Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 472 z 479

Autor:  bonifacy [ 18 Lut 2026 12:45 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

NIe wiem czy ktoś wspominał, nie kojarzę, ale właśnie zauważyłem że przy wyszukiwaniu nagród zmieniła się waluta.
Jak się leciało z Polski to wiadomo, że były złotówki ale w drugą stronę już waluta z kraju wylotu.
Teraz widzę, że skądkolwiek bym startował, zawsze mam złotówki. Na pewnie jeszcze niedawno tak nie było. Dla mnie zmiana na plus. Przykład poniżej:

Załączniki:
mile_pln.png
mile_pln.png [ 53.22 KiB | Obejrzany 1099 razy ]

Autor:  Raku90 [ 18 Lut 2026 13:02 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie wiem czy to nie jest połączone z wcześniejszym wyszukiwaniem, bo ja wczoraj szukałem różnych kombinacji (ES->MX, PL->US, MX->PL itp,) i przy kolejnym wyszukiwaniu Madryt -> Bangkok dopłaty miałem w MXN :)

Autor:  elwirka [ 18 Lut 2026 13:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

U mnie dolary na tej trasie. Pewnie jak pisze @Raku90 może to być połączone z wcześniejszym wyszukiwaniem nagród z PL.

Autor:  Nowitzki [ 18 Lut 2026 14:03 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Pytanko o pomysł na podróż w związku z wygaśnięciem mil z końcem marca. Konfiguracja jest następująca: 2 dorosłych, jedno dziecko (2-11lat), jeden infant. 141 tys mil zgromadzonych. Rozważamy wszystkie ciepłe opcje na jak najodleglejszy termin (październik 2025 najwcześniej). Lotnisko Kraków lub Warszawa.
Moje pomysły do tej pory to Zanzibar (ale z obawy na komary i choroby raczej nie jestem do końca przekonany). Fajnym pomysłem wydają mi się Seszele aczkolwiek tam nam brakuje 9k mil :/ Rozważam też opcję opłacenia jednego z biletów jeśli zabraknie mil. Wtedy opcje się otwierają aczkolwiek nie jestem w stanie znaleźć takiej konfiguracji aby to się w miarę opłacało (dopłaty do biletów za mile + jeden cały bilet do opłacenia).
Liczę na rady bardziej doświadczonych co z tego można ugrać, dzięki :)

Autor:  Raku90 [ 18 Lut 2026 14:11 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jak Ci Seszele pasują, to możesz sobie mil dokupić: Bundle and go

Autor:  kostek966 [ 18 Lut 2026 14:13 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

warto poczytać wątek, "jak sensownie wykorzystać mile" wystarczy wpisać na górze strony

Autor:  Sudoku [ 18 Lut 2026 14:18 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Nowitzki Jak się boisz komarów i chorób, to Seszele też mogą nie być dobrym wyborem, bo ostatnio pojawiło się sporo przypadków gorączki Chikungunya również roznoszonej przez komary.

Autor:  Nowitzki [ 18 Lut 2026 14:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dzięki, nie słyszałem, na pewno doczytam. Jeśli nie Seszele to chyba ten rejon świata odpada (byliśmy na Mauritiusie a kontynentalną Afrykę sobie zostawiamy na później). A czy da się upolować Miami LOTem z Waw za mile? Niestety w wyszukiwarce brak dostępności i tylko LH/Swiss z dużymi dopłatami. Stamtąd już można byłoby skoczyć w dowolnym południowym kierunku w rozsądnej kwocie. Nie przychodzi mi żadna inna destynacja, chyba że polecę sam dookoła globu :twisted:

EDIT: Chyba jednak bez sensu zważywszy na opłaty i regularnie niskie ceny (poniżej 3k) czy to do MIA czy LAX.

Autor:  ncn [ 18 Lut 2026 15:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Możesz polecieć PL-USA, USA-Hawaje i z Hawajów wrócić do PL opisywaną już na forum, bardzo atrakcyjną taryfą. Co prawda te rejsy innymi sojuszami po 500 zł już wypadły, ale są *A po ok. 800 zł. A mile możesz wykorzystać albo do US albo z US na wyspy, albo jedno i drugie, zależnie od dynamicznych taryf i tego co się będzie bardziej opłacać. Patrz na rejsy do US z różnych lotnisk z Polski, czasami z KTW są po 88 mil, a np. z WAW za kilkanaście tysięcy.

Autor:  kostek966 [ 18 Lut 2026 16:01 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

tak, to jest dobry pomysł jak brakuje mil żeby kupić w jedną stronę a w drugą gdzie są niskie stawki kupić za kasę, sam tak robię dość często

Autor:  michcioj [ 18 Lut 2026 22:16 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Kupiłem WAW - MuC w jakiejś niskiej taryfie ekonomicznej, mam Dostac za ten odcinek 500 mil. I teraz mogę licytować upgrade do biznesu dość tanio. Jeśli wygram to czy dostanę za biznes z upgradu więcej mil ? Ile to może mniej więcej być ?

Autor:  kostek966 [ 18 Lut 2026 22:21 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

a jaka linia ?, w lhg nie dostałem więcej mil za upa

Autor:  michcioj [ 19 Lut 2026 05:14 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Lot-em lece.

Autor:  Darek M. [ 19 Lut 2026 09:26 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Do M&M po upgradzie na europejskiej trasie LO naliczył mi ostatnio 1250 mil + 313 executive bonus

Autor:  Robaku [ 19 Lut 2026 12:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

a ktoś moze potwierdzic, ze up via voucher w lot zasadniczo wchodzi bez czekania. Takie info dostalem na infolinii MM.

Autor:  Darek M. [ 19 Lut 2026 13:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na trasie europejskiej to może tak, ale na longu nie sądzę

Autor:  michcioj [ 19 Lut 2026 13:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Darek M. napisał(a):
Do M&M po upgradzie na europejskiej trasie LO naliczył mi ostatnio 1250 mil + 313 executive bonus

W sumie nie dużo, ale chyba LF jest niski więc może spróbuje
Wylicytować ten UP za 300 zeta :)

Autor:  Uffff [ 19 Lut 2026 15:32 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Zrobiłem Pooling ponad miesiąc temu ze znajomym,u niego na koncie wisi weryfikacja(nie wiem jaka),ja mam napisane że wspòlne saldo ,ale nie wyświetla mi jego mil,u niego są dwa liczniki,jego i mòj,pisałem do M&M ze strony ale brak odpowiedzi,macie jakiegoś maila gdzie można napisać w tej sprawie?

Załączniki:
IMG_9736.jpeg
IMG_9736.jpeg [ 48.86 KiB | Obejrzany 680 razy ]

Autor:  Siemion [ 19 Lut 2026 19:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Długo czekaliście na mile z GetYourGide ??

Autor:  kameander [ 19 Lut 2026 21:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Siemion Dokładnie tyle, ile wynosi karencja do naliczenia wstecznego. W sensie: przychodzi dzień, gdy można by to zgłosić, to właśnie wtedy wpadają mile.

Strona 472 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/