| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rzym rzym,1317,2666 | Strona 2 z 16 |
| Autor: | kredka [ 10 Maj 2012 08:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
orfik11 napisał(a): Chętnie zjem dobre włoskie spaghetti bolognese. Pozwolę sobie na mały off topic, ale we Włoszech coś takiego jak "spaghetti alla bolognese" nie istnieje. Ta nazwa jest wymyślona przez/dla turystów, więc oczywiście jeśli się o takie coś poprosi, to kelner będzie wiedział o co chodzi. W niektórych menu nawet funkcjonuje jako pozycja. Natomiast prawidłową nazwą powinno być "spaghetti al ragù", choć Włosi do sosu ragù niechętnie używają spaghetti, wolą raczej inne rodzaje makaronu. [/off topic] | |
| Autor: | mm0512 [ 10 Maj 2012 12:38 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Powiem więcej, jeżeli jakaś restauracja we Włoszech proponuje "spaghetti bolognese" to znaczy, że to jest masówka i tandeta nastawiona na turystów. Tak jak kredka napisała, sos we Włoszech nie nazywa się "bolognese", ponadto Włosi uważają, że spaghetti nie nadaje się do tego sosu. Spaghetti jest zbyt wąski, najczęściej widziałem z tym sosem świeże fettuccine lub tagliatelle. | |
| Autor: | sebalodz [ 12 Maj 2012 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Komor napisał(a): Dodam jeszcze kilka info ode mnie. Warto skoczyć na jedzonko na Piazza del Drago 10 do rest. II Potentino na Zatybrzu. Za 8 EUR (na osobę) zjedliśmy tam pyszny obiadek z Antipaso oraz deserkiem i pół litra wina, bardzo dobrego. http://g.co/maps/s8vvj Powiem tak... byłem tam 28 marca i jak dla mnie porażka , może i nie drogo natomiast jedzenie mocno średnie, pomijając kelnera co strzelał focha | |
| Autor: | Komor [ 18 Maj 2012 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Nam smakowało, wzięliśmy Lasagne i pizze jakąś, jedno i drugie bardzo dobre. A połowicznie obsługiwał nas chyba właściciel, fakt kelnerzy są i przygłupawi niektórzy tam... podali nam szklanki do białego wina | |
| Autor: | miszti [ 02 Paź 2012 12:58 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Moglibyście polecić mi jakieś tanie markety spożywcze, które działają na terenie Włoch? Wiem, że jest Lidl i Eurospin. Coś jeszcze? Będę mieszkał na ulicy Pietro Cartoni. może ktoś wie o sklepach w okolicy miejsca mojego noclegu? | |
| Autor: | margarita888 [ 02 Paź 2012 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
http://www.carrefour.it/supermercati-ce ... 0&cmd=view Jest i carrefour | |
| Autor: | Maciek78 [ 02 Paź 2012 13:32 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Masz też dwa CONADy: - via Paola Falconieri 89-91 - via Raffaele Balestra 16/18 Conad: http://www.conad.it/conad/it/home.html | |
| Autor: | kredka [ 02 Paź 2012 14:03 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Przy Piazza Dunant masz discount Todis i supermarket Sma. Jeśli będziesz dojeżdżał z/do centrum tramwajem nr 8 (co jest najwygodniejszym sposobem dostania się z Monteverde do centrum), to i tak idąc na/z przystanku będziesz musiał przez Piazza Dunant przejść, więc nie sposób tych sklepów przeoczyć. | |
| Autor: | miszti [ 02 Paź 2012 15:54 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Super, wielkie dzięki | |
| Autor: | kredka [ 02 Paź 2012 17:20 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
W Todis zwykle niższe niż w innych supermarketach, w końcu to discount porównywalny do polskiego Lidla lub Biedronki. Przykładowa gazetka http://www.todis.it/sfoglia_xml_lazio_u ... oglia.html Choć w innych miejscach, w zależności od promocji, też można kupić coś taniej. Czasem jednak aby skorzystać z promocji trzeba mieć kartę stałego klienta danego sklepu. | |
| Autor: | cieplix [ 03 Paź 2012 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Maciek78 napisał(a): Masz też dwa CONADy: - via Paola Falconieri 89-91 - via Raffaele Balestra 16/18 Conad: http://www.conad.it/conad/it/home.html Conad i taniość - te słowa sobie zaprzeczają. Ten sam artykuł w Carrefourze będzie 30-50% taniej. | |
| Autor: | cieplix [ 03 Paź 2012 13:34 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
kredka napisał(a): W Todis zwykle niższe niż w innych supermarketach, w końcu to discount porównywalny do polskiego Lidla lub Biedronki. Przykładowa gazetka http://www.todis.it/sfoglia_xml_lazio_u ... oglia.html Choć w innych miejscach, w zależności od promocji, też można kupić coś taniej. Czasem jednak aby skorzystać z promocji trzeba mieć kartę stałego klienta danego sklepu. Potwierdzam, w tym roku w Anzio z braku EuroSpina (najtańszy bez dwóch zdań sklep w IT) korzystaliśmy z Todisa (nie mylić z Tuodis). Ceny spoko, promocje dobre, wino tanie i zdrowe | |
| Autor: | kredka [ 03 Paź 2012 13:58 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Informacja dla turystów, którzy mają zamiar zjeść swój prowiant bądź np. zakupiony kawałek pizzy gdzieś na ławce w centrum historycznym Rzymu. Burmistrz przedłużył zakaz biwakowania, który obowiązywał latem do końca tego roku. Kara za jedzenie lub szeroko rozumiane "biwakowanie" może wynieść do 500 euro. | |
| Autor: | nrm [ 10 Paź 2012 09:47 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
nie wiedziałem, że jedzenie kanapki cyz pizzy to biwakowanie. a wolno się napić? | |
| Autor: | marcel.79 [ 10 Paź 2012 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Ktoś poleca jakiś tani dyskont koło Termini? Z góry dzięki. | |
| Autor: | margarita888 [ 10 Paź 2012 10:41 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat ... 3,1,0.html Można jeść, ale papierki do kosza | |
| Autor: | kredka [ 10 Paź 2012 10:51 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
No tak, Alemanno się gęsto z tego tłumaczył, szczególnie w perspektywie przyszłorocznych wyborów. Aczkolwiek tego lata kilkakrotnie sama byłam świadkiem upomnienia turystów, którzy jedli prowiant rozłożeni na schodach kościołów. Wszystko ma swoje granice i tego warto przestrzegać. | |
| Autor: | margarita888 [ 10 Paź 2012 10:56 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, są miejsca, w których po prostu nie wypada robić sobie pikniku. Przy Fontannie di Trevi ten zakaz ciągle obowiązuje, bo gonią każdego z jedzeniem. | |
| Autor: | malyczak [ 25 Paź 2012 21:35 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Właśnie wróciłem z Rzymu. Polecam taverne w niedalekiej odległości od zamku i Watykanu http://www.anticatavernamangiabene.it/e ... estaurant/ | |
| Autor: | Martinelli [ 28 Paź 2012 18:43 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
a czy kojarzycie jakiś todis w centrum rzymu lub jak najbliżej centrum ? na ich stronie wyskakują mi same na dalekich przedmieściach. | |
| Strona 2 z 16 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |