| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Safari safari,338,62313 | Strona 2 z 7 |
| Autor: | baggio777 [ 25 Kwi 2017 22:31 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Hej czy był ktoś z was z TUI w Kenii? Pytam bo chcemy się wybrać (pierwszy raz z biurem podróży) i zastanawiamy się jak jest na miejscu z wykupem safari, tzn w jakich cenach i jakie wybrac najlepiej. | |
| Autor: | cccc [ 25 Kwi 2017 22:45 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@baggio777 Jesli mozna zapytac, to ile dni, jaki program i jaka jest cena tej imprezy? Czesto wychodzi lepiej, poszukac lokalnego touroperatora, ustalic z nim program, ktory interesuje i przede wszystkim mozna wynegocjowac cene. | |
| Autor: | baggio777 [ 04 Maj 2017 20:04 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@cccc Wylot 7.06 na 7 dni w opcji AI cena 3400 PLN od osoby, na miejscu Safari dwa dni za 325 lub 425 USD od osoby (park Tsavo East). Co do ostaecznej ceny safari to dalej nie wiem ile wyniesie bo w jednym biurze TUI pani podelala mi jakis przykladowy cennik w ktorym to safari bylo za 425 USD od osoby a na ich stornie oraz w innym biurze TUI gośc mówił że ta cena to 325 USD od osoby. | |
| Autor: | cccc [ 04 Maj 2017 21:19 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@baggio777 Czyli cala impreza kosztuje od osoby u TUI: 3400 PLN (samolot z PL, hotel, wyzywienie) + 2 dni Safari Tsavo East za ok. $425??? Takie 2-dniowe Safari mozesz zamowic w lokalnych biurach, w zaleznosci od ilosci chetnych i sezonu za $214 - $300, jak np. tutaj: https://easternvacations-kenya.com/2-da ... st-safari/ | |
| Autor: | baggio777 [ 06 Maj 2017 17:39 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@cccc tak zgadza się mniej wiecej tyle wychodzi (choc cena juz nieco wzrosla ~3600) | |
| Autor: | cccc [ 06 Maj 2017 17:59 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
baggio777 napisał(a): Pytam bo chcemy się wybrać (pierwszy raz z biurem podróży) i zastanawiamy się jak jest na miejscu z wykupem safari, tzn w jakich cenach i jakie wybrac najlepiej. A jesli moge zapytac, to jakie macie doswiadczenia w podrozowaniu po Afryce i jak z angielskim? Na pewno sami musicie zadecydowac, ale ja bym zalatwial bez TUI. Przede wszystkim, to nie lubie podrozowac z grupa ludzi, nawet gdyby koszty byly troche mniejsze, czy takie same. jesli chodzi tylko i wylacznie o same finanse, to mozecie sprawdzic ceny przelotow, hotelu, safari na miejscu i porownac, co sie bardziej oplaca. | |
| Autor: | baggio777 [ 07 Maj 2017 13:46 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
W afryce jeszcze nie byliśmy. Jeśli chodzi o angielski to bez problemu. Podobnie jak Ty, my również nie lubimy za bardzo poruszać się w grupie ludzi. Finanse są ważne ale to nie jedyny wyznacznik. Już nieraz organizowaliśmy sobie sami takie wyjazdy (np. Tajlandia+Kambodża) ale tym razem chcieliśmy zrobić to bez wiekszych przygotowań poprzez biuro podróży stąd też ten wątek. | |
| Autor: | Paolo_ [ 19 Lip 2017 22:08 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Byłem z TUI w Kenii, konkretnie Diani Beach. Jeśli chodzi o Safari to ceny w biurach podróży z kosmosu, polecam wyjść "na miasto" i kupić w lokalnych mini biurach | |
| Autor: | lipa559 [ 29 Wrz 2017 22:48 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Witam. Info z początku września. Za dwudniowe safari płaciliśmy u lokalsa 215 USD od osoby i nocleg mieliśmy w hotelu Salt Lick Game Lodge (z wyżywieniem). W busiku który woził nas po parku byliśmy tylko we dwoje + kierowca więc pełna swoboda. Z tego co pamiętam Tui chciało 300 USD za takie safari. Pozdrawiam. | |
| Autor: | STUDNIAKOWALA [ 29 Wrz 2017 23:40 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Ja mogę polecić bardzo fajnego człowieka w Mombasie, dwa lata temu obwiózł nas po kilku parkach w Kenii, wtedy jeszcze vanem, teraz ma już jeepa | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 30 Wrz 2017 00:41 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
W Salt Lick podobało mi się strasznie. Super miejsce (choć pewnie są lepsze), chętnie bym wrócił. Ogólnie safari z biura (TUI, Itaka czy Rainbow) zawsze będzie droższe niż z miasta lub lokalsa. Zbyt długi jest łańcuszek pośredników i zbyt wiele osób do wykarmienia. Płacisz jednak ze duuużo wyższe prawdopodobieństwo lepiej wykonanej usługi. Z resztą pisałem o tym wcześniej: safari,338,62313#p704782 | |
| Autor: | yarwar [ 19 Kwi 2018 15:33 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Czy ktoś może polecić kogoś z kim był na safari? Posty w tym temacie są dość stare, może ktoś coś ma "świeżego"? Okolice Mombasy, interesuje mnie Tsavo East. | |
| Autor: | Anonymous [ 19 Kwi 2018 16:27 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Ja bym polecil Marka z ktorym bylem na safari, aczkolwiek Marek juz byl wiec watpie czy pojedzie jeszcze raz.. a tak na powaznie to Safari nie trzeba wcale zalatwiac z wyprzedzeniem, przylatujac do Kenii, Tanzanii - kazda lokalna osoba na miejscu bedzie probowac ci wcisnac Safari - mozna sie targowac - ale tak okolo 100$ za dzien to dobra cena. Im wieksza grupa tym tez nizsza cena - 5 to optymalnie, w szczycie sezonu nie ma znaczenia, poza czasem bedzie mniej ludzi w aucie z czym wiaze sie wyzszy koszt.Mysmy obok w Tanzani przyjechali do hostelu o 22, i o 22:30 zamowilismy Safari na nastepny dzien z wyjazdem o 6 rano od kogos z ulicy bo zgodzil sie na rozsadna cene (100$ za dzien za osobe).Wypozyczenie auta samemu tez wcale nie jest zla opcja. Miej na uwadze ze po Safari sie jezdzi jak po zwyklym parku z drogami. Podazaj tam gdzie widzisz wiele samochodow i tyle. Zaoszczedzisz z polowe kasy robiac to samemu. | |
| Autor: | ZielonyTygrys [ 27 Maj 2018 15:13 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Witam. Wybieram sie do Kenii za miesiąc i też szukam informacji gdzie kupic safari. Może macie jakies strony www lub chociaż nazwe sprowadzonych, lokalnych biur organizujących safari w okolicy diani beach. Pozwolilo by mi to ograniczyc czas na poszukiwania. Od beach boysow nie chce kupić.Dzięki z gory za info. | |
| Autor: | justysia75 [ 27 Maj 2018 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Dobry wieczór. Rok temu byliśmy całą rodziną na dwudniowym safari z Kennedy'm. Było na prawdę bardzo profesjonalnie. Niezapomniana przygoda w parkach jak i dojazd i powrót z nich;-) to jego strona: http://www.kennedy-safaris.com/main.html a to co mieliśmy szczęście zobaczyć...-tylko dla osób o mocnych nerwach W razie pytań chętnie napiszę co i jak to w naszym przypadku wyglądało. | |
| Autor: | akot [ 11 Sie 2018 17:18 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Lipiec 2018 - safari Tsavo east zarezerwowane u Kenedyego ,mailowo z Polski, 2 dni za195 USD od osoby, wszystko w porządku , profesjonalnie, bez żadnych uwag, wyspa Wasini 50 USD. Naprawdę porządny gość ten Kenedy. Polecam dla tych co nie chcą rezerwować od przypadkowych osobników. | |
| Autor: | mufl26 [ 02 Sty 2019 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
-- 02 Sty 2019 22:56 -- Paolo_ napisał(a): Byłem z TUI w Kenii, konkretnie Diani Beach. Jeśli chodzi o Safari to ceny w biurach podróży z kosmosu, polecam wyjść "na miasto" i kupić w lokalnych mini biurach Polecasz takie jednodniowe safari? Jedziemy z Tui, okazuje sie, że na miejscu jest 6 pełnych dni, więc żal nam czasu na 2 dniowe safarii i zastanawiam się właśnie nad takim jednodniowym. -- 02 Sty 2019 22:58 -- akot napisał(a): Lipiec 2018 - safari Tsavo east zarezerwowane u Kenedyego ,mailowo z Polski, 2 dni za195 USD od osoby, wszystko w porządku , profesjonalnie, bez żadnych uwag, wyspa Wasini 50 USD. Naprawdę porządny gość ten Kenedy. Polecam dla tych co nie chcą rezerwować od przypadkowych osobników. A co uważasz o safari na 1 dzień? Też dałoby radę zobaczyć co ważne? | |
| Autor: | maxima [ 02 Sty 2019 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
a co to jest ważne na safari wg Ciebie? konkretne drzewa? trawa? | |
| Autor: | mufl26 [ 03 Sty 2019 14:03 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
maxima napisał(a): a co to jest ważne na safari wg Ciebie? konkretne drzewa? trawa? | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 03 Sty 2019 14:53 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Primo: na safari warto. Secundo: jednodniowe lepsze od żadnego, dwudniowe lepsze od jednodniowego Moim zdaniem na jeden dzień w okolice Tsavo to będzie głównie jazda autem i raczej bez sensu. Ale jest bliżej PN Shimba i to może mieć sens. Ale tam nie byłem więc o jakości się nie wypowiem. | |
| Strona 2 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |