| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 472 z 479 |
| Autor: | bonifacy [ 18 Lut 2026 12:45 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
NIe wiem czy ktoś wspominał, nie kojarzę, ale właśnie zauważyłem że przy wyszukiwaniu nagród zmieniła się waluta. Jak się leciało z Polski to wiadomo, że były złotówki ale w drugą stronę już waluta z kraju wylotu. Teraz widzę, że skądkolwiek bym startował, zawsze mam złotówki. Na pewnie jeszcze niedawno tak nie było. Dla mnie zmiana na plus. Przykład poniżej:
| |||
| Autor: | Raku90 [ 18 Lut 2026 13:02 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie wiem czy to nie jest połączone z wcześniejszym wyszukiwaniem, bo ja wczoraj szukałem różnych kombinacji (ES->MX, PL->US, MX->PL itp,) i przy kolejnym wyszukiwaniu Madryt -> Bangkok dopłaty miałem w MXN | |
| Autor: | elwirka [ 18 Lut 2026 13:52 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
U mnie dolary na tej trasie. Pewnie jak pisze @Raku90 może to być połączone z wcześniejszym wyszukiwaniem nagród z PL. | |
| Autor: | Nowitzki [ 18 Lut 2026 14:03 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Pytanko o pomysł na podróż w związku z wygaśnięciem mil z końcem marca. Konfiguracja jest następująca: 2 dorosłych, jedno dziecko (2-11lat), jeden infant. 141 tys mil zgromadzonych. Rozważamy wszystkie ciepłe opcje na jak najodleglejszy termin (październik 2025 najwcześniej). Lotnisko Kraków lub Warszawa. Moje pomysły do tej pory to Zanzibar (ale z obawy na komary i choroby raczej nie jestem do końca przekonany). Fajnym pomysłem wydają mi się Seszele aczkolwiek tam nam brakuje 9k mil :/ Rozważam też opcję opłacenia jednego z biletów jeśli zabraknie mil. Wtedy opcje się otwierają aczkolwiek nie jestem w stanie znaleźć takiej konfiguracji aby to się w miarę opłacało (dopłaty do biletów za mile + jeden cały bilet do opłacenia). Liczę na rady bardziej doświadczonych co z tego można ugrać, dzięki | |
| Autor: | Raku90 [ 18 Lut 2026 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jak Ci Seszele pasują, to możesz sobie mil dokupić: Bundle and go | |
| Autor: | kostek966 [ 18 Lut 2026 14:13 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
warto poczytać wątek, "jak sensownie wykorzystać mile" wystarczy wpisać na górze strony | |
| Autor: | Sudoku [ 18 Lut 2026 14:18 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Nowitzki Jak się boisz komarów i chorób, to Seszele też mogą nie być dobrym wyborem, bo ostatnio pojawiło się sporo przypadków gorączki Chikungunya również roznoszonej przez komary. | |
| Autor: | Nowitzki [ 18 Lut 2026 14:31 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Dzięki, nie słyszałem, na pewno doczytam. Jeśli nie Seszele to chyba ten rejon świata odpada (byliśmy na Mauritiusie a kontynentalną Afrykę sobie zostawiamy na później). A czy da się upolować Miami LOTem z Waw za mile? Niestety w wyszukiwarce brak dostępności i tylko LH/Swiss z dużymi dopłatami. Stamtąd już można byłoby skoczyć w dowolnym południowym kierunku w rozsądnej kwocie. Nie przychodzi mi żadna inna destynacja, chyba że polecę sam dookoła globu EDIT: Chyba jednak bez sensu zważywszy na opłaty i regularnie niskie ceny (poniżej 3k) czy to do MIA czy LAX. | |
| Autor: | ncn [ 18 Lut 2026 15:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Możesz polecieć PL-USA, USA-Hawaje i z Hawajów wrócić do PL opisywaną już na forum, bardzo atrakcyjną taryfą. Co prawda te rejsy innymi sojuszami po 500 zł już wypadły, ale są *A po ok. 800 zł. A mile możesz wykorzystać albo do US albo z US na wyspy, albo jedno i drugie, zależnie od dynamicznych taryf i tego co się będzie bardziej opłacać. Patrz na rejsy do US z różnych lotnisk z Polski, czasami z KTW są po 88 mil, a np. z WAW za kilkanaście tysięcy. | |
| Autor: | kostek966 [ 18 Lut 2026 16:01 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
tak, to jest dobry pomysł jak brakuje mil żeby kupić w jedną stronę a w drugą gdzie są niskie stawki kupić za kasę, sam tak robię dość często | |
| Autor: | michcioj [ 18 Lut 2026 22:16 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Kupiłem WAW - MuC w jakiejś niskiej taryfie ekonomicznej, mam Dostac za ten odcinek 500 mil. I teraz mogę licytować upgrade do biznesu dość tanio. Jeśli wygram to czy dostanę za biznes z upgradu więcej mil ? Ile to może mniej więcej być ? | |
| Autor: | kostek966 [ 18 Lut 2026 22:21 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
a jaka linia ?, w lhg nie dostałem więcej mil za upa | |
| Autor: | michcioj [ 19 Lut 2026 05:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Lot-em lece. | |
| Autor: | Darek M. [ 19 Lut 2026 09:26 ] |
| Temat postu: | [Miles & More] - pytania |
Do M&M po upgradzie na europejskiej trasie LO naliczył mi ostatnio 1250 mil + 313 executive bonus | |
| Autor: | Robaku [ 19 Lut 2026 12:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
a ktoś moze potwierdzic, ze up via voucher w lot zasadniczo wchodzi bez czekania. Takie info dostalem na infolinii MM. | |
| Autor: | Darek M. [ 19 Lut 2026 13:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Na trasie europejskiej to może tak, ale na longu nie sądzę | |
| Autor: | michcioj [ 19 Lut 2026 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Darek M. napisał(a): Do M&M po upgradzie na europejskiej trasie LO naliczył mi ostatnio 1250 mil + 313 executive bonus W sumie nie dużo, ale chyba LF jest niski więc może spróbuje Wylicytować ten UP za 300 zeta | |
| Autor: | Uffff [ 19 Lut 2026 15:32 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
Zrobiłem Pooling ponad miesiąc temu ze znajomym,u niego na koncie wisi weryfikacja(nie wiem jaka),ja mam napisane że wspòlne saldo ,ale nie wyświetla mi jego mil,u niego są dwa liczniki,jego i mòj,pisałem do M&M ze strony ale brak odpowiedzi,macie jakiegoś maila gdzie można napisać w tej sprawie?
| |||
| Autor: | Siemion [ 19 Lut 2026 19:49 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Długo czekaliście na mile z GetYourGide ?? | |
| Autor: | kameander [ 19 Lut 2026 21:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Siemion Dokładnie tyle, ile wynosi karencja do naliczenia wstecznego. W sensie: przychodzi dzień, gdy można by to zgłosić, to właśnie wtedy wpadają mile. | |
| Strona 472 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |