| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rzym rzym,1317,2666 | Strona 7 z 16 |
| Autor: | zapiorko [ 14 Sty 2015 12:01 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Pasta Imperiale Via dei Coronari 160 | |
| Autor: | ulasko_88 [ 19 Sty 2015 17:01 ] | ||
| Temat postu: | Re: Rzym | ||
Dziękuję za wszystkie wskazówki, gdzie i jak zjeść bezglutenowo, teraz ja podzielę się naszymi odkryciami z wyjazdu, których chyba jeszcze nie widziałam na forum: - absolutny numer 1 jeśli chodzi o lunch czy obiad - Salento salato (Via Borgo Pio, w bocznej uliczce pomiędzy Watykanem a zamkiem św. Anioła). Wszystko świeże, bardzo krótka karta, codziennie zmieniana. Przykładowe ceny: lasagne 7 euro, ryż z pomidorami i mozarellą 7 euro, warzywa z pieca 6 euro, kieliszek wina chyba 4 euro. - i dwa naprawdę godne polecenia miejsca na spędzenie wieczoru: La Prosciutteria (Via Della Panetteria, niedaleko fontanny di Trevi - rewelacyjne deski serów i wędlin, bardzo dobre wino, ale trudno dostać stolik, nam się udało tylko dlatego, że byłyśmy tam po 17 i dorwałyśmy ostatni wolny, potem do wejścia stała kolejka;) ) Enoteca Provincia Romana - vis a vis kolumny Trajana, mała knajpka o ascetycznym nowoczesnym wystroju, promująca lokalne wina (głównie z Lacjum) i sery oraz wędliny. Ciche i spokojne miejsce, ale bardzo mi się podobało. -- 19 Sty 2015 17:02 -- przepraszam za takie wielkie zdjęcie poniżej, nie wiem, jak je zmniejszyć. a na nim właśnie la prosciutteria.
| |||
| Autor: | INQA [ 28 Sty 2015 13:46 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Potwierdzam, w piątek byłam w Carlo Menta na Zatybrzu -doskonałe jedzenie w niewielkich cenach ( np ceny pizzy na cienkim cieście zaczynają się od 2-3 euro). Szybka i miła obsługa ! | |
| Autor: | voytek77 [ 01 Lut 2015 20:52 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
INQA napisał(a): Potwierdzam, w piątek byłam w Carlo Menta na Zatybrzu -doskonałe jedzenie w niewielkich cenach ( np ceny pizzy na cienkim cieście zaczynają się od 2-3 euro). Szybka i miła obsługa ! Zapamiętałem to miejsce z wizyty 9 lat temu, nie wiedziałem tylko, jak się nazywa - teraz dopiero "wyguglowałem" i wspomnienia wróciły | |
| Autor: | kredka [ 01 Lut 2015 23:02 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Nie doliczają za serwis. Mile widziany jest napiwek, jak wszędzie, ale to już od was zależy, | |
| Autor: | krasnal [ 06 Lut 2015 16:45 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Doliczają 1,5€/os.. Tu masz m.in. zdjęcia menu: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... tml#photos | |
| Autor: | kredka [ 06 Lut 2015 17:36 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
To chyba jakaś nowość, bo ja nie pamiętam, żeby doliczali Ale, jak wspomniałam, raczej się tam już nie wybieram, więc dla to jeszcze jeden powód słuszności tej decyzji. | |
| Autor: | voytek77 [ 06 Lut 2015 22:18 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
A jak to w Rzymie jest, czy zazwyczaj ceny są wystawione/wywieszone przed lokalem, czy raczej nie? Będziemy szukać czegoś taniego na miejscu, ale nie wiemy, po czym się orientować | |
| Autor: | krasnal [ 06 Lut 2015 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Zazwyczaj są. | |
| Autor: | INQA [ 06 Lut 2015 22:49 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
W większości knajpek są na zewnątrz. Ale idź tam, gdzie siedzą miejscowi (np Antica Taverna albo La Locanda del Tiempo - REWELACJA !!! ) | |
| Autor: | DonCorrado [ 07 Lut 2015 00:49 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Czytałem ten temat, ale dla mnie okazał się niestety nie wypałem po dotarciu na miejsce Z obserwacji jednak na miejscu polecam jak większość Zatybrze, super klimat, bardzo dobre ceny w porównaniu do centrum, brak nachalnych sprzedawców i naganiaczy. | |
| Autor: | kleyo [ 07 Lut 2015 13:47 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
DonCorrado napisał(a): ale jak ktoś jedzie budżetowo to polecam samemu przyrządzać posiłki, i w nagrodę wybrać się czasem do knajpy Tutaj się nie zgodzę, ja uważam że oszczędzać należy na elementach "praktycznych" (czyli transport głównie, ewentualnie noclegi), ale na kwestiach "doznaniowych" powinno się wyciskać jednak z wyjazdu więcej. Ja wolę spać na lotnisku niż w hotelu, ale spróbować miejscowego jedzonka, a nie kimać w hotelu i jeść kabanosy Oczywiście chodzi mi o obiady głównie, może jeszcze kolacje, bo śniadanko to sobie na wyjazdach robię z rzeczy kupionych w jakimś markecie. | |
| Autor: | DonCorrado [ 07 Lut 2015 16:03 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
kleyo napisał(a): DonCorrado napisał(a): ale jak ktoś jedzie budżetowo to polecam samemu przyrządzać posiłki, i w nagrodę wybrać się czasem do knajpy Tutaj się nie zgodzę, ja uważam że oszczędzać należy na elementach "praktycznych" (czyli transport głównie, ewentualnie noclegi), ale na kwestiach "doznaniowych" powinno się wyciskać jednak z wyjazdu więcej. Ja wolę spać na lotnisku niż w hotelu, ale spróbować miejscowego jedzonka, a nie kimać w hotelu i jeść kabanosy Oczywiście chodzi mi o obiady głównie, może jeszcze kolacje, bo śniadanko to sobie na wyjazdach robię z rzeczy kupionych w jakimś markecie. Kazdy ma swój sposób Ja nawet o hotelach nie marze, bo cenowo pasuje mi tylko hostel, gdzie jest kuchnia | |
| Autor: | topaz102 [ 03 Mar 2015 00:38 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Klimatycznie i lokalnie niezawsze oznacza drogo Polecam mały lokalik z pizzą sprzedawaną na kawałki. Rzut beretem od Piazza del Popolo, przy Via di Ripetta. Nosi nazwę Cose Fritte. Odwiedziłem go po dwóch latach i świeża pizza, podgrzana w piecu nadal smakuje lepiej niż w drogiej knajpie, szczególnie jedzona na schodach Santa Maria dei Miracoli z widokiem na cały plac Za dwie porcje po 400 gram zapłaciliśmy 9 euro | |
| Autor: | cekace [ 03 Mar 2015 02:05 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Ja radzę szukać lokali, które w nazwie mają Trattoria, w których przesiadują lokalsi. Smacznie i wiesz, że zapoznajesz się z miejscową tradycją i kulturą. | |
| Autor: | przemyslawek111 [ 03 Mar 2015 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Jeśli chcecie na szybko zjeść w miarę tanią i bardzo dobrą pizzę, to polecam malutką klitkę przy Via Daniele Manin. Jest to malutka ulica, tuż obok Termini (minuta drogi do knajpki, która jest po prawej stronie patrząc od Termini - za kebabami, które są na rogu). Pizza na wagę, bardzo wiele rodzajów. Wszystko świeże i mnóstwo klientów. Jak byłem następnego dnia na tej pizzy, to sprzedawca pamiętał jaką kupowałem, i od razu mi tę zaproponował | |
| Autor: | Tomek Zien [ 03 Mar 2015 18:57 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Mamma Angela's http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html http://www.mammaangelas.com/en Tanio nie jest ale jagnięcina pieczona w stylu rzymskim Gośce a eskalopki mnie smakowały bardzo. Do tego polecam lokalnie warzone piwo w stylu American Pale Ale - niepasteryzowane, niefiltrowane o bogatym smaku. Amalfi 2 http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html http://www.pizzeriaamalfi.it/ Nieco bardziej budżetowo Do tego market z włoskim żarciem Eataly http://www.eataly.com/ Spory wybór lokalnych produktów, na miejscu knajpy i kawiarnie. Przebogaty wybór alkoholi - piwa, wina itd | |
| Autor: | Marianna777 [ 07 Mar 2015 11:38 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Co do gelato - mój głos wędruje do lodziarni Old Bridge, niedaleko Watykanu - cono gelato grande to 3 smaki za 3 euro, więc cena dobra i smak też naprawdę dobry, szczególnie limone, które wykręciły mi język Co do jedzenia innego niż lody to najbardziej polecam: Trattoria il Tettarello - Via dei Capocci 4/5, okolice Bazyliki di Santa Maria Maggiore - jedzenie naprawdę nam smakowało zarówno pasty jak i pizza. Za lasagne, pastę, 2xpizzę, 2xdolce i litr wina zapłaciliśmy 50E - ledwo się wytoczyliśmy. Trattoria otwarta jest do 15.00 a potem znowu od 18.00. Warto przyjść wcześniej bo czym później tym dłużej trzeba było czekać na stolik. | |
| Autor: | sherif14 [ 29 Mar 2015 19:21 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Jeszcze 2 markety ode mnie: Despar w południowo-wschodniej części Termini: http://tnij.org/cqjs3i4 Emme Piu w okolicach metra Vittorio Emanuele: http://tnij.org/18iirkz | |
| Autor: | topaz102 [ 06 Kwi 2015 02:05 ] |
| Temat postu: | Re: Rzym |
Jak ktoś ma szybką przesiadkę, albo nie za bardzo może oddalać się od Termini to w markecie usytuowanym na dolnym piętrze, na samym końcu można kupić świeżą pizzę krojoną na kawałki. W dodatku Panie tam pracujące podgrzewają ją dla chętnych. Spodziewałem się gorszego smaku, a mile się zaskoczyłem | |
| Strona 7 z 16 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |