| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Safari safari,338,62313 | Strona 7 z 7 |
| Autor: | j_a [ 20 Kwi 2026 18:44 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Oni potrafią być elastyczni, my np. przejechaliśmy przez Masai Mara między dwoma bramami bez opłaty, ponieważ droga poza parkiem była zalana, jak się okazało. Załatwił to telefonem dyrektor hotelu, nikt nie robił problemu, z drugiej strony nie było to całkiem oczywiste. Ale żeby nabyć bilety w innej cenie(?) niż w cenniku? @tomeki mógłbyś podać szczegóły? Może coś źle zrozumiałem. | |
| Autor: | tetr1s [ 20 Kwi 2026 18:52 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@j_a to Afryka, więc wszystko jest możliwe | |
| Autor: | j_a [ 20 Kwi 2026 20:26 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Korupcja w Afryce oczywiście jest, nie będę oceniał jak kto sobie radzi. Także turysta. | |
| Autor: | zawiert [ 26 Kwi 2026 21:41 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Podbiję temat: W sierpniu będziemy w Kenii na wolontariacie i mamy realnie 5 dni luzu w Nairobi. Normalnie żal nie pojechać do Masai Mara, zwłaszcza że akurat jest to czas wielkiej migracji, ale przy 4os to wychodzi fura kasy, nawet w wersji eco. Mamy jedno doświadczenie self safari z Botswany, ale z tego co widzę i co piszecie to Kenia nie jest w tym klimacie i nie ma co się silić na całkowicie self. Z drugiej strony opcja agencja i obwozimy Was też chyba wypada słabo. Są jakieś formy pośrednie? Termin i liczba dni niestety jest nie do ruszenia. Zależy nam na kotach i wielkich stadach, słonie żyrafy i zebry mamy już dość mocno przerobione | |
| Autor: | opo [ 26 Kwi 2026 23:00 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@zawiert safari,338,62313&p=1595479&hilit=Talek#p1595479 Post #75 | |
| Autor: | j_a [ 27 Kwi 2026 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Moim zdaniem do zrobienia samodzielnie. Pick up do wynajęcia w Nairobi, trasa ma dwie zasadnicze trudności, wyjazd z Nairobi i przejazd przez Wielką Dolinę Ryftową, gdzie są strome podjazdy i sznur ciężarówek. W Masai Mara drogi są ok, przynajmniej przy dobrej pogodzie. Z drugiej strony przy 5 osobach może jakoś skalkulujesz auto z kierowcą, zależy kto płaci | |
| Autor: | tomeki [ 01 Cze 2026 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
-- 01 Cze 2026 16:42 -- Musisz z miejscowymi pogadać, oni wiedzą co i jak zrobić, żeby było taniej. Przecież oni wszyscy się znają jak łyse konie, a kasę każdy lubi zgarnąć. j_a napisał(a): Mnie się wydawało, że ceny wstępu są dokładnie określone https://www.masaimara.travel/park-entry-fees.php Zaintrygowałeś mnie tym "załatwili po taniości". -- 01 Cze 2026 16:52 -- @zawiert do Masia Mara można dojechac jakimś transportem zorganizowanym, wynajęcie jeepa z Nairobi będzie trochę kosztowało. Pamiętaj, że do Masai Mara nie wpuszczą Cię własnym autem, więc i tak będziesz musiał dogadać się z jakimś miejscowym właścicielem auta przeznaczonego do podroży po parku. To nie jest problem, sami Cię znajdą. Niestety, nie mam kontaktu do tych naszych przewodników, bo wszystko odbyło się już na miejscu przed bramą. | |
| Autor: | j_a [ 03 Cze 2026 15:34 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
Dwie rzeczy. Jeździłem wynajętym autem po Masai Mara, więc nie wiem co to znaczy, że nie wpuszczą. Widziałem też kilku kierowców w ewidentnie swoich/wynajętych autach. Wjeżdżania "na lewo" do Masai Mara, bo tak rozumiem ten wpis, to raczej nie będę komentował bo po co. | |
| Autor: | tomeki [ 09 Cze 2026 20:50 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
@j_a kiedy jeździłeś i kiedy widziałeś te prywatne auta w Masai Mara? W 2024 roku? Ja byłem w lutym 2026. Przed wjazdem do Masai Mara stoi duża tablica z informacją, że od listopada 2025 na podstawie decyzji Chief Rangera do parku można wjeżdżać tylko autami specjalnie przystosowanymi do jazdy w safari. Decyzja jest następstwem wypadku, któremu ulegli turyści zwiedzający Masai Mara swoim cywilnym autem. W cenniku na stronie internetowej parku znajdziesz tylko pozycję opłaty za wjazd "Safari vehicle" i truck. Nie wpuszczają nawet aut typu Land Cruiser. Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd. | |
| Autor: | j_a [ 12 Cze 2026 11:59 ] |
| Temat postu: | Re: Safari |
-- 12 Cze 2026 10:54 -- O decyzji, że po parku można jeździć tylko autami do tego przystosowanymi oraz wprowadzono kontrolę, czytałem już w połowie 2024 o ile pamiętam. Przy czym określenie safari vehicle obejmuje/obejmowało np. Toyoty Hilux 4x4, po weryfikacji na bramie. No takie afrykańskie zwyczaje. Od tamtej pory są jeszcze w necie strony, gdzie piszą o zakazie jazdy własnym autem. Ograniczenie to było (jest?) wykorzystywane do naganiania sobie klientów, co jest oczywiste w tym rejonie świata. Nie twierdzę, że nie masz racji, natomiast nie słyszałem z innego źródła o takim twardym zakazie. Niestety w najbliższym czasie nie wybieram się raczej ponownie do Masai Mara, więc osobiście tego nie zweryfikuję. Sądzę, że zainteresowani samodzielnym prowadzeniem auta powinni dokładnie zweryfikować to przed wyjazdem przez kontakt z wypożyczalnią i swoim campem/hotelem w Masai Mara lub okolicy. https://www.hilmuks.com/masai-mara-self-drive-rules/ | |
| Strona 7 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |