Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 480  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#8461 PostWysłany: 06 Sie 2024 08:11 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 202
niebieski
@Flyguy kiepskie te wnioski ;)

etoospl napisał(a):
Próbowałem dzwonić zarówno na polską, jak i niemiecką infolinię MM, ale bezskutecznie - widzą mniej dostępnych opcji niż widzę sam online. Czy jest jakaś inna forma kontaktu z nimi?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#8462 PostWysłany: 06 Sie 2024 08:22 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
Ile razy dzwoniłeś na obie infolinie? Ja bym próbował dalej do skutku - jak trafisz na bardziej ogarniętego konsultanta, któremu będzie się chciało, to coś wskóra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8463 PostWysłany: 06 Sie 2024 10:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10223
HON fly4free
@etoospl: w razie odwolania lotu przez przewoźnika klasy rezerwacyjne (milowe) dostępne nie mają znaczenia - to że nie chcą zaoferować alternatywy w tej samej dacie (o ile są miejsca) jest sprzeczne z 261/04, które obowiązuje również w przypadku biletów za mile (tak na marginesie nie są to żadne bilety "darmowe", "nagrody" tylko przeloty opłacone milami + dopłatami). Dokumentuj odmowy i dostępność alternatyw (miejsc) na danej trasie i klasie serwisowej i jeśli ci nie zmienią pozostaje rezerwacja czegoś na własną rękę i pozwanie przewoźnika o zwrot poniesionych kosztów. Nie przyjmuj zwrotu mil / refundów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8464 PostWysłany: 06 Sie 2024 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
@marek2011

12 dni przed wylotem zmienili mu lot powrotny (zakładam że spędza więcej niż 2 dni w US) więc 261 nie ma.zastosowania bo many więc niż 14 dni do wylotu z US
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8465 PostWysłany: 06 Sie 2024 10:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10223
HON fly4free
@Flyguy: piszesz/powielasz bzdury wprowadzające w błąd. Wyprzedzenie w odwołaniu dotyczy ew. odszkodowania, a nie zmiany planu podróży. Poza tym poza 261, to tak na marginesie, jest jeszcze ogólna odpowiedzialność kontraktowa przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#8466 PostWysłany: 06 Sie 2024 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
@marek2011 Możesz przytoczyć paragraf na który się w tym momencie powołujesz? Czegoś nowego się naucze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8467 PostWysłany: 06 Sie 2024 11:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10223
HON fly4free
@Flyguy: przeczytaj po prostu całe rozporządzenie, a zwłaszcza art. 5 i 8.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8468 PostWysłany: 06 Sie 2024 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 12
-- 06 Sie 2024 10:40 --

Dzięki za rady. LOT może przebukowywać tylko na swoją linię, linia LH na wszystkie z grupy. Udało się zmienić na przesiadkowy lot lufą na ten sam dzień :) Więc bez zmian dla mnie w długości pobytu.
Wczoraj bez znajomości tych zasad nie uzyskałem pomocy na niemieckiej linii MM, dzisiaj ogarniety konsultant zrobil to w 10 minut.

-- 06 Sie 2024 11:41 --

Cofam to co powiedziałem - właśnie dzwonili i powiedzieli że jest ticketing error i że nie mogą zmienić klasy rejsu z award.
Zaproponowali odwołanie lotu :) Już sam nie wiem co tu zrobić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8469 PostWysłany: 06 Sie 2024 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 798
niebieski
Osobiście już kilka razy miałem problem z biletami nagrodami. To jest chore, że w przypadku odwołania lotów przez przewoźnika nagle trzeba zmienić na lot dostępny jako bilet nagroda. Totalny brak odpowiedzialności i przewidywalności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8470 PostWysłany: 06 Sie 2024 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 12
To moja pierwsza i ostatnia przygoda z m&m, do tej pory latałem tylko za avios i zawsze łatwo otrzymywałem pomoc. Poziom polskiej infolinii jest niesamowity, gdzie zirytowany konsultant wyklina pod nosem, że czegoś od niego chce.

Za 4 telefonem niemiecka infolinia znalazła miejsce w Premium Economy Swissem, z braku alternatyw przyjąłem.
Jest to downgrade ale chyba nie mam siły o cokolwiek już walczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8471 PostWysłany: 06 Sie 2024 20:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
Za downgrade również przysługuje odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8472 PostWysłany: 06 Sie 2024 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 12
Ok,to moze warto powalczyć. A powolujac sie na eu261 czy na jakichs innych zasadach? Dzieki za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8473 PostWysłany: 07 Sie 2024 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 585
niebieski
Czy działa wam licznik w aplikacji?
Brakuje mi porannego pobudzenia układu nagrody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8474 PostWysłany: 07 Sie 2024 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 904
niebieski
Naliczyło rano mile za PeKaO, ale mnie najbardziej wkurza, że skasowali tą animację, która pokazywała ile mil wpada…
Jak chcę zobaczyć zmianę licznika to odpalam apkę lufy (lub os/lx/sn) i tam widać jak wskakują ochłapy z wczoraj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kameander lubi ten post.
 
      
Offline
#8475 PostWysłany: 07 Sie 2024 18:54 

Rejestracja: 04 Lip 2024
Posty: 2
Doradźcie jak dołączyć lot do miles&Smiles? Gdy mam już założone konto czy mogę dopisać żonę i dzieci czy każdy musi mieć osobne konto?
Lecę drugi raz Turkish Airlines i naszło mnie, że może nie ostatni i warto zbierać mile. Jednak za cholere nie wiem jak dopisać lot do programu. Co i gdzie wpisać. Wszędzie gdzie nie wejdę to tylko oferty co to za program, ile można zyskać, ilu jest partnerów programu a brakuje mi informacji gdzie dopisać lot? współpasażerów itp. Jesteście tutaj bardziej ogarnięci pomóżcie, proszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8476 PostWysłany: 07 Sie 2024 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
@november2024 Przy odprawie - online lub tradycyjnej - możesz dodać numer Twojego konta M&S (możesz to zrobić też teraz z poziomu zarządzania rezerwacją). Po odbytym locie, mile powinny się naliczyć na Twoje konto.

Współpasażerów - a dokładniej bliską rodzinę - możesz wykorzystać do nabijania mil dopiero jak masz status Classic Plus. Wcześniej moga zbierać na własne konto\a.

Poza tym, sprawdź następnym razem gdzie pytasz. To nie jest temat o Miles&Smiles.
Góra
 Profil Relacje PM off
november2024 uważa post za pomocny.
 
      
Online
#8477 PostWysłany: 07 Sie 2024 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 795
złoty
grodek napisał(a):
Naliczyło rano mile za PeKaO, ale mnie najbardziej wkurza, że skasowali tą animację, która pokazywała ile mil wpada…


Czyli nie tylko ja tak mam ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8478 PostWysłany: 10 Sie 2024 17:42 

Rejestracja: 28 Lis 2014
Posty: 33
Czy ktos sie orientuje czy sa obecnie jakies problemy z naliczaniem mil? Mialem przeloty biznesem za mile (Swiss i Lufthansa) 18-20 lipca, 2 tygodnie temu puscilem formularze o naliczenie wsteczne i nadal cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8479 PostWysłany: 10 Sie 2024 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8100
platynowy
Za lot "kupiony" za mile co do zasady mile nie przysługują.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#8480 PostWysłany: 10 Sie 2024 20:23 

Rejestracja: 28 Lis 2014
Posty: 33
Czyli jednak dobrze myślałem. Dzięki za potwierdzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 480  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group