Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rzym
rzym,1317,2666
Strona 2 z 16

Autor:  kredka [ 10 Maj 2012 08:30 ]
Temat postu:  Re: Rzym

orfik11 napisał(a):
Chętnie zjem dobre włoskie spaghetti bolognese.


Pozwolę sobie na mały off topic, ale we Włoszech coś takiego jak "spaghetti alla bolognese" nie istnieje. Ta nazwa jest wymyślona przez/dla turystów, więc oczywiście jeśli się o takie coś poprosi, to kelner będzie wiedział o co chodzi. W niektórych menu nawet funkcjonuje jako pozycja.
Natomiast prawidłową nazwą powinno być "spaghetti al ragù", choć Włosi do sosu ragù niechętnie używają spaghetti, wolą raczej inne rodzaje makaronu.
[/off topic]

Autor:  mm0512 [ 10 Maj 2012 12:38 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Powiem więcej, jeżeli jakaś restauracja we Włoszech proponuje "spaghetti bolognese" to znaczy, że to jest masówka i tandeta nastawiona na turystów. Tak jak kredka napisała, sos we Włoszech nie nazywa się "bolognese", ponadto Włosi uważają, że spaghetti nie nadaje się do tego sosu. Spaghetti jest zbyt wąski, najczęściej widziałem z tym sosem świeże fettuccine lub tagliatelle.

Autor:  sebalodz [ 12 Maj 2012 12:05 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Komor napisał(a):
Dodam jeszcze kilka info ode mnie.
Warto skoczyć na jedzonko na Piazza del Drago 10 do rest. II Potentino na Zatybrzu.
Za 8 EUR (na osobę) zjedliśmy tam pyszny obiadek z Antipaso oraz deserkiem i pół litra wina, bardzo dobrego.
http://g.co/maps/s8vvj


Powiem tak... byłem tam 28 marca i jak dla mnie porażka , może i nie drogo natomiast jedzenie mocno średnie, pomijając kelnera co strzelał focha :D

Autor:  Komor [ 18 Maj 2012 11:45 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Nam smakowało, wzięliśmy Lasagne i pizze jakąś, jedno i drugie bardzo dobre.
A połowicznie obsługiwał nas chyba właściciel, fakt kelnerzy są i przygłupawi niektórzy tam... podali nam szklanki do białego wina ;) Nie wiem czy to tradycja, ale zazwyczaj wino pije z kieliszka albo butelki ;)

Autor:  miszti [ 02 Paź 2012 12:58 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Moglibyście polecić mi jakieś tanie markety spożywcze, które działają na terenie Włoch? Wiem, że jest Lidl i Eurospin. Coś jeszcze? Będę mieszkał na ulicy Pietro Cartoni. może ktoś wie o sklepach w okolicy miejsca mojego noclegu?

Autor:  margarita888 [ 02 Paź 2012 13:11 ]
Temat postu:  Re: Rzym

http://www.carrefour.it/supermercati-ce ... 0&cmd=view

Jest i carrefour :) Wszystkie oznaczone na stronie. Nabliżej via Pietro Cartoni jest przy via Donna Olimpia.

Autor:  Maciek78 [ 02 Paź 2012 13:32 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Masz też dwa CONADy:
- via Paola Falconieri 89-91
- via Raffaele Balestra 16/18

Conad:
http://www.conad.it/conad/it/home.html

Autor:  kredka [ 02 Paź 2012 14:03 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Przy Piazza Dunant masz discount Todis i supermarket Sma. Jeśli będziesz dojeżdżał z/do centrum tramwajem nr 8 (co jest najwygodniejszym sposobem dostania się z Monteverde do centrum), to i tak idąc na/z przystanku będziesz musiał przez Piazza Dunant przejść, więc nie sposób tych sklepów przeoczyć.

Autor:  miszti [ 02 Paź 2012 15:54 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Super, wielkie dzięki :) Mam nadzieję, że ceny w tych marketach będą przystępne :)

Autor:  kredka [ 02 Paź 2012 17:20 ]
Temat postu:  Re: Rzym

W Todis zwykle niższe niż w innych supermarketach, w końcu to discount porównywalny do polskiego Lidla lub Biedronki.
Przykładowa gazetka http://www.todis.it/sfoglia_xml_lazio_u ... oglia.html

Choć w innych miejscach, w zależności od promocji, też można kupić coś taniej. Czasem jednak aby skorzystać z promocji trzeba mieć kartę stałego klienta danego sklepu.

Autor:  cieplix [ 03 Paź 2012 13:33 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Maciek78 napisał(a):
Masz też dwa CONADy:
- via Paola Falconieri 89-91
- via Raffaele Balestra 16/18

Conad:
http://www.conad.it/conad/it/home.html



Conad i taniość - te słowa sobie zaprzeczają. Ten sam artykuł w Carrefourze będzie 30-50% taniej.

Autor:  cieplix [ 03 Paź 2012 13:34 ]
Temat postu:  Re: Rzym

kredka napisał(a):
W Todis zwykle niższe niż w innych supermarketach, w końcu to discount porównywalny do polskiego Lidla lub Biedronki.
Przykładowa gazetka http://www.todis.it/sfoglia_xml_lazio_u ... oglia.html

Choć w innych miejscach, w zależności od promocji, też można kupić coś taniej. Czasem jednak aby skorzystać z promocji trzeba mieć kartę stałego klienta danego sklepu.


Potwierdzam, w tym roku w Anzio z braku EuroSpina (najtańszy bez dwóch zdań sklep w IT) korzystaliśmy z Todisa (nie mylić z Tuodis). Ceny spoko, promocje dobre, wino tanie i zdrowe :)

Autor:  kredka [ 03 Paź 2012 13:58 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Informacja dla turystów, którzy mają zamiar zjeść swój prowiant bądź np. zakupiony kawałek pizzy gdzieś na ławce w centrum historycznym Rzymu. Burmistrz przedłużył zakaz biwakowania, który obowiązywał latem do końca tego roku. Kara za jedzenie lub szeroko rozumiane "biwakowanie" może wynieść do 500 euro.

Autor:  nrm [ 10 Paź 2012 09:47 ]
Temat postu:  Re: Rzym

nie wiedziałem, że jedzenie kanapki cyz pizzy to biwakowanie. a wolno się napić? ;)

Autor:  marcel.79 [ 10 Paź 2012 10:30 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Ktoś poleca jakiś tani dyskont koło Termini?
Z góry dzięki.

Autor:  margarita888 [ 10 Paź 2012 10:41 ]
Temat postu:  Re: Rzym

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat ... 3,1,0.html

Można jeść, ale papierki do kosza :)

Autor:  kredka [ 10 Paź 2012 10:51 ]
Temat postu:  Re: Rzym

No tak, Alemanno się gęsto z tego tłumaczył, szczególnie w perspektywie przyszłorocznych wyborów. Aczkolwiek tego lata kilkakrotnie sama byłam świadkiem upomnienia turystów, którzy jedli prowiant rozłożeni na schodach kościołów. Wszystko ma swoje granice i tego warto przestrzegać.

Autor:  margarita888 [ 10 Paź 2012 10:56 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, są miejsca, w których po prostu nie wypada robić sobie pikniku. Przy Fontannie di Trevi ten zakaz ciągle obowiązuje, bo gonią każdego z jedzeniem.

Autor:  malyczak [ 25 Paź 2012 21:35 ]
Temat postu:  Re: Rzym

Właśnie wróciłem z Rzymu. Polecam taverne w niedalekiej odległości od zamku i Watykanu
http://www.anticatavernamangiabene.it/e ... estaurant/

Autor:  Martinelli [ 28 Paź 2012 18:43 ]
Temat postu:  Re: Rzym

a czy kojarzycie jakiś todis w centrum rzymu lub jak najbliżej centrum ?

na ich stronie wyskakują mi same na dalekich przedmieściach.

Strona 2 z 16 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/