| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rzym rzym,1317,2666 | Strona 8 z 16 |
| Autor: | mdps [ 30 Kwi 2015 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Carlo Monti na Zatybrzu - bardzo przystępne ceny, pyszna pizza, tiramisu i wino Lodziarnia La Palma, w moim odczuciu przereklamowana, jakoś mnie ich lody nie zachwyciły specjalnie. | |
| Autor: | voytek77 [ 07 Maj 2015 12:39 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
A ja znów z takim pytaniem... Czy ktoś z Was korzystał z włoskiego Groupona? Są bardzo ciekawe pozycje w samym centrum Rzymu i to z rzeczywistym sporym rabatem (nawet do 80%). Na przykład pizza - "all you can eat" z piwem za 16E/2 os; 2/3daniowa kolacja z napojami i coperto np 20-25E za 2 os. Tylko czy ktoś korzystał i nie ma żadnych problemów? Czy w ogóle warto? Trafiłem już na osobny wątek o zakupach grupowych... | |
| Autor: | Ladislao [ 13 Maj 2015 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Od siebie moge polecić restauracyjkę z pyszną pizzą i pastą w okolicach bazyliki San Giovani di Laterano - Spaccio Pasta na via Fillberto. Cenowo przystepna (pizza 6-8 euro, pasta 7-9 euro, peroni 4,5 euro duże). Opinie: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html Dodatkowo ktoś pytał o buffet. Przechodziłem obok takowego, blisko Fontanny di Trevi - Bistot Qirino na Vialle delle Vergini. Cena 9 euro/osobe, zaglądałem przez szybkę sporo ludzi, jedzenie w podgrzewaczach też duży wybór. Opinie: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html | |
| Autor: | kredka [ 13 Maj 2015 17:10 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Cytuj: Dodatkowo ktoś pytał o buffet. Przechodziłem obok takowego, blisko Fontanny di Trevi - Bistot Qirino na Vialle delle Vergini. Cena 9 euro/osobe, zaglądałem przez szybkę sporo ludzi, jedzenie w podgrzewaczach też duży wybór. Opinie: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html Czasem tam jadam, nawet mam dodatkową zniżkę (prawidłowa nazwa Bistrot Quirino przy Via delle Vergini). Obsługa jest miła, wybór jedzenia całkiem duży i dość dobre. Restauracja (bufet) znajduje się w foyer teatru Quirino, można zajrzeć przez kotarę na scenę i miejsca siedzące na parterze. Za pierwszym razem jedzenie nakładają na białym talerzu, a przy kolejnej porcji wymieniają talerze na niebieskie, jeśli dobrze pamiętam. Mają zawsze 2 czy 3 rodzaje makaronu, 2 rodzaje mięs, dużo sałatek, dodatków, a oprócz tego sałatkę owocową + wodę w cenie. Ogólnie dla niewymagających - polecam. | |
| Autor: | topaz102 [ 22 Maj 2015 01:11 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Jeśli chodzi o groupon włoski to warto się zarejestrować, bo co jakiś czas wysyłają 5 euro w prezencie. W połączeniu ze zniżką w portalu, robi się nam atrakcyjna cena | |
| Autor: | blazejdaw [ 15 Cze 2015 17:42 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Ze swojej strony na "budżetowy" obiad mogę polecić knajpkę "Da Guliana", blisko Muzeum Watykańskiego. Łatwo znaleźć, bo przy samych kasach wciskano ulotki, a przy uliczce, gdzie stoi restauracja kelnerzy byli aż zbyt nachalni by do nich wejść. Jedzenie może nie jest wyjątkowe i z najwyższej półki, ale w skład zestawu za 10 euro (plus 10% napiwek) wchodzi: - Pizza (cztery smaki do wyboru) lub lasgne lub makaron z wybranym sosem (bolognese, carbonara itp.) - mix sałatkowy lub ziemniaki - napój (małe piwo lub napój gazowany lub woda lub kieliszek wina) - deserek - tiramisu lub mały kubeczek owoców Porcje głównego dania nie były specjalnie duże, ale myślę, że 10 euro za taki zestaw to było całkiem ok. | |
| Autor: | borcak [ 23 Lip 2015 14:37 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Jeśli to jest ta knajpa: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html to recenzje ma niezłe | |
| Autor: | paweł p [ 23 Lip 2015 15:41 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Mogę polecić piekarnię/pizzernię na via del Banco di Santo Spirito 44- przedłużenie mostu Świętego Anioła - z widokiem na zamek Św. Anioła. Szczególnie polecam pizzę z figami i szynką parneńską. Mają też wyroby regionalne. | |
| Autor: | KrzYchuu [ 18 Sie 2015 16:55 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Natomiast jeśli chcecie spróbować lodów tradycyjnych bardzo dobrych i w dobrej cenie, to polecam lodziarnie Gelateria La Romana mieści się ona na Via Venti Settembre 60 jest to skrzyżowanie z ulicą Via Piave, łatwo znaleźć z reguły jest kolejka aż na zewnątrz lokalu. Super lody, do wafla dają gorącą białą lub ciemną czekoladę,a na wierzch prawdziwą bitą śmietanę. Cena za 2 gałki to 2e. http://www.gelateriaromana.com/ | |
| Autor: | blazejdaw [ 28 Sie 2015 18:13 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
borcak napisał(a): O kurczę, faktycznie niezłe opinie. Najwidoczniej musieliśmy mieć kupę szczęścia wyjątkowo, bo nie było żadnych dodatkowych kosztów itp. itd., wszystko zgadzało się z ulotką. No ale jeśli są takie komentarze to nie ma co tego miejsca polecać | |
| Autor: | jaco027 [ 28 Sie 2015 18:36 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
cekace napisał(a): Ja radzę szukać lokali, które w nazwie mają Trattoria, w których przesiadują lokalsi. Smacznie i wiesz, że zapoznajesz się z miejscową tradycją i kulturą. Zdecydowanie polecam ta strategie. Co do poznawania kultury...to bym troche poelmizowal... ale obserwowanie zycia mieszkancow Rzymu w swoim naturalnym srodowisku - bezcenne. A ceny czesto 50% i mniej niz w miejscach turystycznych. | |
| Autor: | krasnal [ 28 Sie 2015 19:11 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html Tu chyba zjadłem najlepiej podczas ostatniego pobytu w Rzymie. Gallo Matto, Via di S. Maria Maggiore, 172 (okolice Bazyliki S. Maria Maggiore, pomiędzy Termini a Koloseum). | |
| Autor: | jaco027 [ 29 Sie 2015 17:56 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Troche od cenreum ale dojazd dobry: bus kolejka (kawalek do przejscia), ew. wlasny transport. Czasami nikt nie mowi po angielsku - 99% lokalesi. http://www.ristoranteziofrankie.it/ | |
| Autor: | tomson623 [ 29 Sie 2015 19:56 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Od siebie mogę dorzucić knajpkę niedaleko termini. W środku lokalsi, obsługa wyluzowana bez nadęcia. Polecam pizze quatrro formagi i domowe winko:) Ristorante Mamma Mia http://www.tripadvisor.co.uk/1902528?m=19905 Viale Manzoni, 52, 00185 Rome Italy | |
| Autor: | voytek77 [ 01 Wrz 2015 13:58 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Podzielę się też moim sposobem na niedrogie jadło w Rzymie. Jeszcze nie sprawdzone, bo do Rzymu wybieram się pod koniec miesiąca, ale zaplanowałem sobie to już w ten sposób: Od jakiegoś czasu regularnie obserwuję włoskiego Groupona. Często rozdają kody na 20% zniżki. Dzięki temu kupiłem kilka grouponów, oprócz posiłków też np. lody przy Piazza Navona. Średnio koszt menu: przystawka + mega pizza + deser + napój/wino wyszło z kuponem ok. 13 Euro za 2 osoby, a zestaw przystawka + makarony (jesz ile chcesz) + deser + napój 16 Euro. Nocujemy przy Lateranie, więc większość restauracji znaleźliśmy w promieniu 1 km od naszego miejsca noclegu. Minusem jest fakt, że trzeba wcześniej rezerwować - musimy więc mieć zaplanowane co i jak. Poza tym realizacja grouponów z reguł między 19 a 23, więc pora dla nas kolacyjna. Plusy? Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Poza tym liczymy na to, że raczej z oferty takiej korzystają miejscowi, a nie turyści. Poza tym fajna oferta na włoskim grouponie za polecenie. Można np. polecić wujkowi/siostrze/znajomym i z ich konta dokonać z polecającego linku rejestracji, a później zakupu - po paru dniach wpada na konto 6 Euro (sprawdzone 3 razy). Jeśli ktoś jest w stanie sobie w ten sposób zaplanować pobyt w Rzymie to myślę, że jest to całkiem ciekawa oferta. | |
| Autor: | orfik11 [ 01 Wrz 2015 14:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Witam. A ja ze swojej strony powiem, że zawsze stołuję się w restauracji Carlo Manto/ Via della Lungaretta, 101, 00153 Roma, Włochy/ i nigdy się nie zawiodłem. Dobre jedzenie w bardzo przystępnych cenach. Mogę gorąco polecić. Pozdrawiam | |
| Autor: | voytek77 [ 01 Wrz 2015 14:50 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
orfik11 napisał(a): Witam. A ja ze swojej strony powiem, że zawsze stołuję się w restauracji Carlo Manto/ Via della Lungaretta, 101, 00153 Roma, Włochy/ i nigdy się nie zawiodłem. Dobre jedzenie w bardzo przystępnych cenach. Mogę gorąco polecić. Pozdrawiam Pewnie to to sławne Carlo Menta na Zatybrzu, znajomy jest w Rzymie 2-3 razy w roku i za każdym razem się tam stołuje. Mówi, że był okres, kiedy było gorzej, ale w tym sezonie znów mocno się ponoć poprawili | |
| Autor: | orfik11 [ 01 Wrz 2015 16:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Witam. Tak, to ta sama. Kilka razy już tam się stołowałem i serio jestem zadowolony, również osoby które ze mną były wyrażały się pochlebnie. Do tego ceny są na prawdę przystępne. Co prawda ostatni raz byłem tam w listopadzie 2014 roku ale wszystko co jadłem było dobre i nie drogie. Polecam. Pozdrawiam | |
| Autor: | Idzik [ 18 Wrz 2015 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Carlo Manto/ Via della Lungaretta a tak moge spytac orientacyjnie jak tam z kosztami? byłem dawno już w Rzymie (menu dnia- koło fontanny di trevi)- 7e/os ale to 2lata temu. jakie te przystepne ceny? | |
| Autor: | orfik11 [ 18 Wrz 2015 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Witam. Spaghetti/dobre/ cena ok. 5-6 euro, pizza od chyba 3-4 euro, generalnie to można za ok. 9-10 euro pojeść i napić się do obiadu czy kolacji wina. Ja za trzy osoby z posiłkami dla każdego/ np. pizza i spaghetti na osobę/ oraz napoje w tym 0,5 litra karafka wina płacę ok. 32-35 euro z koperto. Pozdrawiam | |
| Strona 8 z 16 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |