| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Salvador da Bahia salvador-da-bahia,718,62489 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Piotr_N [ 04 Sty 2015 21:27 ] |
| Temat postu: | Salvador da Bahia |
Polecam nocleg u Marka z airbnb. Mark jest Amerykaninem, ma żone Brazylijke i 9-letniego syna. Mieszkają w klimatycznej dzielnicy Salvadoru, kilka przystanków od Pelourinho. Pokoik nie jest duzy, ale czysty i schludny. W okolicy kilka miejsc z niedrogim jedzeniem. Link: https://www.airbnb.pl/rooms/121731?s=mzIT | |
| Autor: | foxten [ 04 Sty 2015 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: San Salvador |
W tytule powinno byc chyba Salvador da Bahia, bo San Slvador to stolica Salwadoru. | |
| Autor: | Piotr_N [ 04 Sty 2015 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: San Salvador |
Foxten, Masz rację. San Salvador to stolica Salwadoru. Jednocześnie tej racji możesz (pokreślam: możesz) nie mieć, gdyż wg Wikipedii "historyczna, pełna nazwa miasta to São Salvador da Baía de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych)", co wg mnie uprawnia do uzycia skrótu San Salvador. Niezależnie od wszystkiego poproszę moderatora o zmianę tytułu na Salvador da Bahia. | |
| Autor: | brasilka2 [ 05 Sty 2015 14:19 ] |
| Temat postu: | Re: San Salvador |
Na polskiej wersji Wikipedii w takim razie jest błąd, a w zasadzie dwa: 1. São Salvador da Bahia de Todos os Santos - to stara nazwa miasta, pod jaką było założone. Obecnie nieużywana. Jeśli ktoś chciałby do tego nawiązywać, to raczej "São Salvador", bo "San Salvador" to nawet nie jest po portugalsku Miasto nazywa się Salvador. Dodając "da Bahia" podkreśla się stan, którego jest stolicą, no i razem to ładnie brzmi 2. Bahia, a nie "Baía" - druga forma to portugalska pisownia (z Portugalii, a nie z Brazylii), a w Brazylii oznacza "zatokę". Nazwa stanu, którego stolicą jest Salvador to Bahia. Poprawię na wikipedii, żeby już nikt nie został wprowadzony w błąd. | |
| Autor: | mordamorda [ 26 Mar 2015 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
Gdzie najlepiej zatrzymać się na 2-3 dni w Salvadorze ? Którą część miasta polecacie pod kątem transportu, bliskości do różnych atrakcji etc ? Może macie jakiś sprawdzony hostel, może coś z airbnb. Bez luksusów, im niższa cena tym lepiej, dzięki, pozdrawiam | |
| Autor: | brasilka2 [ 26 Mar 2015 12:55 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
Ja się zatrzymałam w Barra i bardzo polecam. To popularna dzielnica plażowa i turystyczna. Równie polecanym miejscem jest starówka (okolice Pelourinho). Tak że od Ciebie zależy, czy wolisz mieszkać przy plaży, a na starówkę dojechać autobusem (ok. 20 minut) czy na starówce, z widokiem na wodę, ale bez plaży | |
| Autor: | adriano [ 29 Mar 2015 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
Ja również polecam dzielnicę Barra, po całodziennym zwiedzaniu Pelourinho zawsze można pójść odpocząć na plaże, jest tam w miarę bezpiecznie nawet w okolicach północy. W okolicy pełno knajpek i sklepików. | |
| Autor: | grzechu01 [ 10 Mar 2016 22:46 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
Polecam hostel przy samym Pelourinho http://acaihostel.com.br/ Jeden z lepszych hosteli w jakich byłem, czysto, ceny przystępne, rewelacyjna obsługa. Położenie też niczego sobie. | |
| Autor: | DMW [ 20 Mar 2016 02:49 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
Polecam hostel Pousada País Tropical świetna lokalizacja w samym centrum Largo de Pelourinho. Właścicielka jest Polką a w recepcji pracuje (XII 2015) dziewczyna z Polski p. Ilona. Bardzo chętnie udzieli wszelkich pomocnych informacji. Cena niewygórowana, smaczne śniadania. | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 22 Gru 2020 00:02 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
mordamorda napisał(a): Gdzie najlepiej zatrzymać się na 2-3 dni w Salvadorze ? Którą część miasta polecacie pod kątem transportu, bliskości do różnych atrakcji etc ? Może macie jakiś sprawdzony hostel, może coś z airbnb. Bez luksusów, im niższa cena tym lepiej, dzięki, pozdrawiam Odświeżam temat. | |
| Autor: | Woy [ 22 Gru 2020 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: Salvador da Bahia |
Dla zmotoryzowanych dobrą opcją jest hotel Dom Passos. Ze wszystkich budżetowych hoteli z bezpłatnym parkingiem w cenie ten był położony najbliżej historycznego centrum, zaledwie kilka minut piechotą. Na miejscu bar szybkiej obsługi i dobre śniadania (w ramach śniadania możesz sobie zamówić np. hamburgera z baru). Za 4-osobowy pokój ze śniadaniem płaciliśmy 240 reali. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |