Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Salvador da Bahia
salvador-da-bahia,718,62489
Strona 1 z 1

Autor:  Piotr_N [ 04 Sty 2015 21:27 ]
Temat postu:  Salvador da Bahia

Polecam nocleg u Marka z airbnb.
Mark jest Amerykaninem, ma żone Brazylijke i 9-letniego syna.
Mieszkają w klimatycznej dzielnicy Salvadoru, kilka przystanków od Pelourinho. Pokoik nie jest duzy, ale czysty i schludny.
W okolicy kilka miejsc z niedrogim jedzeniem.

Link:
https://www.airbnb.pl/rooms/121731?s=mzIT

Autor:  foxten [ 04 Sty 2015 22:39 ]
Temat postu:  Re: San Salvador

W tytule powinno byc chyba Salvador da Bahia, bo San Slvador to stolica Salwadoru.

Autor:  Piotr_N [ 04 Sty 2015 23:08 ]
Temat postu:  Re: San Salvador

Foxten,

Masz rację.
San Salvador to stolica Salwadoru.

Jednocześnie tej racji możesz (pokreślam: możesz) nie mieć, gdyż wg Wikipedii "historyczna, pełna nazwa miasta to São Salvador da Baía de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych)", co wg mnie uprawnia do uzycia skrótu San Salvador.

Niezależnie od wszystkiego poproszę moderatora o zmianę tytułu na Salvador da Bahia.

Autor:  brasilka2 [ 05 Sty 2015 14:19 ]
Temat postu:  Re: San Salvador

Na polskiej wersji Wikipedii w takim razie jest błąd, a w zasadzie dwa:

1. São Salvador da Bahia de Todos os Santos - to stara nazwa miasta, pod jaką było założone. Obecnie nieużywana. Jeśli ktoś chciałby do tego nawiązywać, to raczej "São Salvador", bo "San Salvador" to nawet nie jest po portugalsku :) Ale nie jestem pewna, czy Brazylijczycy by zrozumieli, o jakie miasto chodzi, jeśli by usłyszeli "São Salvador", pewnie bardziej o stolicę innego kraju.
Miasto nazywa się Salvador. Dodając "da Bahia" podkreśla się stan, którego jest stolicą, no i razem to ładnie brzmi :) Ale nie ma takiej konieczności, żeby być zrozumianym.
2. Bahia, a nie "Baía" - druga forma to portugalska pisownia (z Portugalii, a nie z Brazylii), a w Brazylii oznacza "zatokę". Nazwa stanu, którego stolicą jest Salvador to Bahia.

Poprawię na wikipedii, żeby już nikt nie został wprowadzony w błąd.

Autor:  mordamorda [ 26 Mar 2015 10:30 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

Gdzie najlepiej zatrzymać się na 2-3 dni w Salvadorze ? Którą część miasta polecacie pod kątem transportu, bliskości do różnych atrakcji etc ? Może macie jakiś sprawdzony hostel, może coś z airbnb. Bez luksusów, im niższa cena tym lepiej, dzięki, pozdrawiam

Autor:  brasilka2 [ 26 Mar 2015 12:55 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

Ja się zatrzymałam w Barra i bardzo polecam. To popularna dzielnica plażowa i turystyczna.
Równie polecanym miejscem jest starówka (okolice Pelourinho). Tak że od Ciebie zależy, czy wolisz mieszkać przy plaży, a na starówkę dojechać autobusem (ok. 20 minut) czy na starówce, z widokiem na wodę, ale bez plaży :)

Autor:  adriano [ 29 Mar 2015 14:59 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

Ja również polecam dzielnicę Barra, po całodziennym zwiedzaniu Pelourinho zawsze można pójść odpocząć na plaże, jest tam w miarę bezpiecznie nawet w okolicach północy. W okolicy pełno knajpek i sklepików.

Autor:  grzechu01 [ 10 Mar 2016 22:46 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

Polecam hostel przy samym Pelourinho

http://acaihostel.com.br/

Jeden z lepszych hosteli w jakich byłem, czysto, ceny przystępne, rewelacyjna obsługa. Położenie też niczego sobie.

Autor:  DMW [ 20 Mar 2016 02:49 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

Polecam hostel Pousada País Tropical świetna lokalizacja w samym centrum Largo de Pelourinho. Właścicielka jest Polką a w recepcji pracuje (XII 2015) dziewczyna z Polski p. Ilona. Bardzo chętnie udzieli wszelkich pomocnych informacji. Cena niewygórowana, smaczne śniadania.

Autor:  mmaratonczyk [ 22 Gru 2020 00:02 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

mordamorda napisał(a):
Gdzie najlepiej zatrzymać się na 2-3 dni w Salvadorze ? Którą część miasta polecacie pod kątem transportu, bliskości do różnych atrakcji etc ? Może macie jakiś sprawdzony hostel, może coś z airbnb. Bez luksusów, im niższa cena tym lepiej, dzięki, pozdrawiam

Odświeżam temat.

Autor:  Woy [ 22 Gru 2020 11:20 ]
Temat postu:  Re: Salvador da Bahia

Dla zmotoryzowanych dobrą opcją jest hotel Dom Passos. Ze wszystkich budżetowych hoteli z bezpłatnym parkingiem w cenie ten był położony najbliżej historycznego centrum, zaledwie kilka minut piechotą. Na miejscu bar szybkiej obsługi i dobre śniadania (w ramach śniadania możesz sobie zamówić np. hamburgera z baru). Za 4-osobowy pokój ze śniadaniem płaciliśmy 240 reali.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/