Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 470 z 479

Autor:  Siemion [ 31 Sty 2026 08:09 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na stronie Miles&More nie mogę znaleźć tabeli ile punktów/mil i za jaką klasę przysługuje za lot Aegan Airlines.
Jest tylko info o możliwości podwyższenia klasy za mile, a zero informacji o gromadzeniu mil.
Kalkulator jednak pokazuje, że i mile i punkty się należą... Zgadza się?

Autor:  koncentrator [ 31 Sty 2026 09:25 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tabelki nie widzę, ale szczegółowy kalkulator M&M wypluje mile/punkty za każdą kombinację.

Autor:  Robaku [ 31 Sty 2026 23:53 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy ktoś ma wiedze albo pomysł
jak ogarnąc "brakując voucher"
znalazłem dwa bilety na mojej trasie na 2x paxów. mam 3 vouchery, do upgrade z eco potrzebne są 4.
Czy można troche upgrejdować sie via voucher ( system nie pokazuje mozliwosci upgrejdu do PE) i troche za pomocą mil?
ew czy jeśli podroz jest powiedzmy 3 odcinkowa -jest mozliwosc upgrejdu tylko jednego odcinka?

Autor:  man4business [ 31 Sty 2026 23:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Upgrade za voucher masz tylko na jeden odcinek przecież... a poza tym ile voucherów potrzebujesz, to zależy z jakiej klasy rezerwacyjnej startujesz i na co mierzysz.
Poczytaj: https://loyaltylobby.com/2025/03/10/luf ... evouchers/

Autor:  Robaku [ 01 Lut 2026 00:44 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

to wszystko wiem...
i wiem ile potrzebuje voucherów,
pytanie jest inne jesli potrzebuje 4 a mam 3, czy mogę czyms dopchnąc ten upgrade? milami? kasa?

Autor:  marek2011 [ 01 Lut 2026 01:19 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie możesz.
Albo całość wymagana dla danej osoby / za dany odcinek voucherami, albo milami, albo kasą.

Autor:  Flyguy [ 02 Lut 2026 16:27 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Pytanie do SEN, czy ktos z Was probowal w ostatnim czasie wjechac w kredyt milowy (w ramach kredytu do max. 50 000mil)? Podobno jest to na chwile obecna ze wzgledow technicznych nie mozliwe online, chce to zweryfikowac. Dzieki

Autor:  Maciek737 [ 02 Lut 2026 16:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

W grudniu było możliwe.

Autor:  marcin.krakow [ 02 Lut 2026 21:05 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Co grozi za niesplacenie tego 50k kredytu?

Autor:  man4business [ 02 Lut 2026 21:18 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Robaku napisał(a):
to wszystko wiem...
Twoja wypowiedź ("ew czy jeśli podroz jest powiedzmy 3 odcinkowa -jest mozliwosc upgrejdu tylko jednego odcinka?") wskazywała raczej na niewiedzę, ale nieważne. Nie da się, co więcej, nie możesz sobie w ramach jednej rezerwacji zrobić selektywny upgrade np. tylko dla siebie. Musisz rozdzielić PNR-y i wtedy np. wystąpić o upgrade (a też nie wiesz czy dostaniesz), po rozdzieleniu druga osoba jest rzecz jasne odcięta od eVoucherów całkowicie. Tak przynamniej wynika z moich doświadczeń (ale nie jestem ekspertem więc może ktoś ma coś innego do powiedzenia 8-) )

Autor:  marek2011 [ 02 Lut 2026 22:08 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

marcin.krakow napisał(a):
Co grozi za niesplacenie tego 50k kredytu?


Rachunek za mile po mało atrakcyjnej cenie.

Autor:  Robaku [ 02 Lut 2026 22:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

man4business napisał(a):
Robaku napisał(a):
to wszystko wiem...
Twoja wypowiedź ("ew czy jeśli podroz jest powiedzmy 3 odcinkowa -jest mozliwosc upgrejdu tylko jednego odcinka?") wskazywała raczej na niewiedzę, ale nieważne. Nie da się, co więcej, nie możesz sobie w ramach jednej rezerwacji zrobić selektywny upgrade np. tylko dla siebie. Musisz rozdzielić PNR-y i wtedy np. wystąpić o upgrade (a też nie wiesz czy dostaniesz), po rozdzieleniu druga osoba jest rzecz jasne odcięta od eVoucherów całkowicie. Tak przynamniej wynika z moich doświadczeń (ale nie jestem ekspertem więc może ktoś ma coś innego do powiedzenia 8-) )

Wiem wiem stylistycznie totalnie zle to rozpisałem.
Po prostu
Chcialem sie na 3 odcinkowej podrozy upgrejdowac voucherem tylko na 1 odcinku możliwe.
A następnie mialem pomysł, zeby za mile dla drugiej osoby zrobic tylko upgrade na jednym odcinku z trzech.
Ale temat upadł bo juz nie widzę mozliwosci nawet upgrade za vouchery.

Autor:  man4business [ 03 Lut 2026 01:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tak jak napisałem (i sam kiedyś zrobiłem) - rozdzieliłem moją rezerwację tak, że ja miałem swój PNR, reszta rodziny - osobny. Wystąpiłem o upgrade za eVouchery, na decyzję czasem czeka się do prawie przed lotem. Dostałem taki up (to był, dokładnie pisząc, lot FRA-JNB na B747). Na miejsce na upper deck wysłałem żonę :) a sam poszedłem siedzieć w Y, tak więc, jeśli masz taki plan to możesz tak zrobić. Inaczej się nie da, bo system jest dość sztywny, możesz jeszcze zrobić up dla nawet trzech osób do Y+ (zakładam zużycie 1 eVoucher/pax), ale to jest bez sensu.

Autor:  merol777 [ 05 Lut 2026 23:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dzień dobry. Być może ktoś miał już podobną sytuację. Bilet TFS-FRA-GDN, odcinek TFS-FRA realizowany przez Discover Airlines. Zakupione na stronie Lufthansy, klasa K (czyli najniższa). W drodze powrotnej samolot TFS-FRA był opóźniony, w rezultacie utracona przesiadka, linia zapewniła alternatywne połączenie FRA-WAW i WAW-GDN, oba odcinki realizowane przez LO. Co ciekawe bilety na odcinki LO wystawione w klasie X, z tego co wiem ta klasa wykorzystywana jest raczej do biletów-nagród, w rezultacie mile za odcinki realizowane przez LO nie zostały naliczone. Jak myślicie, czy są jakieś szanse na dostanie mil/punktów za odcinki LO, czy raczej można wnioskować tylko o naliczenie mil zgodnie z oryginalnym biletem? Klasa niska, więc mil będzie mało, chodzi mi bardziej o ekstra 20 punktów do statusu za dodatkowy odcinek. Z góry dziękuję za opinie.

Autor:  man4business [ 06 Lut 2026 00:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Bardzo dziwne, że wystawili ci bilety w klasie biletów-nagród, prędzej bym się spodziewał, że w klasie Y (najwyższej ekonomicznej).
Napisz na tajny adres: ffp@lot.pl i opisz tam twój problem (nie wiem czy jeszcze działa - ale gdy go używałem, to było to bardzo pomocne miejsce do reklamowania).

Autor:  novart [ 06 Lut 2026 01:27 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Działa

Autor:  Maciek737 [ 06 Lut 2026 02:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jedyna opcja to wystąpienie o oryginalne naliczenie mil i punktów.

Autor:  DXmaniac [ 06 Lut 2026 14:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Z polskiego adresu i tak prześlą to do niemieckiego MM. Jak możesz to napisz od razu do nich. Ja niestety w zeszłym roku bujałem się z MM w sprawie naliczenia mil za odcinek wykonywany przez Discover i nie doczekałem się. MM i Discover przerzucali się odpowiedzialnością aż upłynął czas na wsteczne naliczenie mil i odpuściłem. Od tego czasu do Discover nie wsiądę.

Autor:  Blikosław [ 09 Lut 2026 12:36 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

po ostatnich 6 lotach w czterech naliczyło mi punkty i QP ale nie naliczyło mil. Pierwszy raz mam taki przypadek. Zdarzało się wam ? wystapiłem o wsteczne naliczanie, zobaczymy ile to potrwa. Inną sprawą, że po paru dniach dawna rezerwacja znika z aplikacji i nie idzie ustalić numeru biletu, a do wstecznego naliczania potrzebny jest tez numer biletu...numer biletu ustaliłem dopiero z LC.

Autor:  ogt [ 11 Lut 2026 00:10 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy po anulowaniu rezerwacji bilety, a dokładnie ilość dostępnych miejsc automatycznie wracają do systemu i można je ponownie kupić?

Kupiłem bilety WAW-DXB, gdyż w momencie rezerwacji nie były dostępne loty z POZ-DXB LOTem
Aktualnie dostępne są bilety z POZ do WAW, natomiast brak jest lotów WAW-DXB i zastanawiam się czy jeżeli anuluje swój lot WAW-DXB, to czy będę mógł kupić bilet POZ-DXB

Dodam, że dzwoniłem na infolinię i konsultant powiedział, że nie mogę dokonać zmiany rezerwacji i jedynie wchodzi w grę anulowanie i zakup nowego biletu, jednak nie byl mi w stanie zapewnić, że anulowane bilety wrócą do systemu. Może ktoś przerabiał podobny temat i wie jak wygląda sytuacja.

Strona 470 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/