Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 459 z 479

Autor:  man4business [ 13 Wrz 2025 15:01 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Według zapisów regulaminu, licytacja nie zmienia twojej pierwotnej klasy jeśli chodzi o naliczanie mil. Kiedyś system miał lukę i naliczał, co było miłą dodatkową (a czasem może nawet podstawową) motywacją, żeby licytować. Niestety, luka została usunięta - więc chyba twoje szczegółowe pytania o linie lotnicze nie mają znaczenia. Ale może ktoś ma inne doświadczenie (w tym przypadku chciałbym się mylić).

Autor:  Siemion [ 15 Wrz 2025 11:25 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dwa pytania:
1.Lot Ethiopian Airlines na trasie WAW-ADD (z przystankiem technicznym w VIE) - ile za to będzie punktów statusowych Miles&More?
2.Lot Discover Airlines kupiony przez stronę LH więc z oznaczeniem lotu LH XXXX. Składam wniosek o naliczenie mil wsteczne i zostaje odrzucony z powodem "brak informacji o przelocie pasażera". Da się coś z tym zrobić, składać pisemnie z przesłaniem rezerwacji czy nie ma sensu?

Autor:  tartal [ 15 Wrz 2025 11:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ad 1 w eco 60 pkt

Autor:  maxima [ 15 Wrz 2025 11:40 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

ad 2 wyslij maila - ostatnio często mam takie błędy, nawet w stylu "brak pasażera na liście", ale ręcznie to dodają

Autor:  Kaszalot005 [ 15 Wrz 2025 20:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

ktoś sie orientuje jaka jest dopłata w najmilejszym za lot OW WRO-WAW ? taka sama jak normalnie tj. 70 zł ?

Autor:  ncn [ 15 Wrz 2025 21:57 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dopłaty w promocjach są takie same jak bez promocji. Promocje są tylko na stawki milowe.

Autor:  Kaszalot005 [ 18 Wrz 2025 10:05 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

A czy ktoś w ostatnim czasie rezerwował lot z Europy do SIN w SQ w C. Jaka jest dopłata i ile mil to kosztuje ?

Autor:  kostek966 [ 18 Wrz 2025 10:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wejdź na swoje konto i sprawdź

Autor:  ncn [ 18 Wrz 2025 10:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

SQ, to akurat na koncie nie sprawdzi.

Autor:  Kaszalot005 [ 18 Wrz 2025 10:38 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jakbym mógł sprawdzić to bym nie pytał.

Autor:  kostek966 [ 18 Wrz 2025 11:59 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

-- 18 Wrz 2025 11:58 --

No to zadzwoń na infolinię, ktoś ma to zrobić za ciebie ?

Autor:  omnibusik [ 18 Wrz 2025 13:32 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy można naliczyć wstecznie mile w Miles and more za lot czarterowy PLL LOT? W formularzy wymagany jest nr biletu, jednak na karcie pokładowej nr biletu nie ma wymaganych 13 cyfr, a mniej.

Autor:  Sinibaldo [ 18 Wrz 2025 13:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za loty czarterowe niestety nie sa naliczane mile. Wiec nie będziesz wstanie zazadac ich naliczenia wstecznie

Autor:  slawekwas [ 23 Wrz 2025 11:48 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie mogę znaleźć informacji na forum.
Kupione 4 bilety w okazjach milowych i spoźniony lot o ok 5 h na trasie powyżej 1500km. Teoretycznie przysługuje 400€ za osobę. Czy tak samo działa to przy zakupie biletu nagrody?

Autor:  Gadekk [ 23 Wrz 2025 11:51 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tak, nie ma to znaczenia. Możesz wystąpić o odszkodowanie.

Autor:  turczy [ 24 Wrz 2025 02:36 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Bilet za mile Lot, Austrian Eva. Kupowany przez senatora na stronie M&M.
Po zakupie spadek do FTL. Jaka jest szansa, że na biletach będzie pierwotny status?

Autor:  lluukk [ 24 Wrz 2025 08:27 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@turczy ja tak miałem i wiele miesięcy po spadku miałem SEN na biletach. Specjalnie kupowałem w styczniu na wiele lotów by mieć 50% zniżki na drugi bilet i zawsze wchodziłem do saloniku SEN i w pierwszej kolejności do samolotu.

Autor:  man4business [ 25 Wrz 2025 13:57 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

lluukk napisał(a):
@turczy ja tak miałem i wiele miesięcy po spadku miałem SEN na biletach. Specjalnie kupowałem w styczniu na wiele lotów by mieć 50% zniżki na drugi bilet i zawsze wchodziłem do saloniku SEN i w pierwszej kolejności do samolotu.
Z salonikami to niekoniecznie tak - w salonikach ajencyjnych (np. KRK) bywa, że pytają o ważną kartę ze statusem, podejrzewam, że właśnie z takiego powodu. Natomiast faktycznie, jeśli wpisze się status SEN do biletu grupy LH, zanim ten status wygaśnie, to potem będzie na karcie pokładwej i w salonikach M&M bez problemu obłsugują tak jak Gold.

Autor:  krzysiekk86 [ 26 Wrz 2025 00:16 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Takie pytanie o dodatkowy segment krajowy / w regionie przy rezerwacji biletu nagrody. Kojarzę, że mogły być max 3 segmenty, ale dodanie krajówki łapało się nawet na 4 segmenty. Czy teoretycznie możliwe jest złożenie trasy:

WAW-VIE(stop techniczny)-ADD-JNB-PLZ (z czego wszystko do JNB na ET, a odcinek JNB-PLZ na SA)?
Jeśli tak, to dodatkowe pytanie czy możliwe jest to też OW czy tylko RT?

Z góry dzięki za pomoc!

[EDIT] Coś mi nie działało wcześniej, ale udało mi się wygenerować tę trasę w wyszukiwarce na stronie, więc sam sobie odpowiem, że można też OW.

Autor:  man4business [ 26 Wrz 2025 00:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wpisałeś trasę do M&M? I co dostałeś? Bo ja np. widzę niespecjalnie zachęcające stawki nawet nie do Porth Elizabeth (też się da - ale zżera jeszcze więcej mil) tylko WAW-JNB po 25k i 400-500 zł dopłat, licząc nawet po 4 grosze za milę (w Budles&Go teraz można kupić za 4,6 gr) to masz tak circa 1500 zł w jedną stronę. Trochę lepiej z powrotem, JNB-WAW widać za 19617 mil i 570 zł dopłaty.. więc niewiele lepiej. Szukanie /rt niczego nie zmienia, w zasadzie to pogarsza. Turkish bez łaski WAW-JNB/rt za 2500 zł, a te lokalne loty są tanie... pod 300 zł /rt. Czyli 2800 zł (to nie jest oczywiście dobra cena, ale po prostu sprawdzenie) naprzeciwko 1000 zł dopłat i jakieś 45k mil plus i tak te 300 zł lokalnie. Zależy więc jak "traktujesz" wartość mil, ale nie jest to chyba najlepszy sposób na ich spalenie.

Strona 459 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/