| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 470 z 479 |
| Autor: | Siemion [ 31 Sty 2026 08:09 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Na stronie Miles&More nie mogę znaleźć tabeli ile punktów/mil i za jaką klasę przysługuje za lot Aegan Airlines. Jest tylko info o możliwości podwyższenia klasy za mile, a zero informacji o gromadzeniu mil. Kalkulator jednak pokazuje, że i mile i punkty się należą... Zgadza się? | |
| Autor: | koncentrator [ 31 Sty 2026 09:25 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Tabelki nie widzę, ale szczegółowy kalkulator M&M wypluje mile/punkty za każdą kombinację. | |
| Autor: | Robaku [ 31 Sty 2026 23:53 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy ktoś ma wiedze albo pomysł jak ogarnąc "brakując voucher" znalazłem dwa bilety na mojej trasie na 2x paxów. mam 3 vouchery, do upgrade z eco potrzebne są 4. Czy można troche upgrejdować sie via voucher ( system nie pokazuje mozliwosci upgrejdu do PE) i troche za pomocą mil? ew czy jeśli podroz jest powiedzmy 3 odcinkowa -jest mozliwosc upgrejdu tylko jednego odcinka? | |
| Autor: | man4business [ 31 Sty 2026 23:56 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Upgrade za voucher masz tylko na jeden odcinek przecież... a poza tym ile voucherów potrzebujesz, to zależy z jakiej klasy rezerwacyjnej startujesz i na co mierzysz. Poczytaj: https://loyaltylobby.com/2025/03/10/luf ... evouchers/ | |
| Autor: | Robaku [ 01 Lut 2026 00:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
to wszystko wiem... i wiem ile potrzebuje voucherów, pytanie jest inne jesli potrzebuje 4 a mam 3, czy mogę czyms dopchnąc ten upgrade? milami? kasa? | |
| Autor: | marek2011 [ 01 Lut 2026 01:19 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie możesz. Albo całość wymagana dla danej osoby / za dany odcinek voucherami, albo milami, albo kasą. | |
| Autor: | Flyguy [ 02 Lut 2026 16:27 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Pytanie do SEN, czy ktos z Was probowal w ostatnim czasie wjechac w kredyt milowy (w ramach kredytu do max. 50 000mil)? Podobno jest to na chwile obecna ze wzgledow technicznych nie mozliwe online, chce to zweryfikowac. Dzieki | |
| Autor: | Maciek737 [ 02 Lut 2026 16:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
W grudniu było możliwe. | |
| Autor: | marcin.krakow [ 02 Lut 2026 21:05 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Co grozi za niesplacenie tego 50k kredytu? | |
| Autor: | man4business [ 02 Lut 2026 21:18 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Robaku napisał(a): to wszystko wiem... Twoja wypowiedź ("ew czy jeśli podroz jest powiedzmy 3 odcinkowa -jest mozliwosc upgrejdu tylko jednego odcinka?") wskazywała raczej na niewiedzę, ale nieważne. Nie da się, co więcej, nie możesz sobie w ramach jednej rezerwacji zrobić selektywny upgrade np. tylko dla siebie. Musisz rozdzielić PNR-y i wtedy np. wystąpić o upgrade (a też nie wiesz czy dostaniesz), po rozdzieleniu druga osoba jest rzecz jasne odcięta od eVoucherów całkowicie. Tak przynamniej wynika z moich doświadczeń (ale nie jestem ekspertem więc może ktoś ma coś innego do powiedzenia | |
| Autor: | marek2011 [ 02 Lut 2026 22:08 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
marcin.krakow napisał(a): Co grozi za niesplacenie tego 50k kredytu? Rachunek za mile po mało atrakcyjnej cenie. | |
| Autor: | Robaku [ 02 Lut 2026 22:31 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
man4business napisał(a): Robaku napisał(a): to wszystko wiem... Twoja wypowiedź ("ew czy jeśli podroz jest powiedzmy 3 odcinkowa -jest mozliwosc upgrejdu tylko jednego odcinka?") wskazywała raczej na niewiedzę, ale nieważne. Nie da się, co więcej, nie możesz sobie w ramach jednej rezerwacji zrobić selektywny upgrade np. tylko dla siebie. Musisz rozdzielić PNR-y i wtedy np. wystąpić o upgrade (a też nie wiesz czy dostaniesz), po rozdzieleniu druga osoba jest rzecz jasne odcięta od eVoucherów całkowicie. Tak przynamniej wynika z moich doświadczeń (ale nie jestem ekspertem więc może ktoś ma coś innego do powiedzenia Wiem wiem stylistycznie totalnie zle to rozpisałem. Po prostu Chcialem sie na 3 odcinkowej podrozy upgrejdowac voucherem tylko na 1 odcinku możliwe. A następnie mialem pomysł, zeby za mile dla drugiej osoby zrobic tylko upgrade na jednym odcinku z trzech. Ale temat upadł bo juz nie widzę mozliwosci nawet upgrade za vouchery. | |
| Autor: | man4business [ 03 Lut 2026 01:42 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Tak jak napisałem (i sam kiedyś zrobiłem) - rozdzieliłem moją rezerwację tak, że ja miałem swój PNR, reszta rodziny - osobny. Wystąpiłem o upgrade za eVouchery, na decyzję czasem czeka się do prawie przed lotem. Dostałem taki up (to był, dokładnie pisząc, lot FRA-JNB na B747). Na miejsce na upper deck wysłałem żonę | |
| Autor: | merol777 [ 05 Lut 2026 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Dzień dobry. Być może ktoś miał już podobną sytuację. Bilet TFS-FRA-GDN, odcinek TFS-FRA realizowany przez Discover Airlines. Zakupione na stronie Lufthansy, klasa K (czyli najniższa). W drodze powrotnej samolot TFS-FRA był opóźniony, w rezultacie utracona przesiadka, linia zapewniła alternatywne połączenie FRA-WAW i WAW-GDN, oba odcinki realizowane przez LO. Co ciekawe bilety na odcinki LO wystawione w klasie X, z tego co wiem ta klasa wykorzystywana jest raczej do biletów-nagród, w rezultacie mile za odcinki realizowane przez LO nie zostały naliczone. Jak myślicie, czy są jakieś szanse na dostanie mil/punktów za odcinki LO, czy raczej można wnioskować tylko o naliczenie mil zgodnie z oryginalnym biletem? Klasa niska, więc mil będzie mało, chodzi mi bardziej o ekstra 20 punktów do statusu za dodatkowy odcinek. Z góry dziękuję za opinie. | |
| Autor: | man4business [ 06 Lut 2026 00:06 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Bardzo dziwne, że wystawili ci bilety w klasie biletów-nagród, prędzej bym się spodziewał, że w klasie Y (najwyższej ekonomicznej). Napisz na tajny adres: ffp@lot.pl i opisz tam twój problem (nie wiem czy jeszcze działa - ale gdy go używałem, to było to bardzo pomocne miejsce do reklamowania). | |
| Autor: | novart [ 06 Lut 2026 01:27 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Działa | |
| Autor: | Maciek737 [ 06 Lut 2026 02:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jedyna opcja to wystąpienie o oryginalne naliczenie mil i punktów. | |
| Autor: | DXmaniac [ 06 Lut 2026 14:49 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Z polskiego adresu i tak prześlą to do niemieckiego MM. Jak możesz to napisz od razu do nich. Ja niestety w zeszłym roku bujałem się z MM w sprawie naliczenia mil za odcinek wykonywany przez Discover i nie doczekałem się. MM i Discover przerzucali się odpowiedzialnością aż upłynął czas na wsteczne naliczenie mil i odpuściłem. Od tego czasu do Discover nie wsiądę. | |
| Autor: | Blikosław [ 09 Lut 2026 12:36 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
po ostatnich 6 lotach w czterech naliczyło mi punkty i QP ale nie naliczyło mil. Pierwszy raz mam taki przypadek. Zdarzało się wam ? wystapiłem o wsteczne naliczanie, zobaczymy ile to potrwa. Inną sprawą, że po paru dniach dawna rezerwacja znika z aplikacji i nie idzie ustalić numeru biletu, a do wstecznego naliczania potrzebny jest tez numer biletu...numer biletu ustaliłem dopiero z LC. | |
| Autor: | ogt [ 11 Lut 2026 00:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy po anulowaniu rezerwacji bilety, a dokładnie ilość dostępnych miejsc automatycznie wracają do systemu i można je ponownie kupić? Kupiłem bilety WAW-DXB, gdyż w momencie rezerwacji nie były dostępne loty z POZ-DXB LOTem Aktualnie dostępne są bilety z POZ do WAW, natomiast brak jest lotów WAW-DXB i zastanawiam się czy jeżeli anuluje swój lot WAW-DXB, to czy będę mógł kupić bilet POZ-DXB Dodam, że dzwoniłem na infolinię i konsultant powiedział, że nie mogę dokonać zmiany rezerwacji i jedynie wchodzi w grę anulowanie i zakup nowego biletu, jednak nie byl mi w stanie zapewnić, że anulowane bilety wrócą do systemu. Może ktoś przerabiał podobny temat i wie jak wygląda sytuacja. | |
| Strona 470 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |