: | NBE322 [ 21 Gru 2023 09:00 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Również brałem auto w Luang Prabang. To było w 2019. Wypożyczalnia Hertz na lotnisku - wszystko było OK, bez przekrętów, szukania rys, itd. Ogólnie wszystko było OK. Standard jazdy moim zdaniem trochę lepszy (normalniejszy, spokojnejszy) niż w okolicznych państwach (Tajlandia, Wietnam). Drogi raz lepsze raz gorsze. Jeździ się powoli nawet jeśli droga pozwala na wyższe prędkości. | |
| Autor: | ajast [ 21 Gru 2023 21:50 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Dzięki za info. Czekam na więcej. | |
| Autor: | Zeus [ 22 Gru 2023 00:57 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Ale co więcej? Mamy podać koszt wypożyczenia, koszt paliwa albo ile co nam zajęło? | |
| Autor: | ajast [ 23 Gru 2023 21:17 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Informacji nigdy nie za wiele. Liczę tylko łaskawość forumowiczów, których świątecznie pozdrawiam. | |
| Autor: | rafafi [ 14 Wrz 2025 18:05 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Tak mi się kroi nowa włóczęga na styczeń. No i mógłbym wycisnąć ze 2 tygodnie w Laosie. Czy jest sens wziąć auto na ten czas i sobie spokojnie jeździć od Wientian na północ. Czy macie jakąś sprawdzoną wypożyczalnię? Słyszałem taką historię, że niektóre wypożyczalnie wymagały wzięcia samochody typu SUW jeżeli wyjeżdżało się dalej poza Wientian ze względu na słabe drogi. | |
| Autor: | justysia75 [ 09 Gru 2025 08:23 ] |
| Temat postu: | Re: Samochodem po Laosie |
Wpożyczaliśmy samochód w Luang Prabang w AVIS. Odbieraliśmy w mieście a oddawaliśmy na lotnisku. Na lotnisku nie mają biura, ale jak trzeba to tam podstawiają auto. Wszystko bardzo sprawnie. Na stronie nie było w ogóle sedanów, więc wzięliśmy Mahindre, ale nie mieli na stanie i w tej samej cenie dostaliśmy Forda Ranger. Autem pokręciliśmy się po okolicach Luang Prabang, a potem pojechaliśmy do Nong Khiaw. Droga do NK faktycznie mocno dziurawa i nie da się przyspieszyć - trzeba liczyć te 5h. Podaje namiary bezpośrednio do wypożyczalni +856 20 52 228 759 | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |